+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Hubert
    Opis
    MKIII
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    Poznañ

    [mk3] Listwa dolna szyby przedniej - sk±d wzi±æ?

    Cze¶æ,
    dolna listwa szyby w moim MK3 z 2001 jest niestety pêkniêta wzd³u¿, tj. na tej rynience, w któr± wpina siê wierzchni plastik podszybia. Pêkniêcie jest na ca³ej prawej stronie, a wiêc idealnie nad filtrem powietrza. Przy ka¿dym deszczu, myciu hektolitry wody przyjmujê wiêc na dywanik pasa¿era.

    Pytanie, czy kto¶ ma tak± listwê? star± szybê z tak± listw± nie po³aman± wzd³u¿? jakiegokolwiek dawcê? albo kto¶ wie gdzie mogê tak± listwê dostaæ?
    jedn± listwê za³atwi³em od szklarza (mia³a podobno byæ do MK3, ale byæ mo¿e poliftowego), ale niestety jest inna od mojej i nie pasuje.
    za³±czam rysunek listwy w przekroju z szyb±


    ta któr± dosta³em oznaczona 1 ma za p³ytk± rynienkê i nie da siê zapi±æ podszybia,
    moja obecna po³amana (oznaczona 2) ma rynienkê g³êbsz± i obejmuje ca³y dó³ szyby, a nie jak 1. wy³±cznie dó³.
    potrzebujê wiêc jak najszybciej wersjê 2. HELP!
    MK3 kombi 2001 2.0 TDDI
    MK1 kombi 1994 1.6 16v LPG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar S³awomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Na tej aukcji jest. Niestety nie widac przekroju.
    http://allegro.pl/dolna-listwa-szyby...436671049.html Najszybciej dostaniesz to na szrotach. Odetnij kawa³ek swojej ,bêdziesz mia³ do porównania.
    Ostatnio edytowane przez S³awomir ; 01-08-2013 o 10:58
    Powy¿szy post wyra¿a jedynie opiniê autora w dniu dzisiejszym. Nie mo¿e on s³u¿yæ przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani ka¿dym innym nastêpuj±cym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany pogl±dów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  4. #3
    Kursant
    Imiê
    Hubert
    Opis
    MKIII
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    Poznañ
    tak. t± akurat widzia³em na aledrogo, ale to jest najprawdopodobniej listwa 1 rodzaju, ma AL w budowie i szeroki pasek wchodz±cy pod szybê.
    Ta moja wydaje mi siê ¿e nie ma AL i ma wê¿szy pasek plastiku wchodz±cy na szybê.
    A wiêc wychodzi ¿e to nie ta..
    MK3 kombi 2001 2.0 TDDI
    MK1 kombi 1994 1.6 16v LPG

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar S³awomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Podszybia s± takie same dla przed jak i po litowych aut. Masz jakie¶ oznaczenia na listwie od szklarza?
    Powy¿szy post wyra¿a jedynie opiniê autora w dniu dzisiejszym. Nie mo¿e on s³u¿yæ przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani ka¿dym innym nastêpuj±cym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany pogl±dów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  6. #5
    Kursant
    Imiê
    Hubert
    Opis
    MKIII
    Od
    09 Mar 2007
    Mieszka w
    Poznañ
    mia³em, ale czy¶ci³em piankê/ta¶mê dwustronn± benzynk± i oznaczenia odp³ynê³y w niepamiêæ by³ na niej numer czê¶ci co¶ typu 1S7..
    no i by³a jaka¶ data albo co¶ co wygl±da³o jak data bodaj¿e 10.08.07
    byæ mo¿e to co dosta³em od szklarza to w ogóle nie jest monadziak albo przynajmniej nie MK3
    MK3 kombi 2001 2.0 TDDI
    MK1 kombi 1994 1.6 16v LPG

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar RadkoR
    Imiê
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Pozwolê sobie odkopaæ.
    Niestety i mnie spotka³ problem pêkniêcia listwy podszybia. Pêk³a na odcinku oko³o 15cm.
    W chwili obecnej kupno takiej listwy graniczy z cudem. W MkIII jest ona czê¶ci± szyby czo³owej. Nawet w ASO nie mo¿na jej kupiæ oddzielnie.

    By³em zmuszony improwizowaæ...

    1. Zdj±³em obie po³ówki podszybia.

    2. Listwê podszybia przeci±³em na pó³ w miejscu ³±czenia siê po³ówek podszybia:


    3. Plastikowy rant prawej czê¶ci podszybia oklei³em ta¶m± parcian± (3 warstwy):


    4. Nasun±³em listwê na rant (bardzo ciasno siedzi):




    5. Nasun±³em podszybie z listw±, od przodu na rant szyby (tak jak to jest rozwi±zane w innych samochodach):


    £±czenie z listwy z rantem szyby przylega ciasno. Na zdjêciu widaæ jedynie lekko odgiêt± os³onê od szyby. Zdeformowa³a siê gdy kiedy¶ jaki¶ "mechanior" j± niepoprawnie za³o¿y³.
    Na szczê¶cie sama listwa siedzi ciasno na szybie wiêc raczej nie bêdzie ciek³o.

    W planach mam jeszcze kupno takiej ta¶my w celu uszczelnienia styku podszybia plastikowego z szyb±:

    W ASO du¿o taniej. Za 66z³ mamy 8 pasków po 5m (40m) a tutaj pasek 1,2m za 21z³...

    PS. Je¶li patent z ta¶m± parcian± nie wystarczy to przyklejê listwê do podszybia klejem na gor±co.

    EDIT:
    Przed chwil± wyla³em w sumie 12L wody na przedni± szybê. Wszystko sp³ynê³o odp³ywami. Wymontowa³em podszybie i ani kropla wody nie dosta³a siê do filtra a stamt±d na dywanik pasa¿era. Og³aszam wiêc sukces.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 22-01-2017 o 12:24

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    ST
    Od
    27 Jul 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Pozwolê sobie odkopaæ.
    Niestety i mnie spotka³ problem pêkniêcia listwy podszybia. Pêk³a na odcinku oko³o 15cm.
    W chwili obecnej kupno takiej listwy graniczy z cudem. W MkIII jest ona czê¶ci± szyby czo³owej. Nawet w ASO nie mo¿na jej kupiæ oddzielnie.

    By³em zmuszony improwizowaæ...

    1. Zdj±³em obie po³ówki podszybia.

    2. Listwê podszybia przeci±³em na pó³ w miejscu ³±czenia siê po³ówek podszybia:


    3. Plastikowy rant prawej czê¶ci podszybia oklei³em ta¶m± parcian± (3 warstwy):


    4. Nasun±³em listwê na rant (bardzo ciasno siedzi):




    5. Nasun±³em podszybie z listw±, od przodu na rant szyby (tak jak to jest rozwi±zane w innych samochodach):


    £±czenie z listwy z rantem szyby przylega ciasno. Na zdjêciu widaæ jedynie lekko odgiêt± os³onê od szyby. Zdeformowa³a siê gdy kiedy¶ jaki¶ "mechanior" j± niepoprawnie za³o¿y³.
    Na szczê¶cie sama listwa siedzi ciasno na szybie wiêc raczej nie bêdzie ciek³o.

    W planach mam jeszcze kupno takiej ta¶my w celu uszczelnienia styku podszybia plastikowego z szyb±:

    W ASO du¿o taniej. Za 66z³ mamy 8 pasków po 5m (40m) a tutaj pasek 1,2m za 21z³...

    PS. Je¶li patent z ta¶m± parcian± nie wystarczy to przyklejê listwê do podszybia klejem na gor±co.

    EDIT:
    Przed chwil± wyla³em w sumie 12L wody na przedni± szybê. Wszystko sp³ynê³o odp³ywami. Wymontowa³em podszybie i ani kropla wody nie dosta³a siê do filtra a stamt±d na dywanik pasa¿era. Og³aszam wiêc sukces.
    Mog³aby¶ jakies zdjêcia z dalsza dac bardziej wyrazniejsze troche bo nie bardzo wiem jak to wyglada :/ i nie bardzo to rozumie jak to zrobi³e¶ bo tez mi sie leje woda do obudowy filtra kabinowego i pozniej caly filtr mokry i leje sie wszystko do tej puszki z filtrem nad nogami pasazera i ja dywan wszystko:/

  9. #8
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Ja w swoich MK3 przyklejaem t± listwê do szyby na klej do szyb. Trzyma³o w¶ciekle

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    ST
    Od
    27 Jul 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Ja w swoich MK3 przyklejaem t± listwê do szyby na klej do szyb. Trzyma³o w¶ciekle

    Wytaptane z telefonu
    I woda juz sie nie dostaje do srodka auta? A jak bys chcial filtr wyminic to trzeba spowrotem kleiæ silnikiem, no nie

  11. #10
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Podszybie wyci±gasz z listwy. Ta ma zostaæ na szybie na amen

    Wytaptane z telefonu
    wypisujê siê z tego kraju...

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    ST
    Od
    27 Jul 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Podszybie wyci±gasz z listwy. Ta ma zostaæ na szybie na amen

    Wytaptane z telefonu
    Aaa... czyli listwe przyklejam na sta³e, a podszybie zostaje tak jak jest bez klejenia, tak?

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imiê
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez Patrykp Zobacz posta
    Aaa... czyli listwe przyklejam na sta³e, a podszybie zostaje tak jak jest bez klejenia, tak?
    Dok³adnie tak. Po z³o¿eniu wszystkiego do kupy warto siê przyjrzeæ jak wygl±da podszybie na styku z szyb± - powinno idealnie dolegaæ.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

Podobne w±tki

  1. [MkII] klimatronik, brak podci¶nienia, sk±d wzi±æ?
    By SteelRat in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 03:41
  2. [MkIII] Sk±d wzi±æ plus do gniazda zapalniczki?
    By rustin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 11:23
  3. [MkIII] sk±d wzi±æ sygna³ ³adowania alternatora
    By lisio85 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-09-2012, 19:05
  4. [MkIII] Pod¶wietlenie wnêtrza - sk±d wzi±æ zasilanie?
    By dahrek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 07:42
  5. [MkIII] Uszczelka / listwa szyby przedniej?
    By Norbas in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 08:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów