+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk I,1,8 GLX,benzyna
    Od
    02 Oct 2012
    Mieszka w
    Wroc³aw

    Wentylator ch³odnicy nie wy³±cza siê w ogóle.

    Witam,mam problem jak w temacie.Wentylator ch³odnicy dzia³a jak tylko pod³±czony jest akumulator,i nie musi byæ kluczyka w stacyjce.Dzia³a sam sobie(i wy³adowywuje akumulator).Co to jest?Dodam ¿e jestem wybitnym laikiem je¶li chodzi o auta.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pierwszym podejrzanym jest sklejony przeka¼nik
    Tutaj masz rozpiskê
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...-MKI-oraz-MKII

    Jak mnie pamiêæ nie zawodzi to jest on taki sam jak od klaksonu (ale siê upewnij patrz±c na ich oznaczenia.) i je podmieñ dla sprawdzenia.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk I,1,8 GLX,benzyna
    Od
    02 Oct 2012
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Dziêkujê bardzo,zaraz idê to sprawdziæ,i jeszcze pytanie "sklejony" znaczy spalony,zepsuty?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez banior Zobacz posta
    sklejony" znaczy spalony,zepsuty?
    Sklejony - zgrzane styki w samym przeka¼niku, zespawane.
    Je¶li po podmianie przeka¼nika dalej bêd± wentyle pracowaæ, to mo¿e ¶wiadczyæ o jakim¶ problemie z kabelkami, np izolacja siê obsypa³a i go³y przewód ³apie od innego napiêcie które uruchamia przeka¼nik, ewentualnie PCM klêkn±³.
    W razie jak podmiana nie przyniesie skutku, to we¼ jeszcze odepnij wtykê od PCM-a i zobacz czy nie ma tam wilgoci/wody, czy jakich¶ za¶niedzeñ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk I,1,8 GLX,benzyna
    Od
    02 Oct 2012
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Sorry za g³upie pytania:Co to jest PCM?Jak ju¿ pisa³em jestem laikiem,w dodatku Fordem je¿d¿ê od pó³tora roku i nic nie kumam.Wcze¶niej je¿dzi³em Peugeotem 106 i jest ró¿nica.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez banior Zobacz posta
    Co to jest PCM?
    Komputer silnika,
    tu zerknij jak to z grubsza wygl±da
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...=category-4145

    jest on mocowany na wysoko¶ci schowka paso¿yta, tylko kurcze nie pamiêtam czy dostêp do wtyczki jest od strony komory silnika czy jednak od wnêtrza kabiny. By³o to kilka razy opisywane na forum ale ulecia³o z g³owy, a sam nie mia³em okazji walczyæ z demonta¿em PCM-a to siê nie utrwali³o w g³owie jak doj¶æ do niego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk I,1,8 GLX,benzyna
    Od
    02 Oct 2012
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Dziêki,idê "powalczyc" ,mam nadziejê ¿e to tylko przeka¿nik.Napiszê jakie osi±gn±³em wyniki.

  9. #8
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imiê
    Stanis³aw
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzêbie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    nie pamiêtam czy dostêp do wtyczki jest od strony komory silnika czy jednak od wnêtrza kabiny.
    PCM jest we wnêtrzu kabiny nad nogami paso¿yta ale wtyczka jest w komorze silnika.Aby do niej sie dostaæ trzeba wyj±æ zbiorniczek wspomagania-wtyczka jest poni¿ej.Uwa¿aæ na wystaj±cy z wtyczki przewód masowy przykrêcony do prawego fartucha na wysoko¶ci dzwonu.



  10. #9
    Kursant
    Opis
    ford mondeo mk I,1,8 GLX,benzyna
    Od
    02 Oct 2012
    Mieszka w
    Wroc³aw
    By³em,zrobi³em.Ale nie do koñca "zrobi³em".Wyj±³em z gniazda przeka¿nik,w³o¿y³em z powrotem i wentylator ju¿ nie dzia³a.Wiêc pojêcia nie mam,o co chodzi.W ka¿dym razie dziêki za wskazanie mo¿liwej przyczyny.Inna sprawa ¿e teraz nie wiem czy wymieniaæ ten przeka¿nik,czy nie.Bo co¶ ewidentnie jest nie tak.




    Uwaga do autora postu:w przypadku dostrze¿enia b³êdu ju¿ po zatwierdzeniu posta,mo¿na swój post edytowaæ przy pomocy przycisku "Edytuj" i b³êdy poprawiæ.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 10-08-2013 o 14:17 Powód: Poprawiono literówkê.

  11. #10
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez banior Zobacz posta
    teraz nie wiem czy wymieniaæ ten przeka¿nik,czy nie.Bo co¶ ewidentnie jest nie tak.
    Przeka¼nik du¿o nie kosztuje, (u¿ywka np ze szrotu) a jak raz siê sklei³ to jest du¿e prawdopodobieñstwo ¿e znowu co mu odbije.
    Ja osobi¶cie da³bym mu jeszcze szansê i jakby drugi raz taki numer odwali³ to wtedy bym wymieni³ na 100%

    ---------- Post added at 16:18 ---------- Previous post was at 16:16 ----------

    Jeszcze mi tak do g³owy przysz³o, ¿e je¶li mocno co¶ w nim siê rozsypa³o to ¿eby siê nie okaza³o ¿e nie chce w ogóle wentylatora za³±czaæ.
    We¼ na pracuj±cym silniku odepnij wtyczkê z górnego czujnika na termostacie, jak wszystko jest OK, to wentyle najpierw wystartuj± na pierwszym biegu a po chwili za³±czy siê drugi. Wtedy zapnij z powrotem wtyczkê i zobacz czy wentyle przestan± siê krêciæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  12. #11
    Poch³aniacz prostych Awatar gruniu
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Opis
    mk3 kombi 2.0 tdci 130km, s-max PS 2.0 tdci 163km
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Kostrzyn nad Odra
    wyjoles przekaznik, wlozyles ponownie i juz ok
    przetarles styki albo przekaznik uszkodzony
    przekaznik latwo sprawdzic: podlacz go na krotko do aku i zasteruj plusem
    powinienes slyszec cykanie przy podawaniu +
    przy wyciagnieciu obejrzyj styki i prysnij czyms, pozniek wloz i wyciagnij kilka razy

    po calej zabawie z przekaznikime zrob jak pisze wyzej netoper

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-08-2015, 15:34
  2. [MkIII] [MKIII] Wentylator ch³odnicy nie wy³±cza siê ... pomocy!
    By lazaj007 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 16:23
  3. [MkI] raz wy³±cza siê wentylator ch³odnicy a raz nie...
    By GrekuPL in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 20:51
  4. [MkII] wentylator ch³odnicy nie wy³±cza siê
    By Grzana in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-07-2007, 19:52
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2006, 13:47

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów