+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    13 Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa

    Ga¶nie i nie odpala - czujnik wa³ka/wa³u? kable? co¶ innego?

    Cze¶æ,

    Mam ostatnio problem z moim estekiem.
    Dzieje siê to w zasadzie tylko na rozgrzanym silniku, po oko³o pó³ godziny jazdy, czasami te¿ po kilku minutach postoju (np na parkingu pod sklepem). Ale nigdy na zupe³nie zimnym.
    Otó¿ zacz±³ gasn±æ w trakcie jazdy lub na postoju (jak dot±d tylko na niskich obrotach: zaraz po odpaleniu, podczas postoju na ¶wiat³ach, przy doje¿d¿aniu do skrzy¿owania lub przy ruszaniu). Wy³±cza siê jakby mu pr±d odciê³o.
    Po zga¶niêciu przez kilka sekund do kilku minut samochodu nie mo¿na odpaliæ (w ogóle nie reaguje na przekrêcenie kluczyka; deska martwa). Czasami do¶æ rachitycznie odpali a potem od razu znów ga¶nie. Radio dzia³a, awaryjne te¿, centralny zamek te¿ - wiêc nie o pr±d z akumulatora chodzi.
    Zwróci³em te¿ uwagê, ¿e przy hamowaniu obroty spadaj± do oko³o 400-600 i wracaj± po chwili na w³a¶ciwy poziom na ja³owym.
    Czasami problem z odpaleniem jest od razu podczas ruszania - tzn auto w ogóle nie reaguje na kluczyk przez kilka chwil.
    Kiedy auto ju¿ odpali, dzia³a jak gdyby nigdy nic. Wra¿enie mam takie, ¿e co¶ siê przegrzewa i musi chwilkê przestygn±æ.
    Kontrolka check engine siê nie ¶wieci, w warsztacie (Szczotkarska w Warszawie) na kablu nie znale¼li ¿adnych b³êdów (mo¿e trzeba wiedzieæ jak szukaæ?). Dioda od immo nie mruga w ¿aden specyficzny sposób.
    Sprawdzona by³a stacyjka, skrzynka przeka¼ników, "na oko" to co widaæ z okablowania. Wymieniony by³ przypalony przeka¼nik g³ówny.

    Czy kto¶ z Was zetkn±³ siê z podobnym "zestawem" objawów"? Co to mo¿e byæ?
    Moze powinienem co¶ poobserwowaæ, na co¶ jeszcze zwróciæ uwagê?
    Na razie wygl±da to na szukanie po omacku. Póki co zaproponowano mi poni¿sze (z ró¿nych ¼róde³):

    - czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du
    - czujnik po³o¿enia wa³u korbowego
    - oba powy¿sze czujniki naraz
    - kable przy kostkach tych czujników b±d¼ same kostki
    - s³aba bateryjka w pilocie
    - ca³y komputer do wymiany
    - gdzie¶ przerwany kabel
    - ¼le dzia³aj±cy alarm (cobra)
    - gdzie¶ urwany kabelek (ale gdzie...?)
    - zimne luty (gdzie...?)

    Na chwilê obecn± najbardziej pasuj± mi objawy do czujnika wa³ka. Ale pewno¶ci nie mam, a nowy kosztuje oko³o 160 z³, wiêc wola³bym siê upewniæ. Po¿yczyæ nie mam mo¿liwo¶ci.

    A mo¿e kto¶ z Was ma namiary na jakiego¶ speca w Warszawie który zna siê na takich przypadkach?
    Pozdrawiam
    W

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imiê
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez vladcs Zobacz posta
    w ogóle nie reaguje na przekrêcenie kluczyka; deska martwa
    Cytat Zamieszczone przez vladcs Zobacz posta
    Wymieniony by³ przypalony przeka¼nik g³ówny
    A czemu by³ przypalony? To przypalenie nie rozci±gnê³o siê na instalacjê?

    Szuka³bym chyba w instalacji - dzia³anie czujników czy moc bateryjki w pilocie nie maj± wp³ywu na reakcjê na przekrêcenie kluczyka do pozycji "zap³on" (bo, jak rozumiem, w takim stanie przekrêcenie kluczyka nic nie powoduje?), a wymienione przez Ciebie odbiorniki s± niezale¿ne od stacyjki.
    Dobra, zmiana!

  4. #3
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa

    Ga¶nie i nie odpala - czujnik wa³ka/wa³u? kable? co¶ innego?

    Dok³adnie, czujniki mo¿esz ¶mia³o wyeliminowaæ. Jezeli czujnik jest walniety to kreci rozrusznikiem, ale samochod nie odpala. Zaczalbym od sprawdzenia stacyjki. Mo¿e urwany jaki¶ kabel przy niej albo nie ³±czy.


    Aha ... Zrobi³bym to jak najszybciej bo takie rzeczy gro¿± po¿arem !
    Sent from Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez dembu19 ; 21-08-2013 o 23:18

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    13 Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dembu19 Zobacz posta
    Dok³adnie, czujniki mo¿esz ¶mia³o wyeliminowaæ. Jezeli czujnik jest walniety to kreci rozrusznikiem, ale samochod nie odpala. Zaczalbym od sprawdzenia stacyjki. Mo¿e urwany jaki¶ kabel przy niej albo nie ³±czy.


    Aha ... Zrobi³bym to jak najszybciej bo takie rzeczy gro¿± po¿arem !
    Sent from Tapatalk
    Nie mam zamiaru zwlekaæ
    mówisz, ¿e czujnik = krêci rozrusznik? deska dzia³±?
    w takim razie mo¿e jeszcze raz przyjrzymy siê stacyjce
    póki co to "szukaj wiatru w polu"... jakby kluczyka nie by³o.
    Czy maci jeszcze jakie¶ pomys³y? Kto¶ mia³ co¶ podobnego?

  6. #5
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    13 Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cze¶æ
    Dzi¶ pojawi³ mi siê nowy objaw, który zbi³ mnie trochê z tropu ale mo¿e rzuci trochê nowego ¶wiat³a.
    Po raz pierwszy odciê³o mu pr±d przy wiêkszej prêdko¶ci i obrotach (~3 tys obrotów, 80 km/h). Jednak co ciekawe, póki trzyma³em nogê na gazie, silnik reagowa³ i jakby „próbowa³ z³apaæ kontakt” i zap³on. By³ niemal „na granicy” powodzenia. Dopiero kiedy zjecha³em na pobocze i wyhamowa³em, wy³±czy³ siê.
    Sugeruje to chyba jaki¶ zwi±zek z prêdko¶ci± obrotow± silnika…?
    Stacyjka sprawdzona i jest OK.

  7. #6
    Zielony listek Awatar dembu19
    Opis
    ST220
    Od
    01 Mar 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Musisz zrozumieæ jedno... W mondeo mk3 nie ma uk³adu który od³±czy Ci ca³kowicie pr±d


    Sent from Tapatalk

  8. #7
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    13 Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dembu19 Zobacz posta
    Musisz zrozumieæ jedno... W mondeo mk3 nie ma uk³adu który od³±czy Ci ca³kowicie pr±d

    Nie spodziewam siê ¿e taki jest domy¶lam siê, ¿e gdzie¶ jest albo co¶ uszkodzone (kabel, czujnik) albo nie kontaktuje jak trzeba (jaki¶ styk).
    Rzecz w tym, gdzie szukaæ?

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    piotrek
    Opis
    Mondeo mk4 2,0 tdci
    Od
    16 Apr 2013
    Mieszka w
    sepolno / UK Chichester
    Witaj tak jak koledzy wczesniej pisali ,czujniki mozesz zostawic w spokoju ( ja poszedl bym w strone tego przekaznika spalonego ) ale kolejna zecz ktora jest do zrobienia to polaczenia z masa , najlepiej wszystkie do ktorych dojdziesz a najbardziej te przy silniku wyczysc dobrze i jeszcze raz pomontoj
    Pytanie poza tematem jak dlugo masz to autko ??
    pozdro piotrek

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    13 Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez omega77 Zobacz posta
    Witaj tak jak koledzy wczesniej pisali ,czujniki mozesz zostawic w spokoju ( ja poszedl bym w strone tego przekaznika spalonego ) ale kolejna zecz ktora jest do zrobienia to polaczenia z masa , najlepiej wszystkie do ktorych dojdziesz a najbardziej te przy silniku wyczysc dobrze i jeszcze raz pomontoj
    Pytanie poza tematem jak dlugo masz to autko ??
    pozdro piotrek
    jutro jadê na sprawdzenie do elektryka.
    Auto mam od 4 lat.

  11. #10
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    13 Jul 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    jest drobny update.
    Prawdopodobnie winowajc± jest alarm, odcinaj±cy wszystko (tak jest zamontowany) oprócz awaryjnych i radia.
    Z tym alarmem mia³em ju¿ problemy (np wycie bez powodu).
    Przez najbli¿sze dni bêdê sprawê testowaæ - sprawdzê czy faktycznie tylko awaryjne i radio dzia³aj±. Nawiew czy ¶wiat³a nie powinny dzia³aæ.
    Je¿eli siê potwierdzi, to od³±czymy alarm i zobaczymy czy problem siê powtórzy. A alarm wy¶lemy do naprawy.

  12. #11
    Administrator Awatar lyssy
    Imiê
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    No to pomys³ na za³o¿enie alarmu rewelacyjny... Mo¿e i skutecznie broni przed odpaleniem odcinaj±c wszystko, ale jak przypadkowo odetnie wszystko podczas jazdy to ju¿ ciekawie nie jest...
    Dobra, zmiana!

  13. #12
    Zbanowany
    Imiê
    Dominik
    Opis
    Mondeo st220
    Od
    27 Feb 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    vladcs kurde nie przegl±dam tematów z usterkami v6. Poradzi³e¶ sobie ? Mia³em identyczn± sytuacje w st220, co ja siê nag³owi³em i na denerwowa³em ¿eby siê z tym uporaæ. Winowajc± by³o co¶ z czym podobno Mondea maj± problemy, mianowicie z cewk±. Ca³y zap³on by³ 100% sprawny. Po wymianie czujników wa³u itd, na sam koniec ¶ci±gn±³em fachowca elektryka ( my¶la³em ¿e zrobiê to na w³asn± rêkê ), zrobi³ samochód w 20min i problem nigdy nie powróci³. Tyle co napisa³em elektryk mi powiedzia³ i tyle, nie chcia³ zdradziæ co na prawdê by³o przyczyn±, powiedzia³ tyle ¿e co¶ co czêsto siê w mondeo zdarza. Jak dalej nie zrobi³e¶ wozu to podjadê do niego i docieknê do sedna i dam ci info ¿eby¶ nie b³±dzi³.
    Ostatnio edytowane przez jarek33 ; 17-09-2013 o 09:50

  14. #13
    Kursant
    Imiê
    S³awek
    Model
    MK V
    Silnik
    2.0 Hybrid 187 KM
    Opis
    by³ MKIV 2.5T LPG, ST220, ST200
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa WD
    i doszed³e¶ co to za magiczna / elektryczna naprawa? Jestem w trakcie podobnej walki i szukam nowych ró¿nych mo¿liwo¶ci. Cewkê od pó³ roku mam now± ale to jeszcze nic nie zmienia. Mo¿e jakie¶ inne propozycje? A masz kontakt z tym elektrykiem coby podszepn±³ jakie¶ magiczne rozwi±zanie.
    Ostatnio edytowane przez atik ; 08-11-2013 o 18:07
    wiêcej ni¿ ST200 by³o, teraz jest ST220 i 2.5T

Podobne w±tki

  1. [All] Czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du
    By badger in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 14:54
  2. [MkII] Czujnik wa³ka rozrz±du - V6
    By Krzychu32 in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-02-2009, 18:05
  3. Czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du
    By mariuszl in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2007, 18:51

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów