+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław

    Midland Alan 9 plus mondeo mk3 kombi

    Witajcie mam pewien problem gdzie najlepiej zamontować antenę cb ma 160cm antena ma być na stałe w blachę myślałem o 2 miejscach na klapie nad napisem mondeo oraz na tej zaślepce plastikowej od lampy (rożku) tylko pod ta zaślepką musiałaby być łapa wzmocnienie ewentualnie żywcem na górnej części klapy tylko pytanie w którym z tych miejsc będzie najlepiej działać ta antena i czy nie bedzie kłopotów z zestrojeniem
    Master Of Disaster Duratec Engine

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    antenę przykręciłem do klapy na samej gorze po środku wygląda zacnie pod spodem mam podkładkę z grubej blachy 12x10cm więc powinno wytrzymać...

    Ostatnio edytowane przez MarcinDw ; 05-08-2014 o 13:06
    Master Of Disaster Duratec Engine

  4. #3
    Kursant Awatar Monfor
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    Mondeo 2005 1.8 110KM
    Od
    25 Nov 2006
    Mieszka w
    Wawa - Natolin
    widziałem, że ładną instalację popełniłeś

    jak się stroiła antena tym miejscu?

  5. #4
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    jeszcze nie wiem dopiero jutro będę stroił to dam znać
    Master Of Disaster Duratec Engine

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez MARCIN12131990 Zobacz posta
    antenę przykręciłem do klapy na samej gorze po środku wygląda zacnie pod spodem mam podkładkę z grubej blachy 12x10cm więc powinno wytrzymać...
    Taka "kanapka" w zadem sposób nie usztywni miejsca montażu. Każda "warstwa" i tak będzie żyła własnym życiem (czyt. odkształcała się inaczej) gdyż ściśnięcie ich w jednym punkcie śrubą mocująca antenę jest niewystarczające. Taki sposób (podkład) miałby sens gdyby całość była np. zgrzana po obrzeżu (nawet punktowo) i stanowiło mechanicznie jedna całość.

    Po jakimś czasie w miejscu gdzie pod blachą kończy się owa "podkładka" zobaczysz o czym mówię.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Wrzuciłem w to samo miejsce co multiheniek, z tym że bez podkładki, jakoś strasznie się nie gnie bo jest blisko wzmocnienia a bata dłuższego niż 1m nie przewiduję

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez manio49 Zobacz posta
    Wrzuciłem w to samo miejsce co multiheniek
    Ja tak nie mam i tak bym nie zrobił

    http://images10.fotosik.pl/4050/2f0e3dc1ec1b1a37.jpg

    http://images10.fotosik.pl/4050/2e52c36451929832.jpg
    Ostatnio edytowane przez multiheniek ; 03-09-2013 o 22:20

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Cytat Zamieszczone przez multiheniek Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez manio49 Zobacz posta
    Wrzuciłem w to samo miejsce co multiheniek
    Ja tak nie mam i tak bym nie zrobił

    http://images10.fotosik.pl/4050/2f0e3dc1ec1b1a37.jpg

    http://images10.fotosik.pl/4050/2e52c36451929832.jpg
    Całe szczęście, że żyjemy w wolnym kraju (jeszcze) gdzie za własne pieniądze mogę zrobić z samochodem co mi się podoba, póki nie narusza to warunków homologacji/przepisów ruchu drogowego
    Zestroiła się na 1.3/1.1/1.3 więc elegancko, jeszcze zostało mi ciunganie kabla.

    Co do pokazanych przez Ciebie sposobów - spoko, też fajnie, obydwa praktykowałem w lagunie, teraz mam na klapie i świat ocalał, nikt nie zginął z tegoż powodu

  10. #9
    Cytat Zamieszczone przez manio49 Zobacz posta

    Zestroiła się na 1.3/1.1/1.3 więc elegancko, jeszcze zostało mi ciunganie kabla.
    Zestroić można praktycznie wszystko co podłączysz do gniazda antenowego. Kawałek drutu, śrubokręt, widelec czy ...rynnę. Są na to sposoby. Ale jaka będzie tego skuteczność i charakterystyka promieniowania?

    Antenę można zamontować gdziekolwiek (nawet na klapie). Ale skoro już robimy otwór to dlaczego nie w "lepszym" miejscu?

    I co ma do tego "wolność i demokracja"?

    Pewnie, ze możesz ze swoim autem wszystko... Ale nie zawsze to co robisz jest dobrym przykładem dla innych którzy szukają tu pomocy i ...inspiracji (?).

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar manio49
    Imię
    Marian
    Model
    Dełu Kabanos
    Silnik
    1.6 elpidżi
    Opis
    niegodny następca mundka
    Od
    13 Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawie - Ursus
    Cytat Zamieszczone przez multiheniek Zobacz posta

    Antenę można zamontować gdziekolwiek (nawet na klapie). Ale skoro już robimy otwór to dlaczego nie w "lepszym" miejscu?
    Aby zakończyć dyskusję Ano w tym miejscu, ponieważ klapa tylna jest elementem jakby nie było wymiennym. Moja klapa powoli rdzewieje pod blendą i pewnie prędzej czy później przywita blacharza. Z dachem jest zdecydowanie więcej roboty jeśli chodzi o łatanie ew. dziury, a trzeba pamiętać o tym, że nie każdy planuje jeździć danym autem do końca życia (swojego/auta) więc warto wziąć pod uwagę możliwość likwidacji instalacji CB, bo przyszły użytkownik może nie chcieć wystającego cyca na dachu/klapie. Ot prosty wywód.
    Ja zamontowałem w ten sposób, bo niewątpliwie jest bardziej estetyczne od dzwonka na klapie (który swoją drogą też ją kaleczy), lepsze od magnesu ciorającego lakier i hm. bardziej neutralne od dziury w dachu.

    Jeśli zaś piszesz o poszukiwaniu inspiracji, to domeną ludzi jest to, że z zasady myślą. Tak po prostu. Dokonują wyborów Ja dokonałem takiego, a Ty masz inną wizję instalacji CB w swoim aucie. I tyle Pozdrawiam

    EDIT:
    Odnośnie charakterystyki promieniowania, to zdaję sobie sprawę, że antena będzie dawać "do przodu" co kompletnie mi nie przeszkadza, bo stety/niestety ale będzie służyła głównie jako antymisiek. Nie jara mnie jazda po DX czy jak to się tam zwie
    Ostatnio edytowane przez manio49 ; 07-09-2013 o 23:58

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez manio49 Zobacz posta
    Z dachem jest zdecydowanie więcej roboty jeśli chodzi o łatanie ew. dziury, a trzeba pamiętać o tym, że nie każdy planuje jeździć danym autem do końca życia (swojego/auta) więc warto wziąć pod uwagę możliwość likwidacji instalacji CB, bo przyszły użytkownik może nie chcieć wystającego cyca na dachu/klapie.
    Nie sądzę by pozostawiona w dachu głowiczka (koszt max 30 zł - nie opłaca się demontować) byłaby powodem dla którego zainteresowany zakupem samochodu by z niego zrezygnował. Przy obecnej popularności CB raczej by się ucieszył, że ma problem montażu anteny "z głowy". Ciekawe, że nikomu nie "przeszkadzają" dodatkowe głowiczki (VHF, UHF, GSM, PMR) w samochodach sprowadzanych z zagranicy.

    Ale zrobić to samo już jako właściciel toż to "zbrodnia" na samochodzie! Ile razy miałem już do czynienia z takim podejściem do "tematu"

    Ciekawe, że żaden z producentów nie montuje w swych samochodach anten do radioodbiorników (poza kilkoma wyjątkami np. Twingo, Marbella, "stara" Panda, etc) za pomocą uchwytów magnetycznych, "wynalazków" na klapę czy reling. Chyba jednak to, jak to robią (otwór w dachu/nadwoziu) jest najlepszym rozwiązaniem.

    Obawy o przeciekanie, korozje są bezpodstawne i częściej się zdarzają "przecieki" fabrycznym antenom niż tym zamontowanym dodatkowo.

    Problem nie leży po stronie technicznej ale raczej mentalności właściciela. U nas samochód wciąż jest przedmiotem kultu a nie użytkowym.
    Ostatnio edytowane przez multiheniek ; 08-09-2013 o 18:10

  13. #12
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    prawie po roku użytkowania antenki 160cm przykręconej z podkładką na klapie bagażnika (zdjęcia poniżej) nie stwierdziłem żadnych śladów które świadczyły by o zniekształceniu powierzchni klapy czy pęknięciach trzeba tylko uważać aby z impetem nie wjeżdżać w miejsca o wysokości niższej niż 3m bo dźwięk może lekko przestraszyć
    Master Of Disaster Duratec Engine

Podobne wątki

  1. [Sklep] alan a199 + Midland 18-244 na co zmienić?
    By skot in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2011, 22:49
  2. [Radio] Alan Midland w MKII
    By Halberg in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-01-2008, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów