+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    mk3 tddi 115KM
    Od
    14 Oct 2007
    Mieszka w
    .pl

    Zamiennik pompy paliwa TDDI 2.0 (1S7U-9A407-BC) ?

    Witajcie. Po lekturze forum (tego i tego drugiego) jestem na 90% pewny, że pada mi pomocnicza pompa paliwa - zdycha w czasie jazdy, po ostygnięciu zapala ponownie. W ostatnich 2 przypadkach gdy tylko zaczęło się szarpanie zatrzymałem się i postukałem kluczem po pompce - objawy ustąpiły i można było jechać dalej.
    W moim bolidzie jest pompa oznaczona 1S7U-9A407-BC. Na alledrogo i kilku sklepach internetowych widziałem zamienniki wersji 1S7U-9A407-DC i innych ale nie BC. Pytania:
    1. Czy ktoś wie czy mogę zamienić na te obecnei dostępne?
    2. Opinie (pozytywne i negatywne) na tańszych zaminników?

    Przy okazji - produkcja 10.2000 - już kilka niespodzianek miałem, największa z doborem dwumasy.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cześć

    Ja kupiłem z firmy Acron Italy włoska (oni tylko klepią pompki i akcesoria) i mają bardzo dobrą opinie (robią też do wody i wspomagania) ale do mondeo nie ma.

    Minus że zasilanie jest inne ale to 30 min roboty.

    Ja płaciłem 237 PLN u znajomego dostawcy, ma eleganckie opakowanie i od razu widać że porządna firma. Kruciec jest taki sam jak w oryginale w chińskich jest krutrzy albo nie ma go wcale.

    Zrobiłem już 3tyś na niej i:
    -jest cichsza od oryginału
    -auto pracuje równeij
    -skończyło się przydłuszanie na ciepłym aucei

    PS.byłem w ASO i oryginał jest dużo gorszy od tego który już siedzi w aucie i był na pierwszym montażu.

    Tu znalazłem http://superczesci.pl/iveco/2103-pom...ily-76815.html (nie gwarantuje że oryginał ACRON) - Ja miałem eleganckie solidne kartonowe kolorowe pudełko, coś co jest teraz rzadko spotykane. Świetnie zapakowane, od razy widać.

    W ręce wygląda super solidnie i jest bardzo ciężka (ok 30% bardziej niż oryginał)
    Ostatnio edytowane przez sokoleokoo2 ; 28-08-2013 o 19:37


    Cały czas do przodu

  4. #3
    fryc88
    Gość
    Z tanimi pompkami, przynajmniej u mnie w mondziaku był jeden problem, którego do dziś nie rozwiązałem - pompka ma jakiś ciulowy silnik, szczotki, lub cokolwiek innego i zakłóca CB do takiego stopnia, że squelch musi być podkręcony na 3/4 żeby dało się jechać nie słuchając wycia pompy. Nie pomogły u mnie na to żadne filtry, kondensatory ani własnoręcznej roboty cewki.
    Mój zamiennik, nie pamiętam jakiej firmy, po niewiele ponad roku używania znowu zaczyna przerywać i jest mega głośny, więc mam zamiar znaleźć w końcu oryginalnego Boscha, a moją oddać na gwarancję - rok temu za taką od Iveco Daily płaciłem ponad 300 zł - zamiennik oczywiście.

  5. #4
    Kursant Awatar krzemo
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2002 2.0 TDDI kombi 115 kucy
    Od
    12 Apr 2010
    Mieszka w
    Legionowo
    Witam od 2 lat latam na zmieniku z all.... za 170 zł i jest ok może tylko trochę bardziej ją słychać od starej. Stara miała tak wytarte szczotki i komutator ze nie miała prawa działać. Może trafiłem na dobry model bo robię rocznie ok 30 tyś więc ma przebieg ok 60 tyś i nadal działa i bez żadnych problemów
    Mondeo MK3 2002 2.0 TDDI kombi 117 kucy - sprawdzone na hamowni (klima, GEM, czujnik deszczu po lifcie, składane lustereczka i xenon) kolor: neptune green

  6. #5
    Kursant
    Opis
    MK3 Tddi
    Od
    26 Dec 2008
    Mieszka w
    Opoczno
    Może troszkę za późno, ale można też nasze pompki regenerować znalazłem taki warsztat http://www.serwispomp.pl/pompy.html
    Niby robią to na oryginalnych częściach BOSCH'a, cena za usługę, jak koszt chińskiej pompki na Alledrogo.

  7. #6
    Kursant Awatar krzemo
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2002 2.0 TDDI kombi 115 kucy
    Od
    12 Apr 2010
    Mieszka w
    Legionowo
    Pompy pomocniczej nie zregenerujesz bo to jest zwykla pompka elektryczna w ktorej wyciera sie komutator i szczotki a pozatym jest rozbieralna raz. Regeneruja pompy ale wtryskowe przy silniku.

    O przepraszam (zerknąłem na ich stronę)ktoś jednak robi pompy tylko czy to na pewno jest oryginalny bosch

    Ale doczytałem na stronce "Podane ceny dotyczą jedynie firm na stałe współpracujących z naszym serwisem. Niniejsza strona nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu K.C."

    Czyli dla człowieka z ulicy będzie drożej.
    Ostatnio edytowane przez krzemo ; 24-01-2014 o 19:37
    Mondeo MK3 2002 2.0 TDDI kombi 117 kucy - sprawdzone na hamowni (klima, GEM, czujnik deszczu po lifcie, składane lustereczka i xenon) kolor: neptune green

  8. #7
    Kursant Awatar oknoserwis
    Imię
    Maciej
    Model
    MK3
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM 2001
    Od
    06 Mar 2010
    Mieszka w
    Opole
    Witam.
    Ja też mam zamiennik od 2011 i jest ok
    Ostatnio edytowane przez oknoserwis ; 29-01-2014 o 15:51 Powód: Złe umiejscowienie

  9. #8
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    Pytanie do kolegów jak z jakością takiej pompy? Ktoś montował i może coś nieco o niej powiedzieć? http://sklep.autoczesci.torun.pl/ukl...i-76815-1.html

  10. #9
    Kursant Awatar krzemo
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2002 2.0 TDDI kombi 115 kucy
    Od
    12 Apr 2010
    Mieszka w
    Legionowo
    Ja kupiłem na portalu aukcyjnym pompę która miała konektory jak oryginał boscha. Nie musisz nic przerabiać tylko wpinasz. A i u mnie działa nadal ta pompa o której pisałem wcześniej czyli 4 rok za 170 zł i żadnych problemów
    Ostatnio edytowane przez krzemo ; 14-04-2016 o 16:04
    Mondeo MK3 2002 2.0 TDDI kombi 117 kucy - sprawdzone na hamowni (klima, GEM, czujnik deszczu po lifcie, składane lustereczka i xenon) kolor: neptune green

  11. #10
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    Cytat Zamieszczone przez krzemo Zobacz posta
    Ja kupiłem na portalu aukcyjnym pompę która miała konektory jak oryginał boscha. Nie musisz nic przerabiać tylko wpinasz.
    Już kupiłem Acron 76815-1 w pudełku SKV Germany, końcówki przewodów i tak już mam przerobione z poprzedniej pompki. Acron jest sprzedawany wraz z przewodami i wtyczką ale tą wtyczkę i tak trzeba obciąć bo nie pasuje do oryginału z Forda.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Mondziak MK3 TDDI
    Od
    14 Oct 2010
    Mieszka w
    Siedzę teraz w Częstochowie - jak coś potrzeba to pisać, chętnie pomogę
    Cytat Zamieszczone przez Dombek Zobacz posta
    Już kupiłem Acron 76815-1
    i bardzo dobrze u mnie już będzie 2.5 roku i spokój co więcej nie słychać jej z tyłu i robotę robi.


    Cały czas do przodu

  13. #12
    Pieszy
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    115/TDDI
    Od
    03 May 2019
    Mieszka w
    Racibórz
    Witam wszystkich,

    ponieważ jestem nowicjuszem i nie za bardzo jeszcze wiem jak się tutaj poruszać,chciałbym napisać o moim problemie który jest podobny co opisujecie,jeżeli można prosiłbym o pomoc o jakiś dobry warsztat który regeneruje ewentualnie zajmuje się pompami.Jestem ze Śląska (tereny Gliwice-Raciborz-Wodzisław Sląski).

    Jeżeli to możliwe-prosiłbym o jakieś wskazówki,porady co gdzie .

    Pozdrawiam Tomasz

Podobne wątki

  1. Wtryskiwacze i pompy paliwa w TD/TDDi/TDCi
    By Bajek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 258
    Ostatni post / autor: 01-12-2023, 12:04
  2. wymiana pompy paliwa jakaś instrukcja do zbiornika paliwa
    By xpingus in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 11:47
  3. [TDDi MKIII] zamiennik wstępnej pompy paliwa
    By garbojad in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 15:08
  4. pilnie potrzebny numer fabryczny pompy paliwa TDDi
    By romeovip in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 18:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów