+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...

    Mondeo MKIV - diesel czy benzyna 2008/2009/2010

    Witam wszystkich

    chcę kupić poleasingowego mondeo MKIV 2009-2010 rok. Wiadomo, że takie auto poleasingowe będzie miało sporo kilometrów nastukane. Dlatego szukam rady, jaki silnik w takim aucie lepiej mieć. Czy diesel, czy benzyna. Nie potrzebuję auta, które ma 200KM, nie szaleję samochodem, ale te 125 kucyków to musi być. Autem głównie będę jeździł po mieście.
    Słyszałem, że przy dieslach są problemy z filtrami cząstek stałych jak i wymiana wtrysków - lepiej by do wymiany nie doszło, bo cena horrendalnie wysoka. A jak pozostałe podzespoły?
    Jaki motor się lepiej sprawuje, który jest mniej awaryjny.

    Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i sugestie.
    Pozdrawiam
    Mchał / herscher

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Imo benzyna lepsza, mniej awaryjna.

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  4. #3
    Kursant Awatar inteligent
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    Uważam że to właśnie w dieslu częściej się wymienia świece niż w benzynie (bo niestety w zimie muszę być w bardzo dobrym stanie jeżeli chcemy w ogóle odpalić na mrozach). Jeżeli chodzi o spalanie to się zgodzę że pali mniej jednak uważam że koszty eksploatacji są większe w dieslu niż w benzynie. Wystarczy że w dieslu polecą wtryski jak powiedział autor (a jeżeli samochód ma być poleasingowy to będzie miał duży przebieg więc zużycie wtrysków to nie będzie nic dziwnego).
    Następna sprawa do DPF (połączenie właśnie jego i miasta do murowane kłopoty). Z tego co piszą użytkownicy jeżeli ktoś jeździ w trasy to przy silniku 2.0 TDCI nie ma z nim problemów (czyli cykl np. 50% trasa 50% miasto) niestety dużo gorzej to wygląda w sytuacji 100% miasto wtedy pojawiają się problemy i najczęściej wycinanie go i wyłączenie (a to dodatkowy koszt w okolicach 1000zł).

    Generalnie uważam że jeżeli planujesz jeździć tylko po mieście i robić małe przebiegi to tylko i wyłącznie benzyna.
    Ostatnio edytowane przez inteligent ; 02-09-2013 o 20:31

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    chcę kupić poleasingowego mondeo MKIV 2009-2010 rok
    Ciężko będzie z zakupem PB w dobrej cenie, jeżeli już znajdziesz to zapłacisz wyższą cenę niż za Diesla.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    Uważam że to właśnie w dieslu częściej się wymienia świece niż w benzynie (bo niestety w zimie muszę być w bardzo dobrym stanie jeżeli chcemy w ogóle odpalić na mrozach). Jeżeli chodzi o spalanie to się zgodzę że pali mniej jednak uważam że koszty eksploatacji są większe w dieslu niż w benzynie. Wystarczy że w dieslu polecą wtryski jak powiedział autor (a jeżeli samochód ma być poleasingowy to będzie miał duży przebieg więc zużycie wtrysków to nie będzie nic dziwnego).
    Następna sprawa do DPF (połączenie właśnie jego i miasta do murowane kłopoty). Z tego co piszą użytkownicy jeżeli ktoś jeździ w trasy to przy silniku 2.0 TDCI nie ma z nim problemów (czyli cykl np. 50% trasa 50% miasto) niestety dużo gorzej to wygląda w sytuacji 100% miasto wtedy pojawiają się problemy i najczęściej wycinanie go i wyłączenie (a to dodatkowy koszt w okolicach 1000zł).

    Generalnie uważam że jeżeli planujesz jeździć tylko po mieście i robić małe przebiegi to tylko i wyłącznie benzyna.
    Powiem ci kolego, skąd takie bajki wiesz? Według twoich słów, powinienem wymieniać świeczki co jesień, a tak nie jest. Swojego mam ponad rok i jeszcze nie miałem problemu z 2.0 TDCI, z DPF. Wystarczy że wyskoczy, raz na miesiąc za miasto i przepali filtr DPF-a.

    ---------- Post added at 20:46 ---------- Previous post was at 20:40 ----------

    Ps. Nie dbam szczególnie o DPF czy świeczki, wypuszcze się co jakiś czas. Swego raz czasem dwa razy na miesiąc, przegonie go po ekspresówce.


  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Witam i dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi.

    Odwiedziłem ostatnio dealera Forda w Szczecinie i rozmawiałem z serwisantem właśnie na temat silników.
    Stwierdził, że nie ma co się obawiać dieseli z filtrem cząstek stałych, że wystarczy co kilkaset kilometrów przegonić silnik, czyli jechać na obrotach min. 3000 przez jakieś 10 minut i nie powinno być żadnych problemów z silnikiem. Pozwoli to na wypalenie wszystkiego co się w środku nagromadziło.
    A szczerze polecał mi kupić albo ropniaka 2.0 140KM albo benzynę 2.0 145KM, ponoć te silniki najlepiej chodzą, dają optymalną przyjemność z jazdy i są niezawodne. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że jak natak cięzkie auto 140KM to mało, i lepiej wziąć 160 i więcej,ale nie jeżdżę ostro a jestem przekonany że te 145 wystarczyłoby mi w zupełności.
    Czy coś o tych silnikach możecie powiedzieć ze swojego doświadczenia?

    Michał / herscher

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Kuba
    Model
    Hyundai Tucson
    Silnik
    1.7 crdi
    Od
    15 May 2012
    Mieszka w
    Warszawa - Gocław
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Oczywiście ktoś może powiedzieć, że jak natak cięzkie auto 140KM to mało, i lepiej wziąć 160 i więcej,
    Ja mam 1.8 TDCi i przydałoby się więcej, ale jak weźmiesz 2.0 i bedzie Ci mało 140KM to zrobisz wirusa i na 160KM na lekko wyjdziesz

  9. #8
    Pieszy
    Opis
    Skoda
    Od
    04 Oct 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Jaki masz budżet na samochód i jakie wyposażenie Cię interesuje?
    Szkoda ze mieszkasz daleko ode mnie bo akurat mam na sprzedaż MDO 2.0 pb oraz 2.0 tdci i S-Maxa 1.8 tdci wiec miałbys jakieś porównanie co do jednostek napedowych
    Jeśli jeździsz w znakomitej większości w mieście wzialbym mimo wszystko coś bez DPF (2.0 pb lub 1.8 tdci). Tym bardziej, ze z tego co piszesz wynika, ze osiagi nie są dla Ciebie najbardziej istotne

  10. #9

    Opis
    Mondeo MK4 2.0TDCI Automat
    Od
    20 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    ludzie przestańcie wreszcie przezywać jak mrówka okres ten filtr cząstek stałych
    w MK4 problem z nimi moze miało 2% użytkowników i to właśnie ci co przez 15 tys km nie wkrecili nawet na 10 min silnika ponad 2,5 tys obr.

    w kazdym wiekszym mieście za 800 pln usuną elektronicznie ten filtr w razie problemów a za 1200 pln zrobią to w pakiecie z wirusem na plus 60Nm i 20 KM

    czy przy aucie powyzej 33k po od tylu zaczynaja sie godne uwagi MK4 te ewentualne 800 pln to takie przezycie???

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez miritmo Zobacz posta
    powyzej 33k po od tylu zaczynaja sie godne uwagi MK4
    Chyba żartujesz z tą ceną.

  12. #11
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Robert68 - co masz na myśli? Nie ukrywam, że właśnie o takim poziomie cenowym myślę, więc . Z większa kasą nie chcę szaleć. Więc miritmo akurat się wstrzelił w mój poziom

  13. #12

    Opis
    Mondeo MK4 2.0TDCI Automat
    Od
    20 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    moze sie rozwiń, jestem dosc na bieżąco z cenami bo swojego mam od 3 miesięcy
    2007 rok nie kombi w srednim wyposazeniu to 33k do zapłaty
    jak wiadomo, skóry, automat, czujniki, navi to 40k

  14. #13
    Pieszy
    Opis
    Skoda
    Od
    04 Oct 2012
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miritmo Zobacz posta
    2007 rok nie kombi w srednim wyposazeniu to 33k do zapłaty
    W tych pieniądzach osiągalne będą (mówię o samochodach z salonu PL, przebieg do 200kkm, bezwypadkowe, przyzwoity stan- nie mylić z zero wkładu przez 50 tys km od zakupu...)
    Silver X/Ambiente: 1,8 TDCI(2007,2008), 2,0 pb(2007), 2,0 TDCI (2007)
    Gold X/Trend: 1,8 TDCI(2007)

  15. #14
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Kurcze, przeglądam różne oferty mondziaków, interesują mnie auta pod leasing więc przeglądam oferty tylko z fakturami VAT23%. Jest kilka ofert ciekawych, więc dziwi mnie fakt, że niektórzy piszą że ciężko będzie coś znaleźć. Podaję kilka linków:

    http://www.oferta.grupabemo.pl/ofert...o-uzywany-2009
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-89-tys...C30400350.html
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-gwaran...C30238658.html
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-salon-...C27594249.html

    Może któreś z aut należy do któregoś z forumowiczów? A może coś o tych brykach wiecie, bo robiliście już rozeznanie?
    Jak widać, można spokojnie kupić MKIV 2009 za ok. 33-34tys. Na aukcji EFL był ostatnio MKIV 2010 wiśniowy, krajowy z pełną dokumentacją za nieco ponad 34tysiaki.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Robert68 - co masz na myśli?

    Cytat Zamieszczone przez Raul Zobacz posta
    przyzwoity stan- nie mylić z zero wkładu przez 50 tys km od zakupu...)
    To chyba wystarczy jako odpowiedź.

  17. #16

    Opis
    Mondeo MK4 2.0TDCI Automat
    Od
    20 May 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    zero wkładu przez 50 tys km? czyli na jednym oleju i filtrach?
    i pewnie zeby sprzedający 2 dni przed sprzedażą założył nowe opony, nabił klime, wymienił klocki i tarcze

  18. #17
    Pieszy
    Opis
    Skoda
    Od
    04 Oct 2012
    Mieszka w
    Katowice
    może olej i filtry nie, ale kupujący serio wierzą, że zakup samochodu z przebiegiem +100kkm nie wiąże się z ryzykiem inwestycji, to że trzeba wymienić choćby tarcze, amortyzatory czy turbosprężarkę to dla nich niepojęte i gdy taka usterka wystąpi są strasznie zaskoczeni i myślą, że wdepnęli w minę
    Niestety, trwałość współczesnych samochodów nie stoi na poziomie W124- trzeba się z tym liczyć decydując na zakup używanego samochodu, najlepiej mieć te 5-6 tys PLN w rezerwie na usunięcie ew. usterek wynikających z wcześniejszej eksploatacji.
    Pozdr.

  19. #18
    Pieszy
    Opis
    mondeo 1600 silwer x 2012r
    Od
    09 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżdżę mk4 z 2012 1,6 ti-vct 120 kM,wcześniej 1,6 125kM i chcę się podzielić uwagami których szukałem na forum lecz o silnikach 1.6 jest ich znikoma ilość.Zacznę od silnika 125kM,dynamika jak na tak niewielką moc w dość dużym aucie jakim jest Mondeo była zadowalająca,niedostatki mocy odczuwało się podczas podróży autostradowych z dużymi prędkościami(160-190km/h)w ruchu miejskim OK,zużycie paliwa w mieście(Warszawa)oscylowało w okolicach 10l/100km.W 2012 kupiłem drugie Mondeo też1,6 lecz o mocy 120 kM,różnice-troszkę lepsza dynamika(myślę że za sprawą innych przełożeń)ale zauważalnie mniejsze zużycie paliwa.Eksploatuję auto w mieście na krótkich odcinkach,jeżdżąc dość dynamicznie,stojąc w korkach używając klimy spalanie średnie nie przekroczyło 8,6l?100km,na trasie np.W-wa - Zakopane przy prędkościach 110-140km/h średnie zużycie spadało do 7l/100km.Tak więc pomimo mniejszej mocy samochód jest wystarczająco dynamiczny a jednocześnie ekonomiczny.Zużycie oleju(castrol 5w30) zero,problemy zero,przydatność w codziennej eksploatacji wzorowa.Moim zdaniem biorąc pod uwagę koszt zakupu oraz koszty eksploatacji wybór Mondeo z silnikiem 1,6 120kM jest jak najbardziej optymalny.

Podobne wątki

  1. [MkIV] [MKIV] Gdzie kupię tłumik końcowy do Mondeo MKIV 1,8 TDCI hatchback 2008
    By cody in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 00:09
  2. MKIV kombi 2.0 - diesel czy benzyna
    By wolczan in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 19:22
  3. [MkIV]Mondeo Ghia X 2009 a gaz
    By bancroft in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 19:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów