+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    ford mondeo mk3 kombi
    Od
    26 Sep 2013
    Mieszka w
    Kraków

    Navi Denso brak radia i cd

    Witam , mam problem z navi Denso. Radio i cd nie działają i całe menu odrośnie audio jaki volume jest jakby zawieszone.
    To co udało mi sie wyszukać w necie to wszyscy piszą, że reset wystarczy zrobić i działa popranie, lecz umnie jest ten problem ,że reset pomgał na poczatku ,teraz juz nawet po dobowym odpięciu akumulatora dalej to samo.
    W ASO rozkładają ręce i jedyna ich prpozycja to wymiana na nowy za 4000pln :-)
    Wiem, że było kilka takich przypadków może komuś udało sie to naprawić lub ma jakieś namiary na jakiś serwis.
    Z góry dziękuje za pomoc

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pieszy
    Opis
    Ford C-max
    Od
    17 Nov 2013
    Mieszka w
    Bielawa
    Witam. Kolego udało ci się naprawić urządzenie? Mam podobny przypadek i nie mogę znaleźć nikogo kto by to naprawiał.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Jak bym miał dać 4000PLN za Denso to wole tę forsę wpakować w takie coś
    http://www.pioneer.eu/uk/products/AVIC-F50BT/print.html
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  5. #4
    Pieszy
    Imię
    Patryk
    Opis
    Mondeo mkIII
    Od
    11 Oct 2013
    Mieszka w
    Śrem
    Witam mam taki sam problem co kolega songoku. I bym prosil o wyjasnienie tego problemu. dzieki

  6. #5
    Pieszy
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    18 Jan 2014
    Mieszka w
    Szczecin

    Post

    Witam kolegów !
    Widzę, że rodzi się nowy fordowski problem. Już prawie rok szukam rozwiązania w powyższym temacie. Odłączenie zasilania poprzez wyjęcie denso lub zdjęcie klemy akumulatora na 30 sekund powoduje, że radio działa. Czas działania jest różny od 2 dni do dosłownie 2 sekund. Jednak najczęściej jest to czas 45 - 60 min. Jeden radiowiec sugerował, że może to być wynik przegrzewania się urządzenia / uszkodzony wentylator /. Nie mam czasu odstawić jemu samochodu więc tak jeżdżę. Z moich obserwacji wynika, że radio tym krócej działa im cieplej jest na zewnątrz lub mocniej grzeję zimą wnętrze autka. Coś w tym jest.
    Na forum przeczytałem też, że niektóre radia tak się blokują, gdy jest zwarcie na przewodach głośnikowych - może to ma wpływ. Trzy lata temu miałem niewielkie zwarcie w prawych przednich drzwiach i wówczas resetowało się radio i co ciekawsze klimatyzacja przechodziła w stan AUTO 22 st. A najdziwniejszym było to, że działo się to w zakresie temperatury zewnętrznej -1 do +2. Wyjęcie wtyczki w prawych przednich drzwiach, zaizolowanie kabelka i osuszenie go pozwoliło pozbyć się problemu. To teraz wykluło się to.
    Wiem, że Ford to super auto, ale w moim przypadku z duchami. Pozwolę sobie dodać, że mam ducha w postaci zapalającej się kontrolki poduszki w chwili gdy po trzech kolejnych tankowaniach dopuszczę do zapalenie się kontrolki rezerwy. Trzy tankowania bez rezerwy i lampa poduchy gaśnie. Ciekawe ale prawdziwe.
    Czekam na jakieś potwierdzenie moich obserwacji "denso radio"lub może już ktoś znalazł rozwiązanie?

  7. #6
    Wyłączony
    Imię
    Bartek
    Model
    Był ST220
    Silnik
    Był 3.0 V6
    Opis
    Był: eSTetyczny ST220 '05
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Panowie, czy ktoś ogarnął ostateczne rozwiązanie problemu nieaktywnego radia i CD w Denso?
    Za wszystkie porady w stylu "wywal to i wstaw coś porządnego" z góry uprzejmie dziękuję

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Automat
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Panowie i porodził sobie ktoś z tym problemem? Bo jeszcze nigdzie żadnej odpowiedzi

  9. #8
    Wyłączony
    Imię
    Bartek
    Model
    Był ST220
    Silnik
    Był 3.0 V6
    Opis
    Był: eSTetyczny ST220 '05
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań
    @golowy - u mnie samo przeszło...

  10. #9
    Kursant
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Automat
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    To masz szczęście. U mnie się nasila i brak mi pomysłów. Odłączę jeszcze wzmacniacz, może to on coś knoci ale to mało prawdopodobne. Przeszukuję zagraniczne fora może coś mi się uda znaleźć. Długo to u Ciebie trwało? mi się zaczęło jakieś 2 tyg temu. Dodam że w aucie podwyższyły mi się obroty na jałowym i zaczął falować wskaźnik temp. Przypadek?

  11. #10
    Wyłączony
    Imię
    Bartek
    Model
    Był ST220
    Silnik
    Był 3.0 V6
    Opis
    Był: eSTetyczny ST220 '05
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Możliwe, że to nie przypadek. U mnie jak nagle się samo pojawiło, tak samo nagle zniknęło - w jeden albo dwa dni.

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Artur
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Automat
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Ja już mam od kliku tyg. Dzisiaj udało mi się znaleźć gość w Olsztynie co się podejmie tego tematu. Ponoć obeznany w radiach tego typu. Powiedział przez tel. że najczęstszą usterką jest uszkodzony sterownik od cd i gdy on wariuje to zawiesza się radio i płyta nawet się nie rozkręca ani nie można jej nawet wyjąć. Zaniosę mu w przyszłym tyg i zobaczymy jaką postawi diagnozę.
    Na zagranicznym forum doczytałem się że takie problemy dzieją się właśnie od braku komunikacji pomiędzy modułami. A te radio dzieli się na trzy (pomijając navi i stery klimą) fm, końcówka mocy i cd. Każdy oddzielnie skręcone w jedną całość.
    Spróbuję odczytać błedy z niego gdy znowu się zawiesi (również opisane na zagranicznym forum jak to zrobić i na co zawracać uwagę) i wtedy będzie wiadomo czy to połączenie czy sterownik coś pierdzieli.

  13. #12
    Pieszy Awatar goolero
    Imię
    Tomasz
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130
    Od
    06 Nov 2013
    Mieszka w
    Szczecin

    przyczyna

    ja znalazłem przyczynę, nie wiem czy stety czy nie... spalony moduł tunera radia, objawy na początku były jak u każdego, czyli czasem się wyłączało z zasilania bądź odpinało klemy i pomagało po wpisaniu kodu, potem coraz częściej, aż w końcu bez skutku. wczoraj oddałem autko to aso.. dziś odebrałem (oczywiście nie naprawione) diagnoza - uszkodzone radio, mogą wysłać gdzieś do fabryki i tam to naprawią za około 1000zl maks. za taką diagnozę zapłaciłem 226.55zl - nie polecam i pozdrawiam Tomasz
    aha, ktoś może ma do sprzedania moduł radia do navi denso (Visteon cd132) na terenie szczecina?

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Sep 2015
    Mieszka w
    Rybnik

    Problem z Radiem.

    Witam serdecznie Panów .
    Zacznę od początku kupiłem Forda Mondeo 2004 r mk3 wersja Ghia .
    Pan od którego kupywałem był przekonany że radio jest zablokowane ja tak samo dałem się w to wrobić ale po wizycie u pierwszego lepszego elektryka wiedziałem że będzie z tym problem.
    Klimatyzacja i nawiewy działają ale radio same w sobie nic nie łapnie .
    Odpięcie akumulatora i podpięcie nic nie zmienia bo nawet nie prosi o kod tylko wyświetla sie ekran z cyframi od 1 do 6 .
    Byłem w fordzie w tychach zapłaciłem za tą usługe w promocji 120 zl i dowiedziałem się że jakiś Modul w nim jest popsuty koszt jego naprawy to koszt 7,500 zl co oczywiscie mija sie z celem.
    Poszukałem takiego samego radia ale po podłaczeniu radia z innego auta wychodzi po angielksu komunikat że radio nie jest kompatibilne prosze skontaktować się z dilerem .
    Tak więc zrobiłem i udałem się z nowym radiem do forda do Gliwic ale tam po kilku godzinach doszli do wniosku że nie są w stanie nic z tym zrobić .
    Radio na szczęscie udało mi się oddać wieć na ten moment dalej posiadam te radio z prawdopodobnie popsutym jakimś modułem . Pytanie mam tutaj do kolegów czy może wiecie lub znacie kogoś kto wie jak to jakoś naprawić lub jakoś innaczej poprzepinać żeby poprostu radio jakoś działało bo już powoli brakuje mi pomysłu . Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar DonMondeo
    Imię
    Arek
    Model
    Volvo & Skoda
    Silnik
    320KM & 184 KM
    Opis
    R Design & RS
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    to drugie radio pewnie nie ruszyło gdyż miało VIN lock'a
    co do naprawy modułów to nie znam jakiegos magika blisko, ale znam w Szczecinie jednak nie wiem ile za coś takiego weźmie

    ewentualnie czeka Cię zakup DENSO bez blokad
    Jest Skoda Octavia RS (2.0 TDI 184 KM Magic Challenge)
    Jest Volvo XC90 (T6 R-Design 320KM Black)

    Było -> 5x Mondeo MKIII (2.0 TDCI 115 KM Panther Black Metalik oraz ST220 Panther Black Metalik oraz 2.2 TDCI 155KM Machine Silver Metalik oraz ST220 Machine Silver Metalik oraz 2.2 TDCI 187 KM Panther Black Metalik)

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Sep 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    A nie orientujesz się może czy jeżeli kupie kabel do wejścia AUX i podłącze np mp 3 to będzie to grało bo jak mam być szczery to mam dość szukania radia itp z góry dzięki za odp

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar DonMondeo
    Imię
    Arek
    Model
    Volvo & Skoda
    Silnik
    320KM & 184 KM
    Opis
    R Design & RS
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    raczej nic nie usłyszysz
    Jest Skoda Octavia RS (2.0 TDI 184 KM Magic Challenge)
    Jest Volvo XC90 (T6 R-Design 320KM Black)

    Było -> 5x Mondeo MKIII (2.0 TDCI 115 KM Panther Black Metalik oraz ST220 Panther Black Metalik oraz 2.2 TDCI 155KM Machine Silver Metalik oraz ST220 Machine Silver Metalik oraz 2.2 TDCI 187 KM Panther Black Metalik)

  18. #17
    Pieszy Awatar ewelina i robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    12 Apr 2016
    Mieszka w
    Gdynia
    Bardzo czesty problem z tym DENSO widze. Jestem szczesciarzem ( posiadaczem Mondeo MK III ) od miesiaca, ale niestety radyjko nie smiga jak powinno.
    Problem mam jak wielu z Was; klima smiga, radio lapie stacje po odlaczeniu klem - po uplywie pewnego czasu juz nie, odtwarzacz CD nie wiem bo nie mam zmieniarki.
    Jezeli ktos uporal sie z tym w jakis sposob , prosze o podzielenie sie doswiadczeniami.
    Dzisiaj bylem w ASO, oczywiscie nie naprawili, ale diagnoza i wyjecie radia zrobili grzecznosciowo za darmo.
    Dodatkowo, dowiedzialem sie ile to piekne Denso kosztuje : od Forda, calkiem nowe - nie uzywane : 16 002 zl

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar porkis
    Imię
    Adam
    Opis
    MK III 1,8 125KM PB karawan
    Od
    09 Aug 2009
    Mieszka w
    Stare Babice koło Brzydalewa
    proponuję tu spróbować

    http://passca.pl/

  20. #19
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    30 Jun 2017
    Mieszka w
    bydgoszcz
    panowie co w końcu z tym radiem,pomocy,pełna desperacja,problemy jak wyżej ,po wpisaniu kodu działa ,po wyłączeniu już nie ,po "kombinowaniu" by zażądał kodu pin zadziała....co to jest ,gdzie to naprawić ,
    Ostatnio edytowane przez benek39 ; 30-06-2017 o 00:56 Powód: poprawka

  21. #20
    Pieszy Awatar xxxhitmenxxx
    Imię
    Łukasz
    Model
    mk3
    Silnik
    2.2 TDCI 184 KM 435 NM
    Od
    11 Jul 2012
    Mieszka w
    Zawiercie
    Panowie ja mam z kolei taki problem że przez moje lenistwo i nie wypiecie bezpiecznika głównego pod maską (car audio) po wypieciu z instalacji jednego wzmacniacza, który poszedł do naprawy denso oszalalo.

    Było tak że wzmacniacz który napedzal subwoofer przestał działać. Oczywiście muzyka i denso działało poprawnie. Wypiolem ten wzmacniacz i kabel plusowy do niego z rozetki bo chciałem, żeby muzyka była chociaż z głośników. Jak się później okazało denso przestało działać. Włącza się i nawiewow oprócz siły i temperatury nie da się zmienić. Nic nie gra, ani radio ani cd. Wzmacniacz już podłączyłem po naprawie i dalej to samo. Kolejny dziwny objaw to to że po odpaleniu zegary nie żyją i nic nie pokazują i świeci rezerwa, dopiero po chwili wszystko jest ok. Byłem dziś w serwisie car audio i prąd do wzmacniaczy dochodzi ale nie ma remota, nie wiem o co chodzi bo się nie znam. Dawniej po przekreceniu kluczyka denso się wlączalo teraz trzeba je włączyć przyciskiem.

    Ktoś miał podobny problem? Bez muzyki jeżdżę już od miesiąca i mnie to dobija.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 16:14
  2. Navi Denso [ST220]
    By kogutu in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 11:42
  3. [MkIII] nie mogę wyciągnać radia -navi Denso
    By Malyvip in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2010, 12:47
  4. [MkIII] zmiana radia 6000CD na navi DENSO
    By niuniek_23 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 13:44
  5. [Nawigacja]Instrukcja do NAVI DENSO
    By savon07 in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-04-2009, 11:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów