+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk 2
    Od
    28 Sep 2013
    Mieszka w
    gryfino

    klapy nawiewu w mk2

    Witam!
    Mam pewien problem dotyczący nawiewu w moim mondeo. Mianowicie sytuacja wygląda tak ze zepsuła mi się klimatyzacja (dziurawa chłodnica do tego jeszcze parę rzeczy) i gdy było ciepło nic nie dało ustawienie na najniższa temperaturę ponieważ leciało powietrze takie letniawe. Wiec gdy byłem u mechanika który właśnie stwierdził ta zepsuta klime zaproponował ustawienie takie by cały czas bez względu na ustawienie leciało powietrze atmosferyczne marne pocieszenie ale lepsze to jak nic ponieważ jeździłem autostradą i otwarte szyby nie wchodziły w grę. Teraz jest już chłodno a nie mam pojęcia jak wrócić do poprzedniego ustawienia. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie znajduje się taka klapa żebym mógł ustawić ją mechanicznie tak by leciało mi teraz ciepłe powietrze?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk 2
    Od
    28 Sep 2013
    Mieszka w
    gryfino
    czytałem właśnie ten artykuł i za dużo nie wywnioskowałem. Teraz jeszcze sobie polepszyłem bo miałem wyciagniety silniczek klap nawiewu (choć to moim zdaniem nie wszystko bo on steruje tylko ciepłe zimne powietrze a zimne i tak było cieplejsze od atmosferycznego czyli nie ustawiał klapy głównej) i zamiast włożyc ten silniczek pomyślałem ze przekręcę sróbokrętem ta wypustkę w która wchodzi bolczyk od tego silniczka i tak jakbym wepchnął tą wypustkę do środka i już całkiem nie wiem co teraz

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar Kondziu
    Imię
    Konrad
    Model
    Volvo V70
    Silnik
    2.4 140 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Z tego co napisałeś to masz zepsuty silniczek sterowania klapą ciepłego powietrza. Odkręć go ale nie wypinaj wtyczki i zobacz czy chodzi. Jeżeli go zdjąłeś i wepchnąłeś ten plastikowy bolec od klapki, to pozostaje wszystko rozebrać...
    A mechanicznie nie da się go ustawić na ciepło bo klapka siłą ciążenia spada w dół i znów wieje zimne.

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kondziu Zobacz posta
    bo klapka siłą ciążenia spada w dół i znów wieje zimne.
    Taśma klejąca, kliny drewniane czy jakieś inne patenty i można klapkę zablokować 'na sztywno"
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Pieszy
    Opis
    mondeo mk 2
    Od
    28 Sep 2013
    Mieszka w
    gryfino
    ooo właśnie tylko w którym miejscu ona jest by ja zablokować "na sztywno"

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Kondziu
    Imię
    Konrad
    Model
    Volvo V70
    Silnik
    2.4 140 KM
    Od
    25 Dec 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Jeśli odkręciłeś ten biały silniczek to wystaje tam taki mały trzpień. Dorób do niego jakąś wajchę z trzpieniem pasującym w ten wystający i gitara albo kup inny silniczek. A jeśli go wcisnąłeś do środka to musisz rozebrać całość i złożyć od nowa...
    A sprawdziłeś silniczek czy działa?
    Ostatnio edytowane przez Kondziu ; 30-09-2013 o 21:06

Podobne wątki

  1. [MkI] Sterowanie klapy nawiewu, zmiana z linki na el.
    By zetes in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 11:58
  2. [MkII] Silniczek klapy zmiany temperatury nawiewu
    By kabzik in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 00:03
  3. [MkII] Problem z siłownikiem sterowania klapy nawiewu.
    By mutombo in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-02-2009, 18:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów