+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo Mk III 1.8
    Od
    07 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań

    Smile Szarpie na LPG i PB 100 km po montażu instalacji

    Witam,
    Wiem, że temat ten był już poruszany, ale nie znalazłem odpowiedzi do mojego problemu. Tydzień temu zamontowałem instalację LPG w MK III 1.8 125 KM po pokonaniu ok 100 km zapaliła się kontrolka chek, samochód jechał jeszcze ok 50 km bez problemu, a później zaczęło się szarpanie na LPG i PB(przed montażem zrobiłem ok 40 tys km na benzynie bez takich objawów). Jestem po wizycie u gazownika, jego opinia: świece do wymiany, odczytał błąd ubogiej mieszanki(zrobił regulację, która nic nie dała).
    Dziś wymieniłem świece i problem nie minął, szarpie podczas jazdy na LPG i Pb, gazownik twierdzi, że regulacja jest ok i to nie wina gazu.
    Czy to zbieg okoliczności, że takie objawy pojawiły się po montażu instalacji? Jaki kroki podjąć w pierwszej kolejności? Czy źle wyregulowany gaz ma wpływ na szarpanie na Pb? Mogę wymienić przewody i cewkę, ale może lepiej zacząć od czegoś innego, nie chciałbym wymieniać sprawnych elementów(myślę, że świece były ok).
    Z góry dziękuję za każdą radę i sugestię

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez Cedrx Zobacz posta
    Czy źle wyregulowany gaz ma wpływ na szarpanie na Pb
    Tak bo rozjeżdża mapy benzynowe



    Cytat Zamieszczone przez Cedrx Zobacz posta
    Mogę wymienić przewody i cewkę, ale może lepiej zacząć od czegoś innego, nie chciałbym wymieniać sprawnych elementów
    Ja u siebie wymieniałem świece, później kable, później cewkę i za każdym razem stary(uszkodzony element) psuł nowy więc kupiłem cały oryginalny komplet w sklepie forda kable , świece i cewkę i mam spokój.

    Z tego co się dowiedziałem MK III ma dość wrażliwy układ WN.

    Najlepiej jak byś od kogoś podmienił chociaż nie koniecznie może to być problem układu WN.

    Czy przy tym szarpaniu strzela w filtr powietrza?

    Jest kupę tematów na temat regulacji LPG i często pada podstawowe pytanie. Czy gazownik regulował gaz podczas jazdy?


    Też miałem przygody z gazem na początku i tyle wiem z własnego doświadczenia ale niech się wypowie ktoś kto się bardziej zna na rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez CoastBasse ; 08-10-2013 o 09:26

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo Mk III 1.8
    Od
    07 Jul 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Dzięki za odpowiedź, sytuacja chyba opanowana. Wymieniłem cały komplet i działa dobrze. Gazownik upierał się że jest wszystko z instalacją ok i chyba muszę przyznać mu rację. Opowiadał mi, że z 5 ostatnich Mondeo 3 musiały mieć wymieniane świece/kable/cewkę bo zawsze coś nie grało.

Podobne wątki

  1. [MkI] Relacja z montażu cykaczy
    By Zbysiuuu in forum Tuning
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 00:05
  2. [MkII] pytanie o możliwość montażu LPG
    By hudy in forum LPG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-08-2009, 23:23
  3. [MkII] Głębokość montażu głośników
    By Grzesio in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2008, 17:31
  4. głębokość montażu głośnika
    By REDY in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2005, 09:05
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2005, 20:56

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów