+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: DPF w MKIV

  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...

    DPF w MKIV

    Witam,

    pytanie do osób, które mają MKIV z filtrem DPF. Jeżeli ktoś z Was jeździ głównie po mieście, to jak często włącza się Wam kontrolka DPF? Czy rzeczywiście tak jest, że wtedy spada moc silnika?
    Czy wyjechanie średnio co 5-6 tygodni w trasę i przepalenie filtra DPF na wyższych obrotach wystarczy by nie mieć z nim problemu na co dzień w cyklu miejskim?

    Pozdrawiam
    herscher

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Ja mam około 65% miasto, a reszta trasa. Powiem ci kolego że filtr DPF nie jest taki straszny, jak go malują. Przy wypalaniu filtra trochę buczy, ale nie zauważyłem żeby tracił na mocy Wystarczy że wypuścisz się raz na około 4-5 tygodni poza mieścinę i będziesz jechał ze stałą prędkością i nie musi być 130 i więcej.


  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Tomi
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIV 2.0 TDCI Titanium X Aut.
    Od
    20 Jan 2005
    Mieszka w
    ELW - Koluszki
    Żadnej kontrolki informującej o wypalaniu DPF nie ma.
    Osobiście od niedawna mam mkIV - przejechałem nim około 5tkm - i raz zauważyłem wypalanie DPF- na chwilowym spalanie wzrosło o 0,3ltr i był bardziej basowy pomruk.
    MkI Hb 1.8 16V --> MkII Kombi Ghia --> MkIII V6 Stardust Silver Ghia --> MkIV TDCI Thunder Titanium X

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Właśnie nie ma żadnej ikony, informującej o wypalaniu DPF. Jedynie może zauważyć wzrost chwilowego spalania i buczenie (basowy wydech).


  6. #5
    Kursant Awatar aras124
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCI TITANIUM
    Od
    14 Feb 2010
    Mieszka w
    Koszalin
    Tak jak koledzy mówią basowy dźwięk, zwiększone chwilowe spalanie i do tego praca wentylatora na maxa. Ostatnio włączyło mi się wypalanie praktycznie przed samym wjazdem do garażu, pochodził 5 min na wolnych obrotach i też zakończył wypalanie, no i ten specyficzny zapach
    Ostatnio edytowane przez aras124 ; 21-10-2013 o 22:44

  7. #6
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Czyli rozumiem, że komputer w samochodzie sam wie, kiedy DPF wymaga interwencji i wypala się sam. Nie wiem gdzie, ale gdzieś czytałem że właśnie komputer pokazuje DPF jakąś kontrolką, że wymaga wypalenia.
    Jeżeli tak miałoby być jak piszecie, że auto samo się wypala, to dlaczego tak się czarno widzi te DPF, jako duży problem, utrudnienie i potencjalny koszt wymiany filtra, jeśli się jeździ po mieście.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    ale gdzieś czytałem że właśnie komputer pokazuje DPF jakąś kontrolką, że wymaga wypalenia
    Napisane jest to w instrukcji obsługi samochodu

    "Jeżeli przejeżdżasz jedynie krótkie odcinki lub Twoje podróże obejmują częste zatrzymywanie się i ruszanie, musisz zainicjować proces regeneracji, gdy na wyświetlaczu informacyjnym pojawi się komunikat FILTR SILNIKA PRZECIĄŻONY"

    ---------- Post added at 14:16 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Jeżeli tak miałoby być jak piszecie, że auto samo się wypala, to dlaczego tak się czarno widzi te DPF, jako duży problem, utrudnienie i potencjalny koszt wymiany filtra, jeśli się jeździ po mieście.
    Co niektórzy za dużo czytają Auto Świat. Jeżeli stosujesz się do zaleceń producenta co do obsługi samochodu DPF jest bezproblemowy i wystarcza na cały żywot auta. Ale jak wszytko ma prawo ulec awarii.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 22-10-2013 o 15:17

  9. #8
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Napisane jest to w instrukcji obsługi samochodu

    "Jeżeli przejeżdżasz jedynie krótkie odcinki lub Twoje podróże obejmują częste zatrzymywanie się i ruszanie, musisz zainicjować proces regeneracji, gdy na wyświetlaczu informacyjnym pojawi się komunikat FILTR SILNIKA PRZECIĄŻONY"[COLOR="Silver"]

    a na czym polega rzeczony proces regeneracji?? Uruchamia się to samemu, czy też trzeba jechać na wypalanie do ASO?
    Jak często u siebie obserwujesz komunikat i przeciążeniu filtru silnika?
    Ostatnio edytowane przez herscher ; 22-10-2013 o 15:34

  10. #9
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    a na czym polega rzeczony proces regeneracji
    "Gdy jest to bezpieczne: Poprowadź pojazd na trasie o płynnym ruchu w czasie do 20 minut, unikając przedłużonych okresów pracy silnika na biegu jałowym. Nie wyłączaj zapłonu. Możliwe, że proces ten trzeba będzie powtórzyć. Komunikat ostrzegawczy zniknie, gdy proces regeneracji zostanie wykonany pomyślnie."

    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Jak często u siebie obserwujesz komunikat i przeciążeniu filtru silnika
    Nie widziałem jeszcze takiego komunikatu czyli z DPF wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez Robert68 ; 22-10-2013 o 16:00

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Adam
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo mk2 1.8td
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Wołomim
    Krótko mówiąc musisz go przegonić.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Brzoz3k Zobacz posta
    Krótko mówiąc musisz go przegonić.
    Dokładnie, przegonić z stałą prędkością. Sam również jeszcze nigdy nie widziałem, tego komunikatu o DPF-ie.


  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Paweł
    Model
    MK III / IV
    Silnik
    2.0 TDCI 125/143 KM
    Opis
    MKIII 2.0TDCI 125KM 2006/MKIV 2.0TDCI 143KM 2008
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    3miasto
    Samo przegonienie nic nie daje w momencie kiedy nie ma zainicjowanego procesu wypalania. Nigdy nie wiadomo kiedy się załączy wypalanie(śmigając na krótkich odcinkach po mieście na pewno częściej niż na trasie). Tylko i wyłącznie gdy się zacznie proces wypalania aby dobrze się wypalił trzeba śmignąć z w miarę stałymi obrotami jakieś 20km. Niejednokrotnie jechałem na trasie a kiedy akurat podjechałem na parking włączyło się wypalanie, nie dokończenie wypalania w tym momencie skutkuje dostaniem się ON do oleju. DPF to największa bzdura jaką wymyślili i na szczęście ja się tego g...a pozbyłem. Ja mam MKIII ale u brata w MKIV jest to samo i tak samo to działa z tym, że on prawie tylko na trasach jeździ.

  14. #13
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Czy w takim razie, gdybyście mieli raz jeszcze podjąć decyzję o kupnie Mondeo MKIV 2.0 diesel z DPF to wchodzilibyście w to ponownie bez żadnych obaw, czy jednak szukalibyście 2.0 w benzynie bądź 1.8 w dieslu bez DPF?

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    Czy w takim razie, gdybyście mieli raz jeszcze podjąć decyzję o kupnie Mondeo MKIV 2.0 diesel z DPF to wchodzilibyście w to ponownie bez żadnych obaw, czy jednak szukalibyście 2.0 w benzynie bądź 1.8 w dieslu bez DPF?
    Tak dokładnie


Podobne wątki

  1. [MkIV] Reflektory z MKIV po lifcie do MKIV sprzed liftu
    By PTOGliwce in forum Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 18:34
  2. [MkIV] [MKIV] Gdzie kupię tłumik końcowy do Mondeo MKIV 1,8 TDCI hatchback 2008
    By cody in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 00:09
  3. [MkIV]Demontaż kratki zderzaka przedniego MKIV
    By Sapo67 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 08:46
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 18:59
  5. [MkIV][MkIV] Listwy chromowane / polerowane pod szyby boczne
    By Dreamer in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 13:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów