+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Chcę kupić Mondeo z gazem.

    Taka oferta:
    http://allegro.pl/ford-mondeo-2-0-be...653098827.html

    co muszę sprawdzic i na co uważać?
    ps. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    To co przy każdym aucie. Wypadkowość, stan silnika - jego równa praca, pojeździj nim na benzynie i na LPG. Sprawdź papiery od LPG.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Czy opłaca sie jechać do serwisu na przegląd?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Oczywiście, że warto, najlepiej do tego gdzie auto było serwisowane po historię serwisową.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Oczywiście, że warto, najlepiej do tego gdzie auto było serwisowane po historię serwisową.
    szczególnie jak w książce stempelki wbijał znajomy właśnie z tego serwisu

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    szczególnie jak w książce stempelki wbijał znajomy właśnie z tego serwisu
    Dlaczego Polacy we wszystkim widzą przekręt? Czyżby sami tak postępowali?

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Czyżby sami tak postępowali?
    sugerujesz coś?

    dlatego, że skoro ktoś jeździ cały czas do tego samego warsztatu, to siłą rzeczy mechanik zna właściciela i w związku z tym może być nieobiektywny.

  9. #8
    Czy na cos specjalnie zwrócić uwagę? Jakieś częste awarie lub szybkie zużycie?

  10. #9
    Kursant Awatar liliotom1
    Imię
    Tomi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 V-ka 2,5 170 KM
    Od
    05 Jul 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Jedź do serwisu ale nie tego co wskazuje sprzedający, popytaj od kiedy jest instalka założona i ile km zrobione od instalacji - co do sprzedającego to chyba handlarz bo ma 10 aut na allegro do sprzedaży
    Ostatnio edytowane przez liliotom1 ; 25-10-2013 o 13:33
    Kiedyś Mondeo MK2 1,6 16V Kombi, Mondeo MK2 1,8 16V+LPG+przepływka,przepustnica od 2,0 + pakiet ST-aktualnie MK3 V-ka 2,5 + LPG

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    to siłą rzeczy mechanik zna właściciela i w związku z tym może być nieobiektywny
    A to ciekawe, byłej już kilkukrotnie w ASO Froda i nie znam nawet kierownika (chyba że z widzenia)

  12. #11
    Kursant Awatar liliotom1
    Imię
    Tomi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 V-ka 2,5 170 KM
    Od
    05 Jul 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    A to ciekawe, byłej już kilkukrotnie w ASO Froda i nie znam nawet kierownika (chyba że z widzenia)
    Ja raz wiedziałem jak się ugadali w serwisie Nissana w Białymstoku jak kupowałem Nissana Murano dla kolegi - zamyła szła jak cholera Mówię do kumpla straciłeś 200 zł na auto na 50 000 zł a mi coś śmierdzi to podjedź obok jest serwis chyba Citroena i zbadaj jeszcze raz tak z biegu w tym drugim serwisie (nissana sprawdzenie uzgadnialiśmy telefonicznie parę dni wcześniej bo ze Szczecina specjalnie jechaliśmy). Serwis nissana ti parodia była nawet nie chcieli dać rachunku i kłóciłem się z mechanikiem o wydruk z kompa bo stały 3 auta na hali a w opisie nie wiadomo do którego podłączył kompa - nie chcieli mnie wpuścić do hali - względy BHP - kłamliwi gnoje !!! W citroenie pozwolili wejść pod podnośnik sprawdzić i razem odradzić kupno tego auta !!!! aczkolwiek kupujący kupił i miał później problemy - jego decyzja !!!
    Ostatnio edytowane przez liliotom1 ; 26-10-2013 o 18:01
    Kiedyś Mondeo MK2 1,6 16V Kombi, Mondeo MK2 1,8 16V+LPG+przepływka,przepustnica od 2,0 + pakiet ST-aktualnie MK3 V-ka 2,5 + LPG

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez liliotom1 Zobacz posta
    Serwis nissana ti parodia była nawet nie chcieli dać rachunku i kłóciłem się z mechanikiem o wydruk z kompa
    Jak nie chcieli dać? Odmówili wystawienia faktury za usługę?, to trzeba było od razu dzwonić do Urzędu Skarbowego ze skargą. No chyba, że Wy to robiliście nie formalnie bo 200zł. za pełen przegląd przed zakupowy to trochę za mało.

  14. #13
    Kursant Awatar liliotom1
    Imię
    Tomi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 V-ka 2,5 170 KM
    Od
    05 Jul 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Jak nie chcieli dać? Odmówili wystawienia faktury za usługę?, to trzeba było od razu dzwonić do Urzędu Skarbowego ze skargą. No chyba, że Wy to robiliście nie formalnie bo 200zł. za pełen przegląd przed zakupowy to trochę za mało.
    Nie wiem jak kumpel się z nimi dogadywał ale dał chyba z 200 zł za przegląd a cała operacja była grubymi nićmi szyta !! W citroenie bez f-ry dał chyba 100zł ale tam to z 5 chłopa oglądało Murano + my haha
    Kiedyś Mondeo MK2 1,6 16V Kombi, Mondeo MK2 1,8 16V+LPG+przepływka,przepustnica od 2,0 + pakiet ST-aktualnie MK3 V-ka 2,5 + LPG

  15. #14
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez liliotom1 Zobacz posta
    Nie wiem jak kumpel się z nimi dogadywał ale dał chyba z 200 zł za przegląd a cała operacja była grubymi nićmi szyta !!
    I miało być pięknie a wyszło jak zawsze. Nie ma żadnego dogadywania, zlecasz kompletny przegląd przed zakupowy na co dostajesz kwit na otwarcie zlecenia. Po wszystkim otrzymujesz wynik badania grubości lakieru, wynik podpięcia pod kompa i całą rozpiskę ewentualnych usterek, dodatkowo masz możliwość oglądnięcia auta na podnośniku. No ale kolega pewnie chciał zaoszczędzić a kto oszczędza płaci dwa razy

  16. #15
    Kursant Awatar liliotom1
    Imię
    Tomi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 V-ka 2,5 170 KM
    Od
    05 Jul 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    I miało być pięknie a wyszło jak zawsze. Nie ma żadnego dogadywania, zlecasz kompletny przegląd przed zakupowy na co dostajesz kwit na otwarcie zlecenia. Po wszystkim otrzymujesz wynik badania grubości lakieru, wynik podpięcia pod kompa i całą rozpiskę ewentualnych usterek, dodatkowo masz możliwość oglądnięcia auta na podnośniku. No ale kolega pewnie chciał zaoszczędzić a kto oszczędza płaci dwa razy
    Przez telefon w serwisie Nissana mówili, że sprawdzą lakier miernikiem itp. na miejscu kierownik serwisu twierdzi że nie mają miernika lakieru !!!!! Ogólnie miało być inaczej dokonane sprawdzenie (rozmowa telefoniczna) - na miejscu wyszło innaczej. Ale serwis Cytryny pokazał co potrafi !
    Kiedyś Mondeo MK2 1,6 16V Kombi, Mondeo MK2 1,8 16V+LPG+przepływka,przepustnica od 2,0 + pakiet ST-aktualnie MK3 V-ka 2,5 + LPG

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez liliotom1 Zobacz posta
    Przez telefon w serwisie Nissana mówili, że sprawdzą lakier miernikiem itp. na miejscu kierownik serwisu twierdzi że nie mają miernika lakieru !!!!!
    Czy to było ASO Nissana? Jeżeli tak to napisał bym skargę do centrali.

  18. #17
    Kursant Awatar liliotom1
    Imię
    Tomi
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 V-ka 2,5 170 KM
    Od
    05 Jul 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Czy to było ASO Nissana? Jeżeli tak to napisał bym skargę do centrali.
    Tak to ASO tak samo jak Cytryny było ASO - ale załatwiał to mój znajomy więc to on podejmował decyzje odnośnie dalszego postępowania. Z tego co wiem to zapomniał o sprawie.
    Kiedyś Mondeo MK2 1,6 16V Kombi, Mondeo MK2 1,8 16V+LPG+przepływka,przepustnica od 2,0 + pakiet ST-aktualnie MK3 V-ka 2,5 + LPG

Podobne wątki

  1. Chcę kupić mondeo TDCI
    By mtx201 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 12:17
  2. Chcę kupić Mondeo
    By czanin in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 13:37
  3. Prośba o podpowiedź: chcę kupić Mondeo
    By Sasza in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 20:40
  4. [MkIII] Chcę kupić Mondeo 2l diesel - co powinienem wiedzieć
    By PabloX in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2006, 00:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów