+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 78 z 78
  1. #61
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Okej, więc postaram się odłączyć akumulator, a następnie przejść do „trybu uczenia się”. Dziękuję za link. Zawsze tylko usuwałem tabelę adaptacji, nie resetowałem ECU.
    Próbowałem kilkakrotnie przekręcać kluczyk zapłonu i zwiększać ciśnienie w układzie paliwowym. Wydaje się, że to nie pomaga, co oznacza, że zawór zwrotny pompy paliwa może być nieprawidłowy. Podczas jazdy i przy dużym obciążeniu silnika długoterminowe adaptacje w górnych polach tabeli adaptacji są stosunkowo niewielkie, co wskazywałoby, że nawet przy pełnej mocy pompa nie ma problemu z zasileniem silnika. Najlepiej jest zmierzyć ciśnienie paliwa, dla Duratec 2.0 107 kW powinno ono wynosić 3,8 bara + -5%, a po 10 minutach od wyłączenia silnika będzie wynosiło 2,5 bara lub więcej.
    Temperatura zimnego silnika i temperatura powietrza dolotowego przed uruchomieniem dokładnie odpowiadają temperaturze zewnętrznej. Tmap pokazuje 3,98 V w spoczynku, gdy silnik uruchamia się przy 1600 obr / min, pokazuje 1,58 V, a na biegu jałowym 780ot pokazuje 1,35 V.
    Jednak wartość dostosowania w tabeli 700 obr./min i 25% punktów obciążenia do fałszywego powietrza. Jedyną opcją jest nieszczelny zawór PCV, kiedy tylko wymieniłem wąż PCV, bez usuwania wlotu.
    Nie mogę jednak wyjaśnić, w jaki sposób masowe zwolnienie zaworu PCV umożliwiłoby uruchomienie silnika LPG bez jednego spadku prędkości, absolutnie bezbłędnie. :Niewiem:
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 29-10-2019 o 13:18

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    Tmap pokazuje ... na biegu jałowym 780ot pokazuje 1,35 V.
    A masz możliwość sprawdzenia w innych jednostkach ? nie volty a kPa
    jak dobrze pamiętam powinno być 25-28 kPa na biegu jałowym
    mondeo.jpg
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 29-10-2019 o 14:38
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #63
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Do tej pory znalazłem tylko parametry czujnika TMAP BOSCH 0261230044, czujnik ten ma zakres 10 - 117 kPa, co powinno odpowiadać napięciu 405 - 4750 mV. Będę musiał wprowadzić ślad oscylacyjny wraz ze śladem prędkości do oscyloskopu, zgodnie z wideo instrumentów diagnostycznych program obliczeń jest bardzo niedokładny. Zresztą kiedyś kupiłem czujnik TMAP w dobrej wierze, że to wyeliminuje usterkę. Ma takie same parametry jak oryginał.

  5. #64
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może odczytaj te podciśnienie (MAP) w programie LPG
    na przykład w Stag tak to wygląda
    http://images76.fotosik.pl/164/13062d87ce8f4afa.jpg
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #65
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Dziękuję za zdjęcie, muszę się czegoś o tym dowiedzieć. W każdym razie porównuję teraz nagrania Fordiag z mojego silnika i „referencyjny” duratec (bezbłędny), a zachowanie TMAP jest takie samo w tych samych sytuacjach.

  7. #66
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    porównuję teraz nagrania Fordiag z mojego silnika i „referencyjny” duratec (bezbłędny), a zachowanie TMAP jest takie samo w tych samych sytuacjach.
    W takim razie nieszczelność podciśnienia raczej można wykluczyć, zostaje dostarczanie paliwa i trzeba by zrobić pomiar ciśnienia na listwie paliwowej.
    A luz zaworów był sprawdzany?
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-10-2019 o 13:39
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #67
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Tak, sprawdziłem luz. Większość zaworów wydechowych jest poza zakresem tolerancji, około 0,20 mm. Ale czy powinien być problem z bezbłędnym uruchomieniem silnika za pomocą awaryjnego rozruchu bezpośrednio na LPG? Nie rozumiem Moje doświadczenie z opalanymi zaworami polega na tym, że uruchomienie silników na wszystkich czterech cylindrach czterocylindrowego silnika rzędowego zajmuje kilka minut. Ale tutaj to tylko kwestia sekund ...
    Z pewnością najlepszym krokiem będzie rozpoczęcie od pomiaru ciśnienia paliwa.
    Jak napisałem wcześniej, mam problem z uruchomieniem już około 3000 km po konwersji na benzynę. Zaczęło się powoli, po pół roku i około 6000 km bardziej stabilnych do dziś. Samochód był cały czas napędzany z 1/4 zbiornika benzyny, tylko na start.

    Zaślepienie zaworu PCV eliminuje to do pewnego stopnia, ale nie do 100%. Wydaje mi się, że oślepienie PCV pomoże tylko złemu układowi paliwowemu, ale nie rozwiązuje przyczyny, ale rezultat.

  9. #68
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    Większość zaworów wydechowych jest poza zakresem tolerancji, około 0,20 mm.
    Jak nie chcesz robić remontu głowicy to wyreguluj zawory
    Tym bardziej jak jest LPG.
    Nieprawidłowe wartości luzów mają wpływ na pracę silnika, osiągi i jego kulturę pracy.
    Jak są znane usterki to się je eliminuje bo inaczej nie będzie wiadomo czy nie szuka się igły w stogu siana
    Jak masz niewłaściwie wyregulowane zawory to zacznij od ich regulacji żeby wyeliminować jedną znaną już usterkę i żeby nie zniszczyć zaworów.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 30-10-2019 o 16:42
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #69
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Tak, z pewnością będzie to uzasadnione. Biorąc pod uwagę, że chcę zatrzymać samochód (za półtora roku będę musiał wymienić zbiornik LPG), więc muszę wymienić gniazda zaworów wydechowych na gniazda z twardszego materiału i wyregulować wszystkie luzy zaworowe. Ponadto remont wtryskiwaczy LPG Valtek (nie wykonano ich 110000 km), wymiana membran reduktora i inne operacje silnika (napinacze łańcucha rozrządu, pasek wielofunkcyjny, ewentualnie wymiana pierścieni tłokowych i szalików itp.). Teraz jednak będę musiał ponieść duży wydatek, więc mam nadzieję, że nadal ma 10-15 000 km ... musi

    W przeciwnym razie podoba mi się to, że „igły w stogu siana” szukają nie tylko Czesi

  11. #70
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    muszę wymienić gniazda zaworów wydechowych na gniazda z twardszego materiału
    Jeżeli pilnujesz luzów zaworów to nie ma potrzeby wymieniać gniazd. Fabryczne mają odpowiednią wytrzymałość. To była legenda że te silniki mają słabe gniazda.
    zobacz ten temat:
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-i-wi%C4%99cej
    U nas na forum nikt nie wymieniał gniazd, chyba że nie pilnował luzów i mu wypaliło, a nawet jak wymieniał to na standardowe.
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    wymiana membran reduktora
    Lepiej kupić nowy reduktor, masz gwarancję i pewność że jest na dobrych komponentach. Zestawy naprawcze nie zawsze są dobre, a szczególnie membrany.
    Jeśli masz duże różnice luzy zaworów to zacznij od regulacji, być może to już wystarczy żeby silnik pracował prawidłowo.
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    wymiana pierścieni tłokowych
    To jest choroba mondeo MkIII, wada fabryczna, pierścienie w tych silnikach lubią się zapiekać i wtedy silnik spala olej nawet 1l na 1000 km


    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    podoba mi się to, że „igły w stogu siana” szukają nie tylko Czesi
    Ale nasze siano jest smaczniejsze
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  12. #71
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Jeszcze raz dziękuję za link. Muszę więc wyregulować luz zaworów na wiosnę, najwyraźniej nawet istniejące gniazda zaworów podczas regularnej kontroli, a luzy będą trwać.
    Kiedyś zmieniałem skrzynię biegów w ramach gwarancji, w tym czasie było to 12000 CZK ... od tego czasu nie patrzyłem na ceny, ale prawdą jest, że może być inaczej.
    Jeśli chodzi o zużycie oleju, poprzez regularną wymianę oleju po około 8 000 km udało mi się zmniejszyć zużycie oleju do 0,1 - 0,2 dl / 1000 km, z pierwotnego 0,75 l / 1000 km, które nagle pojawiło się podczas letniej podróży do Chorwacja Olej o zmniejszonej lepkości HTHS po prostu nie mógł sobie z tym poradzić, był dla niego za gorący

    Nadal skupiam się na sondzie lambda, zmieniono około 100 000 km, w międzyczasie różne spłukiwania i próby dekarbonizacji silnika, co z pewnością nie pomogło. Teraz wytwarza również częściowo ujemne napięcie, przekroczenie jest również bardzo bardzo letnie ...

    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Ale nasze siano jest smaczniejsze...
    ... Masz smaczniejsze siano, mamy mniejsze igły, dzięki czemu wyszukiwanie trwa długo
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 01-11-2019 o 09:30

  13. #72
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Cześć
    przynosząc wyniki pomiaru ciśnienia paliwa. Nie miałem możliwości dokonywania pomiarów na gałęzi, tylko bezpośrednio przy pompie. Ciśnienie nigdy nie osiągnęło wymaganego minimum:
    Po przekręceniu klucza: 2,80 bar
    Po przekręceniu klucza 5 razy: 3,1 bara
    10 minut po wyłączeniu klucza: 3,0 bar

    Myślę, że jeśli nie chcę mierzyć ciśnienia podczas pracy silnika i muszę znać wartość, jaką pompa dociska "do ściany", zanim się zatrzyma, to ten pomiar jest wystarczający ...?

    Wartości orientacyjne dla pompy silnika duratec 2.0 HE 107kW
    Ciśnienie robocze: 3,80 bar + -5%
    10 minut po wyłączeniu klucza: min. 2,5 bar
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 12-11-2019 o 12:22

  14. #73
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    to ten pomiar jest wystarczający ...?
    Niestety nie, trzeba pomiar zrobić na listwie paliwowej na pracującym silniku, wtedy jest wiadomo czy pompa ma tyle siły żeby prawidłowo podawać paliwo dla pracującego silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #74
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Okej, kupię dłuższy wąż odgałęziony i znów dokonam pomiaru. Pomyślałem, że w ten sposób pompa powinna zwiększać ciśnienie i zawsze byłoby mniej przy silniku pracującym przy otwartych wtryskiwaczach ...

  16. #75
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    w ten sposób pompa powinna zwiększać ciśnienie i zawsze byłoby mniej przy silniku pracującym przy otwartych wtryskiwaczach
    Pompa musi właśnie utrzymać prawidłowe ciśnienie (prawidłową wydajność) dla pracującego silnika.
    Słaba pompa może nabić prawidłowe ciśnienie na wyłączonym silniku, a na pracującym może już nie dawać mocy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #76
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Co oznaczałoby, że przy pracującym silniku byłoby jeszcze gorzej ... nawet gdy pusty, był o 1 bar mniej niż dobra pompa. Miałem na myśli, że z manometrem podłączonym do pompy symulowałem ten stan jak przed startem - kiedy zastrzyki były jeszcze zamknięte.

  18. #77
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    że przy pracującym silniku byłoby jeszcze gorzej
    Nie koniecznie ( nie zawsze), przy listwie jest regulator ciśnienia paliwa , on jest sterowany podciśnieniem z pracującego silnika, no i dlatego na odpalonym silniku trzeba zrobić pomiar. Pomiar robimy na listwie żeby zobaczyć czy tworzy się w niej odpowiednie ciśnienie.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 12-11-2019 o 16:24
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #78
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Będę robił test ciśnienia na kurku wlotowym, jak piszesz. Jak tylko zatrzymam się na kawałek węża, zrobię to. Z pewnością będzie bardziej obiektywny.
    Jeśli chodzi o regulator ciśnienia w systemie bezzwrotnym duratec, pręt regulatora ciśnienia i zawór pomiaru ciśnienia przestały się montować 05/2005. Mam 07/2005 i mam kwadrat, bez regulatora i bez zaworu.
    Ten regulator należy jednak stosować wyłącznie do precyzyjnej kontroli ciśnienia, ponieważ podstawowe sterowanie jest nadal wykonywane w jednostce paliwowej, która jest taka sama dla lat do 05/2005 i od 05/2005.
    W każdym razie nie mam pojęcia, co skłoniło dewelopera do usunięcia regulatora i zaworu z szyny - całkiem możliwe, że tylko wskaźnik awaryjności. W każdym razie zauważyłem, że problemy z zimnym startem częściej mają właścicieli z 2005 roku i młodszych, tj. prawdopodobnie z kwadratowym paskiem. Duratecy z okrągłym prętem również mają łagodniejsze wartości adaptacyjne w całym zakresie prędkości ...
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 13-11-2019 o 12:33

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem z odpalaniem przy dłuższym postoju.
    By dausner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 21:36
  2. [TDCi MKIV] Problem z odpalaniem po dłuższym postoju jak silnik jest zimny.
    By matrix27 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:26
  3. [TDCi MKIII] Problem z gaśnięciem na postoju
    By mondeo130km in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 19:59
  4. [Zetec]Silnik gasnie po dluzszym postoju
    By Chudy26 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 11:03
  5. [b]Problem z odpalaniem MKII po postoju[/b]
    By mariuh in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2006, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów