+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 78
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice

    Problem z odpalaniem po dluzszym postoju MK3 2.0

    Mam problem z odpalaniem auta po dluzszym postoju, np. po nocy. Sytuacja wygląda tak ze przekręcam stacyjke, auto elegancko odpala i nagle opadają obroty i gasnie, ewentualnie bardzo się dławi. PO chwili jeszcze raz odpalam i często już odpala i jest ok.

    Dodam jeszcze ze jak za pierwszym razem odpalam i przytrzymam mu minimalnie obroty gazem to nie zgasnie. W czym może być problem?

    Może żeby lepiej było widać co się dzieje proszę zerknąć tutaj:

    Tutaj widać ze odpalam, przydlawil się i gasnie
    http://www.youtube.com/watch?v=uKe-KdWhtks

    A tutaj druga wersja, odpalam, dławi się ale jakos nie gasnie
    https://www.youtube.com/watch?v=MFgYI80swgc

    No i najczestsza wersja, odpalam i gasnie od razu
    http://www.youtube.com/watch?v=8E-4VwLLkUs

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Tak dla pewności to podpięcie pod kompa wskaże jakiś błąd, a gdy silnik jest rozgrzany to też tak się dzieje czy tylko jak zimny? Obstawiam(strzelam) np P0135

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Jak długo stoi na dworze, czyli jak jest zimny, np. kilka godzin albo po nocy. A ten blad o którym pisales to od czego?
    Co do bledow to nie posiadam zadnych. Dzisiaj podlaczalem komputerek i sprawdzałem.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Ja mam tak po krótkiej jeździe. Auto może stać tydzień i odpali ładnie za pierwszym razem, pojadę do sklepu i w powrocie jest problem. Masz tak za każdym razem czy sporadycznie?

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Codziennie rano jak stoi cala noc, Albo po pracy jak odpale go po 8 godzinach. Dzieje się tak zawsze gdy długo stoi.
    Zastanawia mnie fakt ze jak przytrzymam troszkę pedal gazu to nie gasnie jak odpalam.

  7. #6
    P0135 to błąd elementu grzejnego pierwszej sondy lambda jeśli nie działa to sonda nie pracuje poprawnie aż do momentu osiągnięcia odpowiedniej temperatury. Można to porównać do świecy żarowej gdy świeca żarowa nie działa silnik może mieć problem z rozruchem przy niskich temperaturach gdy tylko już odpali i temperatura wzrośnie, objaw nierównej pracy ustępuje tylko proszę mi tu nie wyskakiwać co ma piernik do wiatraka to jest tylko moje porównanie.

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    No dobra kumam o co chodzi. Z tym ze nie wiem jak to wygląda ani ile kosztuje. Czy to jest w komplecie z nowa sonda?

  9. #8
    To jest jedna całość ale to trzeba sprawdzić i wykluczyć czy tu jest problem bo to niekoniecznie będzie to.
    http://rb-aa.bosch.com/aa-pl/sondyla...amdasonden.pdf
    Ostatnio edytowane przez Myniu ; 28-10-2013 o 14:41

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk4 2.0 duratec
    Od
    26 Jan 2012
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Tomekxo mam dokładnie to samo co ty z tym ze w mk4 2.0 duratec. Jak troche postoi odpala i od razu gaśnie chyba ze przytrzymam mu troche gazu ,dopóki sie nie zagrzeje potrafi się dławic przy mocniejszym wciśnieciu gazu . Problemu nie ma jak jest cieply. Pozatym zauważyłem ze po odpaleniu przy nizszych temp. obroty wzrastają max do 1100 z tego co pamietam wcześniej po chłodnej nocy potrafil chwilowo na 1200-1300 wejsc.
    u mnie komp. nie wykazał żadnych błedów.

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Tez nie mam zadnych bledow od sondy czy innych rzeczy. Juz posprawdzalem kilka rzeczy ale nadal usterka nie wykryta.

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MKIV Kombi 2,0 TDCI 2010r.
    Od
    01 May 2012
    Mieszka w
    Wwa
    Ja mam to samo, po błędach ani śladu.

    Auto stoi teraz w warsztacie i będzie wymieniany krokowiec dam znać po zabiegu czy problem znikł.

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Ja patrzylem sporo rzeczy:
    1. krokowy (podmienialem na drugi, ale tez uzywany + czyszczenie ich)
    2. czujnik cisnienia na kolektorze dolotowym (podmiana na drugi uzywany + czyszczenie)
    3. pompa paliwa ( zamontowalem druga uzywana)
    4. wymienione przewody, swiece, cewka (wszystko nowe)

    Obecnie zastanawiam sie czy nie kupic nowego krokowca. Bo zastanawiam sie ze jak odpalam i dodam troszke gazu to nie gasnie. A gdy odpalam normalnie bez gazu to gasnie. Jak by krokowy nie trzymal wolnych obrotow. Z tym ze dziwne jest to ze drugie odpalenie i juz czasem jest dobrze...
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 28-10-2013 o 19:19

  14. #13
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MKIV Kombi 2,0 TDCI 2010r.
    Od
    01 May 2012
    Mieszka w
    Wwa
    Poczekaj na moją opinię po zmianie krokowca według mechaników to może być przyczyna, a objawy mam identyczne jak ty tylko że u mnie jest przebieg 230 000 km + LPG

  15. #14
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk4 2.0 duratec
    Od
    26 Jan 2012
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Dodam ze prze obecnych temp. (okolo 20 stopni) auto odpala normalnie.Moze to jakis czujnik temp. jest walniety i podaje do kompa nieprawidłowa wskazanie.
    Ostatnio edytowane przez hansss ; 28-10-2013 o 23:18

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez damianbor Zobacz posta
    Poczekaj na moją opinię po zmianie krokowca według mechaników to może być przyczyna, a objawy mam identyczne jak ty tylko że u mnie jest przebieg 230 000 km + LPG
    A kiedy maja ci zrobić tego krokowca? I jakiej firmy go kupiles? A co do samej wymiany to 15 minut to az swiat na wymiane

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MKIV Kombi 2,0 TDCI 2010r.
    Od
    01 May 2012
    Mieszka w
    Wwa
    Cytat Zamieszczone przez tomekxo Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez damianbor Zobacz posta
    Poczekaj na moją opinię po zmianie krokowca według mechaników to może być przyczyna, a objawy mam identyczne jak ty tylko że u mnie jest przebieg 230 000 km + LPG
    A kiedy maja ci zrobić tego krokowca? I jakiej firmy go kupiles? A co do samej wymiany to 15 minut to az swiat na wymiane
    Auto stoi u mechanika z innego powodu a krokowiec to dodatek Swoją drogą to po wymianie warto podpiąć do kompa i tu majster jest niezbędny.

    Do czwartku mam odebrać auto i wtedy dam znać co i jak

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    U mnie problem występuje sporadycznie. Ale zdarza się tak że auto stoi długo odpali na dotyk wyjadę z bramy zgaszę pójdę zamknąć bramę wsiadam i nie chce odpalić albo odpala i jakby się przydusił zatrzęsie się i zgaśnie.

  19. #18
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    U mnie problem występuje sporadycznie. Ale zdarza się tak że auto stoi długo odpali na dotyk wyjadę z bramy zgaszę pójdę zamknąć bramę wsiadam i nie chce odpalić albo odpala i jakby się przydusił zatrzęsie się i zgaśnie.
    To u mnie problem jest tylko przy pierwszym odpaleniu po dluzszym postoju

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MKIV Kombi 2,0 TDCI 2010r.
    Od
    01 May 2012
    Mieszka w
    Wwa
    W sobotę będę wymieniał na ten http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Silni...-FO-58402/1551 po robocie dam znać czy problem ustał.

  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    U mnie problem nadal nie jest rozwiązany. Do tej porty sprawdzałem tak:

    1. Kupilem drugi silniczek krokowy, zero poprawy. Wyczyscilem silnik krokowy benzyna ekstrakcyjna, psiknalem smarem, wysuszylem. I nadal tak samo. I ten co miałem i ten co kupiłem. Chociaz oba nie były nowe to chyba nie zachowywaly by się identycznie jeżeli problemem był by krokowiec?

    2. Wymontowalem czujnik ciśnienia na kolektorze dolotowym. Wyczyscilem go i zamontowałem, zero poprawy. Kupilem drugi używany i wyczyscilem i nadal tak samo. Dodatkowo jeszcze odpialem go i wtedy odpaliłem auto. Wywalil blad check engine ale auto odpalilo. Podpialem spowrotem i tez odpalil.

    3. Odpialem czujnik ciśnienia plynu chlodzacego na obdowie termostatu. Odpialem go i odpaliłem. Auto odpala ale zaraz wlacza się dmuchawa. Podpialem i się wylaczyla. Raczej nie ma wplytu na odpalanie.

    4. Wymienilem pompe paliwa. Dalem auto do mechanika który podpial komputer i stwierdził ze ponoc pompa przy pierwszym uruchomieniu daje zbyt male ciśnienie. Okazalo się ze po wymianie na druga pompe, uzywana, nie ma poprawy z odpalaniem. Tyle sa warte sugestie mechanikow...

    I teraz pytania. Ani ten mapsensor na kolektorze nie jest nowy, ale wyczyszczony i jest tak samo. Ani Krokowce nie sa nowe ale wyczyszczone i tak samo. Nie wykluczam ze ktorys z nich nie jest winowajca ale zastanawia mnie fakt ze na obu zachowuje się identycznie. Wiec sceptycznie podchodzę do kupna nowego krokowego za minimum 150zl albo czujnika ciśnienia mapsensor za również 150zl.
    Co jeszcze może powodować to gasniecie? Przypominam ze gasnie jedynie gdy odpalam auto po nocy albo dluzszym postoju. Zreszta widać to na filmikach...
    Proszę o sugestie...

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem z odpalaniem przy dłuższym postoju.
    By dausner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 21:36
  2. [TDCi MKIV] Problem z odpalaniem po dłuższym postoju jak silnik jest zimny.
    By matrix27 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:26
  3. [TDCi MKIII] Problem z gaśnięciem na postoju
    By mondeo130km in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 19:59
  4. [Zetec]Silnik gasnie po dluzszym postoju
    By Chudy26 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 11:03
  5. [b]Problem z odpalaniem MKII po postoju[/b]
    By mariuh in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2006, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów