+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 78
  1. #41
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Oddalej w zeszłym tygodniu w czwartek auto do serwisu. Wymontowali mi wtryskiwacze od benzyny i zanurzyli je na noc w jakims srodku do czyszczenia wtryskow. Nie mieli maszyny żeby się wpiac w układ paliwowy żeby wtryskiwacze dzialaly tylko na tym srodku do czyszczenia wtryskow. Ale ponoc zanurzyli je w jakims mocnym srodku. Firmy Liquid Molly bodajże. Nastepnego dnia odebrałem auto i miałem jezdzic i testować. Nic mnie nie skasowali bo nie byli pewni czy naprawili czy nie.

    A teraz moje odczucia. Od tamtego czasu auto odpala zawsze, po długich postojach tez. Raz tylko mi troszkę spadly obroty ale nie zgasł. A tak za każdym razem jest jak by ok. Ale poki co jeszcze testuje. Ale co do jazdy to miałem tak ze czulem ze jest zamulony na benzynie. Zwlaszcza jak się przyspiesza z wolnych obrotow (od około 2000 w gore). Teraz tez troszeczkę czasem szarpnie, ale mysle ze jest lepiej jak było przed zabiegiem. W każdym razie czuje poprowe przy odpalaniu i jeździe na PB.

    Powiedzieli mi jeszcze zebym wlal do baku sobie jeszcze raz jakiś srodek do czyszczenia wtryskow. Ale nie gowniane STP, bo ponoc strasznie slabe jest, tylko cos dobrego zebym wlal. No i wlalem srodek do czyszczenia wtryskow firmy Wynn's. Ponoc jest bez porównania lepszy niż te supermarketowe STP. Wlalem go tak na 3/4 baku.
    http://www.wynns.pl/top/view_product.php?product=611

    Przy okazji jeszcze wczoraj wymieniłem sobie filtr paliwa. Bo pewnie nikt go od nowości nie wymienial nigdy.

    Poki co jeszcze jezdze i testuje. Ale na pewno poprawa jest...
    Ostatnio edytowane przez tomekxo ; 12-11-2013 o 13:36

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    To i ja chyba sobie wleje. Kupowałeś ten środek w jakiś specjalistycznym sklepie czy zamawiałeś z netu?

  4. #43
    Niedzielny kierowca Awatar koalowy
    Imię
    Krzysiek
    Model
    FIAT PANDA VAN
    Silnik
    1,1i 54 KM
    Opis
    biała wersja "golas"
    Od
    29 Sep 2013
    Mieszka w
    Kołobrzegu
    Kiedyś miałem forda chcesz go zobaczyć kliknij http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...oalowego/page3

  5. #44
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    To i ja chyba sobie wleje. Kupowałeś ten środek w jakiś specjalistycznym sklepie czy zamawiałeś z netu?
    Kupilem w sklepie motoryzacyjnym. Zaplacilem za niego 35zl.

  6. #45
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk4 2.0 duratec
    Od
    26 Jan 2012
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Chyba tez podejme probe wlania tego środka wprawdzie po stp zero poprawy ale skoro ten lepszy to spróbuje .

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Wczoraj spowrotem zaczalem jezdzic na gazie. Wyjezdzilem zbiornik paliwa z tym Wynn's. Wyglada na to ze problem rozwiazany. Auto za kazdym razem ladnie odpala i podczas jazdy tez raczej nie ma juz zadnego szarpania...

  8. #47
    Kursant Awatar robokub
    Opis
    MKIII 2.0
    Od
    15 Aug 2005
    Mieszka w
    Łąka Prudnicka
    Drodzy forumowicze, ja nie mam gazu, mam 2.0 HE i przez całe lato po zapaleniu silnik gasł. Wymieniłem świece, kable, filtry, czyszczenie krokowca i przepustnicy i nic. Ale od września przestał gasnąć. Za każdym razem palił na dotyk. Pomyślałem, że pochłodniało i może paliwa daje więcej na ssaniu. Ale od dwóch tygodni znowu za każdym razem gaśnie. Tak jak u tomekxo na filmach. Doszedłem do tego, że może to przyczyna małej ilości paliwa w zbiorniku gdyż zbliżałem się do rezerwy a od wakacji dużo jeździłem i raczej na pełnym zbiorniku. I rzeczywiście, zatankowałem do pełna i od trzech dni pali na dotyk. Poczytałem, że może odpowietrzenie nie działa i robi się podciśnienie które powoduje cofanie paliwa, ale w końcu wykluczam to, gdyż latem jeździłem blisko rezerwy i dotankowywałem po 10-15 litrów. Więc otwierałem korek a za każdym razem gasł. Zastanawiam się czy to może jakaś pompka paliwa (jest taka w moim aucie?) albo też coś, co powoduje cofanie paliwa. Wymyśliłem, że może pełny zbiornik daje takie ciśnienie, że paliwo nie cofa się z powrotem, a kiedy paliwa jest mniej to wtedy odpływa? Macie jakieś pomysły?
    Pozdrawiam
    MKIII, 2.0 benz. sedan, 2001 r.

  9. #48
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MKIV Kombi 2,0 TDCI 2010r.
    Od
    01 May 2012
    Mieszka w
    Wwa
    Po wymianie krokowca bez zmian rano pali za II i na zimnym szarpie

  10. #49
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4 2013
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    08 Apr 2013
    Mieszka w
    Pabianice
    Ja 2-3 miesiące temu wymieniałem cewke, kable, siwece. Czyscilem krokowca. Czyscilem czujnik podciśnienia na kolektorze dolotowym. Wymienialem pompe paliwa. Dopiero po wymontowaniu wtryskiwaczy i zanurzeniu ich na noc w preparacie do czyszczenia wtryskow i ponownym zamontowaniu była poprawa. Do tego dolanie do prawie pelnego baku paliwa preparatu do czyszczenia wtryskiwaczy (Wynn's) i wyjezdzeniu tego była poprawa. Od tamtego czasu auto za każdym razem odpala za pierwszym razem i ani razu nie zgasł...

  11. #50
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk4 2.0 duratec
    Od
    26 Jan 2012
    Mieszka w
    Ruda Śl.
    Jak jeden z kolegów poradził wlalem ponad pol zbiornika Pb i...... po problemie odpala od strzału trzyma obroty nie szarpie na zimnym.Wiem że może wydawac sie to dziwne i sam jestem zaskoczony ale faktycznie problem znikł.Wcześniej zawsze miałem okolo 1/4 zbiornika .Zobaczymy czy problem powroci jak paliwa trochę ubędzie.

  12. #51
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    10 Jul 2015
    Mieszka w
    żory
    Odgrzeje kotleta. Mam ten sam problem, gasnie jak malo benzyny a gdy duzo to wszystko normalne chodzi. Ale u mnie malo to 1\4 baku. Nie sadze zeby ilosc benzyny miala na to wpływ. Co sadzicie co to moze byc ? Wczesniej chodzilo wzysyko normalnie. I nawet jak spadala do prawie zera to palił jak trzebz.
    Ponadto czy ktos z okolicy Żor umie podłączył za pomoca elma 327 ? Ja kupilem i sie nie chce połączyć. Dodam ze to benzyna 1.8 110 km.
    Ostatnio edytowane przez tracer0012 ; 27-03-2017 o 13:56

  13. #52
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Najpewniej siada pompa paliwa.

  14. #53
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Witam wszystkich na forum, z góry przepraszam za mój język polski, pomaga mi google :-) Zastanawiałem się, czy ktoś rozwiązał ten problem? Mam dokładnie taki sam problem jak tomekxo. Na silniku Duratec 2.0 z 2005 roku mam instalację LPG AC STAG 300-4 ISA2, ten zły start zaobserwowałem 3000 km od momentu instalacji LPG. Gaz zamontowano na nalocie 139000 km, na 143000 km zauważyłem dużą utratę oleju silnikowego. Dzisiaj silnik przejechał 240000 km na LPG, więc radzę sobie z tym bardziej z ciekawości. Ciekawym odkryciem było to, że jeśli dokonam awaryjnego rozruchu bezpośrednio na LPG (wciskam i przytrzymuję przycisk przełączania LPG i uruchamiam go), silnik nie łapie absolutnie żadnej usterki. Silnik nie ma idealnej kompresji, na wszystkich cylindrach około 12bar. Czy to możliwe, że LPG nie jest tak wymagający pod względem stopnia sprężania jak benzyna? Czytam tabelę adaptacji, na biegu jałowym silnika jest uboga mieszanka (zarówno na benzynie, jak i na LPG). Jednak wlot jest szczelny, wąż PCV zostaje wymieniony, a silnik zatrzymuje się, gdy zawór ICV jest odłączony. Dzięki za możliwy kierunek na właściwą ścieżkę. Pozdrowienia z Pragi!

  15. #54
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Przepraszam, że tęskniłem za tomekxo, gdzie pisze, że Wynn pomógł wyczyścić wtryskiwacze. To forum używa odwrotnego sortowania postów niż kiedyś i tomekxo pierwszy post z linkami do filmów, które ostatnio zrobiłem. Sonax zastosowałem do pełnego zbiornika dwa dni temu, z których czytam tylko pozytywne recenzje. Teraz mam tylko około 30 km na ten produkt, ale w weekend będę przejeżdżał trasę około 700 km, więc przejeżdżam całą zawartość zbiornika i piszę tutaj, jeśli choć trochę pomogłem.

  16. #55
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    Sonax
    Ten produkt bardzo dobrze się sprawdza:
    https://www.motochemia.pl/stp-formul...0ml-p-293.html
    Jeżeli problem jest z wtryskiwaczami to już po nocy jest poprawa, wystarczy przejechać 5 km na benzynie i na noc wyłączyć silnik na benzynie.
    Dobrze też jest wymienić filtr benzyny.
    Dobrze też będzie zrobić pomiar ciśnienia paliwa na listwie paliwowej, bo może pompa paliwa kończy się.

    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    kierunek na właściwą ścieżkę
    Pierwsza rzecz: reset PCM, odłączyć akumulator na 1/2 godzina.
    Pojeździć 2 dni tylko na benzynie i sprawdzić czy problem minął. Ponieważ może być tak że niedokładnie wystrojone LPG może zniekształcać pracę PCM.

    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    Czy to możliwe, że LPG nie jest tak wymagający pod względem stopnia sprężania jak benzyna?
    LPG jest bardziej wymagające
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #56
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Cześć, dziękuję za komentarze. Ustawienie LPG jest dość podobne do mapy benzynowej, porównaj tabele adaptacyjne. Długotrwała jazda LPG, następnie zmiana na benzynę i 500 km w zróżnicowanym terenie.
    Dzięki za poradę dla STP, nadal myślałem, aby wypróbować od środka czyszczącego benzynę Texaco Techron. Ford odnosi się bezpośrednio do tego w swojej informacji serwisowej nr 47/2011. Niestety mam go tylko po czesku, ale mogę to zapewnić. Chodzi o wyeliminowanie złych początków dzięki Duratec 1.6 Ti-VCT.
    Dziękujemy za komentarz na temat intensywności kompresji LPG ... więc prawdopodobnie nie będzie problemu :-)
    Po weekendzie napiszę, czy Sonax pomógł, czy nie.
    LPG.png500km benzin.png

  18. #57
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    Ustawienie LPG jest dość podobne do mapy benzynowej,
    Jeśli dobrze patrzę to różnice są duże
    na przykład
    load 50 obroty 4500, różnica 70%
    load 62.5 obroty 3500, różnica ... kosmiczna

    Wydaje mi się że właśnie są dosyć duże różnice między mapami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #58
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Więc oczywiście różnice są
    Należy jednak wziąć pod uwagę, że wyrażone wartości procentowe stanowią jedynie odstępstwo od idealnej liczby 1. Oznacza to, że wszystko od -25% do + 25% jest w stanie skorygować bez lampki kontrolnej silnika, a więc w granicach limitu. Miałem na myśli raczej zakres prędkości, który silnik wykorzystuje na obu paliwach i chodzi o pracę na biegu jałowym. Tam nie różni się znacząco. Istnieje dziwne sąsiedztwo ogniw z wysokimi dodatnimi i ujemnymi adaptacjami, w których myślę, że ECU nie jest w stanie poprawnie obliczyć dawki paliwa przy uruchomieniu, gdy prędkość zmienia się bardzo szybko wraz z procentami obciążenia. Nawet całkowita ślepota PCV nie mogła zmniejszyć adaptacji w zakresie 700 obrotów i 25% ...
    Ostatnio edytowane przez Ještěr ; 26-10-2019 o 00:23

  20. #59
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    24 Oct 2019
    Mieszka w
    Praha
    Na benzynie o przebiegu Sonax 500 km. Kolejny zimny start wciąż był zły, to nie pomogło.

  21. #60
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Ještěr Zobacz posta
    nie pomogło.
    Sprawdzić na 100% czy nie ma lewego powietrza (ssanie bokiem niepotrzebnego powietrza) przewody powietrzne, przewody podciśnienia.
    Reset ECU - odłączyć akumulator na 1/2 godzina.
    potem
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...oadaptacja-ECU

    2 dni jeździć tylko na benzynie, sprawdzić czy pomogło.
    Jeśli nie pomogło pomiar ciśnienia paliwa na listwie paliwowej.

    Jaką temperaturę pokazuje czujnik temperatury silnika kiedy silnik jest zimny?
    jakie wartości pokazuje MAF jak silnik zimny a potem jak rozgrzany?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Problem z odpalaniem przy dłuższym postoju.
    By dausner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 21:36
  2. [TDCi MKIV] Problem z odpalaniem po dłuższym postoju jak silnik jest zimny.
    By matrix27 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 19:26
  3. [TDCi MKIII] Problem z gaśnięciem na postoju
    By mondeo130km in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 19:59
  4. [Zetec]Silnik gasnie po dluzszym postoju
    By Chudy26 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-10-2008, 11:03
  5. [b]Problem z odpalaniem MKII po postoju[/b]
    By mariuh in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2006, 00:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów