+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 40 z 69
  1. #21
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez KomBrat Zobacz posta
    Niech nikt nie oczekuje od auta flotowego jakim jest najczê¶ciej Mondeo, ¿e bêdzie mia³o po 5 latach przebieg 80 tys.!!!
    to fakt, ja np. robiê rocznie ok.90 tys.km.
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Cytat Zamieszczone przez Simadren Zobacz posta
    Witam,

    Po moich do¶wiadczeniach ze NEO-2010 zgadzam siê z opini± czeslaw555.
    Ogólnie sprzedawane auta s± raczej w dobrej kondycji i nawet te 160 tys km mo¿e nie mieæ istotnego wp³ywu na zu¿ycie auta. Sam siê zastanawia³em nad wyborem egzemplarza który og³±da³em, ale sprzedaj±cy przesta³ odbieraæ telefony itd. i odpu¶ci³em (decyzjê o powtórnych oglêdzinach podejmowa³em kilka dni i to widaæ okaza³o siê dla niego zbyt du¿ym wyzwaniem).

    Pozdrawiam,
    Ode mnie nie odebra³, ale oddzwoni³, bo po tych postach zacz±³em siê obawiaæ o swoj± zaliczkê.
    Ostatnio edytowane przez KomBrat ; 14-11-2013 o 12:12

  4. #23
    Kursant
    Imiê
    Szymon
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    FORD
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznañ
    Zachowaj te¿ spokój i nie wykonuj nerwowych ruchów.

    Nasze obserwacje s± oparte o fakty, jednak nie oznacza to ¿e ka¿dy interes z NEO-2010 to wtopa...

    Ja rozmawia³em z u¿ytkownikiem który u niego zakupi³ samochód i jest zadowolony choæ jak powiedzia³:
    "auto nie wymagaj±ce absolutnie wk³adu finansowego wymaga³o wk³adu kilku tysiêcy PLN ale poza tym super..."

    Zwraca³ mi uwagê abym dobrze sprawdzi³ czy nie ma wycieków - jego taki wyciek z okolic skrzyni kosztowa³ 1ty¶. PLN.

    W ka¿dym razie powodzenia...

    Napisz jak temat siê zakonczy³, co ustali³e¶, jaki by³ dalszy przebieg tego interesu i jak autko jak ju¿ znajdzie siê w Twoich rêkach. POWODZENIA!!!

  5. #24
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    na forum jest kilka przypadków krêcenia liczników przez tego sprzedaj±cego wiêc nie wiem czemu niektórzy tak go broni±, ¿e dostosowuje siê do kupuj±cych.

    Nie ma usprawiedliwienia na takie co¶, tak samo móg³ wymyæ silnik z wycieków czy zrobiæ jakas naprawê blacharsk± i j± ukryæ..

    Ka¿dy ma swój rozum ale mam nadziejê, ¿e sprzedajacy bêdzie ju¿ mniej zarabia³ na oszukiwaniu innych bo potem skoro auto na wypasie kosztuje mniej ni¿ inne podobne gorzej wyposa¿one z kraju to robi siê chora konkurencja
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 14-11-2013 o 12:47

  6. #25
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Wk³ad 1000 z³ mnie nie przera¿a.
    Przera¿a mnie za to pakiet OC/AC/NW, za który leasing przy aucie z 2008 chce 3000 z³.

  7. #26
    Pogromca zakrêtów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez KomBrat Zobacz posta
    Przera¿a mnie za to pakiet OC/AC/NW, za który leasing przy aucie z 2008 chce 3000 z³.
    mo¿e inne, tañsze auto?

  8. #27
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    na forum jest kilka przypadków krêcenia liczników przez tego sprzedaj±cego wiêc nie wiem czemu niektórzy tak go broni±, ¿e dostosowuje siê do kupuj±cych.

    Nie ma usprawiedliwienia na takie co¶, tak samo móg³ wymyæ silnik z wycieków czy zrobiæ jakas naprawê blacharsk± i j± ukryæ..

    Ka¿dy ma swój rozum ale mam nadziejê, ¿e sprzedajacy bêdzie ju¿ mniej zarabia³ na oszukiwaniu innych bo potem skoro auto na wypasie kosztuje mniej ni¿ inne podobne gorzej wyposa¿one z kraju to robi siê chora konkurencja
    Ja go nie broniê - wrêcz przeciwnie. To jest zwyk³e oszustwo. Jednak ka¿dy kieruje siê swoim rozumem i kupuje produkt dostosowany do jego potrzeb. Ja obejrza³em samochód i nie ma dla mnie znaczenia czy on ma 140, czy 180 tys.
    Na pewno nie polecê tego sprzedaj±cego. Z drugiej strony okazuje siê, ¿e wiêkszo¶æ sprzedawców samochodów oszukuje (nawet ASO). Jest to efekt tego, ¿e ludzie nie walcz± o swoje prawa i przez to oszu¶ci s± bezkarni.

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez KomBrat Zobacz posta
    Przera¿a mnie za to pakiet OC/AC/NW, za który leasing przy aucie z 2008 chce 3000 z³.
    mo¿e inne, tañsze auto?
    Jak ja chcê w³a¶nie to!!!
    Bêdzie trzeba buliæ.
    Ostatnio edytowane przez KomBrat ; 14-11-2013 o 13:14

  9. #28
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    jak i tak ³atwi³es leasing to trzeba by³o kupic jakies auto krajowe od banku

  10. #29
    Kursant
    Imiê
    Szymon
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    FORD
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznañ
    Oczywi¶cie kupuj±c u¿ywane auto nale¿y zdaæ sobie sprawê z kilku rzeczy:
    1) kwestia zasdanicza U¯YWANE to nie NOWE (jak niemal próbuj± wmówiæ sprzedaj±cy tekstaki: "jak nówka" "igie³ka" itd. itp.
    W konsekwencji na takie mondeo NALE¯Y mieæ zarezerwowany bud¿et ok.3-4 tysiêcy na naprawy podstawowe: ³añcuch rozrz±du, hamulce, opony itp.

    2) chcemy je¼dziæ lepszym autem - no niestety nale¿y te¿ my¶leæ o kosztach ubezpieczenia - mi auto za 40000 w Allianz wycenili na koszt ubezpieczenia 2400.

    3) zawsze jest ryzyko niepowodzenia - nale¿y przewidywaæ plan awaryjny np. nie sprzedaj±c od razu auta obecnie eksploatowanego.

    To moje spostrze¿enia ogólne.

    W ka¿dym przypadku mo¿na wszystkie te kwestie rozpatrywaæ indywidualnie.

    Na pocieszenie: z nowym te¿ nie jest weso³o. Wczoraj ¿ona odda³a CLIO 3 na pierwszy serwis po 2 latach (przebieg nieca³e 20ty¶ km) i koszt... 700PLN za wymianê: 3 filtrów oraz oleju... Ubezpieczenieni podobnie jak za takiego mondka. Niestety funkcjonujemy w kraju dobrobytu

    A co do sytuacji ogólnej: klienci sami sobie s± winni. Ka¿dy chce u¿ywane aauto w cenie u¿ywanego ale w stanie nowego... no i sprzedaj±cy daj± takie pseudo nowe samochody poprzez ró¿ne triki typu: mycie silnika, krêcenie licznika, wymiana kierownicy, ga³ki zmiany biegów itp.

    Ale je¿eli auto TOBIE pasuje - to przecie¿ ty nim bêdziesz je¼dzi³. Je¿eli masz dobr± ¶wiadomo¶æ ewentualnych kosztów serwisowych po przebiegu 200 ty¶ to nie musisz siê przejmowaæ stanem faktycznym licznika.

  11. #30
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    jak i tak ³atwi³es leasing to trzeba by³o kupic jakies auto krajowe od banku
    No od banku to musia³bym jeszcze parê tysi dorzuciæ - z regu³y s± to pojazdy po 3 latach eksploatacji.
    Poza tym jeszcze ¿yjê w przekonaniu, ¿e krajowe to gorsze. Wynika to przede wszystkim z infrastruktury drogowej, któr± mamy ale te¿ z faktu, ¿e u nas nawet du¿e firmy oszczêdzaj± na flocie.
    Szuka³em krajowego, niestety wybór jest marny w u¿ywanych MK4, zw³aszcza ¿e upar³em siê na 140 konn± jednostkê w kombi, najlepiej z wyposa¿eniem trochê lepszym ni¿ podstawowe i z VATem.
    Finalizacja po oko³o 2 miesi±cach szukania.

    Co do kosztów ubezpieczenia, to przywo³a³em je aby uzmys³owiæ, ¿e "remont" zakupionego samochodu kosztuj±cy 1000 z³ nie jest istotnym wydatkiem.
    W "swoim" egzemplarzu mam hamulce jak nowe i wygl±da na to, ¿e auto serwisowano do samego koñca, ale je¶li bêdzie dwumas wymieniæ to jest to w kosztach.
    Auta od banku te¿ nie mog± byæ ró¿ne.
    Ostatnio edytowane przez KomBrat ; 14-11-2013 o 15:38

  12. #31
    Kursant
    Imiê
    Szymon
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    FORD
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznañ
    Witam,

    Jak Twoj zakup? - sfinalizowany??

    Auto stestowane??

    Pzdr.

  13. #32
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez KomBrat Zobacz posta
    Poza tym jeszcze ¿yjê w przekonaniu, ¿e krajowe to gorsze. Wynika to przede wszystkim z infrastruktury drogowej, któr± mamy
    a stan silników z paliw. Kupujê dla siebie auta dosyæ czêsto, mam czas i auto rezerwowe ¿eby czekaæ na "rodzynka". Kupujê zagranic± jak i krajowe i w³a¶nie do tych ostatnich zaczynam byæ coraz bardziej przekonany ¿e nawet zadbane auto, serwisowane itd. to mimo tego ich silniki s± jednak w s³abszej kondycji, szybciej dochodzi do usterek, maj± gorsz± kulturê pracy. Po czê¶ci wynika to z mo¿liwo¶ci poruszania siê po naszych krajowych drogach, autostrad mamy jeszcze mniej w porównaniu do np. D a jazda d³ugich odcinków trasy po autostradzie w jednostajnym tempie ma lepszy wp³yw na silnik (i podzespo³y), dodatkowo lepsze paliwa zagranic± daj± te¿ lepszy ogólny stan silnika przy ka¿dym porównywalnym przebiegu z autami krajowymi. To s± moje spostrze¿enia poczynione z mo¿liwo¶ci oceny i sprawdzenia aut. Mo¿na ze mn± siê nie zgodziæ, polemizowaæ ale mam to sprawdzone na wielu autach w tym i swoich .
    Pozdrawiam

  14. #33
    Poch³aniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Ko³o
    jak kupuje sie od I czy max II wlasciciela (je¶li mia³ auto wiecej ni¿ miesiac..) w Polsce to czesciej trafi sie cos bezwypadkowego ni¿ sciagnietego z zagranicy


    Dodatkowo historie przebiegu ³atwiej jest zweryfikowaæ. A autostrad troche ju¿ jest tak¿e nie ma co wiecznie narzekaæ Gdyby by³y tañsze to wiecej ludzi by nimi je¼dzi³o

    Z zagranicy w moim przypadku to najczesciej jade sam lub poprzez znajomych, w innych przypadkach jesli jeszcze auta nie udalo mi sie kupiæ bo zawsze by³o co¶ nie tak... Po dzwonie, silnik klapie jak bociany czy boczek fotela wysiedziany i zszyty przy teoretycznych przebiegu 150 tys km



    Z drugiej stronie nie dziwiê sie sprzedajacym, ¿ê d± krêtaczami bo ludzie u nas maj± nie po kolei w g³owie i za wszelk± cenê musi byæ pere³ka z przebiegiem do 200 tys km w najnizszej cenie na allegro
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 16-11-2013 o 19:18

  15. #34
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Cytat Zamieszczone przez Simadren Zobacz posta
    Witam,

    Jak Twoj zakup? - sfinalizowany??

    Auto stestowane??

    Pzdr.
    Ma razie tylko jazda próbna. Na pewno sie odezwê, ale czekam do grudnia - wymogi leasingu, a przy tym oszczêdno¶æ na polisie AC 1000 z³.

    ---
    No siê okazuje, ¿e najlepiej polisy na Mondeo przez dealera Renault zawieraæ.
    Benefia w full opcji na mojego Mondziaka oko³o 1900 z³.
    Broker nie ma takich ofert.
    Ostatnio edytowane przez KomBrat ; 19-11-2013 o 12:22 Powód: aktualizacja

  16. #35
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Zakup sfinalizowany i autko na razie bez zastrze¿eñ.

  17. #36
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163KM
    Opis
    mondeo mkIV kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Poznañ
    Witam,
    sam przymierzam siê tam do zakupu, ale pewne rzeczy nie daj± mi spokoju. Jak kupowa³e¶ auto (w dniu zakupu) sta³o tam jeszcze Mondeo kombi po lifcie http://allegro.pl/mondeo-2-0tdci-lif...19656750.html?
    Aktualnie poszukujê kolejnego mondeo. Ostatnio: Mondeo Kombi mkIV Euro5 2010 TDCi 163KM o przebiegu 255kkm

  18. #37
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    no i co dalej?
    Pozdrawiam

  19. #38
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163KM
    Opis
    mondeo mkIV kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Poznañ
    Cytat Zamieszczone przez czeslaw555 Zobacz posta
    no i co dalej?
    Tzn.?
    Aktualnie poszukujê kolejnego mondeo. Ostatnio: Mondeo Kombi mkIV Euro5 2010 TDCi 163KM o przebiegu 255kkm

  20. #39
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    przeczytaj co napisa³e¶ "sta³o tam auto", stoi i co z tego ? o co chodzi ?
    Pozdrawiam

  21. #40
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163KM
    Opis
    mondeo mkIV kombi
    Od
    30 Jul 2009
    Mieszka w
    Poznañ
    Poniewa¿ bardzo mnie ciekawi, skoro ju¿ zacz±³em dr±¿enie tematu (nie tylko na tym forum) czy rzeczywi¶cie auto, które ogl±da³em niedawno fizycznie "w³a¶nie sprowadzone" i auto z og³oszenia, które ju¿ siê w listopadzie podobno sprzeda³o (a na placu dwóch identycznych aut teraz na pewno nie by³o) to te same auta, ale po wymianie tablicy wska¼ników. Mam po prostu ochotê siê dowiedzieæ dla w³asnego zaspokojenia ciekawo¶ci.
    P.S. Oczywi¶cie mojej ciekawo¶ci nie zaspokoi³ sprzedawca :-(
    Ostatnio edytowane przez oslowek ; 09-12-2013 o 17:05
    Aktualnie poszukujê kolejnego mondeo. Ostatnio: Mondeo Kombi mkIV Euro5 2010 TDCi 163KM o przebiegu 255kkm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów