+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 69
  1. #1
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...

    czy znacie tego sprzedawcê samochodów - FORDÓW

    Czy kto¶ z Was zna tego sprzedawcê samochodów? Mo¿e mieli¶cie okazjê go spotkaæ, ogl±daæ jego auta a mo¿e i kupiæ co¶ od niego?
    Sprowadza samochody z Belgii., auta poleasingowe, wiele lat na rynku - tak przynajmniej opisuje to na swoim profilu na allegro.
    Czêsto ma ciekawe propozycje,m stacjonuje pod Poznaniem, w Daszewicach

    http://allegro.pl/mondeo-2009r-2-0td...637769957.html - NEO--2010 (53)


    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    nie znam ale jak wystawia f. VAT 23% to trzeba dopilnowaæ ¿eby tak± wystawi³ a nie VAT mar¿ê, auta wygl±daj± normalnie co nie zwalnia od sprawdzenia bo ceny mimo ¿e kupuje na aukcjach wydaj± mi siê i tak trochê za niskie w stosunku, rocznik-przebieg-wyposa¿enie. Trzeba zapytaæ czy to nie s± czasem ceny netto ("pomy³ka" w og³oszeniach), poprosiæ o raport z badania rzeczoznawcy bo ka¿de auto wystawione na aukcjê takie co¶ ma.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Skoda
    Od
    04 Oct 2012
    Mieszka w
    Katowice
    tak jak czeslaw555 napisa³- upewnij siê, czy ceny brutto, zdob±d¼ VIN/skan ksi±¿ki (czasami daje siê co¶ ustaliæ), jed¼ i ogl±daj pod k±tem stanu technicznego/wcze¶niejszych napraw blach.-lak.
    bardzo by siê taki raport przyda³, bo w dniu inspekcji zawsze wpisywany jest przebieg Bo te przebiegi nie daj± mi spokoju, co¶ ma³e jak na samochody po flotach, rozumiem jakie¶ wyj±tki, ale ka¿de auto od tego sprzedawcy ma mniej ni¿ 120 tys km, a najczê¶ciej po 3letnim kontrakcie na liczniku widnieje 140-180 tys km

  5. #4
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Raul, mam ju¿ podany VIN i skan ksi±¿ki serwisowej. Po VINie ustali³em jaka jest data produkcji i wyposa¿enie auta. Z ksi±¿k± serwisow± mam o tyle problem, ¿e piecz±tki nie s± w 100& czytelne i a to co odczyta³em da³o mi pewne wytyczne odno¶nie dwóch firm serwisowych (dealerów Forda) w Belgii, które siê autem zajmowa³y. Niestety do dzi¶ ¿aden z serwisów nie odpowiedzia³ na przes³ane przeze mnie zapytanie via email. Wiêc trochê w kropce jestem :/
    A jak mi powiedzia³ serwis forda w Poznaniu, nawet pod³±czenie auta do ich komputera nie gwarantuje, ¿e odczytany stan licznika jest rzeczywistym. St±d tak mi zale¿y na kontakcie z w³a¶ciwym serwisem w Belgii.

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    +LPG
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Tomaszow Mazowiecki
    widze ze sam odpowiedziales sobie na zadane na wstepie pytanie

  7. #6
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez herscher Zobacz posta
    nawet pod³±czenie auta do ich komputera nie gwarantuje, ¿e odczytany stan licznika jest rzeczywistym.
    zdaje siê ¿e w Fordzie nie ma takiej mo¿liwo¶ci sprawdzenia przebiegu przez podpiêcie kompa
    Pozdrawiam

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Pawcioz109
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    MK II 1.8 B GHIA (sprzedane)
    Od
    08 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa-Bemowo
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...em-Mondeo-MKIV

    Przeczytaj i odpu¶æ auta od tego handlarza.
    BMW E34 Touring 518i -> 544 V8 , 2.2 DOHC VTEC w wersji FINE ART i inne...

  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Pawe³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    +LPG
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Tomaszow Mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez Pawcioz109 Zobacz posta
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...em-Mondeo-MKIV

    Przeczytaj i odpu¶æ auta od tego handlarza.
    Przeciez ten i tamten watek zalozyl ten sam autor

    a tak se zeswypowalem

  10. #9
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    W³a¶nie ju¿ o nim zapomnia³em, zbyt piêkna oferta by³a, aby by³a prawdziwa.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Pawcioz109
    Imiê
    Pawe³
    Opis
    MK II 1.8 B GHIA (sprzedane)
    Od
    08 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa-Bemowo
    A sorrki mój b³±d
    BMW E34 Touring 518i -> 544 V8 , 2.2 DOHC VTEC w wersji FINE ART i inne...

  12. #11
    Kursant
    Imiê
    Szymon
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    FORD
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznañ
    Witam,

    nawi±zuj±c do pytania herscher:

    Jestem z Poznania, przymierzam siê do zakupu MK4. Oferowany samochód prze tego sprzedawcê (NEO-2010 z Daszewic) bardzo przypad³ mi do gustu, dlatego wybra³em siê na oglêdziny...
    Fakty:
    - krêcony licznik ze stanu 162821->121000 - informacje na podstawie NAS (rejestr z 02.10.2013)
    - tylny zderzak przy lewym nadkolu nieco ¼le spasowany (byæ mo¿e kwestia demonta¿u, poniewa¿ samochód posiada hak)

    Reszta elementów - ok.

    Je¿eli chodzi o prowadzenia pojazdu - nie wyczu³em jaki¶ istotnych uszkodzeñ. Wydaje mi siê natomiast ¿e trochê brakowa³o mocy jak na ten silnik... ale mo¿e to moja subiektywna ocena.
    Przy je¼dzie na zimnym silniku (kilka pierwszych bardzo delikatnych startów) z tylnej czê¶ci samochodu dobiega³ jaki¶ pisk. Na pytanie co to mo¿e byæ pad³a odpowied¼ ¿e roleta baga¿nika... hmm w±tpliwe.
    Niestety nie by³em w stanie dok³adnie odszukaæ ¼ród³a ha³asu. Pó¼niej usta³o.

    W mojej ocenie samochód wart swojej ceny, jednak KONIECZNA wizyta w ASO... jednak pojawi³o siê kilka znaków zapytania.
    Pan nie posiada³ wa¿nego OC nie mogli¶my wiêc wyjechaæ na ulicê i porz±dnie przycisn±æ autko do wiêkszej prêdko¶ci. Twierdzi³ ¿e na nastêpny dzieñ za³atwi...

    Po przeanalizowaniu tematu i pierwszych oglêdzinach chcia³em zadzwoniæ do sprzedaj±cego i zapytaæ czy mo¿emy jechaæ do ASO i na ow± jazdê próbn± jednak ju¿ nie odbiera ewidentnie telefonu. Próbowa³em w ró¿ne dni o ró¿nej porze...
    Po przeczytaniu pozosta³ych "przypadków" i opinii o sprzedaj±cym odpu¶ci³em. Szkoda czasu na bawienie siê w policjanta. Handlarze trac± cierpliwo¶æ na ludzi którzy podchodz± do zakupu (w sumie nie taniego pojazdu) na spokojnie. Lepsi s± napaleñcy co przyjad±, zachwyc± siê i ju¿ kupuj± bez namys³u.

    WNIOSKI NASUWAJ¡ SIÊ SAME...

  13. #12
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Kombi 2010
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    Szczecin okolice, inne...
    Cytat Zamieszczone przez Simadren Zobacz posta
    Witam,

    nawi±zuj±c do pytania herscher:

    Jestem z Poznania, przymierzam siê do zakupu MK4. Oferowany samochód prze tego sprzedawcê (NEO-2010 z Daszewic) bardzo przypad³ mi do gustu, dlatego wybra³em siê na oglêdziny...
    Fakty:
    - krêcony licznik ze stanu 162821->121000 - informacje na podstawie NAS (rejestr z 02.10.2013)
    - tylny zderzak przy lewym nadkolu nieco ¼le spasowany (byæ mo¿e kwestia demonta¿u, poniewa¿ samochód posiada hak)

    Reszta elementów - ok.

    Je¿eli chodzi o prowadzenia pojazdu - nie wyczu³em jaki¶ istotnych uszkodzeñ. Wydaje mi siê natomiast ¿e trochê brakowa³o mocy jak na ten silnik... ale mo¿e to moja subiektywna ocena.
    Przy je¼dzie na zimnym silniku (kilka pierwszych bardzo delikatnych startów) z tylnej czê¶ci samochodu dobiega³ jaki¶ pisk. Na pytanie co to mo¿e byæ pad³a odpowied¼ ¿e roleta baga¿nika... hmm w±tpliwe.
    Niestety nie by³em w stanie dok³adnie odszukaæ ¼ród³a ha³asu. Pó¼niej usta³o.

    W mojej ocenie samochód wart swojej ceny, jednak KONIECZNA wizyta w ASO... jednak pojawi³o siê kilka znaków zapytania.
    Pan nie posiada³ wa¿nego OC nie mogli¶my wiêc wyjechaæ na ulicê i porz±dnie przycisn±æ autko do wiêkszej prêdko¶ci. Twierdzi³ ¿e na nastêpny dzieñ za³atwi...

    Po przeanalizowaniu tematu i pierwszych oglêdzinach chcia³em zadzwoniæ do sprzedaj±cego i zapytaæ czy mo¿emy jechaæ do ASO i na ow± jazdê próbn± jednak ju¿ nie odbiera ewidentnie telefonu. Próbowa³em w ró¿ne dni o ró¿nej porze...
    Po przeczytaniu pozosta³ych "przypadków" i opinii o sprzedaj±cym odpu¶ci³em. Szkoda czasu na bawienie siê w policjanta. Handlarze trac± cierpliwo¶æ na ludzi którzy podchodz± do zakupu (w sumie nie taniego pojazdu) na spokojnie. Lepsi s± napaleñcy co przyjad±, zachwyc± siê i ju¿ kupuj± bez namys³u.

    WNIOSKI NASUWAJ¡ SIÊ SAME...
    Dziêki za info Simadren,

    ja sprawdza³em wcze¶niej to autko http://allegro.pl/mondeo-2010r-1-8td...667150913.html i te¿ licznik by³ krêcony co najmniej ze 160tys, bo taki stan by³ w Belgii wiosn± tego roku. Wiêc przewa³y na autach wci±¿ robi±.

    Ostatnio ten sprzedawca wystawi³ autko http://allegro.pl/mondeo-2-0-tdci-z-...707613038.html i próbowa³em do niego dzwoniæ w tej sprawie, ale moich telefonów ju¿ te¿ nie odbiera i na email nie odpisuje. Ciekawe czy kto¶ bêdzie te MK4 sprawdza³ i co ciekawego siê oka¿e.

    A powiedz mi, co to za NAS - rejestr i jak , gdzie mo¿na z niego sprawdzaæ, korzystaæ?

  14. #13
    Kursant
    Imiê
    Szymon
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    FORD
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznañ
    Przepraszam zrobi³em ma³± literówkê, jest to rejestr NAP: Nationale Auto Pas, rejestr prowadzony w Holandii na 100% oraz byæ mo¿e w Belgi. Tam jest do¶æ dobry system kontroli przebiegu pojazdu. Ka¿da wizyta serwisowa, przegl±d techniczny trafia do globalnej bazy pojazdów. W ten sposób ³atwo sprawdziæ auto.

    Dostêp jest symolicznie p³atny. Ja akurat sprawdzi³em przez raport z VIN-INFO co mnie kosztowa³o ok.40PLN, raport otrzyma³em w ci±gu kilku minut.

    Podajê opis:
    "Fundacja Nationale AutoPas (Holandia) zbiera przebiegi z wielu ró¿nych, wiarygodnych ¼róde³ np. stacji kontroli pojazdów, serwisów, holenderskiego Ministerstwa Transportu, importerów i firm leasingowych."

    Co do sprzedawcy - mam ten sam przypadek, jak ju¿ zacz±³em wnikaæ w temat - brak kontaktu... Telefonu nie odbiera³, na sms'y nie odpowiada³.

    Na ale zachêcam wszystkich do wyra¿ania swej opinii. Na szczê¶cie fora takie jak to, konsekwentnie eliminuj± WZOROWYCH I UDOKUMENTOWANYCH SPRZEDAWCÓW-HANDLARZY.

    Pozdrawiam,

    ---------- Post added at 15:04 ---------- Previous post was at 13:10 ----------

    Odno¶nie:
    http://allegro.pl/mondeo-2-0-tdci-z-...707613038.html

    Podczas oglêdzin pierwszego auta (srebrne titanium) sta³a ju¿ ta sztuka i zwróci³em równie¿ na ni± uwagê.

    Na pierwszy rzut oka mog³em z ca³± pewno¶ci± stwierdziæ:
    - wymieniona (nie orginalna) szyba przednia,
    - boczne szyby z ró¿nych roczników (ró¿nica 2 lata, wiêc raczej nie fabryczna)
    - wymieniony lewy reflektor - wyra¼nie nowszy klosz (widaæ nawet na zdjêciach)
    - brak uszczelki progowej po lewej stronie (by³y tylko wtyczki do zaczepu uszczelki)

    Mo¿e to wszystko przypadek, ale wydaje mi siê ¿e autko mia³o jakie¶ wydarzenie lakiernicze na lewej stronie, potencjalny nabywca pownien BARDZO dok³adnie siê temu przyjrzeæ.

    I dziwna sprawa z tym licznikiem... da³bym niemal 100% zapewnieñ ¿e samochód mia³ w chwili moich oglêdzin (czyli ok.1,5 tygodnia temu) przebieg 107000 !!! Wyra¼nie sprawdza³em...
    Silnik natomiast pracowa³ ³adnie bez dziwnych oznak itp.

    Ogólnie trudno mi co¶ wiêcej powiedzieæ, ale z napraw± blacharsk± raczej nale¿y siê liczyæ...

    Pozdrawiam,

  15. #14
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    No to ja od niego bêdê kupowa³ autko (ju¿ zaliczkowa³em).
    http://allegro.pl/mondeo-2-0tdci-cza...694153144.html
    A to dane firmy:
    MAREK KORALEWSKI "NEO"
    https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEID...2-a3a2f79e01a5

    Podobna sytuacja - licznik skrêcony na 147 tys, choæ w marcu tego roku w Niemczech by³o 152 tys.
    Wg raportu z Vin.info : w dniu 2013-10-14 stwierdzono przebieg 164762 km


    Autem je¼dzi³em i wygl±da na ok, ale chyba jeszcze raz siê do niego przejadê.
    Zg³osi³em mu to i twierdzi³, ¿e nic o tym nie wie.
    Auto w stanie dobrym i wygl±da na to, ¿e go¶æ ma maniê krêcenia liczników.

    Je¶li by siê kto¶ wybiera³ do niego to proszê o info.

    Mi³o by by³o gdyby siê kto¶ odezwa³ co ju¿ od niego kupi³. Nie chce byæ pierwszy!!!
    Ostatnio edytowane przez KomBrat ; 14-11-2013 o 08:45

  16. #15
    Poch³aniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez KomBrat Zobacz posta
    Autem je¼dzi³em i wygl±da na ok
    Gdyby jeszcze nie ta cena........

  17. #16
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Cytat Zamieszczone przez Robert68 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez KomBrat Zobacz posta
    Autem je¼dzi³em i wygl±da na ok
    Gdyby jeszcze nie ta cena........
    Cena 36000 - to nie jest w cale jako¶ zdecydowanie poni¿ej rynku.
    Wg kalkulacji ubezpieczycieli cena tego pojazdu to 40000 z³, ale przy tych wycenach trzeba zawsze trochê odj±æ, bo s± to stawki zawy¿one (z regu³y 10% w stosunku do Eurotaxu)
    Technicznie nie mam wobec tego auta zarzutów i gdyby nie to ¿e go¶æ zaczyna byæ tu popularny oraz, ¿e niemal ka¿dy kto podj±³ siê weryfikacji oryginalno¶ci przebiegu stwierdzi³ "korekty", to bym spa³ spokojnie.
    Ostatnio edytowane przez KomBrat ; 14-11-2013 o 08:30

  18. #17
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    To s± auta kupowane na aukcjach poleasingowych, czêsto s± w dobrym stanie a korekta ma uatrakcyjniæ i przyspieszyæ sprzeda¿
    Pozdrawiam

  19. #18
    Kursant
    Imiê
    Szymon
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Opis
    FORD
    Od
    13 Nov 2013
    Mieszka w
    Poznañ
    Witam,

    Po moich do¶wiadczeniach ze NEO-2010 zgadzam siê z opini± czeslaw555.
    Ogólnie sprzedawane auta s± raczej w dobrej kondycji i nawet te 160 tys km mo¿e nie mieæ istotnego wp³ywu na zu¿ycie auta. Sam siê zastanawia³em nad wyborem egzemplarza który og³±da³em, ale sprzedaj±cy przesta³ odbieraæ telefony itd. i odpu¶ci³em (decyzjê o powtórnych oglêdzinach podejmowa³em kilka dni i to widaæ okaza³o siê dla niego zbyt du¿ym wyzwaniem).

    Warto natomiast dok³adnie przyjrzeæ siê autku, ja osobi¶cie bez wizyty w ASO lub innej stacji diagnostycznej nie kupi³bym auta od tego handlarza.
    Fakt ¿e krêci liczniki stawia jedn± tezê: czy jestem godnym zaufania sprzedawc± skoro krêci liczniki? (i dziwne jest to ¿e nie o 150ty¶, tylko "delikatnie" krêcone - jak widzê ogólnie o ok.30-50 ty¶. km)...

    Nie lubi te¿ facet mieæ zadawanych zbyt du¿ej ilo¶ci pytañ itd.
    Wiêc je¿eli siê decydujesz na zakup u niego to rozwa¿ te czynniki, aczkolwiek moim zdaniem auta s± w do¶æ dobrym stanie technicznym, wiêc z powodu kilmoterów te¿ nie ma co skre¶laæ auta.

    Pozdrawiam,

  20. #19
    Kursant Awatar czeslaw555
    Imiê
    Czes³aw
    Model
    A
    Silnik
    2.0 diesel 180km
    Od
    01 Nov 2009
    Mieszka w
    kraj
    Cytat Zamieszczone przez Simadren Zobacz posta
    Fakt ¿e krêci liczniki stawia jedn± tezê: czy jestem godnym zaufania sprzedawc± skoro krêci liczniki?
    nie jest.
    Pozdrawiam

  21. #20
    Rekrut Awatar KomBrat
    Imiê
    Konrad
    Model
    MK5 Titanium
    Silnik
    2.0 TDCI 180KM
    Od
    10 Nov 2013
    Mieszka w
    Siechnice
    Dzisiaj rozmawia³em z nim, nie odebra³ ale oddzwoni³.
    Wiarygodny nie jest, ale potwierdzam ¿e auta s± w dobrym stanie technicznym i chyba o to w tym wszystkim chodzi.
    Cytat z Neo--2010 jak zapyta³em go o zani¿ony przebieg: "Pan to przynajmniej normalnie my¶li, bo s± ludzie którzy szukaj± 5-6 letnich aut z przebiegiem do 120 tys."
    Pewnie go¶æ mia³ 150 zapytañ o samochody z ni¿szym przebiegiem i w koñcu dostosowa³ produkt do tego jakiego oczekiwali dzwoni±cy.

    Niech nikt nie oczekuje od auta flotowego jakim jest najczê¶ciej Mondeo, ¿e bêdzie mia³o po 5 latach przebieg 80 tys.!!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów