+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51

Wątek: Pompa paliwa

  1. #21
    Przecież przepustowość i ciśnienie to dwie zupełnie różne rzeczy. Pompka nie wygeneruje większego ciśnienia, niż jest fizycznie w stanie, dlatego warto, żeby była w stanie zrobić więcej, niż jest ustawiane regulatorem, bo gdy się trochę zużyje, to nadal będzie działać. Jeśli będzie na styk, to przy pewnym zużyciu pojawią się problemy. To samo tyczy się przepustowości. Także oba te parametry są ważne, maksymalne ciśnienie nie jest bez znaczenia w aucie, w którym ciśnienie robocze na listwie paliwowej jest tak wysokie jak w ST220.

    PS. Oczywiście, jeśli w aucie są problemy z ciśnieniem tylko na wysokich obrotach to oznacza to, że przepustowość pompy spadła. Gdyby był problem z jej zdolnością do utrzymywania ciśnienia, to byłoby to widać w całym zakresie obrotów.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 19-11-2013 o 00:36

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Przemtols, niejaki przemtol pisze na forum FordTuning:

    Cytat Zamieszczone przez przemtol link=topic=3486.msg33114#msg33114 date=1378398604
    Fakty:
    - pompa paliwa w ST220 ma pompować cały czas niezależnie od obciążenia 4,5bar +-0,02bar, w przypadku innych mondeo mk3 3,8bar
    A tutaj piszesz:
    Cytat Zamieszczone przez przemtols Zobacz posta
    pompa jako tako nie generuje ciśnienia 4,5bar, także teraz kolego Ty się skup
    Więc jak jest ?

    Wczoraj rozmawiałem z mechanikiem i też zakwestionował to,ze pompa ma cały czas dmuchać 4,5 bara. Wie ktoś jak powinno wyglądać ciśnienie na listwie pod obciążeniem?

    Co do wywodów dotyczących przepustowości - panowie, napisałem,ze nie wspominam o tym, bo to oczywiste,że przy doborze nowej trzeba to uwzględnić. O ciśnieniu piszę, bo to jedyna możliwość oszacowania kondycji pompy. Kupując nową możemy dobrać na podstawie parametrów (o ile to pewny producent i piszę prawdę), ale pompę na samochodzie możemy sprawdzić tylko pod kątem ciśnienia. Reasumując - jeżeli pompa trzyma prawidłowo ciśnienie na listwie , to znaczy że ma też wystarczającą przepustowość.

    Badger, na czym stanęło u Ciebie? Co zakładasz?
    Ostatnio edytowane przez Taxon ; 19-11-2013 o 09:40

  4. #23
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    ST220
    Od
    07 Mar 2012
    Mieszka w
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    Przemtols, niejaki przemtol pisze na forum FordTuning:

    Cytat Zamieszczone przez przemtol link=topic=3486.msg33114#msg33114 date=1378398604
    Fakty:
    - pompa paliwa w ST220 ma pompować cały czas niezależnie od obciążenia 4,5bar +-0,02bar, w przypadku innych mondeo mk3 3,8bar
    A tutaj piszesz:
    Cytat Zamieszczone przez przemtols Zobacz posta
    pompa jako tako nie generuje ciśnienia 4,5bar, także teraz kolego Ty się skup
    Więc jak jest ?

    Wczoraj rozmawiałem z mechanikiem i też zakwestionował to,ze pompa ma cały czas dmuchać 4,5 bara. Wie ktoś jak powinno wyglądać ciśnienie na listwie pod obciążeniem?

    Co do wywodów dotyczących przepustowości - panowie, napisałem,ze nie wspominam o tym, bo to oczywiste,że przy doborze nowej trzeba to uwzględnić. O ciśnieniu piszę, bo to jedyna możliwość oszacowania kondycji pompy. Kupując nową możemy dobrać na podstawie parametrów (o ile to pewny producent i piszę prawdę), ale pompę na samochodzie możemy sprawdzić tylko pod kątem ciśnienia. Reasumując - jeżeli pompa trzyma prawidłowo ciśnienie na listwie , to znaczy że ma też wystarczającą przepustowość.

    Badger, na czym stanęło u Ciebie? Co zakładasz?
    pachnie mi tu SB pompa ma pompować paliwo na tyle aby utrzymać żądane ciśnienie w układzie, a układ jest zbudowany tak u nas że mamy 4,5 bar i to on dba o właściwe ciśnienie. nie wyrywaj zdań z kontekstu, nie uogólniajmy, bo filozofujemy, a chodziło tylko o skróty myślowe, które sugerowały że pompa jest za wszystko odpowiedzialna i montując taka a taką załatwiamy problem występujący w st, szczególnie modyfikowanych i starych.

    Mechanicy są jacy są, wymieniają tylko części, a rzadko się zdarzy aby było inaczej. Jednak chwała wyjątkom.
    Ostatnio edytowane przez przemtols ; 19-11-2013 o 16:47

  5. #24
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Spoczko - rozumiem.

    Badger, co postanowiłeś zaaplikować Mondkowi ?

  6. #25
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    Badger, co postanowiłeś zaaplikować Mondkowi ?
    Zamówiłem oryginalne Walbro, jak dojdzie, to okaże się, ile będzie zabawy z montażem w seryjnym module (mam drugi).

  7. #26
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Ok - to czekam z niecierpliwością na relację z prac. Ja w sobotę porobię pomiary i pewnie tez zamówię tą pompkę, tylko poczekam, aż przetrzesz szlak

  8. #27
    Mam już pompę, dzisiaj będę dopasowywał do niej moduł. Teoretycznie nie powinno być problemów, jest tylko jedna drobna różnica w długości "wyjścia", w Walbro jest kilka mm dłuższe, więc być może trzeba będzie coś podpiłować.

  9. #28
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Tomek, daj jakąś fotorelację ja mam pompę w ST do wymiany swoim bo nie daje ciśnienia już i nawet na wolnych obrotach ciężko jest jej nabić...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  10. #29
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    Tomek, daj jakąś fotorelację ja mam pompę w ST do wymiany swoim bo nie daje ciśnienia już i nawet na wolnych obrotach ciężko jest jej nabić...
    tylko caly kosz w mkIII jest zupelnie inny niz u Ciebie Tatuś

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  11. #30
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    tylko caly kosz w mkIII jest zupelnie inny niz u Ciebie Tatuś
    Seba, wiem, ja mam inną pompę z innym systemem akurat ale mam walbro pompę kupioną, tylko nie wiem w sumie jak się zabrać do wymiany
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  12. #31
    Generalnie to nie ma za bardzo czego relacjonować, nic bardzo trudnego tam nie ma, trochę zabawy dremelem i pilnikiem tu i tam. Trzeba poszerzyć otwór w wieczku i o jakieś 2 mm podwyższyć cały moduł -- ja to rozwiązałem w ten sposób, że podpiłowałem nieco zatrzaski i gniazda na nie, a potem dla pewności skręciłem koszyk z wieczkiem wkrętami.

    Wyszło tak:


  13. #32
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    daj znac jakie bedzie mial cisnienie na koncu listwy po zamontowaniu, bo podejrzewam ze i tak zaworki te w koszyku nie dadza wiekszego cisnienia niz 3,5bara chyba ze masz kosz od ST220, ja juz kilka razy wyciagalem bak i jeszcze nie jest tak jak bym chcial , mi daje ok. 3,3bara....
    Nie wiem czy nie przerobie tego ustrojstwa na system z powrotem paliwa do zbiornika cos jak w mkII , kupilem juz pompe zewnetrzna (do zamontowanie poza zbiornikiem) tylko kurde czasu nie mam na taka zabawe.

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  14. #33
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    na system z powrotem paliwa do zbiornika cos jak w mkII
    To jak w mk3 jest rozwiązany powrót paliwa?

  15. #34
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    Cytat Zamieszczone przez mondeodream Zobacz posta
    To jak w mk3 jest rozwiązany powrót paliwa?
    nie ma

    była ukochana Amanda ST-killer był Jaguar X-type 3.0 V6 na 4 łapy pędzony, jest Jaguar XF na nie właściwe paliwo
    już nie należe do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek pod głowicą za to należe do klanu KLS
    jakiś problem dzwoń 669 997 993



  16. #35
    Cytat Zamieszczone przez Kleber Zobacz posta
    jeszcze nie jest tak jak bym chcial , mi daje ok. 3,3bara....
    Ale masz takie ciśnienie cały czas, czy Ci spada na wysokich obrotach?

    Zasadniczo u mnie pompa z S-type w module z 2,0 działała ok, tzn. jeśli chodzi o AFR, bo ciśnienia nie mierzyłem. Tyle, że pewnego dnia padła.

  17. #36
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Badger, kiedy pompka znajdzie się w autku ? Zrobisz jakieś pomiary ?

    Aha - jeżeli możesz, to wrzuć tu link do tej pompy.

  18. #37
    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    Badger, kiedy pompka znajdzie się w autku ? Zrobisz jakieś pomiary ?
    W poniedziałek podwiozę do warsztatu, więc pewnie za parę dni będzie wiadomo co i jak (w aucie jest jeszcze kilka rzeczy do zrobienia). Pomiary oczywiście, jak zawsze, zrobię.

  19. #38
    Kursant Awatar Taxon
    Opis
    Monde ST220
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja pomierzyłem w sobotę i jest ok - 4,5 bara na 1,2 i 3 biegu do samej odcinki. Więc zostają jedynie przytkane katy. Dziś lub jutro wstawię go do fachmana od tłumików i zobaczymy.

  20. #39
    Zarząd Awatar caqerr
    Imię
    Piotr
    Model
    MkIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 May 2011
    Mieszka w
    Wola/Pszczyna
    Gdzie zamawiałeś pompe ? Allegro ?
    Było ST200 '99 i niezapomniane ST220 '03 FL nudne MK4 2.0 TDCi Ghia X'08, specyficzne F46 '16... a teraz mk5 z powershiftem

  21. #40
    Cytat Zamieszczone przez caqerr Zobacz posta
    Gdzie zamawiałeś pompe ? Allegro ?
    Bodaj u Tomsona, ale nie chce na razie podawać linka, póki nie mam pewności, że to zadziała.

    ---------- Post added at 16:38 ---------- Previous post was at 16:25 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Taxon Zobacz posta
    Ja pomierzyłem w sobotę i jest ok - 4,5 bara na 1,2 i 3 biegu do samej odcinki. Więc zostają jedynie przytkane katy. Dziś lub jutro wstawię go do fachmana od tłumików i zobaczymy.
    Sprawdź jeszcze mieszankę, bo to, że masz dobre ciśnienie nie oznacza wcale dobrej mieszanki.

Podobne wątki

  1. [MkI] Pompa paliwa
    By Greddy in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 11:56
  2. [TDDi MKIII] pompa paliwa
    By jacek2266 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 15:19
  3. pompa paliwa?? pompa wtryskow?? swiece??
    By surmad in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-04-2006, 16:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów