+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Smile Ostatni dzwonek na zmianę opon na zimowe - cenne porady.

    Temperatury spadają i zimowa aura już wkrótce zagości także u nas.
    Przy zmianie sezonów i tym samym wymianie opon letnich na opony zimowe warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.


    Przechowywanie opon

    Aby Wasze opony letnie zachowały swoje wszystkie właściwości należy je przechowywać w optymalnych warunkach. Jeżeli ogumienie jest źle przechowywane może popękać i stracić swoje właściwości. Dlatego rekomendujemy przestrzeganie kilku podstawowych zasad magazynowania opon, które zapewni im odpowiedni stan na nowy sezon:

    > Należy przechowywać opony w "napowietrzonym" - przewiewnym miejscu, gdzie temperatura wynosi od 10 do 25°C).
    > Trzeba zweryfikować czy opony nie będą miały kontaktu z substancjami chemicznymi jak: rozpuszczalniki czy węglowodory, które mogą pogorszyć ich właściwości.
    > Przestrzegaj pozycji, w jakiej można przechowywać opony. Różnią się one w zależności czy są na felgach czy też nie – zobacz wskazówki pod linkiem: odpowiednie przechowywanie opon.

    Dodatkowe rozwiązanie: Przechowalnia opon!
    Wiele osób nie wie, ale istnieją takie centra montażu opon, które umożliwiają pozostawienie opon do kolejnego sezonu (taka przechowalnia opon).
    Pozostawione opony nie tylko będą miały dobre warunki, ale dodatkowo możemy zyskać miejsce – zwłaszcza, kiedy mieszkamy w mieście i magazynowanie przedmiotów stanowi pewien problem.

    Przed montażem opon zimowych

    Przed montażem naszych opon zimowych można w prosty sposób samemu je zweryfikować oraz sprawdzić ich stan zużycia.

    Jeżeli chodzi o ich minimalny poziom zużycia to podobnie jak w przypadku opon letnich wysokość bieżnika może wynosić najmniej 1,6 mm, aby zgodnie z prawem poruszać się po drodze.
    W zależności od marki Waszych opon można znaleźć znacznik opony, który pokazuje, kiedy należy wymienić opony. W ostatnim linku także znajdują się przykłady wraz ze zdjęciami, jakie formy to oznaczenie może przyjmować.
    Przykładowo znacznik w oponach zimowych firmy Michelin jest usytuowany jest na wysokości 4mm. Pokazuje on maksymalnie zużycie opon, do którego osiągi na śniegu są optymalne - poniżej tej wysokości już nie są one gwarantowane.

    Wybierz swoje nowe opony zimowe

    Jeżeli Wasze ostatnie opony zimowe są już zużyte, należy kupić nowe.
    Warto pamiętać przy ich zakupie o pewnych zasadach:

    => Indeks prędkości i nośności

    Są elementy rozmiaru opon, o których często mało się mówi i nie dokłada się większej wagi, jednak są one również ważne. Jakie?
    Przy wyborze opon można dopasować indeks prędkości i nośności do naszych potrzeb, ale według pewnych zasad.
    Bez problemu możemy zwiększyć indeks prędkości od wartości homologowanej. Można także go obniżyć, ale TYLKO w wypadku opon zimowych. Prawo dopuszcza obniżenie indeksu prędkości do literki Q (160 km/h).
    Jeżeli obniżymy ten indeks od wartości homologowanej, to w samochodzie musi znaleźć się widoczna naklejka informująca jakiej prędkości nie można przekraczać! Ważne jest, aby określić z jaką prędkością będziemy się poruszać. Mniejszy indeks prędkości faworyzuje osiągi na nawierzchni pokrytej śniegiem, jednak wyższy daje lepsze osiągi na asfalcie. Dlatego należy wziąć także pod uwagę, w jakim terenie i warunkach będziemy się poruszać.
    Indeks ciężkości możemy pozostawić taki sam lub go zwiększać.

    => Zachęcamy do skorzystania z porównywarki Rezulteo, aby wyszukać Wasze nowe opony zimowe

    Jest to już ostatni dzwonek na zmianę opon na zimowe.
    Kto z Was jeszcze ma opony letnie?
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Temperatury spadają i zimowa aura już wkrótce zagości także u nas.
    Przy zmianie sezonów i tym samym wymianie opon letnich na opony zimowe warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.


    Przechowywanie opon

    Aby Wasze opony letnie zachowały swoje wszystkie właściwości należy je przechowywać w optymalnych warunkach. Jeżeli ogumienie jest źle przechowywane może popękać i stracić swoje właściwości. (...)

    > Należy przechowywać opony w "napowietrzonym" - przewiewnym miejscu, gdzie temperatura wynosi od 10 do 25°C).
    Czy w związku z tym zakup kilkuletnich, ale nieużywanych opon z zapasu tzw. bagażników jest dobrym wyborem?

  4. #3
    Zbanowany
    Imię
    Nie "brak", ale po co Wam?
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Brak
    Od
    25 May 2013
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Czemu pada pytanie do bardzo precyzyjnej odpowiedzi?
    napisano wyraźnie: jeśli są odpowiednio przechowywane, to nic im nie dolega. Żaden ekspert nie wie, jak przechowywane są wszystkie opony świata.

  5. #4
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Witamy,

    Też tak myślimy, że jest wyczerpującą. Ale koło zapasowe jest stworzone do awaryjnej jazdy... To zależy, czy opona ma już nawet 5 lat i akurat zmieniliśmy opony i mamy inny bieżnik itd tak można szukać w nieskończoność.
    Pozdrowienia
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Gumiarz Zobacz posta
    Czemu pada pytanie do bardzo precyzyjnej odpowiedzi?
    A po temu, że niektórzy kilkuletnie, nieużywane "zapasy" uważają za bardzo dobre opony, które można tanio kupić.

    Cytat Zamieszczone przez Gumiarz Zobacz posta
    napisano wyraźnie: jeśli są odpowiednio przechowywane, to nic im nie dolega
    Zrozumiałeś moje pytanie?
    Zapytam jeszcze raz - czy w takim razie opony z zapasu są odpowiednio przechowywane i można je śmiało kupować? Konkretnie i precyzyjnie - TAK albo NIE?

    Tak sobie czytam:
    "Przechowuj opony w pomieszczeniu dobrze przewietrzanym, suchym, o umiarkowanej temperaturze (od 10 do 25°C), nie narażając ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i niekorzystnych warunków meteorologicznych"
    Czy opony na aucie nie są przypadkiem bardziej narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i niekorzystnych warunków meteorologicznych niż te schowane w bagażniku?

    "Należy trzymać je z dala od wszelkich środków chemicznych, rozpuszczalników lub węglowodorów, które mogłyby zmienić właściwości gumy"
    Czy opony na których jeździmy nie są o wiele bardziej narażone na kontakt z tymi substancjami niz te które schowane sa w bagażniku?

    Gdzie ta precyzyjna odpowiedź?

    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Ale koło zapasowe jest stworzone do awaryjnej jazdy...
    Kurcze nie pomyślałem o tym...

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Trochę może rozwieję Twoje wątpliwości. Zapas w bagażniku bywa tak, że nie jest wogóle używany (ja swojego nie wyciągnąłem przez ostatnie 5 lat, jedynie sprawdzam co pół roku ciśnienie), nie dochodzą promienie słoneczne, o wilgoć w bagażniku raczej trudno. Druga sprawa oponę z felgą, napompowaną przechowujemy w pozycji leżącej, a więc zapas leży zgodnie z tym jak powinien być przechowywany.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Zgadza się, tylko raz, że zazwyczaj mało kto regularnie kontroluje ciśnienie w zapasie, a dwa to rzeczywiście nie dochodzi tam promieniowanie słoneczne, ale z drugiej strony nie ma tam żadnej wentylacji w związku z czym w lecie panuje bardzo wysoka temperatura. Wszyscy wiemy jak bardzo potrafi nagrzać się wnętrze zamkniętego auta stojącego w słońcu...

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zapas jest we wnęce (sedan bez gazu), na tym jest płyta pilśniowa, wykładzina. A wbrew pozorom auto wcale nie jest takie szczelne.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Ale koło zapasowe jest stworzone do awaryjnej jazdy...
    Kurcze nie pomyślałem o tym...
    Wydaje mi się, że chodziło o to, że zapas używasz tylko "czasami" do przejazdu kilkudziesięciu kilometrów do wulkanizatora. Jeśli chcesz kupić cztery zapasy i traktować je jak do jazdy na co dzień przez kilka sezonów, to raczej odpada, bo nie były odpowiednio przechowywane i właściwości gumy nie są optymalne.

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Jeśli chcesz kupić cztery zapasy i traktować je jak do jazdy na co dzień przez kilka sezonów, to raczej odpada,
    A dlaczego? Jeżeli z solidnego źródła to dlaczego nie? Koło w pozycji leżącej, bez promieniowania UV. Koło z zapasu 5 letniego będzie na pewno w lepszym stanie niż dwuletnie koło założone w samochodzie, mało używanym, parkowanym pod przysłowiową chmurką, bokiem auta od strony południowej. Nie dajmy się zwariować.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar zetes
    Imię
    Michał
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    '93 Sedan
    Od
    28 Sep 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Dlatego napisałem że wydaje mi się Cztery zapasy pochodziłyby z czterech różnych samochodów, miałyby inne warunki w tych bagażnikach, ale ja tam ekspertem nie jestem i jeszcze kwestia tego, że co prawda leżą w bagażniku, ale przy przewożeniu czegoś są ugniatane, mogą zostać czymś oblane itp. (nie wiadomo co i ile przewożono w bagażniku). Ale masz rację, takie opony byłyby lepsze niż jakieś używki

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez uro2
    Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie zapas jest we wnęce (sedan bez gazu), na tym jest płyta pilśniowa, wykładzina
    U mnie jest tak samo. No to jak tam musi być gorąco w lecie skoro w tej wnęce nie ma żadnej wentylacji?

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez rezulteo opony Zobacz posta
    Ale koło zapasowe jest stworzone do awaryjnej jazdy...
    Kurcze nie pomyślałem o tym...
    Wydaje mi się, że chodziło o to, że zapas używasz tylko "czasami" do przejazdu kilkudziesięciu kilometrów do wulkanizatora
    Wiem, wiem... Zabrało odpowiedniej emotki na zakończenie tamtego zdania

    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Jeśli chcesz kupić cztery zapasy i traktować je jak do jazdy na co dzień przez kilka sezonów, to raczej odpada, bo nie były odpowiednio przechowywane i właściwości gumy nie są optymalne.
    Ja w tym kierunku iść nie zamierzam. Tylko na forum pojawiają się informacje/porady o zakupach nieużywanych "bagażników" i chciałem, żeby ktoś rozwiał wątpliwości czy to dobry pomysł czy raczej nie za bardzo. Pomijam fakt, że trafić cztery identyczne i do tego młode opony z zapasu to raczej cud...

    ---------- Post added at 00:51 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez zetes Zobacz posta
    Jeśli chcesz kupić cztery zapasy i traktować je jak do jazdy na co dzień przez kilka sezonów, to raczej odpada,
    A dlaczego? Jeżeli z solidnego źródła to dlaczego nie? Koło w pozycji leżącej, bez promieniowania UV. Koło z zapasu 5 letniego będzie na pewno w lepszym stanie niż dwuletnie koło założone w samochodzie, mało używanym, parkowanym pod przysłowiową chmurką, bokiem auta od strony południowej
    Hmm... No właśnie czy rzeczywiście tak będzie? Kupiłem auto na nowych oponach. Pojeździłem na nich dwa sezony, po czym kupiłem inne, a tamte wstawiłem na stojak do przechowywania opon. Były przechowywane w garażu, na stojaku do opon, na leżąco, na felgach i bez dostępu promieniowania UV. Teraz po trzech latach takiego przechowywania ponownie je założyłem i jest porażka jeśli chodzi o jazdę... Fakt, że garaż to blaszak czyli w lecie jest tam bardzo gorąco.
    Ostatnio edytowane przez boro ; 01-12-2013 o 01:51

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Teraz po trzech latach takiego przechowywania ponownie je założyłem i jest porażka jeśli chodzi o jazdę..
    A dałeś je do wyważenia? To że wyważone zdjąłeś z auta to nie znaczy, że po trzech latach leżakowania będzie dobrze.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar kraft
    Model
    MKI
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Opis
    ST200
    Od
    02 Apr 2009
    Mieszka w
    Neandertal, ucieklem z miasta
    Mam juz czwarte Mondeo, w kazdym byl fabryczny zapas z zastrzezeniem ,,80 KmH". Ma to w tym temacie jakies znaczenie?
    Chcialbym zaznaczyc, ze jest to nalepka na feldze. Na oponie jest to pewnie napis Traction i odpowiednia litera, ale zdarzaja sie kierowcy, ktorych samochod po prostu wiezie ( zony, kochanki itd..)ktorzy o tym nie wiedza, lub nie zwracaja na to uwagi. Nieuczciwy sprzedawca moze im sprzedac takie opony bez poinformowania, a skutek wiadomy.
    Kolo pelnowymiarowe.
    Ostatnio edytowane przez kraft ; 01-12-2013 o 12:13

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar Tomasz
    Imię
    Tomek
    Model
    Volvo S60
    Silnik
    2.4 - 140KM
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz/Stronno
    Mowa tu o kołach pełnowymiarowych, które mnóstwo ludzi wozi jako zapas.
    Zgubiłeś się w drodze na spota, cb kanał: 29
    Jak już musisz to dzwoń: 664 974 051

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez uro2 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    Teraz po trzech latach takiego przechowywania ponownie je założyłem i jest porażka jeśli chodzi o jazdę..
    A dałeś je do wyważenia? To że wyważone zdjąłeś z auta to nie znaczy, że po trzech latach leżakowania będzie dobrze.
    Ale mi nie chodzi o sprawy związane z niewyważonymi kołami tylko o trakcję czy hamowanie. Jeździ się tragicznie, na mokrej nawierzchni nie mogę gwałtownie przyspieszyć nawet na trzecim biegu. Generalnie każde mocniejsze wciśniecie gazu i miga kontrolka TCS... Na pewno nie było czegoś tego wcześniej, bo od razu bym je wymienił, a nie jeździł na nich przez dwa lata.

  18. #17
    Ekspert Rezulteo Awatar rezulteo opony
    Imię
    rezulteo
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Hej!

    Ale dyskusja długa. Sprawdź Boro jeszcze czy nie masz różnicy w wysokości bieżnika na jednej osi zbyt dużej. I masz racje, że za mało osób sprawdza ciśnienie w oponach w kołach zapasowych i na oko może być dobrze, a potem w awaryjnej sytuacji po założeniu "flak".

    Pozdrowienia
    Opony do Mondeo - najnowsze informacje, porady, testy, porównywarka cen na www.rezulteo-opony.pl

    Śledź nas na: Facebooku oraz na Twitterze: https://twitter.com/rezulteo_opony

Podobne wątki

  1. [MkII] Stuki tył przy skręcaniu po wymianie opon na zimowe
    By Maciek1975 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 11:02
  2. [MkIII] mały problem po wymianie opon letnich na zimowe
    By bartek206 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 08:36
  3. !! Konkurs Car-Audio - Cenne nagrody !!
    By CASKP in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2005, 01:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów