+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    16 Apr 2017
    Mieszka w
    Zgorzelec

    BRAK SYGNAŁU GPS

    kupiłem Mondeo 2009 r radio z NAVI Blaupunkt, i na początek niespodzianka sygnał GPS na czerwono komunikat NO GPS trochę poczytałem i zdecydowałem się na kupno nowej anteny GPS z końcówką "FAKARA" rozebrałem konsole wyjąłem radio jedyna obawa to czy końcówka pasuje,
    okazało się że końcówka pasuje. Po podłączeniu antena zaczęła działać koszt naprawy 42 zł. i godzina czasu pracy własnej, nowa antena została umieszczona pod oświetleniem z przodu kabiny, ma magnes i świetnie się trzyma elementów nadwozia. Też jest sposób na ukrycie dodatkowego kabla. Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    TITANIUM X
    Od
    15 Jun 2017
    Mieszka w
    Pszenno

    Jaką antenę GPS?

    Witam kolegów. Podłączam się pod już stary temat ,ale bardzo mnie interesujący. Więc proszę o poradę jaką antenę zamiennik z aledrogo ;-) warto kupić żeby navi działała i łapala dobry sygnał z satelitarne gps bo doczytałem że z antenami bywa różnie a nie mogę znaleźć co polecacie jako zamiennik. Dzięki i pozdrawiam.

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar Dareckip
    Imię
    Dariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0l TDCi150 KM i 339,5Nm
    Od
    04 Oct 2009
    Mieszka w
    Poznań/Wrocław
    i ja się podłączam
    Czy ktoś wie gdzie jest zamontowania antena GPS w mondeo po lifcie?
    Czy to nie jest to małe ustrojstwo?
    http://allegro.pl/ford-mondeo-mk4-li...5.html#thumb/1

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar leszcz
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 170PS
    Opis
    MK4 benzyna :D
    Od
    22 Mar 2005
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez Lukasshans Zobacz posta
    Więc proszę o poradę jaką antenę zamiennik z aledrogo ;-)
    http://allegro.pl/antena-gps-fakra-f...915146962.html

    ---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:26 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Dareckip Zobacz posta
    Czy ktoś wie gdzie jest zamontowania antena GPS w mondeo po lifcie?
    gdzieś w okolicach lusterka

    takie coś http://allegro.pl/ford-modul-antena-...049714220.html

    Info dzięki koledze
    Ostatnio edytowane przez leszcz ; 23-07-2017 o 19:01
    Moje MK4 z MODami -Convers+ z wizualizualizacją parktronika ,tempomat,autoryglowanie,lampki w poszyciu drzwi,zasłonki w drzwiach i inne DIAGNOSTYKA

  6. #25
    Pieszy Awatar Michalmichal
    Model
    MkII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    28 Jul 2017
    Mieszka w
    Ostrów mazowiecka
    Bardzo dobrze że ten link jest bo ja bym sobie nie poradził
    Mondeo fordzik

  7. #26
    Kursant
    Model
    Mondeo MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    21 May 2014
    Mieszka w
    Konin
    Witam kolegów,
    Podpinam się pod ten temat bo jest pokrewny z moim problemem jednak nie taki sam. Jeśli źle to z góry przepraszam.
    Mianowicie mondeo mk4 LIFT navi travelpilot nx SD. Kilka dni temu zakupiłem nowa kartę pamięci z mapami tom tom na rok 2021 skorzystałem z opcji odłącz kartę wyjąłem starą włożyłem nową i nic się nie zmieniło informacje o karcie były ciągle takie same ale nawigacja nawigowała jednakże nieco rozmijało się pokrycie dróg. Przeczytałem w instrukcji że co jakiś czas celem zwiększenia dokładności wymagane jest okresowe kalibrowanie nawigacji. Ale gdzieś w internetach przeczytałem żeby przed kalibracją przywrócić ust fabryczne nawigacji i map, tak też zrobiłem (to był błąd chyba) od tamtej pory pokrycie się rozjechało zupełnie. Próbuję już drugi dzień dokonać kalibracji nawigacji włączam opcje kalibracji pokazuje żeby przejechać 5-15km z sygnałem gps - przejeżdżam dystans rożny 5 , 8, 10, 15 km naciskam następny krok wybieram cel ale pozycja na mapie jest nieprawidłowa ustawiam pozycje ręcznie jest idealna i ruszam w trasę ok 8km dojeżdżam do celu a nawigacja pokazuje ze jestem dopiero w połowie drogi. Co robić? ktoś przeprowadzał kalibrację? można jakoś zmienić skalę czy coś w tym stylu aby punkt odniesienia był prawidłowy?

    U mnie nawigacja działała do momentu resetu do ustawień fabrycznych nie wyświetla mi nic na czerwono żadnego komunikatu NO GPS ale jak wejdę w info pokazuje na zielono Satelity 0 (czasem 2) ale długość i szerokość geograficzną pokazuje prawidłowo.

    Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i Pozdrawiam

    Edit:

    Przed chwilą byłem woskować auto i pomyślałem ze jak stoi jest ładna pogoda to włączę nawigacje niech sobie tych satelit szuka. Efekt był zadziwiający otóż momentami pokazywał nawet 10 satelit średnio 8 pozycje nawet bez kalibracji pokazywało dobrą pomyślałem ze skoro tak ładnie działa zrobię kalibracje i zonk jak tylko ujechałem dosłownie kilka metrów satelity 0 ;/

    Ktoś wie jak się rozbiera ten plastik przy lusterku? u mnie jest taki duży (nie taki mały jak widziałem tu gdzieś na forum).

    Edit2:
    Temat zakończony przyczyna znaleziona wyeliminowana wszystko działa satelity wróciły.
    A teraz słowo wyjaśnienia najpierw poszedłem wybebeszyć trochę auto i odszukać gdzie jest antena GPS, znalazłem w obudowie lusterka po prawej stronie taki mały dynks w metalowej obudowie. Jakiś czas temu robiłem małego moda i za lampką w podsufitce zamontowałem ładowarkę USB żeby zasilać z tam tąd wideo rejestrator (pomyślałem ze przy modzeniu tego, uszkodziłem kabel od anteny ale wszystko jest OK.) A teraz do sedna sprawy wideo rejestrator przyklejony był po prawej stronie lusterka tuż przy antenie od GPS i robił takie zakłócenia że gdy się włączał po zapłonie satelity mówiły papa. Stąd dziś z rana zaobserwowałem obecność satelit na postoju a gdy odpaliłem i ujechałem kilka metrów a rejestrator się włączył satelit było 0. odkleiłem i przykleiłem 10cm dalej i wszystko działa jak ta lala kalibracja zrobiona bez problemu nawigacja nawiguje pokrycie jest dokładne. 3 dni stresu i szukania ocb i 3 sekundy usuwania przyczyny i 3 lata skrócone życie od tego stresu heh.

    Pozdrawiam być może komuś się to przyda.
    Ostatnio edytowane przez duchu029 ; 30-05-2021 o 22:14

  8. #27
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może coś z anteną skoro max 2 satelity pokazuje

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #28
    Pieszy
    Imię
    Szczepan
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Feb 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Witam szanowne grono. W zeszłym roku kupiłem Mondo mk4 wersja po lifcie. Niestety mam problem ponieważ nie widzi satelit. Antena gps znajduje się w obudowie lusterka wstecznego. Pomyślałem że za czym ją wymienię kupie najtańsza ze złączem fakra żeby sprawdzić. Wyjąłem radio podpiąłem zamiennik i dalej cisza. Komunikat NO GPS. Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny? Pytałem gościa od Navi mówi że może naprawić koszt +- 400 ale sam nie wie co może być przyczyną . Proszę o wskazówki

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!
    By wiciopmi12 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:56
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 21:07
  3. Problem z pradem....jak problem wiadomo Francuz...
    By KarolRS in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-12-2010, 23:24
  4. [MkII] Problem z hamulcem, duzy problem. Miękki pedał
    By szczota in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 17:46
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-10-2007, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów