+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód

    Problem z ładowaniem , altek wymieniony,problem dalej tkwi!

    Witam , mam taki problem,że ładowanie mojego mondeo wynosi 11-11.8v na odpalonym silniku , bez żadnych włączonych odbiorników, altek został wymieniony na nowy i kable też sprawdzone , klemy, luty itp.Te napięcie wychodzi ze sterownika(komputera) który znajduje się po stronie pasażera za filterem paliwa ( bardziej pod deske podchodzi).Moje pytanko brzmi następująca , czy wieksze prawdopodobienstwo jest ,że to jest błąd na komputerze, czy mechanicznie sie komputer popsuł?? czytaółem już duzo tematów na forach i duzo osób pisze ,że jezeli był by bład na kompie to ładowania wogóle by nie było;/.Jakie jest wasze zdanie na ten temat?? Z góry bardzo dziękuje! aa mój mundek to mk3 2.0tddi 2001r.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    Te napięcie wychodzi ze sterownika(komputera)
    Czekaj, napięcie ładowania mierzyłeś na pinach kompa czy na klemach akumulatora?
    Alternator oryginał, zamiennik?
    Kontrolka od ładowania daje jakieś znaki?
    Sprawdzone było połączenie przewodu od altka na śrubie automatu rozrusznika?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    Te napięcie wychodzi ze sterownika(komputera)
    Czekaj, napięcie ładowania mierzyłeś na pinach kompa czy na klemach akumulatora?
    Alternator oryginał, zamiennik?
    Kontrolka od ładowania daje jakieś znaki?
    Sprawdzone było połączenie przewodu od altka na śrubie automatu rozrusznika?
    Mechanik mi mierzył , na klemach aku było takie samo napięcie jak na pinach , altka kupowałem orginalnego od mondeo , tyle ,że był uzywany, okazało sie ,że poprzedni altek też był dobry i nie potrzebnie go wymieniałem, ale to juz wina mechanika;/. Zastanawiam sie czy to może wina jakiegoś błedu na kompie , kable wszystkie posprawdzane , zastanawiam sie jeszcze czy komputer ma mase gdzies? jezeli tak to gdzie go znajde? A kontrolka od łądowania pali się cały czas;/
    Ostatnio edytowane przez wiciopmi12 ; 26-12-2013 o 18:03

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pokusiłbym się ood pięcie złącza z PCM-a i oczyszczenie wtyczki i pinów, może jakiś niekontakt się tam zrobił.
    Jeszcze jedna sprawa, od kupna auta tak masz czy już jeździsz jakiś czas autem i nagle się te ładowanie zwaliło?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Pokusiłbym się ood pięcie złącza z PCM-a i oczyszczenie wtyczki i pinów, może jakiś niekontakt się tam zrobił.
    Jeszcze jedna sprawa, od kupna auta tak masz czy już jeździsz jakiś czas autem i nagle się te ładowanie zwaliło?
    Nie nie przyjechałem z nocki o 7;30 i o 14 ide do auta odpaliłem je i dziwnie skacze na obrotach mysle sobie cos nie tka przejechalem sie kawałek zapaliła sie kontrolka ładowania , i juz do domu nie wrociłem bo aku padł;/ ale najlepsze jest to ze jak do swojego aku podłączę aku z ciągnika na kable to obroty są idealne , czyli oboty skaczą z braku prądu wystarczającego , odpinalismy juz wtyczke z pcm i nic nie było tam, czyściutko a powiedz mi jest masa od tego sterownika pcm gdzieś? może ona ( jezeli jest ) zaśniedziała albo cos

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A weź może podmień akumulator na inny, tylko nie po przez przewody a fizycznie zamień akumulator.
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    a powiedz mi jest masa od tego sterownika pcm gdzieś?
    Tu nie pomogę, nie mam pojęcia czy jest jakaś osobna masa na niego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A weź może podmień akumulator na inny, tylko nie po przez przewody a fizycznie zamień akumulator.
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    a powiedz mi jest masa od tego sterownika pcm gdzieś?
    Tu nie pomogę, nie mam pojęcia czy jest jakaś osobna masa na niego.
    juz akumulator tez kupilem nowy ( 390zl) 70ah 7500A i tak samo wyładowuje i tyle ma powiedz mi twoim zdaniem to wina lezy w błedzie komputera czy gdzieś na jego mechanicznym działaniu?? np zasniedziałe coś jest itp? mi sie zdaje jakby był bład to wogole prądu by nie było co nie?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    to wina lezy w błedzie komputera czy gdzieś na jego mechanicznym działaniu??
    Tu to ciężko jest coś stwierdzić, skoro przewody zostały sprawdzone, to pozostaje PCM czy GEM, bo GEM jest powiązany z ładowaniem, ale znowu jak GEM się wyłoży to najczęściej kontrolka ładowania się świeci, ale miernik pokazuje że jednak jest ładowanie.
    A elektryka jak była sprawdzana to miernikiem przewody były przedzwaniane, czy tylko odpinane złączki?
    W Twoim przypadku wygląda że nie ma podanego prądu wzbudzania do altka, ale tutaj nie wiem jak to sprawdzić, bo nie wiem na 100% co steruje wzbudzaniem. Przydatny by był schemat układu ładowania.
    Inna sprawa że elektryk bez problemu powinien właśnie dojść czy jest te wzbudzanie czy nie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    przewody byłu i miernikiem sprawdzane i nie rozumiem o co Tobie chodzi z tym przedzwaniane?? Sprawdzał też jakos plus z plusem i minus z minusem co takiego dokładnie nie wiem co i jak , ale jakos tak mowił i wsio było ok powiedz mi jeszcze czy to jest ten sterownik pcm?http://tablica.pl/oferta/komputer-st...tml#ab7eab7c86. Jeżeli tak to jutro swojego zdemontuje i zawioze do sprawdzenia , jeżeli nic to nie da to kupie tego co link dałem wyżej i tylko pamięć przełoże co ty na to??

    ---------- Post added at 19:33 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

    a może to jest dioda wzbudzająca na mostku?? gdzie ja znajde i jak stwierdze ,że jest wykończona??
    Ostatnio edytowane przez wiciopmi12 ; 26-12-2013 o 20:22

  11. #10
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    mostek jest w alternatorze
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    To tak , pcm sprawny, altek też sprawny( nowy), regulator ok kable wszystkie tez igła , jutro jade na kompa może on coś mi pokaże;/,może jakiś bład, jeżeli nic nie pomoże to zostaje mi tylko GEM, ale wątpie w to aby GEM byłby walnięty , jeszcze sprawdze jutro kostke od czujnika abs i od wentylatora , jak to nie pomoże to jestem w czarnej dupie za przeproszeniem, wszystko co możliwe było sprawdzone i wymienione wiec.... chłopaki pomożcie

  13. #12
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Juz nie mam siły na mondziaka;/ GEM sprawny,Pcm też , alternatory wymieniony, przewody, masy posprawdzane, przedzwaniane, jedyne co sie stalo to po zmianie alternatora na nowy( uzywany) troszke wzrosło ładowanie, tak jak na poprzednim było 10.8v tak na tym "nowym" jest 11.6v i nie wiem co robic.Moze przyczyna tak niskiego ładowania być konczący sie BENDIX rozrusznika?? nieraz jak przekrece stacyjke słysze tylko taki zgrzyciik delikatny i nie kreci;/? Moze to jakoś sie przyczynia do słabego ładowania??
    W czwartek jeszcze bede sprawdzał, czy jak wyciągne bezpiecznik od ABS to ładowanie sie unormuje na 14.4v , jezeli nie da nic o bezpiecznik od wentylatora wyjezdza, pokolei posprawdzam bezpieczniki, przekazniki , może jak ktorys wyciagne to ładowanie sie naprawi)) Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku

    P.S dla mnie bedzie szczesliwy jak uporam sie z problemem mojego mundka, mimo tej awarii i tak nie kupiłbym innego auta niż Mondeo

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    Moze przyczyna tak niskiego ładowania być konczący sie BENDIX rozrusznika??
    Nie, on nie ma nic wspólnego z ładowaniem.
    A to co opisujesz przy rozruchu to może potwierdzać właśnie niskie napięcie/niedoładowanie akumulatora.

    Z tymi bezpiecznikami to niegłupi pomysł, bo może faktycznie jakiś obwód tyle prądu ciągnie że za mało zostaje dla innych, ale tutaj to wtedy dany obwód/układ powinien się raczej grzać dosyć ostro.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    Moze przyczyna tak niskiego ładowania być konczący sie BENDIX rozrusznika??
    Nie, on nie ma nic wspólnego z ładowaniem.
    A to co opisujesz przy rozruchu to może potwierdzać właśnie niskie napięcie/niedoładowanie akumulatora.

    Z tymi bezpiecznikami to niegłupi pomysł, bo może faktycznie jakiś obwód tyle prądu ciągnie że za mało zostaje dla innych, ale tutaj to wtedy dany obwód/układ powinien się raczej grzać dosyć ostro.
    Słuchaj ale jakis kabel z alternatora do rozrusznika idzie widzialem , także BENDIXA bym nie wykluczał tak szybko , pcm jest 100% sprawny technicznie, był sprawdzany przez elektryka,a sa możliwe 2 błedy ładowania i w oby dwoch przpadkach jedynym wyjsciem jest zmiana pcm , bądz naprawa go, wiec pcm 100% odpada, juz po sprawdzenie kiedy od kostki 3 pinowej tylko plusa dalem , pomijajac 2 kabelki od sterowania i tak ladowanie bylo niskie, czyli sterownik jest okej, co jest możliwośc jeszcze to to że czujnik abs sie kończy, nieraz mi sie zapali na chwilke kontrolka i gaśnie max po 10 sec, co mi sie wydaje ze to czujnika wina z ta kontrolka ABS.Co Netoper sądzisz o tym??

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    ale jakis kabel z alternatora do rozrusznika idzie
    No idzie pisałem o nim w poście nr2 On ma "łącznik" przy automacie rozrusznika.
    U nas się poluzowała nakrętka trzymająca ten przewód przy automacie rozrusznika i były jaja z ładowaniem.
    Tutaj można by spróbować "zdublować" ten przewód przy altku i puścić go dla testu bokiem, do akumulatora.

    Natomiast z kontrolką ABS-u może być tak że zaświeca się w momencie jak jest za niskie napięcie, bo właśnie elektronika mondka jak wyczuwa spadki napięcia to wyłącza zbędne układy. Dosyć częstym objawem jest właśnie odłączanie ABS-u i poduch.
    Inna sprawa że faktycznie może to być jakaś usterka czujnika przy kole, czy luz na łożysku koła.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Powiedz mi jeszcze jak zdublowac go, może go sprawdzic lepiej co ? Wczwartek posprawdzam bezpieczniki od dmuchawy, abs, klimy, wszystkiego co ciągnie prąd, jezeli to nic nie da sprawdze przewod altek-rozrusznik ), W czwartek wieczorem dodam posta co i jak

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    Powiedz mi jeszcze jak zdublowac go,
    Wziąć kawałek przewoda, zapiąć do altka i dołączyć do akumulatora.
    Z tym że samo podłączenie do aku zrobić jak już silnik będzie odpalony, i wtedy sprawdź co z ładowaniem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    Powiedz mi jeszcze jak zdublowac go,
    Wziąć kawałek przewoda, zapiąć do altka i dołączyć do akumulatora.
    Z tym że samo podłączenie do aku zrobić jak już silnik będzie odpalony, i wtedy sprawdź co z ładowaniem.
    okej a ten co juz jest przewod odlaczyć tak ??

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wiciopmi12 Zobacz posta
    ten co juz jest przewod odlaczyć tak ??
    Jego nie ruszaj, szkoda roboty.
    Te mostkowanie/dublowanie da pogląd czy właśnie nie ma jakiegoś problemu na tamtym przewodzie.
    Jak napięcie pójdzie do góry to będzie znaczyło, że trza wtedy zająć się oryginalnym przewodem.
    Jak nie będzie zmiany to kurcze pomysły mi się kończą.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    26 Dec 2013
    Mieszka w
    Międzychód
    Naprawde z tą elektronika w Fordach to jest przegwizdane., tyle co tematów jest to...



    Następnym razem ost będzie.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 31-12-2013 o 20:46 Powód: Ciach.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Problem z ładowaniem
    By wilu117 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 21:22
  2. [MkIII] altek problem
    By Wojt-tg in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 13:23
  3. [TD MkI] Wymieniony silnik, co dalej ?
    By Krisu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 12:53
  4. [Radio]straszne szumy- w czym tkwi problem??
    By matrix27 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 17:34
  5. [MkI] Problem z dmuchawa, tylko 4ty bieg, rezystor wymieniony
    By Mirron in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 21:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów