+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCI 163KM
    Opis
    mk4
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    waRSzawa

    Zamarza zamek drzwi kierowcy

    od momentu jak jest mróz mam problem z zamkiem w drzwiach. auto jest garazowane ale jak pojade do roboty auto postoi caly dzien, to przymarza zamek w drzwiach PL. po ich otwarciu nie mozna zamknac.
    czy ktos sie spotkal z takim przypadkiem?
    mk4mk5mk4

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Widzę że problem nie jest odosobniony, mój Tato w czwórce ma identyczny problem. Drzwi można zamknąć dopiero jak wnętrze się trochę nagrzeje i drzwi dostaną temperatury. Po stronie pasażera jest ten sam problem. Chłopaki, podpowiedzcie coś.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Rafał
    Model
    2.5T
    Silnik
    Wagon
    Opis
    I drugi MK II Kombi 2.5 V6 LPG
    Od
    06 Apr 2005
    Mieszka w
    W-wa

    niedomykajacy się zamek MK II

    Mam to samo, zaraz po pierwszych mrozach, po otwarciu drzwi nei chciały się domknać, musiałem jechać z zaryglowanymi centralnym. po paku kolomentrach udał osie zamknąć, ale potem znów to samo.

    Da sie cos zrobić, oprócz czekania na ocieplenie?
    2005-2012 MkII kombi 1.8 LPG 1996,
    2012 - 2014 MKII Kombi 2,5 V6 LPG, 1999.

  5. #4
    Zielony listek Awatar szaqall111
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 1.8 TDCi 125PS +chip
    Od
    25 May 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    trzeba będzie rozbierać osuszyć i zasilikonować te "wrażliwe" miejsca lub idąc tokiem myślenia ASO wymienić na nowe
    MONDEO TDCI 143 PS [403Nm]Titanium

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCI 163KM
    Opis
    mk4
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    waRSzawa
    a ktore dokladnie elementy trzeba nasmarowac?
    mk4mk5mk4

  7. #6
    Zielony listek Awatar szaqall111
    Imię
    Marcin
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 1.8 TDCi 125PS +chip
    Od
    25 May 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    dokładnie nie wiem bo robił mi to mój mechanik jak miałem MK3 ido sprzedaży nie miałem problemów...teraz mam MK4 i na razie nie mam tego problemu
    MONDEO TDCI 143 PS [403Nm]Titanium

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Jak na razie nie mam żadnych problemów, nawet poprzedniej zimy przy -20 dał się zamknąć/otworzyć.


  9. #8
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCI 163KM
    Opis
    mk4
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    waRSzawa
    zbliżają się mrozy i pewnie znowu bedzie problem z niezamykającymi sie drzwiami.
    gdzieś w necie mignęło mi, że podobno jest informacja serwisowa na tę przypadłość i serwisy wiedzą jak to naprawić. ma ktoś wiedzę na ten temat?
    mk4mk5mk4

  10. #9
    Zielony listek Awatar mszh725
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIV 2012 Tit.S
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM +VAT :)
    Opis
    kolejne MDO :)
    Od
    12 Sep 2015
    Mieszka w
    Otwock Mały
    Witam.
    Odświeżę temat. U mnie nie dotyczy drzwi kierowcy a pasażera,ale problem taki sam. Po otwarciu drzwi pasażera można sobie nimi napi...lać a i tak się nie zamkną, bo ten czarny elemencik w drzwiach nie "owija" się na trzpieniu z karoserii. Pomaga kilkakrotne ręczne zaryglowanie i odryglowanie drzwi.
    W weekend pewnie rozbiorę drzwi i teraz pytanko, co tam nasmarować, żeby mieć spokój chociaż do wiosny?
    Było MK3, jest MK4

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Witajcie,

    ponownie zima pokazuje swoje oblicze, więc chciałbym odgrzać temat. Wczoraj na termometrze zaledwie -3, a drzwi już nie chciały się zamykać, aż boję się pomyśleć o siarczystych mrozach. Czy ktoś może polecić jakiś specyfik, który uchroni przed takimi niespodziankami?

    Próbowałem WD40- ale bezskutecznie, w ostateczności pomogła suszarka do włosów
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 14-12-2016 o 16:03

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tommy.g Zobacz posta
    a drzwi już nie chciały się zamykać,
    Ale co konkretnie w tych drzwiach nie chce się zamknąć? rygiel, bębenek? centralny?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Całe drzwi nie domykają się- odbijają.
    Podejrzewam, że winien jest element w drzwiach, który powinien zaczepić się o trzpień w słupku- pchnięty w głąb palcem porusza się, ale nie pozostaje zablokowany. Wczoraj spryskałem to odmrażaczem do zamków. Nie wiem, czy i na ile będzie to skuteczne (na ile głęboko odmrażacz spenetruje całość, bez rozbierania drzwi).
    Dziś problem nie wystąpił.
    Ostatnio edytowane przez tommy.g ; 14-12-2016 o 15:18

  14. #13
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Znalazłem taki gadżet jak suszarką samochodowa (czyli działa na 12V i posiada wtyczkę do zapalniczki). Normalnie zastanawialbym się kto kupuje takie coś, bo też kto suszy włosy w samochodzie? Ale po ostatniej historii i pozytywnym doświadczeniu z suszarką właśnie, stwierdziłem, że mobilna wersja tego urządzenia może się sprawdzić.
    Wciąż jednak zastanawiam się nad profilaktyka, słyszałem, że skuteczny jest płyn hamulcowy.

  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Titanium X, czarna perła
    Od
    23 Nov 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Znam dwa takie przypadki w mk4 i żadne wd40, smar w sprayu, odmrażacz gerwazy nie pomógł i nie wiem co może pomóc w 100%. Co czynić z tą przypadłością w 5 letnim samochodzie za prawie 40tys pln. Mam na podwórku jeszcze Audi a4 20-letnie i a6 15-letnie i jak posiadam już te auta 5 lat to taka sytuacja sie nigdy nie zdarzyła. Przecież to jest śmiechu warte żeby po mrozie -5 nie móc zamknąć auta. Porażka i obciach.

  16. #15
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ppeppe Zobacz posta
    Przecież to jest śmiechu warte żeby po mrozie -5 nie móc zamknąć auta. Porażka i obciach.
    Otóż to- samochody jak dzieci- im młodsze, ty, bardziej wrażliwe. Mój MK4 jest niezawodny przez większą część roku, ale gdy przychodzą mrozy, to już zapala bardzo ospale (przycisk START ENGINE zamiast kluczyka, nie wiem czy kolejne wciśnięcie powoduje ponowne podgrzanie świec). Zaś mój stary MK2 (którego chcę już sprzedać) nawet w największe mrozy nie grymasił. Im więcej zaawansowanych rozwiązań, tym więcej potencjalnych problemów.

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tommy.g Zobacz posta
    że winien jest element w drzwiach, który powinien zaczepić się o trzpień w słupku- pchnięty w głąb palcem porusza się, ale nie pozostaje zablokowany.
    To nie tyle kwestia zamarzania, a brudu który potrafi się zebrać, najczęściej wystarczy dobrze przelać WD (tylko z rurką coby w zakamarki dojść) a potem napsikać silikonem w sprayu żeby się naoliwiło.
    Od razu dla spokojności ducha drugie drzwi oblecieć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Dec 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez tommy.g Zobacz posta
    że winien jest element w drzwiach, który powinien zaczepić się o trzpień w słupku- pchnięty w głąb palcem porusza się, ale nie pozostaje zablokowany.
    To nie tyle kwestia zamarzania, a brudu który potrafi się zebrać, najczęściej wystarczy dobrze przelać WD (tylko z rurką coby w zakamarki dojść) a potem napsikać silikonem w sprayu żeby się naoliwiło.
    Od razu dla spokojności ducha drugie drzwi oblecieć.
    Tyle, że po ogrzaniu problem ustępuje, chyba, że mówimy o brudzie, który nagromadzony zamarza i blokuje mechanizm.

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tommy.g Zobacz posta
    chyba, że mówimy o brudzie, który nagromadzony zamarza i blokuje mechanizm.
    No coś w ten deseń, bo on nie tyle zamarza co gęstnieje przy niskich temperaturach, bo fabrycznie jest tam delikatnie smarowane i z czasem kurzu łapie i się mazia robi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Klubowicz Awatar pupek86
    Imię
    Paweł
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    powershift
    Od
    27 May 2010
    Mieszka w
    Ostróda
    Cytat Zamieszczone przez tommy.g Zobacz posta
    słyszałem, że skuteczny jest płyn hamulcowy.
    a może smar grafitowy? A z płynem uważaj na lakier!!!
    Mondeoline: 660 738 068

    Było Mondeo mk2 kombi 1.8 TD 1997
    Był C5 2.0 HDi 136 KM FAP 2006
    Jest Mk4 2.0 TDCi 163 powershift


  21. #20
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCI 163KM
    Opis
    mk4
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    waRSzawa
    u mnie sytuacja znowu się pojawiła. przyszedł mróz i nie można zamknąć drzwi.
    auto garażuje, ale pod pracą stoi na mrozie. najwyraźniej była wilgoć w zamku i przymarza.
    przedwczoraj znowu przymarzł więc po powrocie do domu gdzie go garażuje pogrzałem suszarką i popsikałem preparatem który odpycha wodę (coś jak wd40). jak na razie ani wczoraj ani dzisiaj drzwi nie stwarzają problemu.
    mk4mk5mk4

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zamek drzwi kierowcy
    By auvi in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2008, 16:03
  2. [MkI] [centralny zamek drzwi kierowcy]
    By mistrz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 13:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów