+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Feb 2014
    Mieszka w
    Gdynia

    Po regeneracji wtrysków i pompy nierówna praca po odpaleniu szarpanie tryb awaryjny

    Witam,

    Chciałbym się jednocześnie przywitać i prosić o radę. A więc dopadło mnie fatum silnika TDCI - pacjent z 2002, 130 KM.
    Pod koniec września 2013 regenerowana była pompa wysokiego ciśnienia oraz drugi wtrysk, plus czyszczenie ultradźwiękami pozostałych (wyskakiwała sprężynka oraz przy odpaleniu jasny dym, telepanie i praca jakby na trzy 'gary)'.

    Wszystko było ok do końca grudnia 2013 (przebieg od naprawy ok 8000km) - przy odpaleniu jasny dym, telepanie oraz w okolicach 2000 rpm lekkie szarpanie, tak jakby przerywanie silnika na 4 i 5 biegu i do tego na biegu jałowym stukot wtrysku, przy mocnym dodaniu gazu chmura czarnego dymu za autem.
    Powrót do mechanika, diagnoza - ponownie uszkodzony drugi wtrysk, a więc wyjęcie i regeneracja. Po tym zabiegu, auto zaczęło wchodzić w tryb awaryjny przy przyspieszaniu na 4 i 5 biegu, oczywiście jasny dym i telepanie przy odpaleniu ale już mniej intensywne, przy mocnym przyspieszaniu kopcenie na czarno. Ponowna reklamacja - wyjęcie pompy wtryskowej, wszystkich wtrysków, czyszczenie całego układu i wymiana filtra. Okazało się, ciśnienie na pompie jest ok i wtryski też. Auto uziemione na 2 tygodnie .
    Auto zostało poskładane do kupy, po odpaleniu prawie niewyczuwalne telepanie i lekki bączek na biało - mówie poczekam, mrozy po -12 st. C więc może to, na zimnym silniku głośna praca wtrysków lecz po rozgrzaniu w normie, sprężynka nie wyskakiwała, można było gwałtowanie przyspieszać na każdym biegu, brak chmury czarnego dymu tylko lekki czarny bączek.
    Po tygodniu i ok 300km ponownie sprężynka, lekkie telepanie oraz mały jasny bączek przy odpaleniu zimnego auta.
    Ponadto, sprawdziłem wszystkie rury doprowadzające powietrze - całe, dolot wyczyszczony, nowa uszczelka na kolektorze, egr zaślepiony.
    Znalazłem uszkodzoną rurę dolotową - dwa pęknięcia (u mnie złożona z dwóch części), prowadzącą powietrze z filtra powietrza do turbiny - zamówiona nowa.

    Proszę o sugestie, wskazówki bo mi już kończy się cierpliwość do Mundka.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.2 TDCI- 155 KM
    Od
    16 Feb 2013
    Mieszka w
    Koszalin
    Hmmm... dziwny przypadek, a płynu chłodniczego przypadkiem Ci nie ubywa? Nie ma problemów z odpalaniem? Auto nie traci mocy?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Maciek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 203Km 430Nm
    Od
    13 Feb 2010
    Mieszka w
    Swansea
    Według mnie padły pozostałe nie naprawiane wtryski. A tak po za tym to pewnie nie domagają od sypnięcia się pompy bo pewnie walnęła na nie opiłkami. Ja bym sprawdził przelewy. Próba przelewowa dobrze jest opisana na forum i jest bardzo prosta. Sprawdź błędy to podstawa na kompie a potem przelewy. To w sumie taka podstawa. Pozdro
    Choćby piwo było z gówna nic mu w smaku nie dorówna.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Feb 2014
    Mieszka w
    Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez cewnix Zobacz posta
    Według mnie padły pozostałe nie naprawiane wtryski. A tak po za tym to pewnie nie domagają od sypnięcia się pompy bo pewnie walnęła na nie opiłkami. Ja bym sprawdził przelewy. Próba przelewowa dobrze jest opisana na forum i jest bardzo prosta. Sprawdź błędy to podstawa na kompie a potem przelewy. To w sumie taka podstawa. Pozdro
    Układ był czyszczony, pompa i wszystkie wtryski sprawdzone, są ok, przelewy również w normie. Przed drugą regeneracją wtrysku wywalało błąd wtrysku, po regeneracji był błąd pompy ale po tym było sprawdzanie i na maszynie ciśnienie było ok, tak jak napisałem w pierwszym poście

    ---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Kubora Zobacz posta
    Hmmm... dziwny przypadek, a płynu chłodniczego przypadkiem Ci nie ubywa? Nie ma problemów z odpalaniem? Auto nie traci mocy?
    płyn w normie, auto odpala na dotyk, nawet przy ostatnich mrozach -11, -12 st.C ale po odpaleniu od razu lekkie telepanie, dopiero normuje sie po kilkunastu sekundach

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Kuba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Ford Mondeo 2.2 TDCI- 155 KM
    Od
    16 Feb 2013
    Mieszka w
    Koszalin
    A paliwo tankowane tam gdzie zawsze? Może filtr się zakleił przez te mrozy?

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    ciśnienie sprężania do pomiaru na poszczególnych cylindrach

  8. #7
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    05 Feb 2014
    Mieszka w
    Gdynia
    Cytat Zamieszczone przez Kubora Zobacz posta
    A paliwo tankowane tam gdzie zawsze? Może filtr się zakleił przez te mrozy?
    W te mrozy dolewam skydd'a, to sie stało jak mrozy były -2, -3 st.C. Przy -12, -13 odpalał bez problemów.

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Nierówna praca silnika po regeneracji wtrysków i pompy
    By Mystic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2014, 23:57
  2. [TDCi MKIII] Nierówna praca silnika po wymianie wtrysków
    By dario2104 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 16:40
  3. [TDCi MKIII] problem po regeneracji pompy i wtrysków
    By kb in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 20:55
  4. [TDCi MKIII] Auto gaśnie po regeneracji wtrysków i pompy
    By adam3541 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 21:16
  5. [TDCi MKIII] Sprężynka po wymianie wtrysków i regeneracji pompy
    By hirotarosc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 23:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów