+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.5 V6 2000 automat
    Od
    17 Aug 2011
    Mieszka w
    Olsztyn

    Przygasanie świateł na wolnych obrotach, altek czy nie altek?

    Przygasają mi światła na wolnych obrotach, delikatnie i nieregularnie. Dodanie gazu na wolnych powoduje wyraźnie lepsze światło. Akumulator napięcie ok, altek daj ok. 14, niezależnie od obrotów(co chyba eliminuje regulator?).
    Alternator regenerowany rok temu.
    Brać się od razu za niego czy coś jeszcze można sprawdzić?
    /w V6 wyjęcie altka nie jest bułką z masłem, dlatego chcę wyeliminować inne możliwości/.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A jakie masz obroty na tych wolnych?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Wyłączony
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    02 Dec 2007
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Ja mam podobny problem, więc chętnie się dołączę do pytania. U mnie światła świecą relatywnie jasno, ale jak depnę lekko gazu to świecą wyraźnie jaśniej. A przy prędkościach większych od 70km/h odnoszę wrażenie, że świecą słabiej.

    Akumulator niby w normie, ale nie przekracza 14V. Gdzie szukać?

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII 2.5 V6 2000 automat
    Od
    17 Aug 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    A jakie masz obroty na tych wolnych?
    Dokładnie nie pamiętam, ale koło 600

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK IV 2013
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    04 Nov 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    a to troszkę nie za małe obroty ????

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez radekrataj Zobacz posta
    ale koło 600
    To trochę za nisko i przy takich obrotach jak najbardziej będzie przygasanie świateł bo altek za mało prądu produkuje. Obroty powinny być coś około 750.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Kursant Awatar Cashoob
    Imię
    Tomek
    Model
    ST TDCI
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    09 Feb 2012
    Mieszka w
    Wejherowo
    Podpowiem, bo miałem ten sam problem w poprzedniej V-ce, czyli pulsowanie świateł i nierówne ładowanie ze świeceniem się kontrolki ładowania włącznie. Mimo tego, że na forum jest wiele na ten temat, to zauważyłem, że niektórym nie udało się problemu rozwiązać. Podam więc rozwiązanie, które mi pomogło. Wymieniłem pasek napędu osprzętu, sprawdziłem rolki, napinacz, dołożyłem dodatkową masę na karoserię z miedzianego kabla 10mm2, wyczyściłem łączenie głównego zasilania z aku na rozruszniku, w końcu wymieniłem alternator na w pełni zregenerowany oryginalny, razem z nowym regulatorem - nie pomogło.
    Zainteresowałem się więc obwodem regulatora napięcia. Okazało się, że delikatnie zaśniedziałe i luźne było gniazdo bezpiecznika obwodu regulatora napięcia. Wyczyściłem, poprawiłem styk, wymieniłem bezpiecznik i jak ręką odjął -żadnego pulsowania i ładowanie książkowe niezależnie od obrotów !
    Jeżeli masz autko po 01/2000 to w/g TIS'a będzie to bezpiecznik F2 w skrzynce pod maską 15A (jeżeli wcześniejszy lub ze stycznia 2000, to wartość 7,5A). Natomiast jeżeli masz autko z końcówki 1999, to będzie to (tak jak u mnie) bezpiecznik F7 w skrzynce pod maską i musi mieć wartość 15A. Sprawdź to, zanim jak ja wymienisz sprawny alternator jak ja (nie polecam jego demontażu i montażu nawet największemu wrogowi ).

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Cashoob Zobacz posta
    Podpowiem, bo miałem ten sam problem w poprzedniej V-ce, czyli pulsowanie świateł i nierówne ładowanie ze świeceniem się kontrolki ładowania włącznie. Mimo tego, że na forum jest wiele na ten temat, to zauważyłem, że niektórym nie udało się problemu rozwiązać. Podam więc rozwiązanie, które mi pomogło. Wymieniłem pasek napędu osprzętu, sprawdziłem rolki, napinacz, dołożyłem dodatkową masę na karoserię z miedzianego kabla 10mm2, wyczyściłem łączenie głównego zasilania z aku na rozruszniku, w końcu wymieniłem alternator na w pełni zregenerowany oryginalny, razem z nowym regulatorem - nie pomogło.
    Zainteresowałem się więc obwodem regulatora napięcia. Okazało się, że delikatnie zaśniedziałe i luźne było gniazdo bezpiecznika obwodu regulatora napięcia. Wyczyściłem, poprawiłem styk, wymieniłem bezpiecznik i jak ręką odjął -żadnego pulsowania i ładowanie książkowe niezależnie od obrotów1 !
    Jeżeli masz autko po 01/2000 to w/g TIS'a będzie to bezpiecznik F2 w skrzynce pod maską 15A (jeżeli wcześniejszy lub ze stycznia 2000, to wartość 7,5A). Natomiast jeżeli masz autko z końcówki 1999, to będzie to (tak jak u mnie) bezpiecznik F7 w skrzynce pod maską i musi mieć wartość 15A. Sprawdź to, zanim jak ja wymienisz sprawny alternator jak ja (nie polecam jego demontażu i montażu nawet największemu wrogowi ).
    Kolego. Jakbys byl uprzejmy wziąć pierwszy rysunek skrzynki bezpieczników i wskazać który to bedzie. Moj jest v6 z grudnia2000, mk3.

  10. #9
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez analyzator Zobacz posta
    Moj jest v6 z grudnia2000, mk3.
    A to jest temat o Mk2



  11. #10
    Mistrz pobocza
    Model
    Mondeo mk3 '01 / focus mk3,5 '17
    Silnik
    2,5 v6/1,5eb
    Opis
    kombi forever diesel never ever
    Od
    15 Sep 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Prawda. Ale myślałem, że schemat bezpieczników się pokryje. Ktoś pomoże?

    screen bezpieczników
    https://www.google.pl/search?q=bezpi...Sy-NXXRs42M%3A

    jest nr 30 opisany jako czujnik akumulatora - na pałę podmieniłem 30 z 31 i nagle auto lepiej jedzie na niskich obrotach, do tego stopnia, że myślę cy ruszać zapłon a kable już zakupione.. oraz przygasanie zmniejszyło się znacznie. to na szybko.

    edit: niestety na krótko i przy serwisie olejowym poproszę o diagnozę i naprawę. Dalej miga.. a ładowanie na wolnych z poborem sobie lata od 13,6 do 14,4..
    Ostatnio edytowane przez analyzator ; 21-03-2016 o 23:03

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Rdzawy pył na pasku - ALTEK - WAŁ - KLIMA
    By CODY_21 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 07:48
  2. [MkII] altek mk2 1.8 td
    By piotr70 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 12:22
  3. [MkIII] altek problem
    By Wojt-tg in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 13:23
  4. [Audio][MKIII] Co siada radio czy altek?
    By kiper7 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 19:24
  5. [MkII] [MKII] jaki altek z allegro do TD
    By dambian in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2009, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów