+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski

    Chodzi na dwóch lub trzech tłokach.

    Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich i przepraszam za ewentualne błędy.
    Pewnego dnia jechałem moim mondeo (1.8 16v+lpg, rocznik 2000, ghia, pokrywa zaworów czarna) i zaczeło nim tarpać aż wreszcie zgasł. Po holowaniu do domu po wyciągnięciu fajki zauważyłem iż puściła uszczelka spod klawiatury zaworów. Wszystko było w oleju. Silnik pracował ale na 3 tłokach. Wymieniłem uszczelkę, wszystko wyczyściłem i myślałem że będzie ok, jednak silnik dalej pracował na 3 tłokach. Nie jest to raczej uszkodzenie mechaniczne, gdyż zmieniałem kolejność na cewce i na zmiane nie działał któryś tłok. Do cewki prąd dochodzi, przewody są ok. Jednak z jednej fajki iskra jest widocznie mniejsza. Zastanawiam się nad wymianą cewki ale czy to coś da? Jak sprawdzić cewkę? Znajomy ze sklepu mówił że chociaż zmienię cewkę to będę musiał pojechać na komputer na wykasowanie błędu, bo komputer będzie odczytywał nową część jako dalej z błędem. Świece włożyłem nowe. Już nie wiem co robić. Momentami bywa tak że nie działają nawet dwa tłoki. Mianowicie 1 i 4. Proszę o jakieś sugestie. Z góry dziękuje

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sianowaty Zobacz posta
    Nie jest to raczej uszkodzenie mechaniczne, gdyż zmieniałem kolejność na cewce i na zmiane nie działał któryś tłok.
    To by wskazywało na problem z cewką, mógł się uszkodzić ten obwód na którym był zapięty przewód skąpany w oleju. A że w cewce obwody są w parach to bardzo często lecą dwa wyjścia prądu na raz.
    Po wymianie cewki nie trzeba żadnego kompa, nasze mondki nie są na tyle "inteligentne" że trzeba nowe części wprogramowywać do PCM-a
    Jedynie co, to w pamięci mogą być odnotowane błędy dotyczące wypadania zapłonu, jednak po one na nic nie wpływają, są czysto informacyjne. Można się ich pozbyć odłączając akumulator na co najmniej pół godziny.

    Może ktoś ze znajomych, czy z sąsiadów ma mondka i by Ci dla testu użyczył cewkę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Jutro rano będę miał cewkę do sprawdzenia i dam znać czy coś to pomogło

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Dziś rano przyszła nowa cewka. Nic jednak to nie dało. Silnik pracuje nadal na 3 tłokach... Macie jakieś pomysły jeszcze co do elektryki? Czy obstawiacie uszkodzenie głowicy? Nie wiem już co robić :/

  6. #5
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    skoro blacktop to luzy zaworowe sprawdzone?

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Jeszcze nie. Wiesz może kolego jak to dokładnie zrobić? Każda rada na wagę złota...

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    odkręca się pokrywe zaworów i się sprawdza luzy zaworowe na poszczególnych zaworach

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Teraz zauważyłem że chodzi tłok 4 ale nie pierwszy. Na odwrót jest teraz

    Wysłane z mojego LENMIC A800 przy użyciu Tapatalka

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A na LPG też tak samo?
    Bo może też wtryskiwacz od PB poległ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar koalowy
    Imię
    Krzysiek
    Model
    FIAT PANDA VAN
    Silnik
    1,1i 54 KM
    Opis
    biała wersja "golas"
    Od
    29 Sep 2013
    Mieszka w
    Kołobrzegu
    ile już masz tam gazownie? nie wypaliło jakiegoś zaworu? sprawdzałeś kompresje na tłokach próba olejowa?
    Ostatnio edytowane przez koalowy ; 12-02-2014 o 14:00
    Kiedyś miałem forda chcesz go zobaczyć kliknij http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...oalowego/page3

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Lpg od 8 lat. Tylko zastanawia mnie dlaczego potrafi działać też na 1 tłoku a raz na 4

    Wysłane z mojego LENMIC A800 przy użyciu Tapatalka

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Dostrzegłem teraz iż na benzynię chodzi na 4 tłoku a na gazie na 1. Pytałem się mechanika nawet i nie ma na to wytłumaczenia:/ miał ktoś taki przypadek?

    Wysłane z mojego LENMIC A800 przy użyciu Tapatalka

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    A może coś się pomerdało w kuchence, sterownik szajby zaliczył albo coś z kabelkologią,
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Jutro go gazownika podjadę jak będzie miał czas i dam znać co i jak

    Wysłane z mojego LENMIC A800 przy użyciu Tapatalka

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Teraz te objawy co opisujesz to pasują właśnie pod problem z dostarczaniem paliwa, i może właśnie przyczyna jest w sterowniku, albo gdzieś się kabelek poluzował czy zwarcie robi ( w tych dodatkowych od kuchenki)
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Jak nie będzie miał czasu to jeszcze jutro sam zobaczę co tam mogło się stać. Dziwne jest tylko to że na benzynce nie chodzi na jednym a na gazie na tym chodzi a nie chodzi na drugim. Wątpię żeby naraz padła sekcja i wtrysk od benzyny. Paliwo dochodzi bo jak jest na benzynie to czuć benzynę a jak na gazie to czuć gaz. Jak zmieniam rodzaj paliwa to tylko słychać jak silnik na chwilę przygasa i zmienia się z nie pracującym tlokiem. I tak w koło. Jeszcze z czymś takim się nie spotkałem

    Wysłane z mojego LENMIC A800 przy użyciu Tapatalka

  18. #17
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sianowaty Zobacz posta
    Wątpię żeby naraz padła sekcja i wtrysk od benzyny.
    Dlatego na ten moment obstawiam na bałagan w kabelkach, albo na uwalony sterownik LPG.
    Trochę podobny przypadek ktoś miał z rok temu i wyszło że mu się pin/styk uwędził we wtyczce do sterownika LPG, a już się pomysły skończyły co może być nie OK.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #18
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Jutro jeszcze zobaczę te przewody. Ogólnie to mam ten samochód trochę lepiej jak pół roku a siada coś w nim co chwilę:/ myślę poważnie już nad sprzedażą auta. Komfort jest, wszystko ładnie pięknie ale co kawałek jakaś awaria

    Wysłane z mojego LENMIC A800 przy użyciu Tapatalka

  20. #19
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    GHIA 2004 czarny sedan na pełnej opcji �&#5
    Od
    10 Feb 2014
    Mieszka w
    Stoczek Łukowski
    Wczoraj pojechałem do gazownika który jest też elektrykiem. To że samochód na gazie nie chodzi na jednym tłoku a na benzynie na innym spowodowane było tym, iż ktoś kiedyś źle podpial sekcje. Cały problem tkwil w elektryce. Kabel od głównego komputera samochodu do listwy wtryskowej został uszkodzony w jakiś sposób. Pan mechanik odciął 2 nie działające kable, po czym puścił dwa nowe od gniazda komputera do listwy. Sprawdzony był na komputerze. Na nic to nie wpływa. Wszystko już bardzo dobrze działa. Dziękuję wszystkim bardzo za zainteresowanie i rady. Temat do zamknięcia. Jeśli miałby ktoś podobny problem, to niech pisze na priv do mnie. Postaram się jakoś pomóc.

    Wysłane z mojego LENMIC A800 przy użyciu Tapatalka

  21. #20
    Pieszy
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 116 KM
    Opis
    Design ST.
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Oława
    Siemano. Podczas jazdy moim Mondziaczkiem (1.8 16V pr. 11.1998) na desce rozdzielczej zapaliły się kontrolki ABS, systemu przeciwpoślizgowego i hamulca ręcznego który spełnia również rolę kontrolki poziomu płynu hamulcowego. W tej samej chwili auto zaczęło pracować na 3 cylindrach a z
    układu wydechowego zaczęła płynąć benzynka. Po oględzinach okazało się, że silnik pracuje na cylindrach 1,3 i 4. Świece sprawdzone i działają więc wymieniłem przewody bo 2-gi nie podawał iskry na świecę. Po wymianie przewodów nadal jest to samo. Pomóżcie proszę.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 16:13
  2. [TDDi MKIII] Test trzech najlepszych paliw - mróz
    By AndrzejWodejszo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 20:13
  3. [MkI] praca na trzech tłokach
    By piktelek in forum LPG
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 12:31
  4. Silnik zaczyna chodzić na trzech cylindrach
    By Fenikss in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2006, 16:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów