+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola

    Problem z ustawieniem- wysoki SWR

    Witam !!
    Jestem nowy w temacie CB i na poczatku juz mam problem, moze za czne od tego ze mam midlanda alana 102 i antenke lemm na magnesie, nie wiem czy to dobre polączenia ale cóż takie mam. A mój problem polega na tym ze ustawialem antenke u goscia co sie "zna" na tym i mialem wrazenie ze slychac mnie tylko w niewielkiej odleglosci potem sprawdzilem to u kolegi kolegi on stwierdził ze cos jest nie halo. Nie strzymałem nerwowo a że CB to fajna sprawa to postanowilem kupic miarke SWR, tania bo tania ale powinna dzialac. I tu jest problem wskazówka wskazuje ok 3 i nie chce inaczej, nie pomaga wsadzanie wyciaganie "bata". Po całkowitym wyciagnieciu wsazówka sie jeszcze bardziej wychyla. Dodam ze jestem z wykształcenia i z zamiłowania elktronikiem i potrafie sie posługiwać miernikiem nie mam nigdzie zwarcia itp itd. Może ktoś wie gdzie może tkwić problem może antena jest za długa (ma coś ok 0,5m ) albo radio za słabe. Ma ktoś jakieś pomysły ??

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    na całym paśmie masz swr powyżej 3?
    skoro po wyciągnięciu promiennika, swr jeszcze wzrasta, wniosek taki, że musisz go skrócić (pewnie ze 2-3cm).
    co więcej, sprawdź jaką moc wypluwa twoje radio (na miarce powinien być przełącznik). Moc radzę sprawdzać na odpalonym silniku, bo na zgaszonym zawsze będzie zaniżona.

  4. #3
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    Sprobuje skrocic ale moze nie odrazu tyle co kolega pisal, zaczne od mniejszych odcinkow a moc to tylko albo az 2W ale na zgaszonym silniku pozniej sprawdze jak sie to ma ze skrocona antena...

    ---------- Post added at 15:44 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

    A wlasnie jesli skracac to rozumie ze ten koniec ktory jest blizej cewki i podstawy czy jednak sie myle i to ten 2 koniec trzeba ciac

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    ucina się obojętnie który koniec, ale zazwyczaj jest to ten węższy u góry (z uwagi na łatwość cięcia).
    Spokojnie możesz 2cm ją uciąć, a i tak pewnie będziesz musiał ją bardziej skrócić...
    Co do mocy, to na zgaszonym silniku zazwyczaj jest w granicach 3-3,5W (zależy jak silny jest akumulator).

  6. #5
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    kurcze ciecie ok 2cm nic nie dalo nic sie nie zmienia jak stała tak stoi ok 3. Ale dorwałem gościa na parkingu i podpiełem to swoja miarke u niego, wsazowka sie wogole nie wychyla a twierdził ze radio jest strojone ok 1miesiac temu i ze mu wszystko gra. Śmiem stwierdzić ze ten SWR ktory kupilem jest g... wart. ale czemu taka roznica u niego a u mnie ??

  7. #6
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Jaki miernik kupiłeś?
    Ostatnio edytowane przez dream ; 17-02-2014 o 20:43

  8. #7
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    http://allegro.pl/reflektometr-swr-d...907533168.html cos takiego

    sugerowalem sie popularnoscia tzn iloscia kupionych sztuk.

  9. #8
    Zbanowany
    Model
    daewoo tico
    Silnik
    0.8
    Od
    13 Oct 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Przyzwoity sam go używam, nie umniejszając Twoim umiejętnością na pewno sam pomiar zrobiłeś dobrze? Ten wysoki SWR masz na wszystkich kanałach?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    miałem podobnie i okazało się, że końcówki przewodu antenowego źle zaprawilem

  11. #10
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    Zle zaprawione koncowki? Co masz na mysli? Koniec z anteny jest org. A i kabelek do refletometru tez taki jaki przyszedl. Co do samego pomiaru to robie jak w instrukcji najpierw wskazowka na SET potem przelaczam i mierze SWR chyba tak to ma byc.... A jak to jest z antena? Bat to tzw. goraca zyla a magnes i obudowa to ekran? Bo juz naprawde nie wiem czego szukac zostaje chyba proba na innym reflektometrze... I ew. Inny zestaw cb sprawdzic moja miarka.

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    ja nie mialem oryginalnie zaprawionego przewodu tylko robilem to sam ale skoro widze, że miałeś to na gotowo to pewnie co innego jest powodem problemu
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 17-02-2014 o 23:09

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    heh... u tego kogoś wskazówka nie drgnęła, bo zapewne miał antenę wystrojoną bardzo blisko 1 u ciebie może być problem z instalacją... piszesz, że antena to lemm na magnesie. Niestety z antenami Lemm'a jest tak, że często obudowy cewek lubią przeciekać... wówczas robi się lipa. Jeśli nie ma elektrycznego przejścia pomiędzy bolcem wtyczki a jej obudową, do tego jest przejście pomiędzy bolcem wtyczki a główką anteny, to trzeba jeszcze rozkręcić podstawę i sprawdzić, czy ekran przewody połączony jest z magnesem. Jeśli te elementy są ok, to wszystko możliwe, że może być uwalona antena (uszkodzona cewka).

  14. #13
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    Przejscie miedzy bolcem wtyczki a antena jest miedzy masa wtyczki czyli ekranem a obudow jest nie wiem jak z magnesem bo miernik nic nie pokazuje(nie wiem do konca czy przewodzi prad) konkretnego zwarcia miedzy ekranem a wew. zyla niema (miernik nie piszczy na przejscie) Jesli dobrze rozumuje to tak ma byc? Czyli wina moze lezec po stronie cewki?

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez 789987 Zobacz posta
    miedzy masa wtyczki czyli ekranem a obudow jest
    ale obudową czego?
    ten lemm, jak dobrze rozumiem, to antena typu DV, tak? jeśli tak, to masa do niej nie dochodzi. Przewód antenowy wchodzi w podstawę magnetyczną, gdzie jego gorąca żyła jest dolutowana do główki, a ekran jest dolutowany do punktu w podstawie, który połączony jest z magnesem.
    a więc jeśli:
    jest przejście pomiędzy bolcem wtyczki a główką anteny
    nie ma przejścia pomiędzy bolcem wtyczki a jej obudową
    to pozostaje rozkręcić podstawę magnetyczną i sprawdzić, czy nie oberwał się przewód masowy.
    Jeśli przewód się oberwał, to masz winowajcę. Podlutowanie załatwi sprawę.
    Jeśli jednak przewód jest ok, to problemem zdaje się być antena - w tym przypadku, aby się upewnić, musiałbyś na swoją podstawę założyć jakąś inną antenę i zmierzyć swr.

  16. #15
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    Obudowa metalowa podstawy ktora jest wraz z magnesem czy z nia powinien sie ekran laczyc...

  17. #16
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    może się łączyć, ale wcale nie musi. Przede wszystkim musi łączyć się z magnesem, gdyż to magnes i karoseria tworzą swoisty rodzaj kondensatora.
    ciężko tak celować w ciemno na odległość. wiele by się wyjaśniło, gdyby udało Ci się skołować chociaż na chwilę inną antenę na DV, i podłączyłbyś ją na swojej podstawie. Jak nadal byłaby lipa - problem z kablem/podstawą. Jakby się poprawiło - winna antena. Póki co, to trochę wróżenie z fusów... Tym bardziej, że nie podałeś nawet modelu anteny, a jedynie producenta. Nie napisałeś czy antenę masz od nowości, czy może to jakaś używka. Jakaś fotka też by się przydała...

  18. #17
    Zielony listek Awatar 789987
    Opis
    mk3 TDCI GHIA
    Od
    20 Aug 2012
    Mieszka w
    wola
    załamuje sie pomalu!! musze "DOPAŚĆ" kogos z inna antena i radiem i podmieniać pokolei. A tak co do odpowiedzi kolegi "zajec" antena to AT1063 LEMM i dołączam zdjęcia





    dodam ze po wszystkich kombinacjach nie udalo mi sie uzyskac nic ponizej 3 SWR.... a cewka moim zdanie wygląda jak na nową bo antene mam nową a używałem jej może ok 3 miesiece
    Ostatnio edytowane przez 789987 ; 18-02-2014 o 20:38

  19. #18
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    patrząc na fotki, podstawa zdaje się być ok.
    co do cewki, to niby też jest ok, ale jakieś takie dziwne wrażenie odnoszę, że zwoje są nieco luźne chyba? ale to może tylko wrażenie... Cóż, skoro wszystko wizualnie wygląda ok, to bez podmianek się nie obejdzie...

  20. #19
    Kursant Awatar nozka
    Imię
    Konrad
    Model
    Titannium X + webasto Xsara II 1.9D
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    06 Jan 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Kolego mam podobny problem (zestaw mam od 2 lat i nie było problemu do momentu pożyczenia). Radio uniden 520 XL antena sirio turbo 800 na oryginalnym magnesie sirio. SWR 3 i więcej. Zalutowałem od nowa wtyk id magnesu jak również kable w magnesie i nic. Pojechałem do serwisu sprawdzili podstawę jakoś miernikiem i też wszystko ok. Później SWR swoim super urządzeniem i tez wysoki. Podmieniałem magnes od kolegi i nie ma problemu. Coś stało się z obudową czego nigdzie nie widać żeby było coś nie tak. Tak więc zobacz na innym magnesie

  21. #20
    Przeprasza, że zadam może z pozoru dziwne pytanie: Czy masz tę antenę od nowości i czy jak wszedłeś w jej posiadanie była np. w oryginalnym opakowaniu i jeżeli ja kupiłeś to gdzie?
    Dlaczego o to pytam?
    Bo wielokrotnie w mojej praktyce spotkałem się ze "składakami" cewka od innej a bat od innej anteny (czyt. nieodpowiednia długość promiennika) Wszystkie "objawy" na to wskazują.

    Fotki pokazują, że elektrycznie jest raczej ok. Tzn. połączenia czyste i nie budzące podejrzeń.

    Ilość zwojów i średnica drutu wskazują raczej na dłuższą antenę (AT 1200 lub AT 1500) choć musiałbym policzyć dokładnie na cewkach które posiadam.
    Ostatnio edytowane przez multiheniek ; 20-02-2014 o 01:01

Podobne wątki

  1. [MkIV] Problem z ustawieniem zbieżności
    By knapol92 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 01:25
  2. [MkI] Problem z ustawieniem świateł mijania
    By Hellmutos in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2011, 10:05
  3. [MkI] Problem z ustawieniem kierownicy
    By diquan in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 07:37
  4. [MkI] problem z ustawieniem lamp
    By kosmic in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2007, 17:06
  5. [MkI] Problem z ustawieniem kompa
    By pawelos in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2006, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów