+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8 TD
    Od
    24 Oct 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec

    Thumbs up 1.8 TD 0-100km/h - 32sekundy o co chodzi ?

    Witam moj mondeo ma do setki 32sekundy co moze byc przyczyną ?
    W aucie jest:

    -Regenerowana turbina (sprawdzalem podczas jazdy na 4 biegu dmucha 1.0 0.9bar)
    -Nowy korektor kąta wtrysku ten mały
    -Nowy korektor kata wtrysku ten taki na klucz 42 taki wiekszy (ten akurat uzywany ,ale podobno sprawny od faceta co naprawia pompy lucasa)
    -Wymienione membranki boostera, trzpien się nie zacina wszystko działa
    -Nowe przewody paliwowe
    -Nowe swiece żarowe (fakt ,ze kosztowały po 9zł szt firma DURER) ,ale wczesniej chodził na beru i nie ma roznicy
    -Zaworek zwrotny (bo wczesniej wracało paliwo)
    -Nowy olej i filtr oleju
    -Nowy filtr paliwa
    -Zaslepiony EGR (po zaslepieniu auto z dołu jakos jedzie bo wczesniej od 3tyś zaczelo wogole jechac)
    -Pompa ciekła w miejscu pompa-rozdzielacz to zakupilem odpowiedni oring i uszczelnilem teraz juz nic nie cieknie.
    Autko słabo odpalało i troche rzucało silnikiem po wymianie tego wszystkiego (bo wymienialem wszystko na raz) odpala w najwieksze mrozy bez zajaknięcia,spalanie trasa 5-6 miasto 6-8. Ogolnie wszystko ok tylko słaby jest podczas kilku prob osiagniecie setki (sprawdzalem GPS'em) zajeło 32sekundy w najlepszej probie z rana jak bylo zimniej to 30sek. Co może być przyczyną ? V-max auta to 130km/h przy około 3tyś obr. no i ogolnie jest powietrze w węzach paliwowych ,ale nie bardzo wiem jak sie go pozbyc tyle ,ze jego zbyt duzo nie ma.

    Dodam jeszcze ,że ogladalem filmiki z przyspieszeniem takiego mondeo i ludzie krecili go nawet do 4500 i jechał ,a moj momentalnie po osiagnieciu rownych 4000obr/min odrazu słabnie tak jak by mu polowe mocy zabrało ,ale dochodzi do tych 4500 tylko odrazu takie muuuuuuuł jak na 4k wejdzie. (oczywiscie wiem ,ze nie ma sensu tak piłować tylko mnie to zdziwilo ,ze na YT jak ogladalem filmiki to do 4500 jakos jechaly a moj 4 i brak mocy.)

    Jedyne czego nie ruszałem to wydechu ,ale moze byc az tak zapchany czy cos ?


    Uprzejmie prosze o pomoc bo juz nie daje z nim rady., Wyprzedzenie autobusu jadącego 70km/h tym autem dzisiaj nie blyo mozliwe bo z tych 60km/h przyspieszenie aby wyprzedzic trwało tyle ,ze musialem odpuscic bo juz z naprzeciwka jechaly samochody.
    Ostatnio edytowane przez vrs2010 ; 17-02-2014 o 18:24

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    a sprzęgło się nie ślizga?? słyszałem że jest taka opcja.. Cisnienie na cylindrach jakie jest?

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MK2 hb '98 1.8 TD
    Od
    05 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Pompa wtryskowa to nie tylko jej osprzęt. Może sama pompa ma już dość.
    Znam się na mechatronice, elektryce, majsterkowaniu, kombinowaniu, elektryce i zakładaniu LPG. Chętnie pomogę, zwłaszcza ludziom z Łodzi

    Dekodowanie VIN (strona używana przez ASO): http://www.etis.ford.com

  5. #4
    adela
    Gość
    A rura wydechowa nie jest zatkana jakimś ziemniakiem lub bananem..?

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8 TD
    Od
    24 Oct 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    a sprzęgło się nie ślizga?? słyszałem że jest taka opcja.. Cisnienie na cylindrach jakie jest?
    Nie slizga się ,ale jest takie cos ,ze jak stoi odpalony na luzie to taki dziwny metaliczny dzwiek jest jak wcisne sprzeglo do konca to juz go nie ma tylko czysty dzwiek dieselka. Ktos mi mowil ,ze to moze byc lozysko oporowe ? ,ale ogolnie to sie nie slizga normalnie dzial.

    Nie zagladałem do wydechu ,ale bede go na dniach demontowal zeby dospawac uchwyty bo sie odlamaly i troche lata wydech.


    No wlasnie tak myslalem ,ze to moze byc koniec pompy ,a idzie w jakis sposob sprawdzic czy pompa dziala tak jak powinna ?

    Nie mam czym zmierzyc cisnienia w cylindrach ,ale w przyszlym tygodniu jade do znajomego ,a on ma takie cos do pomiaru. Bo moje uzadzenie tylko do 10 atmosfer jest.

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Na liście jeszcze filtra powietrza nie było - też zerknij

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Adam
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MK2 hb '98 1.8 TD
    Od
    05 Nov 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Jak dzwonienie ustaje po wciśnięciu sprzęgła to na 100% łożysko. Nie ma to najmniejszego związku ze stanem tarczy i jej ślizganiem. Jeśli wymienisz tarczę i docisk, to łożysko nadal będzie dzwonić. Najlepiej rozebrać i zobaczyć, czy do wymiany tylko łożysko, czy też tarcza lub docisk.

    Ten przyrząd do mierzenia ciśnienia to manometr - do diesla musi mieć większą podziałkę, niż do benzyniaka, w TD chyba 35bar. Ale skoro dobrze odpala, to kompresja pewnie w porządku. U mnie palił nieźle, a dzisiaj montowałem drugą pompę.
    Pomyśl jeszcze nad specyfikami do czyszczenia układu paliwowego - może coś pomoże.
    Znam się na mechatronice, elektryce, majsterkowaniu, kombinowaniu, elektryce i zakładaniu LPG. Chętnie pomogę, zwłaszcza ludziom z Łodzi

    Dekodowanie VIN (strona używana przez ASO): http://www.etis.ford.com

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8 TD
    Od
    24 Oct 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Cytat Zamieszczone przez BolekLodz Zobacz posta
    Jak dzwonienie ustaje po wciśnięciu sprzęgła to na 100% łożysko. Nie ma to najmniejszego związku ze stanem tarczy i jej ślizganiem. Jeśli wymienisz tarczę i docisk, to łożysko nadal będzie dzwonić. Najlepiej rozebrać i zobaczyć, czy do wymiany tylko łożysko, czy też tarcza lub docisk.

    Ten przyrząd do mierzenia ciśnienia to manometr - do diesla musi mieć większą podziałkę, niż do benzyniaka, w TD chyba 35bar. Ale skoro dobrze odpala, to kompresja pewnie w porządku. U mnie palił nieźle, a dzisiaj montowałem drugą pompę.
    Pomyśl jeszcze nad specyfikami do czyszczenia układu paliwowego - może coś pomoże.
    Tak dokladnie wlasnie po wcisnieniu sprzegła ustaje a tutaj nawet nagrałem filmik jak sobie wciskam i puszczam sprzęgło http://www.youtube.com/watch?v=Vh1bL...ature=youtu.be a no wlasnie manometr tylko moj ma do 10atmosfer i jak bede u kolegi to mi to jakos zmierzy tyle ,ze on wlasnie te mrozy co były -20 to odziwo od pierwszego razu mi odpalał po zagrzaniu swiec ,az bylem w szoku tyle ,ze do paliwa dolany diesel skyld. Co do czyszczenia ukladu paliwowego to ten wlasnie Diesel Skyld on jest zeby nie robila sie parafina i podobnoi czysci tez uklad paliwowy. Jest takie cos z Xeramiksa do czyszczenia wtryskow ,ale jak to takie stare auto i wyczyszcze to nie zacznie sie z niego wszędzie lać ?

    Martwi mnie troche te powietrze w ukladzie poliwowym ,ale od poczatku tak miał. A jest jakis sposob zeby sprawdzic sprawnosc pompy wtryskowej czy daje tak jak powinna ? Bo juz mi sie konczą pomysły jedynie to wydech będe sciagał do pospawania to odpale na samym kolektorze wydechowym tam na łączeniu z dalsza czescią tłumika i zobacze co i jak bo moze faktycznie wydech gdzies przytkany. Nie jestem jakims mistrzem prostej ,ale kurcze nie ma opcji zebym wyprzedził tira a tutaj u mnie ciagle tiry z weglem z kopalni spigają i to męka jezdzic zanimi

    ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

    Cytat Zamieszczone przez lukkison Zobacz posta
    Na liście jeszcze filtra powietrza nie było - też zerknij
    Filtr powietrza tez nowy filtrona. Zapomnialem dopisac.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar DjCaro
    Imię
    Karol
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    Mondeo MkII Ghia 1.8TD sedan 99r
    Od
    16 Oct 2009
    Mieszka w
    Trzebinia
    A dymi w trakcie przyśpieszania ? bo mój też coś ostatnio jest mułowaty strasznie ale prawie nic nie dymi a wcześniej trochę dymił i miał lepsze przyśpieszenie,więc u siebie wnioskuje że nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa być może przez pompę wtryskową na wykończeniu lub możliwe że zaworek zwrotny jest zapchany mam ich 2
    Ostatnio edytowane przez DjCaro ; 18-02-2014 o 00:53

  11. #10
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8 TD
    Od
    24 Oct 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Cytat Zamieszczone przez DjCaro Zobacz posta
    A dymi w trakcie przyśpieszania ? bo mój też coś ostatnio jest mułowaty strasznie ale prawie nic nie dymi a wcześniej trochę dymił i miał lepsze przyśpieszenie,więc u siebie wnioskuje że nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa być może przez pompę wtryskową na wykończeniu lub możliwe że zaworek zwrotny jest zapchany mam ich 2
    No własnie ,że nie. Jak jezdzilem kolegi mondeo to jak dałem w [ciach] to czarny dym ,ale i auto szło a moj ani dymka tylko jak raptownie dam gaz w opor to tak lekko wypusci dymek ,ale potem jak jest na obrotach to juz nic nie idzie az dziwnie. Bawilem sie boosterem krecilem na wszystkie strony i nie ma takiego momentu jak piszą ,że przy jakims ustawieniu bedziedymił jak traktor u mnie praktycznie duzej roznicy nie ma jak krecilem boosterem. Jak zakrecilem to 38sek do setki a teraz jak odkrecilem tak ,ze wmiare jakos jedzie to 32sek. Zaworek zwrotny wyciagnelem dmuchnałem go i z 2 stron przepuszczał to zakupiłem nowy i auto przynajmniej odpala bo tak mi paliwo wracało.
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 18-02-2014 o 09:51 Powód: Ciach wulga.

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    sprawdź kata, jest w takim miejscu, że mało komu chce się go wywalić/wyciąć a po drugie jest mało wartościowy i tym bardziej ludzie nim się nie interesują
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar Jacob_
    Imię
    Jakub
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Fordziarz z wyboru :D
    Od
    25 Jan 2013
    Mieszka w
    Barczewo/Olsztyn
    U nas jest tak, ze wycinasz kata, rozetniesz gore od niego, mowisz ze od beemwu i daja okolo 150zeta ;p a ja np.strumienice kupilem za jakies 40zeta a wspawanie za friko

    I prawda, kat moze przeszkadzac


    Wytapatalkane z SGS Adv
    Nareszcie V6

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    czytam i czytam i tyle porobiłeś już przy mondku, odpala w mrozy od strzała itd wydaje się, że w dobrej kondycji jest - a czy dobrze masz wyregulowaną pompę paliwa(dawkę paliwa i booster) ? wszystkie wężyki podciśnienia itd posprawdzane? skoro tyle robiłeś przy nim to pytanie o filtr powietrza chyba zbędny ale... w jakim jest stanie patrzyłeś? możesz porobić zdjęcia jak masz porobione przewody filtr podgrzewacz i pompa wtryskowa? też mam klekota od 6 lat (ponad 400tyś nalatane) pompa ma wycieki wtrysk podcieka na zew ale jeśli chodzi do kopa to ma wg mnie dobrego i v max 170-180 osiąga

    ---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

    wg mnie podjechać mógłbyś do jakiegoś diesel service gdzie wymontują i sprawdzą wtryski (koszta nie są duże) a tak będziesz miał manometr do diesla to ciś powinno być w granicach 28-34 bar (pomiar robisz na zimnym silniku wykręcając świece żarowe (do zrobienia samemu) ważne aby cis na poszczególnych cylindrach były takie same (różnice max 10%) ale jak mówisz że obecnie odpala od strzała i to nawet w mrozy to tutaj bym nie szukał
    sugestia o zatkanym układzie wydechowym również do sprawdzenia - przykład ja niedawno wymieniałem tłumiki na nowe i auto zyskało na mocy
    Ostatnio edytowane przez ratmed24 ; 18-02-2014 o 12:14

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8 TD
    Od
    24 Oct 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Zdjecie przewodow zrobie to podesle ,a co do regulacji dawki paliwa to czym to sie robi ?? Boosterem nie ? No to bawilem sie w roznych opcjach i jedynie mozna ustawic ,ze gorzej jedzie ,ale lepiej to nie. W tym aucie jest katalizator ? Jesli tak to gdzie go znajde ? Filtr jest tez nowy filtrona.

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Ja myślę, że rozwiązanie może być bardzo proste.
    -Dźwignia gazu nie osiąga pełnego wychylenia do śruby-zderzaka(sprawdź czy wciśnięcie pedału do końca przekręca wajchę o tyle ile trzeba, czasem złe ustawienie oczka powrotu z pompy blokuje ruch dźwigni gazu)
    -Ktoś zmniejszył dawkę maksymalną
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar ratmed24
    Imię
    Maciek
    Model
    było 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Katalizator jest lub powinien być wejdz pod auto to ujrzysz 1puszka od silnika patrząc na układ wydechowy,

    było -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk1 1.8 TD
    Od
    24 Oct 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Cytat Zamieszczone przez ratmed24 Zobacz posta
    czytam i czytam i tyle porobiłeś już przy mondku, odpala w mrozy od strzała itd wydaje się, że w dobrej kondycji jest - a czy dobrze masz wyregulowaną pompę paliwa(dawkę paliwa i booster) ? wszystkie wężyki podciśnienia itd posprawdzane? skoro tyle robiłeś przy nim to pytanie o filtr powietrza chyba zbędny ale... w jakim jest stanie patrzyłeś? możesz porobić zdjęcia jak masz porobione przewody filtr podgrzewacz i pompa wtryskowa? też mam klekota od 6 lat (ponad 400tyś nalatane) pompa ma wycieki wtrysk podcieka na zew ale jeśli chodzi do kopa to ma wg mnie dobrego i v max 170-180 osiąga

    ---------- Post added at 11:12 ---------- Previous post was at 10:10 ----------

    wg mnie podjechać mógłbyś do jakiegoś diesel service gdzie wymontują i sprawdzą wtryski (koszta nie są duże) a tak będziesz miał manometr do diesla to ciś powinno być w granicach 28-34 bar (pomiar robisz na zimnym silniku wykręcając świece żarowe (do zrobienia samemu) ważne aby cis na poszczególnych cylindrach były takie same (różnice max 10%) ale jak mówisz że obecnie odpala od strzała i to nawet w mrozy to tutaj bym nie szukał
    sugestia o zatkanym układzie wydechowym również do sprawdzenia - przykład ja niedawno wymieniałem tłumiki na nowe i auto zyskało na mocy

    Nie mam podgrzewacza.


    N2O
    Ja myślę, że rozwiązanie może być bardzo proste.
    -Dźwignia gazu nie osiąga pełnego wychylenia do śruby-zderzaka(sprawdź czy wciśnięcie pedału do końca przekręca wajchę o tyle ile trzeba, czasem złe ustawienie oczka powrotu z pompy blokuje ruch dźwigni gazu)
    -Ktoś zmniejszył dawkę maksymalną

    Jutro to posprawdzam



    ratmed24
    Katalizator jest lub powinien być wejdz pod auto to ujrzysz 1puszka od silnika patrząc na układ wydechowy,


    Dzieki jutro bede wykrecał cały wydech do spawania to odrazu wszystko obadam i napisze jak poszło.

    ---------- Post added at 23:57 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

    w sumie to byłem przedchwilą i tak: Katalizatora nie mam,linka od gazu naciaga sie normalnie do konca ,a wydech nie dmucha w zderzak bo jest troche przerobiony (spawany) i dmucha w dół. wiec chyba zostaje pompa wtryskowa ,ale jest jakis sposob na sprawdzenie jej sprawnosci czy daje tak jak powinna ??
    Ostatnio edytowane przez vrs2010 ; 19-02-2014 o 00:38

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Sprawdź czy na plastikowej zaślepce z boku pompy są ślady odkręcania.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo II '99 V6
    Od
    03 Dec 2007
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Wcale nie musi być plastikowa - ja mam aluminiową.

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    To już pewnie ktoś kiedyś tam grzebał.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 16:13
  2. [MkIII] Wentylator się włącza i chodzi i chodzi...
    By Cze_siu in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 23:40
  3. [MkII] Spalanie 10l/100km w 1,8 TD!
    By pablo10miner in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 06-08-2008, 13:57
  4. Drzy kierownica pow 100km/h
    By jaca1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2005, 19:05
  5. ile gazu na 100km
    By marcin in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-04-2005, 12:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów