+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków

    Wyciek , parowanie szyb

    Silnik 2.0 zetec black top. Od tygodnia strasznie parowały mi szyby i leciał mi dym z nawiewów na początku myślałem że autko mi się jara ale podniosłem maskę popatrzyłem i wszystko jest ok, później zauważyłem że strasznie parują mi szyby od środka i jakiś dziwny zapach mam w aucie więc pomyślałem że pewnie nagrzewnica mi poszła ale patrzyłem codziennie na dywanik i zbiorniczek płynu i nic nie ubyło, wczoraj wyciągnąłem dywanik pasażera i była mokra plama pod kierowcy również idąc po śladzie namierzyłem skąd mi coś podcieka i okazuje się że cieknie spod uszczelki linek zmiany biegów i teraz pytanko czy tam może coś podciekać czy jest to zły objaw uszkodzenia czegoś? mogę tą uszczelkę odkręcić bez problemu i założyć na silikonie ? od dołu silnika zauważyłem że też mi kapie z tej czarnej " dziurki" od czego ona jest? ( patrząc od góry jest on pod wężami idącymi na grodzi do nagrzewnicy) i czy to też normalne że tam kapie ? nie powinno tam być jakiegoś korka? domyślam się że jest to olej od skrzyni biegów w obu przypadkach tylko czy on może się przez te miejsca wylewać?
    linki do fotek które zrobiłem :
    http://dodane.pl/file/224043/20140302_150907.jpg
    http://dodane.pl/file/224056/20140302_150914.jpg
    http://dodane.pl/file/224035/20140302_151009.jpg
    http://dodane.pl/file/224072/20140302_151018.jpg
    http://dodane.pl/file/224084/20140302_154628.jpg

    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 04-03-2014 o 10:05 Powód: szczegóły tytułu - podajemy opis problemu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Nikt nie pomoże? jesli ktoś może to niech jakiś posiadacz 2.0 black topa zerknie jak to wygląda u niego czy tez ma pustà rurkę czy powinna być tam jakas zaślepka czy wężyk czy poprostu tak ma byc
    Ostatnio edytowane przez soniqgsm ; 04-03-2014 o 01:12

  4. #3
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    nie wiem jak u innych, ale ja nie mogę wyświetlić fotek... może to jest powodem braku zainteresowania?

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Arek
    Opis
    Mondeo mk1 1.8
    Od
    07 Jun 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    nie wiem jak u innych, ale ja nie mogę wyświetlić fotek... może to jest powodem braku zainteresowania?
    Fotki można zobaczyć ale trzeba je pobrać

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Zrobiłem tak że trzeba je pobrać bo są w dużej rozdzielczości żeby można było powiększyć zdjęcie i zobaczyć dokładnie o co mi chodzi ale już wrzuciłem też na inny serwer żeby były od razu widoczne tutaj

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Nikt nie pomoże ?

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar gacznik
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    Kombi Ghia '98
    Od
    04 Jul 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Nie chce mi się pobierać, jeśli mam byś szczery.
    Ta czarna rurka, to odprowadzenie skroplin parownika klimy z obudowy nagrzewnicy. Jedyny element z którego może tam wyciekać płyn chłodniczy to nagrzewnica i na niej bym się skupił
    Mondeo Tunier '98 1,8 Blacktop -> Swap 2,0 Blacktop + BLOS -> upgrade to full 2000r. spec
    Mondeo liftback '97 1,8 SilverTop GPL
    Fiesta '97 MK4 1,25 16V GHIA
    Fiesta '83 MK1 XR2 1,6 OHV
    Puma '00 1,7VCT Futura
    rsrt.parts@gmail.com

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez soniqgsm Zobacz posta
    czy to też normalne że tam kapie
    normalne że tam kapie ale jak używasz klimatyzacji,jak nie używasz to tylko płyn z nagrzenicy może kapać

  10. #9
    Zielony listek
    Opis
    c-max 2.0pb duratec
    Od
    27 Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Ok dzięki za porady Jak dorwę tylko chwilę czasu i będzie w miarę ciepło to się nią zajmę i zobaczę co i jak Pytanie jeszcze czytałem na forum że można ją wyciągnąć bez rozbierania całej deski tylko zapięcia węży są zaraz przy grodzie więc jak wyciągnę nagrzewnice w środku to da radę te węże wciągnąć trochę do środka żeby je rozpiąć jakoś w środku ? Nie mam dostępu do kanału i dlatego pytam i jeśli mam teraz zalany koncentrat forda+ woda to czy mogę dolać jakiś zwykły płyn chłodniczy mieszalny, czy lepiej zwykłą wodę ?

  11. #10
    fryc88
    Gość
    Może coś w aucie było dłubane i uszczelnienie między komorą silnika a kabiną nie jest takie jak powinno, a woda, czy co to jest na węża pojawia się, bo np. masz pozatykane odpływy pod maską, przy szybach itd i zamiast spływać na glebę to leci do środka? Myślę że to by było warto sprawdzić, bo skoro Ci płynu z wyrównawczego nie ubywa, to raczej nie tędy droga

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    02 Sep 2013
    Mieszka w
    poznań
    Cytat Zamieszczone przez fryc88 Zobacz posta
    Może coś w aucie było dłubane i uszczelnienie między komorą silnika a kabiną nie jest takie jak powinno, a woda, czy co to jest na węża pojawia się, bo np. masz pozatykane odpływy pod maską, przy szybach itd i zamiast spływać na glebę to leci do środka? Myślę że to by było warto sprawdzić, bo skoro Ci płynu z wyrównawczego nie ubywa, to raczej nie tędy droga
    Też mi się wydaje, że to dobry trop.

  13. #12
    Zielony listek Awatar Alanos77
    Imię
    Alan
    Model
    Mondeo MK 1
    Silnik
    1.8 115 KM z LPG
    Opis
    531 917 650
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój (SJZ)
    Czytam z uwagą temat i tak coś mi się zdaje że to nagrzewnica ale klimy do końca nie wykluczam,gdyby dłubano i woda z dworu dostawała się do nawiewów to nie było by dymu,tak myśle z drugiej strony brak ubytku płynu chłodzącego mówi że to klima.

Podobne wątki

  1. [MkI] Parowanie szyb
    By drake in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 18:45
  2. [MkII] Parowanie szyb
    By Wojtacz in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 02:43
  3. [MkII] parowanie szyb
    By radzam in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 21:21
  4. Parowanie szyb
    By Banka in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 02-09-2005, 23:30
  5. Parowanie szyb w MK II
    By gnacik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-07-2005, 03:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów