+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52
  1. #1
    Jurek.K
    Gość

    Krótka antena na magnesie

    Przygotowuję się do montażu CB w aucie.
    Na samo radio wybrałem miejsce w podłokietniku, mieści się tam mój Sunker Elite One w całości razem z gruchą

    Teraz mam dylemat z anteną, chcę puścić kabel ze schowka pod wykładziną i tylną kanapą do bagażnika a stamtąd pod uszczelką na dach.
    Mam antenę Sunker Elite CB-109 http://www.cbradia.waw.pl/index.php?...r-Elite-CB-109
    W poprzednim aucie jeździła na klapie bagażnika i za każdym razem ją chowałem na parkingu (sedan), ale w mondku na dachu nie wygląda zbyt fajnie a chowanie jej jest kłopotliwe (hatchback)
    Chciałbym postawić na dachu coś mniejszego, żeby nie ściągać za każdym razem jak zostawiam auto i zastanawiam się nad zakupem:

    http://allegro.pl/antena-cb-sunker-e...963865827.html
    http://allegro.pl/cb-antena-midland-...980609434.html
    http://allegro.pl/cb-antena-delta-87...028961476.html

    Ewentualnie, jeśli warto dołożyć to:
    http://allegro.pl/cb-antena-presiden...959567192.html

    Wiem, że nie będzie rewelacji na takiej długości anteny, CB używam do nasłuch na 19 i czasami zapytam czy gdzieś po drodze nie suszą.
    Jest sens kupować któraś z nich?

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Kursant Awatar Iceman_
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Kraśnik
    Z krótkich anten od siebie szczerze polecam president florida. Sam na niej jeżdżę Troszke wieksza i droższa ale spisuej sie znakomicie. Podam Ci link do tej anteny tylko z innej firmy.

    link:

    http://allegro.pl/cb-antena-florida-...959635546.html
    Ostatnio edytowane przez Iceman_ ; 08-03-2014 o 20:13

  4. #3
    Jurek.K
    Gość
    Sunker... mam radyjko tej firmy i antenę (wygląda jak Hustler) i ogólnie uważam, że Sunker jest OK i nie tylko ze względu na cenę
    Czy te 10cm faktycznie robi duża różnicę?
    Moja dziewczyna mówi, że tak

  5. #4
    Kursant Awatar Iceman_
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez Jurek.K Zobacz posta
    Czy te 10cm faktycznie robi duża różnicę?
    Moja dziewczyna mówi, że tak
    hahahaha, sam sobie odpowiedziałeś jak dobrze zestroisz to nawet te 10 cm robi różnicę. Niedużą ale można to odczuć.

  6. #5
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    te krótkie kikutki, co pokazałeś, to pomyłka a nie anteny. szczerze powiedziawszy, to nie usłyszysz na nich za wiele, bo radio będzie ciągle szumieć, lub po bardzo mocnym skręceniu SQ ogłuchnie.
    Na takie maleństwa można sobie (wątpliwie) pozwolić, mając radio z bardzo dobrymi filtrami i wąskim odbiornikiem, aby jak najbardziej ograniczyć szumy, które i tak będą duże.
    Jedyną zaletą tych mikrusów jest fakt, że są tak małe, że wszędzie z nimi wjedziesz, a ukraść ich nikt nie ukradnie, bo i po co...
    Jak już koniecznie musi być krótka (poniżej 80cm) antena, to weź proponowaną florydę, tylko co jakiś czas ją przeczyść, przemyj, żeby rdzą nie podeszła.
    Powracając do powodów ściągania anten, to o ile nie jest to straszny kikutek, to każda antena na magnesie będzie kusiła te mendy parkingowe. Co lepsze, to wcale nie koniecznie z powodu anteny (chociaż w większości, gdyż nie wiedzą co kradną), ale z powodu samych podstaw magnetycznych - są w cenie nie tylko jako podstawy, ale też jako same magnesy neodymowe.
    Na chwilę obecną, jedyny sensowny sposób aby anteny nie ściągać, a jednocześnie wszędzie wjechać i wszędzie auto zostawić, to niestety montaż na stałe anteny Sirio z serii Turbo. Anteny mocowane są od wewnątrz oraz posiadają kulowy przegub, pozwalający na bardzo szybkie składanie...

  7. #6
    Jurek.K
    Gość
    No to chyba zostanę przy tym Sunkerze 100cm, którego mam, byłem z tej anteny zadowolony w poprzednim aucie.
    Zawsze to 50zł zostanie w kieszeni

  8. #7
    Kursant Awatar bol3k
    Imię
    Hubert
    Opis
    Ford Mondeo MK3 130hp/6g
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    TJE
    Zależy kto jakim budżetem dysponuje jak troszkę większym to proponuje Sirio AS-100, jak dla mnie antenka musi mieć co najmniej ten 1 metr, przetestowałem już mnóstwo anten od Florid po inne krótkie wynalazki i jedyne co mogę stwierdzić to że złodziejom bardzo się podobają.
    Obecnie jeżdżę z prawie 2 metrowym Lemm'em ale to raczej odpada.
    Ford Mondeo 2004/05 130 bhp
    President Walker + Densei EC2002 + Sirio T3/27 wymiennie z Lemm AT-1500

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    ogólnie najbardziej chodliwe anteny są do 1m długości. To dlatego, że większość osób nie chce wozić nic dłuższego, więc najszybciej się sprzeda coś krótkiego.
    Oczywiście długie baty też znikają, ale dużo rzadziej... (kikuta łatwo schować w rękaw, nogawkę itp, a co zrobić z 2m batem? w rękawie czy nogawce wyglądałby głupio )

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Jeżeli używasz CB jako antymisika głównie, to moim zdaniem taka Florida się sprawdzi. Ściągać jej nie trzeba, antena jest helikalna więc odbiera bardzo fajnie i czysto. W zasadzie nie wymaga strojenia jako takiego, można się bawić w 'dostrajanie' tą beczułką ale to raczej niewiele daje. Miałem taką i mogę polecić ale z zastrzeżeniem że oryginał Presidenta, wszelkie inne podróbki to pomyłka

  11. #10
    Kursant Awatar Iceman_
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    można się bawić w 'dostrajanie' tą beczułką ale to raczej niewiele daje.
    O jakiej beczułce mówisz? O tym co się przesuwa góra/dół na bacie?

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    17 Sep 2012
    Mieszka w
    Opole
    Tak, ta z napisem President. Jedni się zarzekają że to pomaga w strojeniu inni że to zwykła gumka z nalepką. Ja to osobiście wywaliłem żeby antenka była bardziej cichociemna, i śmigała przyzwoicie

  13. #12
    Kursant Awatar Iceman_
    Imię
    Bartek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez jedrek2206 Zobacz posta
    Jedni się zarzekają że to pomaga w strojeniu inni że to zwykła gumka z nalepką.
    Dzięki za info. Sprawdzę

  14. #13
    Kursant Awatar pajakx
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 88 KM
    Opis
    ,j
    Od
    10 Jan 2014
    Mieszka w
    leszno
    Moi drodzy. Im dłuższa antena tym większy zasięg. Pracuje w cb i powiem tak. Sunker jako radio i antena to słaba sprawa. Z tańszych radi GammaI hula naprawdę spoko i długo koszt 150zł. ew Onwa MK3 za niecałe 200. Co do anteny: Każde 10 cm anteny to 800 m. Tak więc te małe mają zasięg do 1,5 km na ustawionym sq. Każdą prawie antene trzeba stroić, ale pomaga to tylko na nadawanie. odbiór będzie ten sam. Polecam z tańszych Willsona 100cm 8 km zasięgu. spoko antenka bo spada dopiero po ponad 250 więc bez obaw. Floryda moim zdaniem to dno konstrukcyjne. Działa ok, ale jak w coś uderzymy to jest momentalnie po antenie. niektórych floryd nie trzeba stroić. w zależności czy maję taki suwak. Pozdrawiam

  15. #14
    Jurek.K
    Gość
    Kiedyś byłem pasjonatem CB, miałem w domu Alana 87 a na dachu bloku Sky-Laba, ale to były jeszcze czasy kiedy nikt nie wiedział co to internet (początek lat `90), na maluchu woziłem 2 metrowy bat więc jakieś ogólne pojęcie mam.

    Jednak od tamtej pory sporo się zmieniło...

    Zakupiłem kilka dni temu antenę Sigma Gloria, jest już zamontowana i po pierwszych testach.
    Wygląda dosyć solidnie, bezpośrednio po założeniu bez problemu rozmawiałem z kolegą z parkingu oddalonego o 3km w linii prostej, teren płaski, stałem koło garażu na blokowisku.
    Podczas jazdy nie zauważyłem żadnych zakłóceń ze strony układu zapłonowego czy innej elektryki mojego auta.
    Jutro jadę do serwisu gdzie ją kupiłem na bezpłatne dostrojenie i napisze Wam za kilka dni jak się sprawuje, muszę tylko trochę jej poużywać

    Domyślam się, że w dużym mieście może być mniej fajnie, ale to dla mnie nie problem.
    Moim priorytetem jest, by móc w trasie zapytać innych kierowców o miśki, usłyszeć kiedy o tym ostrzegają i do tego spokojnie wystarczy ta antena.

    Antena wygląda tak:



    Jeśli antena się zupełnie nie sprawdzi to założę Sunkera 100cm, choć mam nadzieję, że nie.
    Sigma droga nie była, więc przetestuję

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Ile Cie wyszła sigma?

  17. #16
    Jurek.K
    Gość
    W sklepie stacjonarnym 60zl, strojenie w cenie.

  18. #17
    Zielony listek Awatar Alanos77
    Imię
    Alan
    Model
    Mondeo MK 1
    Silnik
    1.8 115 KM z LPG
    Opis
    531 917 650
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój (SJZ)
    Do kolegi Pajakx,jestem koordynatorem łączności sztabu ratownictwa-dodatkowo jestem radioamatorem z licencją SWL SP9-31048,czytam to co piszesz i włosy mi się stawiają dęba-każde 10 cm to 800m masakra jak to wyliczyłeś-podaj wzór,w mieście te twoje 10cm to 800m a w górach ile?ha,ha następne Willsona 100cm 8 km-wszystko zależy jak i gdzie zamontowana jak zestrojona i jaka moc nadajnika-zapewniam cię iż prawidłowo zamontowana i zestrojona na odpowiednim TX/RX 15 km robisz spokojnie w alfa mike o ilewiesz o czym pisze,dalej - floryd nie trzeba stroić. w zależności czy maję taki suwak-kolego tak dla twojej informacji nie stroimy tylko anten z radiostacji nasobnych (ręcznych) i to też nie zawsze,reszte musisz stroicz czyli zmierzyć i ustawic odpowiednio współczynnik fali stojącej.Tak na koniec po tych wszystkich twych (mądrych radach) cytuje Ciebie:Pracuje w cb i powiem tak.A ja Ci powiem że radia CB pracują w KF-ie czyli 11m inaczej 27 MHz,podszkol się i nie wprowadzaj innych w błąd-odsyłam do fachowej lektury,moim celem nie jest ośmieszenie ciebie ale zdementowanie fałszywych i nie prawdziwych informacji które wprowadzają innych w błąd.Następnie wszelkie radia które posiadamy w autach to tak naprawdę zabaweczki,dobre radiostacje kosztują majątek są to Alinca,Yesu,Kenwood,Motorola,itp. Pozdrawiam.

    Koledzy - informacje tego kolegi są nieprawdziwe proszę nimi się nie sugerować.

    A tak dla informacji ja w aucie dla pasma CB mam ant: Lemm AT-170 - bat ok 172 cm realna pewna łączność mobil - mobil 10 km,mobil - baza 15 - 25 km przy zachowaniu w nadajniku standartowej mocy 4W - AM/FM
    Ostatnio edytowane przez Alanos77 ; 20-03-2014 o 13:20

  19. #18
    Pieszy
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    19 Oct 2012
    Mieszka w
    Olkusz
    Cytat Zamieszczone przez Jurek.K Zobacz posta

    Zakupiłem kilka dni temu antenę Sigma Gloria...

    Antena wygląda tak:


    Bardzo podobna do moich dwóch Presidentów Georgia. Na krótkich dystansach sprawują się bardzo dobrze, jednak w górzystym terenie jadąc na 3 auta (w tym 2 z tymi antenami) jednego kolegę zgubiliśmy i nie było z nim kontaktu przez jakiś czas, aż nas trochę nie podgonił.
    Nie zmienia to faktu, że jestem z nich bardzo zadowolony, ze względu na kompaktowy rozmiar (w Pandzie nie ma za dużo miejsca na długiego "bata") , oraz przyzwoite osiągi. Jeżdżę z nimi od kilku lat i do celów ostrzegawczych zdecydowanie się nadaje.

  20. #19
    Zielony listek Awatar Alanos77
    Imię
    Alan
    Model
    Mondeo MK 1
    Silnik
    1.8 115 KM z LPG
    Opis
    531 917 650
    Od
    12 Dec 2013
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój (SJZ)
    Tak do celów ostrzegawczych w sam raz,jednak jej zasada działania jak my to mówimy to: jak cię widzę to cię słyszę,lecz nie przeszkadza to w ostrzeganiu i do tego celu jest to dobra antena,realny jej zysk jest w granicach 1 dB minus straty na kablu,DX na niej się nie spodziewaj niemniej jednak dla kan 19 CB nadaje się ,realna łączność w granicach 2 km.Pozdrawiam.

  21. #20
    Kursant Awatar lukaszek315
    Imię
    Łukasz
    Model
    MK III HB Blue Ambition '07
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    23 Feb 2014
    Mieszka w
    Tuchola
    Podepnę się pod temat bo szukam też krótkiej anteny magnesowej, ale z możliwością położenia jej ze względu na niski garaż. Ściąganie anteny nie wchodzi w grę. CB używam rzadko tylko na kanale 19, przeważnie tylko odsłuch, czasem zapytanie czy suszą. Nie chciałbym też wydać majątku. Wiem, że dłuższa lepsza bo jeździłem poprzednim autem z ml-145 i stwierdziłem, że to trochę przesada na moje trasy. Co doradzicie?

Podobne wątki

  1. [MkIII] 2.0 Pb - oliwa - krótka piłka
    By dahrek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 15:12
  2. [Antena]New Alaska na magnesie
    By steell in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 15:13
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 17:39
  4. kupiłem intek m110plus + hustler na magnesie :)
    By jerry1304 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-02-2008, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów