+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Poka¿ wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Przegl±d bydgoskich warsztatów LPG zakoñczy³ siê u monterów Elpigazu gdzie ojciec wyl±dowa³ na koñcu. Koszt instalacji to oko³o 2200 z³ - chyba drogo co? ale mam nadziejê ¿e za³o¿± fachowo LPG.
    Co do samego Elpigazu - polecacie te instalacje czy lepiej uciekaæ od tego jak najdalej?
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Zielony listek
    Imiê
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wróciæ...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Elpigaz to firma jakich wiele....jak dobrze zaloza to bedzie smigal OK.
    2200 to chyba z butla w mmiejsce kola?
    ja do V6 za II gen. placilem 2k ale z wielka butla 65l.
    By³o: MkI V6
    By³o: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  4. #23
    a na monta¿ gazu zg³o¶ siê koniecznie z nowymi ¶wiecami i z nowymi kablami WN - bêdziesz mial ¶wiêty spokój od pocz±tku a i gaz Ci lepiej wyreguluj±. POzdroffki
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  5. #24
    Cytat Zamieszczone przez Fredee
    nie rozumiem jak mo¿na ¼le podpi±æ sonde lambda....podpina siê szeregowo do kabli sondy lambda instalacjê gazow± i tyle. sygna³y p³yn±ce z sondy id± do komputera silnika i do komputeraz LPG, oba kompy widz± tê sam± sondê - przecie¿ one z niej tylko czytaj± dane.
    pozdroffki
    Nigdy sam nie podpinalem instalacji gazowej, wiec nie wiem. Mowie to co uslyszalem od madrzejszych i na wlasne oczy widzialem na monitorze komputera diagnostycznego.

    Z elektrycznego punktu widzenia, jezeli sygnal przechodzi przez 2 polaczone szeregowo odbiorniki, to odbywa sie na kazdym z nich spadek napiecia, prawda? Jesli spadek napiecia na module LPG jest na tyle duzy, ze spada ponizej jakiegos tam progu tolerancji modulu silnika, to on jej moze po prostu nie widziec.

    Kolega, co prawda w Lanosie, ma II gen i mierzyl sobie napiecia/prady na wejsciu do poszczegolnych modulow i stwierdzil to samo - zbyt niski poziom sygnalu za modulem LPG. Objawy mial takie, ze po przelaczeniu na benzyne samochod mu sie mulil, a na gazie bylo super.

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  6. #25
    Zielony listek
    Imiê
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wróciæ...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Kol. Pingwin nie wiesz nigdy czy ci "madrzejsi od ciebie " sa tak naprawde madrzy bo jest wiele przypadkow gdzie ci "madrzejsi" okazuja sie glabami i nie chca sie do tego przyznac wiec nie mozna sugerowac na podstawie 1 podpowiedzi "madrego"....
    pozatym nie ma mozliwosci zeby sygnal na tyle zanikl zeby sprawiac problemy...nigdy nie slyszalem o czyms takim...

    wiec dalej bede sie upieral ze "co ma piernik do wiatraka"....
    By³o: MkI V6
    By³o: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  7. #26
    Dodam tylko tyle, ze ci madrzejsi to: elektryk z ASO, oraz 2 niezaleznych mechanikow specjalizujacych sie w automatach. Poza tym, sam widzialem na wydruku z kompa "uboga lambde".

    Wyglada na to, ze obydwaj zostaniemy przy swoim zdaniu, i niech tak bedzie.

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  8. #27
    Ch³opaki, ja my¶lê tak - poczekajmy az Koras za³o¿y LPG - jak bêdzie dobrze to ka¿dy pójdzie na jak bêdzie ¼le (tylko teoretycznie - i tak bêdzie dobrze) to ka¿dy pójdzie na .
    Co Wy na to?
    Mondeo mkI '94 1.8 PB+LPG Bia³y, ju¿ manual, czarne szyby..urwany kawa³ek zderzaka

  9. #28
    Jestem za tak czy owak

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  10. #29
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Na monta¿ bêdê musia³ jeszcze z tydzeñ poczekac wiêc tak szybko na to siê nie wybierajcie , znale¼æ gazownika który nie bêdzie znajdowa³ co raz to nowych powodów ¿eby zniechêciæ mnie do instalacji IIgen to u mnie problem tym bardziej wybraæ najlepszego z nich nie bêdzie ³atwo.

    Jak na razie to w³a¶nie w Elpigazie mo¿e mi za³o¿± za 2200 (butla toroidalna).

    Za wszelakie rady dziêki. Zg³oszê siê po zagazowaniu samochodu.
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  11. #30
    Zielony listek
    Imiê
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Czas wróciæ...
    Od
    05 Mar 2005
    Mieszka w
    Czêstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Fredee
    Ch³opaki, ja my¶lê tak - poczekajmy az Koras za³o¿y LPG - jak bêdzie dobrze to ka¿dy pójdzie na jak bêdzie ¼le (tylko teoretycznie - i tak bêdzie dobrze) to ka¿dy pójdzie na .
    Co Wy na to?
    jestem za a nawet przeciw bo by mozna

    za instalke Koras-ia

    za "madrych" :metal niech nam sluza i sie nie myla
    By³o: MkI V6
    By³o: MkII V6 GT
    Bylo:MkIII V6 :-D
    Jest: MkIII 2.0 ;-)

  12. #31
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    By³ MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Cytat Zamieszczone przez koras
    Na monta¿ bêdê musia³ jeszcze z tydzeñ poczekac wiêc tak szybko na to siê nie wybierajcie , znale¼æ gazownika który nie bêdzie znajdowa³ co raz to nowych powodów ¿eby zniechêciæ mnie do instalacji IIgen to u mnie problem tym bardziej wybraæ najlepszego z nich nie bêdzie ³atwo.
    Jak na razie to w³a¶nie w Elpigazie mo¿e mi za³o¿± za 2200 (butla toroidalna).
    Za wszelakie rady dziêki. Zg³oszê siê po zagazowaniu samochodu.
    A gdzie gazujesz maszynê? Dobrzy gazownicy i znaj±cy siê na sprawie s± na Gajowej na Bartodziejach i na B³oniu, chyba ul. Czerwonego Krzy¿a. U nich nigdy nie ma s³ów "ale panie.... tam to jest automat i to mog± byæ problemy...".

  13. #32
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Na razie nie wybra³em gazownika, ja jestem tymczasowo w poznaniu a mundek je¼dzi po bydgoszczy.
    Jak siê nie mylê ojciec dzwoni³ na gajow± ale rezultatów tej rozmowy nie pamiêtam, zajrzê do nich osobi¶cie jak tylko bêdê w bydzi, dziêki za namiary, jak macie solidnych gazowników dajcie namiary na PW
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  14. #33
    Ja montowalem w Swarzedzu na ul. Kurnickiej i jestem zadowolony. Widzialem, ze tam niezle bryczki przyjezdzaja (nowa E-klasa V8 m.in.). Z tym, ze jest do nich dosyc duza kolejka, wiec terminy jakies 2-3 tygodnie. Ale skoro ludzie tak sie tam pchaja, to nie bez powodu.

    Jakbys chcial dokladniejsze namiary to daj znac.

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

  15. #34
    Kursant
    Od
    19 May 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz / Poznañ
    Hehe jak dobrze pamiêtam to co¶ Tobie siê kaszani (no chyba ¿e to nie jest zwi±zane z LPG tylko skrzynia wariuje sama z siebie)

    O Swarzêdzkich instalatorach czyta³em du¿o dobrego (mo¿liwe ¿e to ci sami) ludzie z Niemiec nawet do nich je¿d¿± wiêc co¶ to znaczy.

    Jak mo¿esz to daj dok³adne namiary.

    pozdrawiam

    ps. tak dla pewno¶ci, czy s³yszeli¶cie ¿eby komu¶ roz...a³o kolektor przy instalacjio II gen?? ojciec ma jeszcze w±tpliwo¶ci wiêc pytam
    Mk1 93 1.8l automat kombi
    czeka na zagazowanie

  16. #35
    Namiary to:

    Swarzedz, ul. Kurnicka 18
    tel. 651-13-35
    kom. 602-869-344

    U mnie kaszana byla z komputerem od gazu, ale to nie ich wina i wymienili na gwarancji.

    Automat zepsul sie sam z siebie, elektryk z ASO sprawdzal i mowil, ze do instalacji gazu nie mozna sie doczepic.

    Zgadza sie, jezdza do nich niemcy.

    Pozdrawiam,
    pInGwIn
    Ratownik Drogowy PZM

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Wewnêtrzne przeguby do mondeo MKIII z automatyczn± skrzyni±
    By Przemon in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 10:49
  2. [TDCi MKIII] wymiana silnika tdci z automatyczn± skrzyni± biegów??
    By kriskris11 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 20:59
  3. [Duratec]problem z automatyczn± skrzyni±
    By kala2191 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 11:19
  4. [MkIII] problem ze skrzyni± automatyczn±
    By Lysy in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-07-2008, 21:53
  5. Mondeo z automatyczn± skrzyni± biegów - do¶wiadczenia
    By krzysztofj in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2005, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów