+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Mariisz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    MKIII 06' TDCi 2.2 155 KM
    Od
    30 Apr 2010
    Mieszka w
    Góra Kalwaria

    Silnik zaczyna siê dusiæ pod sta³ym du¿ym obci±¿eniem

    Witajcie.

    Mam Forda Mondeo MK3 z 2001 roku 115 KM 1998cm3 TDDI

    Aktualny przebieg 260 tys. km, ja mam ten samochód od roku 2009 i od przebiegu 182 tys. km

    Jaki¶ tydzieñ temu, kiedy cieszy³em siê z od¶wie¿onej i nape³nionej klimatyzacji jad±c obwodnic± Warszawy zgodnie z przepisami jakie¶ 120 km/h (2500 obr/min, 5-ty bieg, oko³o 5 minut bez przerwy) poczu³em delikatne szarpniêcia wiêc pu¶ci³em gaz, wyciszy³em muzykê i wy³±czy³em klimatyzacjê (klimatyzacja - manualna - chodzi³a na full grzanie, rozkoszowa³em siê czystym powietrzem).

    Doda³em ponownie gazu czyli wróci³em do tych 2500 obr/min i silnik ponownie zacz±³ siê delikatnie dusiæ.

    Bardzo mnie to zmartwi³o, wiêc zjecha³em na pobocze zobaczyæ co siê dzieje pod mask± i nic tam nie by³o widaæ, ani s³ychaæ. Odczeka³em trochê, pomedytowa³em i ruszy³em w dalsz± drogê. Ba³em siê rozpêdzaæ silnik do tych 2500 obr/min, wiêc jecha³em sobie spokojnie na 4-tym biegu oko³o 70-80 km/h. W momencie dodawania gazu silnik ponownie siê delikatnie dusi³, wiêc odpuszcza³em gaz.

    Powoli dotoczy³em siê do Warszawy gdzie jest mnóstwo skrzy¿owañ i tam zauwa¿y³em, ¿e ruszaj±c do¶æ dynamicznie z pierwszego biegu silnik siê dusi³ i puszcza³ za sob± w momentach duszenia siê niewielk± ciemn± chmurê dymu. Nie mêczy³em silnika, czyli odpuszcza³em gaz i prze³±cza³em do¶æ szybko na wy¿szy bieg i tak powoli siê rozpêdza³em. W ¿adnym momencie nie zapala³a mi siê sprê¿ynka kiedy siê silnik dusi³.

    Koniec koñców dotoczy³em siê do domu (Aktualnie mieszkam w Piastowie pod Warszaw±) i nastêpnego dnia pojecha³em do serwisu, gdzie da³em samochód na diagnostykê komputerow±. Komputer wykry³ 7 b³êdów, niestety nie zd±¿y³em ich zanotowaæ, a mechanik wykasowa³ te b³êdy. Z pamiêci - jeden b³±d dotyczy³ czujnika po³o¿enia wa³u korbowego, drugi dotyczy³ nieroz³±czonego obwodu rozrusznika. My¶lê, ¿e te b³êdy mog³y byæ zarejestrowane wcze¶niej.

    Po wykasowaniu b³êdów pojecha³em w trasê, aby przekonaæ siê, czy pojawi± siê nowe b³êdy. Opisane objawy z dnia poprzedniego siê powtórzy³y, ale nowych b³êdów nie przyby³o (ponowna diagnostyka komputerowa). W serwisie wyczy¶cili uk³ad paliwowy i dolali jakiego¶ ¶rodka do czyszczenia uk³adu paliwowego.

    Je¿eli je¿d¿ê po mie¶cie czyli 50-70 km/h na 4-tym biegu lub 70-90 km/h na 5-tym biegu problem nie wystêpuje. Je¿eli "pomêczê" samochód chocia¿by na 4-tym biegu tak oko³o 90 km/h (ok 2100 obr / min, przez 5-10 minut) to problem z duszeniem siê silnika powraca.

    Inne objawy, które mi siê pojawi³y w przeci±gu ostatniego tygodnia:

    1) ¦wist z turbiny zaczyna byæ s³yszalny ju¿ oko³o 1600 obr/min, w ogóle turbina powinna byæ s³yszalna z wnêtrza samochodu? Zauwa¿am spadek mocy, ale niedu¿y, mo¿na by powiedzieæ, ¿e w ramach dopuszczalnego b³êdu, bo ostatnio silny wiatr wieje.
    2) S³ysze jednostajne niskotonowe buczenie z prawej strony silnika patrz±c z wnêtrza samochodu - tutaj wnioskujê, ¿e do wymiany bêdzie ko³o pasowe z t³umikiem drgañ

    Jak kupi³em samochód w roku 2009 da³em go do ASO do sprawdzenia, miêdzy innymi stwierdzono "przedmuch na ³opatkach turbiny" (co to w ogóle znaczy? Turbinê mam ze zmienn± geometri±)

    Od 2009 roku wymienia³em: pompê wody (2009), alternator (2010), rozrusznik (2012), ko³o pasowe z t³umikiem drgañ (2012) sprzêg³o i ko³o dwumasowe (2013), sprê¿yny amortyzatorów tylnych (2012), sprê¿yny amortyzatorów przednich (2013) i standardowe roczne przegl±dy i serwisy.

    Moje pytanie do Was jest takie, co za problem wystêpuje w moim samochodzie czy jest to bardziej sprawa turbiny, sprawa wtryskiwaczy, sprawa pompy paliwa, czy inna sprawa?

    Zastanawiam siê, ¿e mo¿e kiedy silnik jest obci±¿ony poprzez d³ugi czas to po prostu paliwo w komorze silnika nie nad±¿a siê spalaæ i st±d to szarpanie? Wy bêdziecie lepiej wiedzieli.

    Z góry dziêkujê za wszystkie wypowiedzi.

    Je¿eli kto¶ mia³by czas w okolicy Warszawy siê ze mn± przejechaæ w celu diagnozy / lepszego zrozumienia problemu, to proszê o kontakt na PW.

    Mo¿na by rzec, ¿e umi³owa³em tego mojego Forda i jest mi na prawdê smutno, ¿e kolejny raz nie domaga...

    Pozdrawiam.
    Mariusz (sanneo)
    Ostatnio edytowane przez sanneo ; 17-03-2014 o 23:57 Powód: Uzupe³nienie opisu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar ratmed24
    Imiê
    Maciek
    Model
    by³o 2xMK1 HB & MK2TD kombi
    Silnik
    1,8 TD 90KM&1,8 115KM+gaz
    Opis
    Panther Black '98 & Citrine Geel '93 RS
    Od
    21 Apr 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól - lubuskie
    Wg mnie turbina mo¿e koñczyæ swój ¿ywot -to tylko przypuszczenie na podstawie objawów

    by³o -Team Mondeo- Citrine Geel RS 93' , Mondeo MK1 td hb, MK2 kombi td, jest Fokus mk2 lift sedan 2,0TDCI 136KM-GHIA full

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imiê
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    ¯ory/ Górny ¦l±sk/ SZO
    Pompke pomocnicz± wymienia³e¶?Moze konczyc swój ¿ywot

  5. #4
    Kursant
    Imiê
    Mariisz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    MKIII 06' TDCi 2.2 155 KM
    Od
    30 Apr 2010
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Pojawi³y siê dalsze objawy, jeszcze bardziej niepokoj±ce. Zauwa¿y³em, ¿e przybywa oleju silnikowego, w moim wypadku do oleju silnikowego wlewa siê paliwo (ON), bagnet miarki oleju po wyjêciu jest czarny na poziomie oleju. Dwa dni temu wymieni³em olej, aby przyjrzeæ siê jak szybko przybywa mi oleju silnikowego. Niestety przybywa do¶æ szybko.

    Kolejne spostrze¿enie, jad±c na 3 lub 4 biegu, kiedy chcê hamowaæ silnikiem to bardzo czêsto silnik zamiast zwalniaæ najpierw przy¶piesza o jakie¶ 200-300 obrotów i przez kilka sekund stoi na tej samej prêdko¶ci, dopiero po chwili (5-10 sekund?) zaczyna hamowaæ. Hamowanie silnikiem powoduje lekkie szarpanie / duszenie siê silnika. Na 1 i 2 biegu tego problemu nie zauwa¿y³em.

    Czy te dodatkowe usterki co¶ Wam nasuwaj± na my¶l? Proszê o pomoc. W serwisie za serwis wtryskiwaczy i pompy paliwa za¿yczyli sobie 4500 do 6000 PLN, warto¶æ samochodu: 4500 - 5000 PLN.

    Co do pompki pomocniczej, proszê napisz mi kilka s³ów jakie jest jej zadanie, gdzie siê znajduje?

    Pozdrawiam.
    Mariusz

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imiê
    Marcin
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Ford Mondeo MK IV 2010
    Od
    06 Feb 2008
    Mieszka w
    Kielce
    Witam serdecznie
    Jedyne miejsce gdzie mo¿e przedostawaæ siê ropa do oleju to albo pompa wtryskowa albo wtryskiwacze (raczej uszkodzona obudowa) ale nie wiem czy jak wtryski potê¿nie lej±, to chyba te¿ mo¿e siê dostawaæ...

Podobne w±tki

  1. [MkII] Kierunkowskazy nie rmugaja (¶wiec± ¶wiat³em sta³ym)
    By Adam O in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 21:58
  2. [Zetec]Silnik czasem zaczyna przerywaæ i ga¶nie. 1.6 16V 97r
    By aron20000 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2010, 00:03
  3. Silnik zaczyna chodziæ na trzech cylindrach
    By Fenikss in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2006, 16:57

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów