+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    iceman_n
    Gość

    Question Mondeo na pracowóz

    Cześć wszystkim, bardzo fajne macie to forum... i nawet nie trzeba klikać w jakieś głupie linki na mejlu przy rejestracji.
    Nie jestem żadnym mondeo maniakiem chociaż mk4 całkiem mi się podoba, ale do rzeczy
    Tak przeglądam internet w poszukiwaniu niemożliwego, czyli taniego, dużego i nie psującego się auta No i jak możecie wywnioskować czytając - spodobał mi się mondek. Może spodobał to trochę za dużo powiedziane, bo kombi jest ohydne, ale niestety nie stać mnie na wybrzydzanie. Po prostu jest niezły wypas (podgrzewana przednia szyba!), jest dużo miejsca i jest dobra cena. Więc gdzie jest haczyk pytam się?
    Konkrety, bo wychodzi z tego rozprawka:
    1. Motor będzie 1.8 lub 2.0, oczywiście z gaziorem - nie wiem NIC na temat fordów, ale do lotusów pakują 2.0 zeteki więc myślę, że nie jest to silnik z plasteliny. Są tam jakieś blacktopy, silvertopy - gdzie mogę o tym poczytać?, bo słyszałem jakieś niepokojące informacje że zetec gazu nie lubi, ale nie znam się.
    2. Niestety auto nie będzie picowane, po prostu ma bezawaryjnie jeździć, w sumie to nawet lubię jak jest ubłocone i to że mam w[ciach] czy wysiadając przed tesco porysuje drzwi, bo przecież nie wziąłem kredytu na sto lat i żona mnie nie zabije jak zobaczy ryskę ...w sumie to nie mam żony, no ale wiecie o co chodzi
    3. Wiem, że rdzewieje, ale gdzie? Progi i nadkola czy coś jeszcze? Dziury pod nogami, zardzewiałe mocowania zawieszenia czy podłużnice totalnie dyskwalifikują auto.
    4. Znajomy miał właśnie mk1 i działy się jakieś cuda wianki z elektryką - paliło bezpieczniki, nie chciał odpalać i tym podobne historie. W sumie trochę się tego obawiam, bo jest sporo wypasu, a np. Scorpio wieloryb to chyba koszmar elektryków, a ma taki sam znaczek na masce
    5. Co najczęściej się sypie w mondim? Z doświadczenia wiem, że każde auto ma jakieś swoje bolączki - np. w b5 wahacze, pompa abs, zatykający się smok pompy oleju, ale o fordach nic nie wiem ;( To chyba tyle, mam nadzieje że wybrałem dobry dział i że ktoś się skusi coś skrobnąć
    Pożdro
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 23-03-2014 o 08:37 Powód: wycięto wulga.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cześć

    Wystarczy poszukać i tam znajdziesz wszystkie lub prawie wszystkie odpowiedzi na twoje pytania.

    Pozdrawiam


  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Marcinus_1
    Imię
    Marcin
    Model
    Galaxy mkIV
    Silnik
    tyt sport
    Od
    16 Apr 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez RalfiX78 Zobacz posta
    tam znajdziesz
    Gdzie???

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar RalfiX78
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus Ml. II
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    13 Jul 2012
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez Marcinus_1 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez RalfiX78 Zobacz posta
    tam znajdziesz
    Gdzie???
    Jak myślisz ???!!!


  6. #5
    adela
    Gość
    Nom
    Kariery dlugiej to Ci nie wroze



    ...wyeLTEowane jabłkiem...

  7. #6
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imię
    Krzyś ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    było ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    Żyrardów
    Cytat Zamieszczone przez iceman_n Zobacz posta
    jakieś cuda wianki z elektryką
    ze starości izolacja na kablach nieraz pęka
    w mk1 masz
    Cytat Zamieszczone przez iceman_n Zobacz posta
    silvertop
    blacktop był po 98r. Ja tam w moje byłe mk1 poza zrobieniem zawieszenia nic nie wsadziłem przez chyba 3 lata jak go mialem (nie mówię tu o filtrach czy oleju)
    Było Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  8. #7
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez adela Zobacz posta
    Kariery dlugiej to Ci nie wroze
    Ten zaś prorokuje
    wypisuję się z tego kraju...

  9. #8
    Zielony listek Awatar kroto159
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    08 Jan 2011
    Mieszka w
    Białobłocie FGW....
    Myśle ze wiele zależy na jaki egzemplarz trafisz.Z mojego mondiego mk1 z 96 roku jestem zadowolony,mamg juz czwarty rok i sporo mim jeżdzę (302tys na liczniku)LPG II gen daje rade.Pojemnosc 1.6 trochę mnie wnerwia bo sie nim nie po fika A ze to kombi co nie jednokrotne mi sie przydało co jako auto rodzinne zdaje egzamin to złego słowa nie powiem.Moze za dwa lata bende sie rozglądał za młodszym fordem... Sie zobaczy, pozdrawiam...
    Mondeo Klub Polska- Strefa Lubuska - Koordynator Regionalny tel.572398993

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    +LPG
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Tomaszow Mazowiecki
    A wlasciwie to szukasz mk1, mk2 czy mk4?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2008, 20:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów