+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Patryk
    Model
    SEDAN GHIA
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Aktualnie Mondeo mk3 2.0 16v
    Od
    01 Jun 2013
    Mieszka w
    Ostróda

    Angry Problem z silnikiem 2.0 16v-szarpie, głośny, brak mocy

    Witam nie wiem czy dobry dział, z góry sorry.
    otóż mam taki problem zakupiłem 14.03.2014 Forda Mondeo mk3 2.0 16v z autohandlu sprowadzonego z niemiec(sprowadzony na lewecie i stał wkomisie 3 miesiace)
    Auto było dobrym stanie, wszystko ładnie pięknie jeździło po przyjeździe do domu(ok 90km) samochód zaczął skakać na obrotach, zapalił się check silnika, w sobotę(15.03.14) zadzwoniłem do pana z autohandlu powiadomiłem o problemie i kazał mi go przyprowadzić na lawecie (to go naprawimy). postanowiłem zaholować go do mechanika niedaleko aby sprawdzić usterkę, na komputerze wyskoczył błąd cewki. okazało się również iż olej w silniku jest w stanie tragicznym. Nie były duże to koszty wmiarę więc postanowiłem wymienić tą cewkę i olej oraz filtry wszystkie.
    Auto oczywiście znów wszystko pięknie ładnie znów jeździ więc pojechałem założyć gaz sekwencję brc firmy czakram.)21.03.)
    Gazownik stwierdził że auto idealnie pasuje do gazu, wiec go założył. Po instalacji i odebraniu samochodu auto na gazie bardzo dobrze jeździło lecz zrobiłem 170km(22.03) i nagle jedno wielkie huknięcie(w trakcie jazdy) i zgasło. Odpaliłem lecz na benzynie samochód nie ma mocy i coś telepie silnik delikatnie i dziwnie chodzi, a po przełączeniu na gaz silnik pracuję strasznie głośno brak mocy kompletnie zero. Po zaciągnięciu auta do mechanika(24.03) okazało się że świece wszystkie 4 się spaliły. Kupiłem nowe świece kable lecz po wymianie jest to samo, a mechanik dodał iż jest uszkodzona uszczelka pod głowicą(ubył płyn chłodniczy, złe spalanie i kapie z tłumika woda) lecz się nie grzeje.

    Teraz mam do was następujące pytania:
    Od czego to mogło się stać?
    Czy to była wada ukryta auta?
    oraz może zły montaż instalacji?

    Generalnie auto handel umywa ręce gdyż pan powiedział że auto dobrze chodziło w momencie zakupu, i to jest winna gazu, natomiast pan od gazu również umywa ręce i twierdzi że gaz został idealnie zamontowany i to również nie jest jego winna.

    Doradźcie coś. Dzięki, pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 26-03-2014 o 00:30 Powód: W tytule podajemy problem

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    rustin
    Gość
    Najlepiej trzeba by podmienić z kimś cewkę,przewody i świece. Może nową cewkę załatwiły te świece.
    Czy jakiś błąd na kompie teraz pokazuje?
    Z tą uszczelką to jak to stwierdził ? może za mało płynu dolali przy montażu gazu, może gdzieś cieknie jak się wpinali w obieg. Trzeba dolać i zobaczyć. To , że woda z tłumika kapie nic nie świadczy, mi też kapie jak taka pogoda i płynu nie ubywa. Zmień mechanika.

    Jak tak mało km zrobiłes na lpg to raczej nie jego wina. Obstawiam coś z układem WN.
    Świece to raczej spalić sie nie mogły, jak on to niby sprawdził? najprędzej cewka padła a może kostka nie łączy od cewki.

Podobne wątki

  1. [Zetec] Szarpie, brak mocy nie da się jeździć!!!
    By Mundekelk in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 21:36
  2. [TDCi MKIII] Szarpanie silnikiem ,brak mocy.
    By Tomsoon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 00:23
  3. [MkII] brak mocy na gazie i telepanie silnikiem
    By rasio in forum LPG
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 24-11-2007, 18:28
  4. Brak mocy szarpie-????
    By w377 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-09-2006, 09:19
  5. brak mocy szarpie
    By johnnybravo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2006, 00:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów