+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant Awatar Konar669
    Imiê
    Rafa³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 @ hybryda Mazdy LF22
    Opis
    Mondeo MK3 2001 Ghia, ciê¿ko doinwestowany - ig³a
    Od
    25 Mar 2013
    Mieszka w
    Olsztyn

    Question Rozci±gniêcie ³añcucha rozrz±du b±d¼ inne uszkodzenie - czy to mo¿liwe?

    Cze¶æ i czo³em, muszê podpytaæ niestety znowu z usterk±, tylko na szczê¶cie, nie swoj± tym razem.
    Pacjent: 1.8 PB, na blacie zbli¿a siê 160k kilometrów, bli¼niacza sztuka do mojej przedlift 2002.

    Jecha³em sobie w trasie i z³apa³y mnie ¶wiat³a. Zatrzyma³em siê, poczeka³em na zmianê. Ruszy³em, nawet nieenergicznie, ujecha³em 200 metrów i nagle silnikiem zaczê³o szarpaæ i rzucaæ. Straci³ moc. Pomy¶la³em, ¿e to uk³ad wysokiego napiêcia jak mia³o to miejsce kiedy¶ u mnie, ale nie. Po zatrzymaniu i krótkiej inspekcji spróbowa³em jeszcze raz zakrêciæ - odpali³, chocia¿ pracowa³ nierówno na granicy ga¶niêcia, z komory silnika dobiega³ metaliczny rytmiczny d¼wiêk uzale¿niony od prêdko¶ci obrotowej silnika. Szybko zaniecha³em prób odpalania/jazdy/itp.

    Zawory - no chyba nie, bo móg³by nie chcieæ odpaliæ. Z drugiej strony, mo¿e który¶ siê upali³/urwa³/wypad³. Mo¿liwe, ¿e takie objawy daje podparty zawór?
    £añcuch - czy to mo¿liwe w ogóle, ¿eby siê rozci±gn±³, ewentualnie przeskoczy³ o z±bek?

    Odg³os dobiega z okolic rozrz±du i pierwszego cylindra. Jak krêci siê samym rozrusznikiem (odpiêta cewka), odg³osu nie ma. Wed³ug mnie to co¶ zwi±zanego z zaworami i g³owic±. Us³ysza³em, jeszcze co¶ kosmicznego na temat podstawki wa³ka rozrz±du, ale wydaje mi siê, ¿e szansa na co¶ takiego to jeden na milion.

    Samochód raczej zadbany, wymiany eksploatacyjne na czas z tego co widzia³em. W mie¶cie do 3-4k obrotów, w trasie wiêksze szaleñstwo przy wyprzedzaniu, pó¼niej te¿ tego okolice 4 tysiêcy. Niekatowany na zimno, chocia¿ nie moja fura wiêc, nie do koñca jestem pewien. Trudno z³apaæ mechanika na poczekaniu, a nie bêdê ryzykowa³ je¿d¿enia w takim stanie.

    Ewentualnie, jeszcze krótka pi³ka - rozrz±d to jaki koszt plus minus?
    Ostatnio edytowane przez Konar669 ; 26-03-2014 o 14:43

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Bia³a
    Wsys³o klapkê kolektora w cylinder...
    wypisujê siê z tego kraju...

  4. #3
    Kursant Awatar Konar669
    Imiê
    Rafa³
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 @ hybryda Mazdy LF22
    Opis
    Mondeo MK3 2001 Ghia, ciê¿ko doinwestowany - ig³a
    Od
    25 Mar 2013
    Mieszka w
    Olsztyn
    Tak kompletnie bez objawowo dolot roztrzaska³by siê? Z tego co wiem, nie by³o nic a nic s³ychaæ, je¶li chodzi o terkot klapek.

Podobne w±tki

  1. [Duratec]Brak napêdu walków rozrz±du. Uszkodzenie rozrz±du..
    By dadi in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-09-2009, 18:48
  2. Napinacz ³añcucha rozrz±du w V6
    By V6 in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-05-2005, 17:46

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów