+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 171
  1. #101
    Pieszy
    Model
    GHIA
    Silnik
    TDCI
    Od
    12 Jul 2015
    Mieszka w
    Tychy

    Wiązka

    witam,
    zakupiłem wiązkę do forda mondeo mk3 z bluetooth mam tez zmieniarkę do forda i chciałbym to podłączyć mam nawigacje denso.
    Moje pytanie jak podłączyć te 2 wiązki w jedną kolorami ? brakuje mi tylko 2 kolorów czarny z pomarańczowym paskiem i niebieski z białym paskiem bardzo proszę o pomoc.
    Widziałem kilka osób się z tym bawiła wiec proszę o porade
    moje wiazki :
    https://zapodaj.net/d32fba52af084.jpg.html
    https://zapodaj.net/f9345c6056067.jpg.html
    https://zapodaj.net/bc21e710d56ca.jpg.html

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #102
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Witam,
    was ciepło, jestem nowy na tym forum i ja też postanowiłem doposażyć swojego mondka w radionawigacje denso, ja miałem przedtem vnr 9000 i mam samochód przed liftem (1 wersja), i teraz tak czy ktoś jak podłączał radio denso to wyprowadzał can z obd czy z klimatronika czy bezpośrednio z gema, ogólnie udało mi się podłączyć częściowo po kolorach kabelków i po rozpisce.
    jedyny problem to :
    Pin 5. Czarno/pomarańczowy –przewód biegnie do 10 pinu wtyczki GEMU (nie ma do której wtycznki – jutro sprawdze w TISie), połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.
    co to za przewód?
    Pin13. Pomarańczowy/zielony – bezpiecznik F71 (10A) +12V po przękręceniu zapłony w pozycję 1, nie ma on swojego odpowiednika w dużej kostce, należy go w niej zmostkować z 2 pinem dla zapewnienia zasilania dla zmieniarki. CHYBA: żeby podłączyć zmieniarkę w trybe jednogodzinnym podłączyć ten pin do pinu nr 1 w dużej kostce.
    czy on zasila też inne rzeczy(mam brak zmieniarki)?
    Pin 15. Biały/czerwony – wyjście AUX jednostki pin 4, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.
    Pin 16. Szary/czerwony wyjście AUX jednostki pin 1, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.
    Pin 17. czarny wyjście AUX jednostki pin 3, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.
    tych chyba nie trzeba podłączać?bo to są wejścia audio aux

    Pin 1. Orange/ black – Fuse 72 (20 Amp) permanent live, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 1. Pomarańczowy/czarny – bezpiecznik F72 (20A) – stały +12V, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 2. Yellow/ green – fuse 69 (7.5 Amp) Live when key turned to position 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 2. Żółto/zielony – bezpiecznik F72 (A) – +12V po kluczyku w pozycji 1, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 3. Brown/ yellow – To Pin 2 of remote unit on steering column, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 3. Brązowy/żółty – przewód biegnie do 2 pinu wtyczki od sterowania przy kierownicy, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 4. White/ black – To Pin 1 of remote unit on steering column, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 4. Biały/czarny –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki od sterowania przy kierownicy, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 5. Black/ orange – To pin 10 of gem module, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 5. Czarno/pomarańczowy –przewód biegnie do 10 pinu wtyczki GEMU (nie ma do której wtycznki – jutro sprawdze w TISie), połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 6. Blue/ red – Can bus negative, this wire is also in the quadlock connector but is a solid blue colour, it also needs pin 18 connecting to it to link the extra can bus for the CD changer/ DVD drive.
    Pin 6. Niebiesko/czerowy – minusowy przewód CAN podłączyć do całego niebieskiego przewodu w dużej wtyczce, dodatkowo trzeba zrobić mostek do pinu 18 w dużej kostce żeby podać CAN na zmieniarkę CD/napęd DVD

    Pin 7. Grey/ red Can bus positive, this wire is also in the quadlock connector but is a solid grey colour, it also needs pin 19 connecting to it to link the extra can bus for the CD changer/ DVD drive.
    Pin 7. Szaro/czerwony – minusowy przewód CAN podłączyć do całego szarego przewodu w dużej wtyczce, dodatkowo trzeba zrobić mostek do pinu 18 w dużej kostce żeby podać CAN na zmieniarkę CD/napęd DVD

    Pin 8. White – Rear right speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 8. Biały–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika prawy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 9. White/ violet – Rear left speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 9. Biały/fioletowy–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika lewy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 10. White/ red – Front right speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 10. Biały/czerwony–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika prawy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 11. White/ black – Front left speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 11. Biały/czarny–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika lewy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 12. Grey/ black – Front left speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 12. Szary/czarny –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika lewy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 13. Orange/ green – Fuse 71 (10 amp) Live when ignition key turned to position 1, there is no equivalent wire in the quadlock connector, link it together with Pin 2 to provide the switched power feed to the CD changer/ DVD unit. If you want to use the changer in the "one hour" mode and to be able to remember where it was from last time you can connect this to Pin 1.
    Pin13. Pomarańczowy/zielony – bezpiecznik F71 (10A) +12V po przękręceniu zapłony w pozycję 1, nie ma on swojego odpowiednika w dużej kostce, należy go w niej zmostkować z 2 pinem dla zapewnienia zasilania dla zmieniarki. CHYBA: żeby podłączyć zmieniarkę w trybe jednogodzinnym podłączyć ten pin do pinu nr 1 w dużej kostce.

    Pin 14. Black/ blue – Light switch pulse width module pin 9, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 14. Czarny/niebieski – przewód biegnie do jakiegoś modułu podświetlenia na pin 9, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 15. White/ red – Aux in unit pin 4, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together. Pin 16. Grey/ red – Aux in unit pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 15. Biały/czerwony – wyjście AUX jednostki pin 4, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.
    Pin 16. Szary/czerwony wyjście AUX jednostki pin 1, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.


    Pin 17. Black – Aux in unit pin 3, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 17. czarny wyjście AUX jednostki pin 3, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 18. Blue/ red – Can bus negative, link to pin 6.
    Pin 18. Niebieski/czerwomy – CAN - zmostkować z pinem 6

    Pin 19. Grey/ red – Can bus positive, link to pin 7.
    Pin 18. szary/czerwony – CAN + zmostkować z pinem 7

    Pin 20. Green/ white – to reverse switch, run in a reverse live feed as described above.
    Pin 20. Zielony/biały – jakiś przełącznik odwracania – nie mam pojęcia co to.

    Pin 21. Grey – Rear right speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 21. Szary –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika prawy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 22. Grey/ white – Rear left speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 22. Szary/biały –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika lewy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 23. Grey/ red – Front right speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together (Note that although this is the same colour wire as pin 19 it is a larger diameter/ gauge wire).
    Pin 23. Szary/czerwony –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika prawy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze. W dużej kostce ma on inny przekrój – jest grubszy.
    oraz ostatnie pytanie gdzie jest masa?

  4. #103
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Oczywiscie że potrzeba CAN
    GEM-OBD-CLIMATRONIC
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  5. #104
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez weksla Zobacz posta
    Oczywiscie że potrzeba CAN
    GEM-OBD-CLIMATRONIC
    czyli jak wyprowadzę z obd lub climatronika to będzie dobrze tak, a z resztą będziesz coś wiedział na temat pinu 5 i auxa oraz gdzie jest masa w kostce.

  6. #105
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Trzeba szeregowo pociągnąć CAN miedzy Gem-obd-climatronic i do Denso
    Ja już niewiele pamietam robiłem to kilka lat wstecz
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  7. #106
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Ok czaje, a pin 5 z czego wyprowadzales, i jak sobie poradziles z masa

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  8. #107
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    nie wiem od czego sa te pomaranczowe kabelki

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  9. #108
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Doprowadzilem juz ls can do radia czyli ten can od multimediow oraz zmienilem gem na polift, i nadal nie chce wstac, panowie pomorzecie, bo juz sam nie wiem co sie schrzanilo

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  10. #109
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Pin 6. Niebiesko/czerowy – minusowy przewód CAN podłączyć do całego niebieskiego przewodu w dużej wtyczce, dodatkowo trzeba zrobić mostek do pinu 18 w dużej kostce żeby podać CAN na zmieniarkę CD/napęd DVD

    Dobra szukam na własną kieszeń, duża kostka to zakładam że to kostka do radia, a duża wtyczka to gdzie???
    bo napęd dvd podłączam bezpośrednio do radia, czy znajdzie się dobra duszyczka i pomorze?

  11. #110
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Dobra teraz tak:
    Tabela Rozpiski pinów climatronik przed i po LF (niestety nie wiem gdzie wpinamy ls CAN do multimediów):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tabelka pinów w climatronik przed i po lift.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	131.8 KB
ID:	5838
    rozkład kostki vnr9000 oraz 6000cd:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NAVpinouts.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	47.3 KB
ID:	5839
    rozkład dużej kostki Denso:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_awc.blogi-63627-1.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	25.9 KB
ID:	5841
    Tabela rozkładu pinów podgrzewania szyby przód tył przed LF i po LF:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	90c139ab506a.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	35.7 KB
ID:	5840
    nie mam opisu świateł awaryjnych ale też zrobię dla potomnych jak mi się uda uruchomić wszystko.
    Ostatnio edytowane przez kondi06 ; 30-11-2016 o 11:04

  12. #111
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jacus1555 Zobacz posta
    witam,
    zakupiłem wiązkę do forda mondeo mk3 z bluetooth mam tez zmieniarkę do forda i chciałbym to podłączyć mam nawigacje denso.
    Moje pytanie jak podłączyć te 2 wiązki w jedną kolorami ? brakuje mi tylko 2 kolorów czarny z pomarańczowym paskiem i niebieski z białym paskiem bardzo proszę o pomoc.
    Widziałem kilka osób się z tym bawiła wiec proszę o porade
    moje wiazki :
    https://zapodaj.net/d32fba52af084.jpg.html
    https://zapodaj.net/f9345c6056067.jpg.html
    https://zapodaj.net/bc21e710d56ca.jpg.html
    na pierwszej focie masz wiązkę do której podłączasz zmieniarkę, ogólnie powinieneś mieć inną wiązkę miedzy radiem a zmieniarką i napędem dvd. do dvd idą 3 kabelki a mianowicie podłączenie dvd, kostka do zmieniarki i antena zaś z drugiej strony powinny być też 3 kostki a mianowicie kostka dvd(wpinamy w radio), kostka zmieniarki wpinamy w szarą kostkę od instalacji radia i antena.wg tego:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opis.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	169.7 KB
ID:	5842

  13. #112
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Dobra idalo sie odpalic denso i teraz tak, denso nie widzi klimatronikamysle ze jest to spowodowane zlym canem, w rozpsce piszecie o kostce klimatronika ale noe piszecie czy biala czy czarna, daloby sie dowiedziec o ktora chodzi

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  14. #113
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cramp120 Zobacz posta
    Zlącze diagnostyczne pin 3 -> c539 pin 18 -> c518 (kostka radia) pin 9 -> GEM Brązowe c430 pin 12
    Złacze diagnostyczne pin 11 -> c539 pin 19 -> c518 (kostka radia) pin 10 -> GEM Brązowe c430 pin 13
    W poniedziałek podłącze LS CAN z denso do klimatronika, wg. rozpiski sieć ls CAN i DNC CAN są to od dzielne sieć w żaden sposób nie połączone, wiec zakładam że dlatego nie łączy się denso z klimatronikiem,, oczywiście jak naprawię ten błąd dam rozwiązanie jego

  15. #114
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kondi06 Zobacz posta
    ls CAN i DNC CAN
    ?
    W Mondeo jest MS-CAN i HS-CAN. A sieci te łączą się właśnie w panelu klimatronika, który jest jednocześnie mostkiem pomiędzy HS a MS.

    Poczytaj:
    https://drive.google.com/open?id=0B7...kEzdWZZTURBX2c

  16. #115
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez RadkoR Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez kondi06 Zobacz posta
    ls CAN i DNC CAN
    ?
    W Mondeo jest MS-CAN i HS-CAN. A sieci te łączą się właśnie w panelu klimatronika, który jest jednocześnie mostkiem pomiędzy HS a MS.

    Poczytaj:
    https://drive.google.com/open?id=0B7...kEzdWZZTURBX2c
    Dzieki, teraz jestem pewien ze dołażenie tego drugiego cana do klimatronika spowoduje ze denso zobaczy go...
    a te nazwy czyli LS CAN mam z opisu OBD dla mondeo gdzie jest to opisane na pinach, zaś druga nazwa, Czyli DNC CAN jest też z opisu OBD oraz opisu pinów Climatronika przed LF. Wiec myślałem że są to prawidłowe oznaczenia...jeżeli się myliłem to przepraszam.
    Ostatnio edytowane przez kondi06 ; 12-12-2016 o 09:47

  17. #116
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Podłączyłem CAN do klimatronika i niestety nadal nie działa klimatronik a dodatkowo jak jest połączony to denso wywala komunikat wiec nadal nie rozwiazalem tego problemu

    Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

  18. #117
    Niedzielny kierowca Awatar DonMondeo
    Imię
    Arek
    Model
    Volvo & Skoda
    Silnik
    320KM & 184 KM
    Opis
    R Design & RS
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    a to nie oznacza czasami braku zgodności numeru VIN?
    Jest Skoda Octavia RS (2.0 TDI 184 KM Magic Challenge)
    Jest Volvo XC90 (T6 R-Design 320KM Black)

    Było -> 5x Mondeo MKIII (2.0 TDCI 115 KM Panther Black Metalik oraz ST220 Panther Black Metalik oraz 2.2 TDCI 155KM Machine Silver Metalik oraz ST220 Machine Silver Metalik oraz 2.2 TDCI 187 KM Panther Black Metalik)

  19. #118
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez DonMondeo Zobacz posta
    a to nie oznacza czasami braku zgodności numeru VIN?
    Pewnie masz rację, tylko pytanie jak tego uniknąć, czy jest sposób na wyłączenie tego podczas demontażu denso, jak sądzisz DonMondeo. Zakładam że pobrał vin wtedy kiedy podłączyłem klimatronika. ewentualnie napę dvd mu nie przypasił.

  20. #119
    Niedzielny kierowca Awatar DonMondeo
    Imię
    Arek
    Model
    Volvo & Skoda
    Silnik
    320KM & 184 KM
    Opis
    R Design & RS
    Od
    11 Aug 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kondi06 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez DonMondeo Zobacz posta
    a to nie oznacza czasami braku zgodności numeru VIN?
    Pewnie masz rację, tylko pytanie jak tego uniknąć, czy jest sposób na wyłączenie tego podczas demontażu denso, jak sądzisz DonMondeo. Zakładam że pobrał vin wtedy kiedy podłączyłem klimatronika. ewentualnie napę dvd mu nie przypasił.
    Zastanawiam się czy wgranie softu nie załatwi sprawy. Można sprawdzić. Podaj swój e-mail to prześlę soft do Ciebie.
    Jest Skoda Octavia RS (2.0 TDI 184 KM Magic Challenge)
    Jest Volvo XC90 (T6 R-Design 320KM Black)

    Było -> 5x Mondeo MKIII (2.0 TDCI 115 KM Panther Black Metalik oraz ST220 Panther Black Metalik oraz 2.2 TDCI 155KM Machine Silver Metalik oraz ST220 Machine Silver Metalik oraz 2.2 TDCI 187 KM Panther Black Metalik)

  21. #120
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.6 125 KM
    Od
    16 Nov 2016
    Mieszka w
    warszawa
    kondi06@onet.eu
    Dzięki, mam nadzieje że to załatwi sprawę, ogólnie jestem po wymianie napędu dvd
    dzisiaj wrzucę zdjęcia z menu serwisowego.
    Ostatnio edytowane przez kondi06 ; 16-12-2016 o 10:59

Podobne wątki

  1. Denso do przedlifta mk3mdo
    By DeMbA in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 09:06
  2. [MkIII] zderzak z 2 lift do przedlifta
    By MarcinDw in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 23:07
  3. Denso samozałączające się nawiewy w Denso
    By Czarodziej_nh in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 14:56
  4. [MkIII] Denso montaż do przedlifta
    By darpaj in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 23:03
  5. [MkIII] Spis żarówek do przedlifta
    By rustin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 11:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów