+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 171
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz

    Dołożenie zestawu DENSO do mk3 przedlifta

    hej.
    Jestem w trakcie dokładania DENSO do mojego przedliftowego mondeo. (Kokpit praktycznie cały jest już dawno przerobiony na polift, także tyle dobrze że nie ma problemu z climatronikiem).
    Jak widzicie na fotce auto totalnie rozbebeszone.

    Puściłem wiązke główną tak jak było to fabrycznie pod wykładziną, puściłęm antenę dodatkową na tył auta tez tak jak to było seryjnie (Tylko instalka bo fabrycznej dodatkowej anteny (pasek na szybie) brak - może kiedyś się trafi. Założyłem i popodpinałem zmieniarke i napęd Navi. Pociągłem antene głównąna dach. To wszystko łatwizna. teraz zaczynają się schody

    Największym problemem jest to że nie posiadam magistrali CAN (pin 3 i 11 w złączu diagnostycznym nie osadzony)


    Z tego co wiem od kolegi Recondo nie odpalę DENSO bez posiadania tej linii CAN. W związku z tym podstawowe pytanie jak i skąd tą linie poprowadzić?

    Kolejnym problemem są zupełnie inne kostki od instalacji radiowej w mondeo przed i poliftowym, w związku z tym wykonałem parę fotek jak to wygląda w rzeczywistości. Będę wdzięczny jeśli ktoś na podstwaiwe schematów i opisów kostek wykona mi "wirtualne połączenie - co do czego w poszczególnych instalacjach" Z pewnością się odwdzięcze jak uda mi się uruchomic DENSO.

    Poniżej foty kostek przedliftowych, są 3 kostki (i 4 kostka z jednym kablem nie wiadomo do czego służąca)

    Oto one:
    Kostka pierwsza (czarna) z osadzonymi 6 pinami służącymi jak przypuszczam do zasilenia i podświetlenia radia



    Kostka druga (biała) z osadzonymi wszystkimi 8 pinami to sa głośniki i kolory kabli zgadzają się z kolorami kabli we wtyczce poliftowej od DENSO więc tu problem z głowy bo wystarczy to tylko polutować.



    Ostatnią 3 kostką jest mała kostka żółta z osadzonymi 4 pinami.


    Dodatkowo jest tez tam dziwna różowa kostka z jednym kablem i jednym osadzonym pinem której nigdy nei miałem nigdzie podłączonej. Oto ona:



    Ja do tej pory miałem zamontowane radio Blaupunkt Navi travel EX, miałem wykorzystaną wtyczkę do kótrej wchodza te 2 kostki (biała i czarna) oraz dolutowaną żółta wtyczkę do tej żółtej kostki, oto one:



    Oryginalna kostka (ta duża) od DENSO wygląda w ten sposób:




    Jeśli chodzi o kable głośnikowe (8 szt) to nie ma problemu bo wiem które to są i są takiego samego koloru jak w wiązce DENSO, problemem jest reszta kabli które musze lutować orqaz magistrala CAN której nieposiadam.

    A oto opis kostki DENSO:

    No i opis pinów:


    A tutaj cały schemat dla fachowców:


    Za wszelkie rady i każdą wskazówke bardzo dziękuję. Mam nadzieję, że uda sięt o ogarnąć, a wtedy napewno powstanie tutorial dla potomnych
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar Mario
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK IV TDCI 163 PS
    Od
    25 Aug 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Can jest na białej kostce klimatronika pin 5 can+ i pin 6 can-

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Co do pierwszych dwóch kostek, to jest to raczej standardowe połączenie w systemie ISO czyli coś takiego:
    http://obrazki.elektroda.pl/1975789000_1296847491.jpg

    Co do reszty to jutro postaram się pogrzebać ale nie obiecuję, że coś znajdę
    Ogólnie to nie są przedliftowe kostki tylko przerabiane kostki ISO - ori wyglądają trochę inaczej. Ja akurat mam wybebeszone radio bo zmieniam konsolę, więc możemy spróbować dojść po kolorach żył co może być czym w pozostałych dwóch kostkach.
    Napisz jakie są bo z foty to różnie może wyjść.

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Dzięki koledzy zapomoc, Co do białej kostki climatronica to musze popatrzec jak mam u siebie ze względu na to że ja mam przerabianego climatronica z przedliftowego na polifta więc kable od CAN + i - są pewnie odcięte, Nie mam pojęcia jak to wszystko połaćzyć.

    Aha jest mała niespodzianka hehe. Poniewaz mój polift był wyprodukowany w maju 2003 więc cześć rzeczy było już z polifta, jak się okazuje instalacja fabrycznie jest już poliftowa z wyjątkiem braku CAN,
    Instalacja zakończona była poprostu wtyczkami przedliftowymi które można odpiać (jest wtyka) do której podłączamy odcinek instalacji poliftowej od DENSO. O dokąłdnie ten odcinek:


    Oto gdzie kryła się owa wtyczka (ta szara)


    I teraz dla porównania przedstawiam wtyczke z mojego auta (tąfabryczną już poliftową jednak nie kompletną)
    Widok z jednej strony

    Widok z drugiej strony:


    Teraz dla porównania przedstawiam oryginalną wtyczke do DENSO z obsadzonymi pinami 2,4,5,6,7 i 14 - CO TO ZA KABLE NIE WIEM? - PEWNIE JEST TU CAN I COŚ JESZCZE

    Widok z jednej strony:


    Widok z drugiej strony:


    Teraz pytanie skąd podciągnąć te kable i co to za kable.
    Dodam iż gdy podłączę mojego dotychczasowego Blaupunkta travelpilota EX do tej nowej końcówki instalacji to wszystko działa z wyjątkiem sterowania z joysticka przy kierownicy.
    Ostatnio edytowane przez weksla ; 02-04-2014 o 00:44
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    Powiem ci tak. Przerabiam to właśnie. Rocznik praktycznie ten sam co twój. Z CAN'em jest taka sprawa, że jeżeli go podciągniesz od climatronica to nadal nie będzie działać, bo do radia,Denso etc. musi być CAN ... ale do multimediów. Jeżeli masz GEM poliftingowy to zostaje wymiana wiązki. Kiedyś szukałem, żeby wyprowadzić może CAN'a dla radia ale ze schematów w sumie nic nie wynika. Ja mam do wymiany konsolę więc przy okazji wymienię też całą wiązkę pod deską rozdzielczą.

    ---------- Post added at 20:26 ---------- Previous post was at 20:16 ----------

    Aa ... tu coś znalazłem:
    http://www.forumforda.pl/showthread....57571&langid=1

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Sęk w tym że ja nie chciałbym wymieniac całej wiązki, bo to znaczy wybebeszenie całego auta, a to mi się nie uśmiecvha, jakoś się to przecież da zrobić
    Kwestia tylko czasu i pomocy dobrych ludzi.

    ---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 20:35 ----------

    Może mi ktoś dać rozpiske pinów w tej kostce? Co jest co?

    i druga strona
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    To by trzeba obmacać jakąś wiązke, co by znaleźć skąd on wychodzi.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Jak możesz to prześwietl sobie w tej wiązce do DENSO z dużą kostką, jak idą przewody z szarej (w której są osadzone) do dużej czarnej - miernikiem na funkcji buczek, i będzie wiadomo na który pin trafiają do radia - może to da jakieś dodatkowe info.
    Co do CANa to przyznaje, że nie miałem czasu zajrzeć dzisiaj, spróbuję za chwilę czy coś mam jak nie to jutro będę szukał.

    Ta wtyczka to C38:

    Pin 1. Orange/ black – Fuse 72 (20 Amp) permanent live, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 2. Yellow/ green – fuse 69 (7.5 Amp) Live when key turned to position 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 3. Brown/ yellow – To Pin 2 of remote unit on steering column, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 4. White/ black – To Pin 1 of remote unit on steering column, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 5. Black/ orange – To pin 10 of gem module, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 6. Blue/ red – Can bus negative, this wire is also in the quadlock connector but is a solid blue colour, it also needs pin 18 connecting to it to link the extra can bus for the CD changer/ DVD drive.
    Pin 7. Grey/ red Can bus positive, this wire is also in the quadlock connector but is a solid grey colour, it also needs pin 18 connecting to it to link the extra can bus for the CD changer/ DVD drive.
    Pin 8. White – Rear right speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 9. White/ violet – Rear left speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 10. White/ red – Front right speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 11. White/ black – Front left speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 12. Grey/ black – Front left speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 13. Orange/ green – Fuse 71 (10 amp) Live when ignition key turned to position 1, there is no equivalent wire in the quadlock connector, link it together with Pin 2 to provide the switched power feed to the CD changer/ DVD unit. If you want to use the changer in the "one hour" mode and to be able to remember where it was from last time you can connect this to Pin 1.
    Pin 14. Black/ blue – Light switch pulse width module pin 9, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 15. White/ red – Aux in unit pin 4, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together. Pin 16. Grey/ red – Aux in unit pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 17. Black – Aux in unit pin 3, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 18. Blue/ red – Can bus negative, link to pin 6.
    Pin 19. Grey/ red – Can bus positive, link to pin 7.
    Pin 20. Green/ white – to reverse switch, run in a reverse live feed as described above.
    Pin 21. Grey – Rear right speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 22. Grey/ white – Rear left speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 23. Grey/ red – Front right speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together (Note that although this is the same colour wire as pin 19 it is a larger diameter/ gauge wire).



    Reszta:
    Connector A (C517/C518)
    Speakers (C517)
    Pin 1 Right Rear +
    Pin 2 Right Front +
    Pin 3 Left Front +
    Pin 4 Left Rear +
    Pin 5 Right Rear –
    Pin 6 Right Front –
    Pin 7 Left Front –
    Pin 8 Left Rear –
    Power (C518)
    Pin 9 CAN +
    Pin 10 CAN –
    Pin 11 Keycode Ground
    Pin 12 Ground
    Pin 13 Alarm Sense (From GEM)
    Pin 14 Illumination
    Pin 15 Battery + (From F72)
    Pin 16 Ign. Sense (Accessory) (From F69)
    Connector B (C520)
    Pin 1 Mono +
    Pin 2 Sw A+ (Switched Output (On when stereo is on) - Used with Rear Seat DVD's)
    Pin 3 Aux L+ (CD Changer)
    Pin 4 Aux R + (CD Changer)
    Pin 5 PTA (Phone Mute)
    Pin 6 SWC (Steering Wheel Controls)
    Pin 7 Mono -
    Pin 8 SWC Gnd (Steering Wheel Controls)
    Pin 9 Aux L – (CD Changer)
    Pin 10 Aux R – (CD Changer)
    Pin 11 Rev Sense (Used for Navigation)
    Pin 12 AVC
    Connector C (C519)
    Pin 1 RSE L+ (Rear Seat Entertainment)
    Pin 2 RSE R+ (Rear Seat Entertainment)
    Pin 3 Mono 2 +
    Pin 4 Sub W +
    Pin 5 Aux 2 L (Glovebox Aux Socket L)
    Pin 6 Audio Gnd
    Pin 7 RSE L – (Rear Seat Entertainment)
    Pin 8 RSE R – (Rear Seat Entertainment)
    Pin 9 Mono 2 –
    Pin 10 Sub W –
    Pin 11 Aux 2 R (Glovebox Aux Socket R)
    Pin 12 Mic.

    Ostatnio edytowane przez maciekelga ; 02-04-2014 o 23:25 Powód: dodane opisy złącz

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    hej
    Potrafi ktoś biegły w angielskim przełożyć mi to na techniczny angielski (tłumacz google pozostawia wiele do życzenia)
    Ostatnio edytowane przez weksla ; 04-04-2014 o 00:31
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Chcesz wszystko na PL?

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Jesli mozesz to jasne
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Pin 1. Orange/ black – Fuse 72 (20 Amp) permanent live, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 1. Pomarańczowy/czarny – bezpiecznik F72 (20A) – stały +12V, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 2. Yellow/ green – fuse 69 (7.5 Amp) Live when key turned to position 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 2. Żółto/zielony – bezpiecznik F72 (A) – +12V po kluczyku w pozycji 1, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 3. Brown/ yellow – To Pin 2 of remote unit on steering column, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 3. Brązowy/żółty – przewód biegnie do 2 pinu wtyczki od sterowania przy kierownicy, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 4. White/ black – To Pin 1 of remote unit on steering column, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 4. Biały/czarny –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki od sterowania przy kierownicy, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 5. Black/ orange – To pin 10 of gem module, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 5. Czarno/pomarańczowy –przewód biegnie do 10 pinu wtyczki GEMU (nie ma do której wtycznki – jutro sprawdze w TISie), połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 6. Blue/ red – Can bus negative, this wire is also in the quadlock connector but is a solid blue colour, it also needs pin 18 connecting to it to link the extra can bus for the CD changer/ DVD drive.
    Pin 6. Niebiesko/czerowy – minusowy przewód CAN podłączyć do całego niebieskiego przewodu w dużej wtyczce, dodatkowo trzeba zrobić mostek do pinu 18 w dużej kostce żeby podać CAN na zmieniarkę CD/napęd DVD

    Pin 7. Grey/ red Can bus positive, this wire is also in the quadlock connector but is a solid grey colour, it also needs pin 19 connecting to it to link the extra can bus for the CD changer/ DVD drive.
    Pin 7. Szaro/czerwony – minusowy przewód CAN podłączyć do całego szarego przewodu w dużej wtyczce, dodatkowo trzeba zrobić mostek do pinu 18 w dużej kostce żeby podać CAN na zmieniarkę CD/napęd DVD

    Pin 8. White – Rear right speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 8. Biały–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika prawy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 9. White/ violet – Rear left speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 9. Biały/fioletowy–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika lewy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 10. White/ red – Front right speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 10. Biały/czerwony–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika prawy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 11. White/ black – Front left speaker pin 2, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 11. Biały/czarny–przewód biegnie do 2 pinu wtyczki głośnika lewy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 12. Grey/ black – Front left speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 12. Szary/czarny –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika lewy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 13. Orange/ green – Fuse 71 (10 amp) Live when ignition key turned to position 1, there is no equivalent wire in the quadlock connector, link it together with Pin 2 to provide the switched power feed to the CD changer/ DVD unit. If you want to use the changer in the "one hour" mode and to be able to remember where it was from last time you can connect this to Pin 1.
    Pin13. Pomarańczowy/zielony – bezpiecznik F71 (10A) +12V po przękręceniu zapłony w pozycję 1, nie ma on swojego odpowiednika w dużej kostce, należy go w niej zmostkować z 2 pinem dla zapewnienia zasilania dla zmieniarki. CHYBA: żeby podłączyć zmieniarkę w trybe jednogodzinnym podłączyć ten pin do pinu nr 1 w dużej kostce.

    Pin 14. Black/ blue – Light switch pulse width module pin 9, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 14. Czarny/niebieski – przewód biegnie do jakiegoś modułu podświetlenia na pin 9, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 15. White/ red – Aux in unit pin 4, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together. Pin 16. Grey/ red – Aux in unit pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 15. Biały/czerwony – wyjście AUX jednostki pin 4, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.
    Pin 16. Szary/czerwony wyjście AUX jednostki pin 1, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.


    Pin 17. Black – Aux in unit pin 3, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 17. czarny wyjście AUX jednostki pin 3, należy połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 18. Blue/ red – Can bus negative, link to pin 6.
    Pin 18. Niebieski/czerwomy – CAN - zmostkować z pinem 6

    Pin 19. Grey/ red – Can bus positive, link to pin 7.
    Pin 18. szary/czerwony – CAN + zmostkować z pinem 7

    Pin 20. Green/ white – to reverse switch, run in a reverse live feed as described above.
    Pin 20. Zielony/biały – jakiś przełącznik odwracania – nie mam pojęcia co to.

    Pin 21. Grey – Rear right speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 21. Szary –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika prawy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 22. Grey/ white – Rear left speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together.
    Pin 22. Szary/biały –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika lewy tył, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze.

    Pin 23. Grey/ red – Front right speaker pin 1, this wire is also in the quadlock connector and is the same colour so just join the two together (Note that although this is the same colour wire as pin 19 it is a larger diameter/ gauge wire).
    Pin 23. Szary/czerwony –przewód biegnie do 1 pinu wtyczki głośnika prawy przód, połączyć z przewodem w dużej kostce w takim samym kolorze. W dużej kostce ma on inny przekrój – jest grubszy.
    Ostatnio edytowane przez maciekelga ; 03-04-2014 o 23:30

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    Cytat Zamieszczone przez maciekelga Zobacz posta
    Szaro/czerwony – minusowy przewód CAN podłączyć do całego szarego przewodu w dużej wtyczce, dodatkowo trzeba zrobić mostek do pinu 18 w dużej kostce żeby podać CAN na zmieniarkę CD/napęd DVD
    Co za duża wtyczka?

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar maciekelga
    Imię
    Maciek
    Model
    Mazda 6 GH
    Silnik
    2.0 DISI
    Od
    03 Mar 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    To ta czarna poliftowa duza kostka do radia.

    Wykleklekotane z SGT

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Dokładnie to ta wielka kostka w radiach poliftowych.

    wysłane z galaktycznego gada...
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    Ale skąd wziąć CAN dalej nie wiadomo . Ale już chyba znalazłem rozwiązanie. Czy tak, czy tak GEM jest do wymiany o ile masz przedlifta. Jeżeli masz ten model przejściowy co już np. lampki były poliftowe itd to i tak musisz wymienić gem bo on jest przedliftingowy. Chcąc doprowadzić CAN do radia musisz wziąć sygnał z 12 i 13 pinu brązowej kostki w GEMie(c430) doprowadzić odpowiednio do 9 i 10 przy radiu. Jeżeli chcesz jeszcze do złącza diagnostycznego to do pinu 3 i 11. W przedlifcie te piny nie są wyprowadzone z GEMu (poprostu ich nie ma)
    Czyli 12 z brązowej kostki(c430) łączysz z 9 przy radiu i 3 przy złączu diagnostycznym.
    13 (c430) łączysz z 10 przy radiu i 11 przy złączu.
    Ostatnio edytowane przez cramp120 ; 04-04-2014 o 19:27

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Ale skoro nie miałem problemu z światłami awaryjnymi podczas przeróbki panelu na polift to chyba mam poliftowy GEM? Da się to jakoś po VINIE poznać? Zapomniałeś że trzeba jeszcze kostki od klimy uzbroić w CAN.

    wysłane z galaktycznego gada...

    ---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

    Crp jesteś na etapie przekładki? Podaj mi swoje gg jeśli używasz

    wysłane z galaktycznego gada...

    ---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:30 ----------

    Cytat Zamieszczone przez weksla Zobacz posta
    Ale skoro nie miałem problemu z światłami awaryjnymi podczas przeróbki panelu na polift to chyba mam poliftowy GEM? Da się to jakoś po VINIE poznać? Zapomniałeś że trzeba jeszcze kostki od klimy uzbroić w CAN.

    wysłane z galaktycznego gada...

    ---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

    Cramp jesteś na etapie przekładki? Podaj mi swoje gg jeśli używasz

    wysłane z galaktycznego gada...


    wysłane z galaktycznego gada...
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    Cytat Zamieszczone przez weksla Zobacz posta
    Ale skoro nie miałem problemu z światłami awaryjnymi podczas przeróbki panelu na polift to chyba mam poliftowy GEM
    Ja też zmieniałem ... i też się zdziwiłem jak mi się zacieły choć podłączyłem tak jak wszyscy mówili. Podpiąłem tylko jeden kabelek i zaczęło działać . Ford strasznie nakombinował. Możliwe jest że bebechy w środku gemu są poliftowe tylko piny nie wyprowadzone. Najlepiej wyjmij GEM i sprawdź czy masz przy brązowej kostce pin 12 i 13

    ---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:39 ----------

    Cytat Zamieszczone przez weksla Zobacz posta
    Zapomniałeś że trzeba jeszcze kostki od klimy uzbroić w CAN.
    Tylko że panel klimatronika nie potrzebuje tego sygnału CAN od radia . To też niby jest CAN tylko on nie steruje multimediami.

    ---------- Post added at 18:42 ---------- Previous post was at 18:40 ----------

    Cytat Zamieszczone przez weksla Zobacz posta
    Crp jesteś na etapie przekładki?
    Ja założyłem radio od mk4 i konsolę od polifta . Już trochę siedziałem przy tym. Teraz po pół roku temat wrócił ale tym razem już wiem co muszę zrobić żeby nie musieć ustawiać za każdym razem radia. Pozostaje kupić mi GEM

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar weksla
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    15 Jul 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Ok sprawdze jutro ten gem. A powiedz czy pociągnięcie tego Cana jest trudne i jest z tym dużo roboty?

    wysłane z galaktycznego gada...
    MONDEO mk3 2.0 TDCI 130KM by V-tech
    190ps 460Nm http://www.stdrivers.pl

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    Odpięcie kostek od Gemu, rozpięcie brązowej i dołożenie kabelków do 12 i 13 pinu (najlepiej mieć jakieś niepotrzebne,krótkie kabelki z pinami) i podciągnięcie tego do radia, do pinów 9 i 10 (CAN+ i CAN-). No i w sumie to tyle jeżeli chodzi o radio/DENSO.

Podobne wątki

  1. Denso do przedlifta mk3mdo
    By DeMbA in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 10:06
  2. [MkIII] zderzak z 2 lift do przedlifta
    By MarcinDw in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 00:07
  3. Denso samozałączające się nawiewy w Denso
    By Czarodziej_nh in forum Nawigacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 15:56
  4. [MkIII] Denso montaż do przedlifta
    By darpaj in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 00:03
  5. [MkIII] Spis żarówek do przedlifta
    By rustin in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów