+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Daniel
    Opis
    Mondeo
    Od
    07 Jul 2005
    Mieszka w
    Szczecin

    [MkII] Wolne obroty czym regulować

    Witam w jaki sposób mam podnieść obroty w tej chwili mam ok 650-700 prosze o wskazanie ktora sruba reguluje sie obroty na pompie.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    nejprościej będzie jak kogoś posadzisz w aucie i każesz mu dodwać gazu, a Ty sobie będziesz patrzł na czym zatrzymuje sie ramie. Jak będe mieć jutro czas to pstrykne fotke mojej pompie z essiego i Ci wysle

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    jezeli obroty spadly same, to znaczy ze moze ktorys z elementow ukladu zaplonowego juz niedomagac... ja bym jednak sprawdzil co nieco niz tylko podkrecac....

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    regulacja wolnych obrotów (podniesienie) odbywać się będzie przez wkręcenie śruby podpierającej dźwignię stop- śruba jest na pompie wzdłuż osi auta- klucz 8 mm... później sprawdź czy prawidłowo schodzą obroty- 5 sekund z 5150 do jałowych- szybkość schodzenia z obrotów regulujesz przy pomocy śruby podpierającej dźwignię gazu...

    mowa jest oczywiście o modelu MKII!

    jeżeli masz MKIII to bladego pojęcia nie mam...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #5
    Kursant Awatar Esperal
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 1.8 125KM Kombi Panther Black
    Od
    07 Dec 2005
    Mieszka w
    Lubin
    Przed regulacją wyczysciłbym przepływke, krokowca i zrobił reset kompa.
    MkIII 1.8 Duratec Kombi

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Esperal
    Przed regulacją wyczysciłbym przepływke, krokowca i zrobił reset kompa.
    Kolego ... w turboklekocie przepływka daje tyle co nic (kalibruje tylko egr), krokowca nie ma a kompa resetować nie ma sensu, bo po pierwsze on nie geneuje błędów bo nie ma ich bufora a po drugie silnik sterowany jest praktycznie w 90% MECHANICZNIE- u nas jest mechaniczna pompa wtryskowa a nie elektroniczny wtrysk paliwa ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez insider69
    jezeli obroty spadly same, to znaczy ze moze ktorys z elementow ukladu zaplonowego juz niedomagac... ja bym jednak sprawdzil co nieco niz tylko podkrecac....
    siaki układ zapłonowy? albo pompa działa dobrze albo działa źle ... z układu "zapłonowego" to u nas są świece do podgrzania komór, wtryskiwacze do rozpylenia paliwa no i tłoki do zrobienia ciśnienia w komorze spalania ...a obroty są zależne od serwa podwyższającego wolne no i od śruby którą je na ciepłym silniku regulujemy...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  9. #8
    A może tak użytkownicy mdo TD zasugerowali moderatorowi o utworzenie osobnego dzału z obsługi i naprawy autek z tym silniczkiem
    Aby nie wychodziły takie śmieszne nieścisłości co trzeba zrobić jak np. wtym temacie

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez robert_4127
    A może tak użytkownicy mdo TD zasugerowali moderatorowi o utworzenie osobnego dzału z obsługi i naprawy autek z tym silniczkiem
    Aby nie wychodziły takie śmieszne nieścisłości co trzeba zrobić jak np. wtym temacie
    myślę że nie ma takiej potrzeby ... po to jest profil-a kolega ma uzupełniony, żeby właśnie nie było problemów ... a że koledzy nie zauważyli no to trzeba prostować sprawę ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    qrw003
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez BS
    regulacja wolnych obrotów (podniesienie) odbywać się będzie przez wkręcenie śruby podpierającej dźwignię stop- śruba jest na pompie wzdłuż osi auta- klucz 8 mm... później sprawdź czy prawidłowo schodzą obroty- 5 sekund z 5150 do jałowych- szybkość schodzenia z obrotów regulujesz przy pomocy śruby podpierającej dźwignię gazu...

    mowa jest oczywiście o modelu MKII!
    ...
    Nie do końca to jest takie proste, potrzebna jest jeszcze podkładka 4mm i czpień/wiertło 3mm:
    1. ciepły silnik
    2.pomiedzy dzwignie na pompie do której idzie linka przyspieszenia a srube o którą się opiera wkładasz podkładke o grubości 4 mm lub wiertło o takiej średnicy
    3. Znajdz dzwignie na pompie tą co ma srube do regulacji wolnych obrotów i opierająca się o nią mała dzwignia z napisem stop, odchylasz ją w prawo - jest tam otwór w który wkładasz wiertło o średnicy 3 mm blokując dzwignie w takiej pozycji .
    4. Srubą o która opiera się dzwignia z punktu 2 regulujesz prędkośc obrotowa na ok 1000 obr(podkładka 4mm cały czas pomiędzu śrubą a dzwignią).
    5.Usuń podkładke i wiertło zpunktu 3 i teraz ustaw sobie obroty biegu jałowego sruba na dzwigni o której pisałem w punkcie 3 - na 800- 850

    Mam nadzieje że jest to zrozumiałe jak sa jakies wątpliwości to wyjaśnie.
    U mnie zdało egzmin idealnie

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Cytat Zamieszczone przez insider69
    jezeli obroty spadly same, to znaczy ze moze ktorys z elementow ukladu zaplonowego juz niedomagac... ja bym jednak sprawdzil co nieco niz tylko podkrecac....
    siaki układ zapłonowy? albo pompa działa dobrze albo działa źle ... z układu "zapłonowego" to u nas są świece do podgrzania komór, wtryskiwacze do rozpylenia paliwa no i tłoki do zrobienia ciśnienia w komorze spalania ...a obroty są zależne od serwa podwyższającego wolne no i od śruby którą je na ciepłym silniku regulujemy...
    mi chodzilo o swiece, przewody, cewke zaplonowa...

  13. #12
    Kursant Awatar Esperal
    Imię
    Rafał
    Opis
    Mondeo MKIII 1.8 125KM Kombi Panther Black
    Od
    07 Dec 2005
    Mieszka w
    Lubin
    Ok, moja wina, poprostu nie zauważyłem
    MkIII 1.8 Duratec Kombi

  14. #13
    A powiedzie jak to jest z obrotami bez silniczka wspomagania wolnych obrotów bo obecnie go nie mam i w tej chwili jak pisałem mam obroty 650-700 i moje pytanie brzmi czy powinienem je teraz podnieść do 850 czy dopiero po zamontowaniu silnicza wolnych obrotów??

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez Esperal
    Przed regulacją wyczysciłbym przepływke, krokowca i zrobił reset kompa.
    Przy dieslu

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez hidaro
    A powiedzie jak to jest z obrotami bez silniczka wspomagania wolnych obrotów bo obecnie go nie mam i w tej chwili jak pisałem mam obroty 650-700 i moje pytanie brzmi czy powinienem je teraz podnieść do 850 czy dopiero po zamontowaniu silnicza wolnych obrotów??
    no bez silniczka powinno być 850 ... możesz tak wyregulować bo na ciepłym silniku i tak wolne nie są podnoszone - a tak btw to silniczek wolnych obrotów (moim zdaniem) wpływa na dynamikę auta bo przy mocniejszym wciśnięciu gazu odciąga dodatkowo dźwignię wolnych obrotów (i dokładnie w tym momencie zazwyczaj pojawia się przez chwilę czarny bąk z rury wydechowej- znaczy to tyle, że idzie dodatkowe paliwo...)
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Harob
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIII 2.2 TDCI
    Od
    23 Jan 2006
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Cytat Zamieszczone przez qrw003
    Cytat Zamieszczone przez BS
    regulacja wolnych obrotów (podniesienie) odbywać się będzie przez wkręcenie śruby podpierającej dźwignię stop- śruba jest na pompie wzdłuż osi auta- klucz 8 mm... później sprawdź czy prawidłowo schodzą obroty- 5 sekund z 5150 do jałowych- szybkość schodzenia z obrotów regulujesz przy pomocy śruby podpierającej dźwignię gazu...

    mowa jest oczywiście o modelu MKII!
    ...
    Nie do końca to jest takie proste, potrzebna jest jeszcze podkładka 4mm i czpień/wiertło 3mm:
    1. ciepły silnik
    2.pomiedzy dzwignie na pompie do której idzie linka przyspieszenia a srube o którą się opiera wkładasz podkładke o grubości 4 mm lub wiertło o takiej średnicy
    3. Znajdz dzwignie na pompie tą co ma srube do regulacji wolnych obrotów i opierająca się o nią mała dzwignia z napisem stop, odchylasz ją w prawo - jest tam otwór w który wkładasz wiertło o średnicy 3 mm blokując dzwignie w takiej pozycji .
    4. Srubą o która opiera się dzwignia z punktu 2 regulujesz prędkośc obrotowa na ok 1000 obr(podkładka 4mm cały czas pomiędzu śrubą a dzwignią).
    5.Usuń podkładke i wiertło zpunktu 3 i teraz ustaw sobie obroty biegu jałowego sruba na dzwigni o której pisałem w punkcie 3 - na 800- 850

    Mam nadzieje że jest to zrozumiałe jak sa jakies wątpliwości to wyjaśnie.
    U mnie zdało egzmin idealnie
    A jak ma byc naciagnieta linka od silniczka wolnych obrotow. Jak kupowalem auto to mialo 500 obr na jalowym i podnieoslem obroty na 850 naciagajac wlasnie ta linke. Niestety 850 jest zarowno na zimnym jak i cieplym silniku. Zamierzam zastosowac powyzsza metode ale co z linka silniczka? Mam ja poluzowac do stanu w jakim byla?
    MKIII 2.2 TDCI Titanium ST
    poprzednio:
    MKII 1.8 TD GHIA kombi silver ST200 BodyKit
    jeszcze wcześniej:
    MKI 1.6 16V + LPG kombi

  18. #17
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    linkę musisz poluzować bo w tej chwili masz podciągniętą dźwignię przyspieszonych wolnych obrotów - musi mieć ona ok 2 mm luzu na końcu ... a regulację zrób tak jak masz wyżej opisane ... najpierw podkręcasz obroty do ok 1000 na blokadzie i z podkładką a później regulujesz same wolne ... jak będą dobre wolne i mały luz na lince to i przyspieszone będą ok...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Harob
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIII 2.2 TDCI
    Od
    23 Jan 2006
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Cytat Zamieszczone przez BS
    linkę musisz poluzować bo w tej chwili masz podciągniętą dźwignię przyspieszonych wolnych obrotów - musi mieć ona ok 2 mm luzu na końcu ... a regulację zrób tak jak masz wyżej opisane ... najpierw podkręcasz obroty do ok 1000 na blokadzie i z podkładką a później regulujesz same wolne ... jak będą dobre wolne i mały luz na lince to i przyspieszone będą ok...
    Coś nie bardzo mi to poszło. Wszystko zrobiłem według opisu ale nadal te same obroty na zimnym i ciepłym silniku...
    MKIII 2.2 TDCI Titanium ST
    poprzednio:
    MKII 1.8 TD GHIA kombi silver ST200 BodyKit
    jeszcze wcześniej:
    MKI 1.6 16V + LPG kombi

  20. #19
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Harob

    Coś nie bardzo mi to poszło. Wszystko zrobiłem według opisu ale nadal te same obroty na zimnym i ciepłym silniku...
    no to chyba musimy czekać na mrozy- bo ja mam to samo i z tego co czytam paru kolegów też ma to samo -obroty nie są podniesione po starcie silnika ... mam dziwne wrażenie, że tak właśnie ma być ... a serwo odciąga linkę po przekręceniu kluczyka na grzanie świec jak jest rano zimno??? jak nie odciąga to je rwij i czyść -artykuł fuela masz o tym...

    u mnie serwo odciąga linkę tylko w momencie startu silnika...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  21. #20
    Kursant
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo II 1,8 TD, Focus II 1,6
    Od
    23 Apr 2006
    Mieszka w
    Olkusz
    To mnie kolega BS pocieszył a ja myślałem że tylko mój Mondek mam takie pomysły a widć inne TD tez tylko przy starcie podciągają, a później w ciągu sekundy spada do normalnych tylko raz w tym roku jak było - 1 to z 5 sekund miałem podwyższone Widać "ten typ tak ma zwłaszcza po przebiegu"
    może kiedyś wymyśle coś mądrego

Podobne wątki

  1. [Duratec] V6 wolne obroty ... nie to obroty dowolne ...
    By bufetowa in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 18:04
  2. [Zetec]obroty silnika, da sie regulować?
    By gilotyna in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-11-2008, 16:29
  3. [Zetec] [MKI] Wolne obroty
    By BMG in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2007, 16:46
  4. wolne obroty
    By marekck83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2007, 01:38
  5. Wolne obroty!!!!!!
    By Romek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-02-2007, 08:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów