+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica

    Smile Koło zmiennych faz zawilgotniale od oleju

    Jak w temacie wczoraj przy pracach związanych z przeglądem nowej furki mk4 2,5t po ściągnięciu osłony paska zauważyłem ze kolo na wałku ssącym jest zawilgotniałe od oleju. Silnik chodzi oki tak mi się przynajmniej wydaje bo dopiero co go kupiłem. Mam pytanie czy już powinienem zbierać na nowe koło czy da się to jakoś uszczelnić widziałem ze jest to element skręcany więc jeśli są dostępne uszczelki to może można to koło jeszcze uratować. Gdzieś kiedyś wpadły mi w oczy takie uszczelki ale nie wiem czy to akurat te.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Dziś po oględzinach u mechanika usłyszałem dobrą wiadomość. U nas wariator jest zaspawany i tylko zębatka jest dokręcana do korpusu więc nie ma możliwości aby coś się tamtędy lało. Musiał puścić uszczelniacz na wałku, wyglądało to bardzo dziwnie bo w okół uszczelniacza jest czysto a brudne bylo tylko koło i to w miejscu pomiędzy tą dokręcaną zębatką a spawem na korpusie.

  4. #3
    Kursant Awatar Vadero
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    26 Jan 2014
    Mieszka w
    Katowice
    cieknące uszczelniacze na wałkach to znana w tych silnikach sprawa. Głównie doskwierała volvo, bo niby coś tam poprawili, od czasu gdy wchodziło mondeo mkIV. no ale jak widać nie do końca

  5. #4
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Moje ma mieć przejechane 132 tyś czyli uszczelniacze mogły by jeszcze troszkę pojeździć no ale niestety pójdą do wymiany, na razie autko czeka na mnie a cieplutkim garażu. W czerwcu dostanie rozrząd i wiele innych których potrzebuje.

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T + LPG
    Opis
    Mondeo MK4 2.5T
    Od
    22 Jul 2013
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Moje ma mieć przejechane 132 tyś czyli uszczelniacze mogły by jeszcze troszkę pojeździć no ale niestety pójdą do wymiany, na razie autko czeka na mnie a cieplutkim garażu. W czerwcu dostanie rozrząd i wiele innych których potrzebuje.
    Z tego co mi wiadomo u nas rozrząd wymienia się co 200 tys. Raczej nie ma sensu naganiać sobie koszów.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    02 May 2014
    Mieszka w
    Racibórz
    Witam, również jestem świeżo posiadaczem tego samochodu. Mechanik sprawdzajac zauwazyl cieknacy olej z wałka rozrzadu. Hipotezy były dwie: albo uszczelka pod pokrywą zaworów albo puszczający zimmering. W czasie wymiany rozrządu wyszła trzecia opcja uszkodzone wariatory na wałkach rozrządu. Koszt jednego, udało mi się zalatwic za 830 zlotych. Nie chcę krakać ale to też może być przyczyną utraty oleju. Pozdrawiam

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    MarvinK, Ty chyba masz jakąś działkę od ASO...

    W interesie Forda jest zalecać jak najdłuższy interwał wymiany. Będą mogli zarobić na remontach silników a wielu wypadkach na sprzedaży nowego auta, bo naprawa nie będzie opłacalna.

    Być może kilka razy będą partycypowali w kosztach naprawy w ramach "gestu handlowego", bo klient robił wszystkie serwisy w ASO a pasek mu strzelił po 150 tys. Ale i w tym wypadku na kliencie tyle zarobili, że i tak są do przodu.

    U mnie przy przebiegu 64 500 km rozleciał się napinacz.

    Tu cała historia:
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166435
    Ostatnio edytowane przez Alecki ; 28-05-2014 o 17:55
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    02 May 2014
    Mieszka w
    Racibórz
    Jeśli chodzi o ścislóść to rozrząd wymieniałem na wszelki wypadek nic na szczescie nie strzeliło a przy okazji wyszły wariatory i koło dwumasowe
    P.S czytałem już kiedyś twoją historię. Współczuje
    Ostatnio edytowane przez Geodeta ; 29-05-2014 o 18:57

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Spoko to mnie nie pocieszyłeś. A możesz mi powiedzieć co dokładnie działo się z twoim wariatorem na którym wałku to było itp. Silnik działa poprawnie nie wyświetla błędu tylko ślady oleju na nim i lekko na krawędzi paska dlatego idzie do zmiany. Już niedługo się przekonam co i jak bo muszę i tak je pościągać do wymiany uszczelniaczy. W linku znajdziecie fajne zdjęcia jak to ustrojstwo wygląda. http://www.motocentrum.pl/przestawia...0310-640284,pr Myślę ze powodem kłopotów jest ta cienka ścianka do której przylega uszczelniacz a dokładnie jej mała sztywność. Lub jakieś luzy osiowe powstałe na wskutek zużycia zmiennika. U mnie olej widoczny jest od środka koła i na spawie . W zmienniku niema się z czego lać bo jest to pospawane a pęknięcie spawu raczej mało prawdopodobne. Dlatego obstawiałem uszczelniacz.
    Ostatnio edytowane przez bolekrbv ; 29-05-2014 o 20:53

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    W 2,5t to częsta usterka. Podobno w Volvo była akcja serwisowa na cieknące kółka VVT i wymieniali je za gratis.
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Od
    02 May 2014
    Mieszka w
    Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Spoko to mnie nie pocieszyłeś. A możesz mi powiedzieć co dokładnie działo się z twoim wariatorem na którym wałku to było itp. Silnik działa poprawnie nie wyświetla błędu tylko ślady oleju na nim i lekko na krawędzi paska dlatego idzie do zmiany. Już niedługo się przekonam co i jak bo muszę i tak je pościągać do wymiany uszczelniaczy. W linku znajdziecie fajne zdjęcia jak to ustrojstwo wygląda. http://www.motocentrum.pl/przestawia...0310-640284,pr Myślę ze powodem kłopotów jest ta cienka ścianka do której przylega uszczelniacz a dokładnie jej mała sztywność. Lub jakieś luzy osiowe powstałe na wskutek zużycia zmiennika. U mnie olej widoczny jest od środka koła i na spawie . W zmienniku niema się z czego lać bo jest to pospawane a pęknięcie spawu raczej mało prawdopodobne. Dlatego obstawiałem uszczelniacz.
    Powstały rysy na dwóch wariatorach na obu wałkach, przez które wyciekał olej. Była opcja żeby je przeszlifować ale materiał miał w tym miejscu grubość 1.5 mm, także ta opcja odpadła. Zostało tylko kupić nowe. Mój ojciec próbuje je jeszcze zregenerować prze wyżej wspomniany szlif ale wydaje mi się że gra nie jest warta świeczki, element będzie tak osłabiony, że jak peknie to dopiero może narobić bigosu. Jutro zrobię zdjęcia i spróbuje umieścić to na forum. Aha samochód działał bez zarzutu, komputer nie wyswietlał żadnych błędów. Pierwsza diagnoza mechanika brzmiała: uszczelka pod pokrywą zawrów czyli nic strasznego
    Ostatnio edytowane przez Geodeta ; 01-06-2014 o 16:59

  13. #12
    Pieszy
    Opis
    MK3 1.8 HE
    Od
    01 Feb 2013
    Mieszka w
    Celestynów
    Witam

    Przymierzam się do zakupu takiego autka. Nie chcę zakładać nowego wątku, więc napiszę posta tutaj.

    Czy ta usterka z cieknacymi uszczelniaczami jest jedyną w tym silniku? Pytam , żeby wiedzieć co sprawdzić przed zakupem. Jak ogólnie oceniacie auto? Poza oczywiście frajda z jazdy :-)

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Alecki
    Model
    MKIV
    Silnik
    B5254T3 HEKO
    Opis
    kombi, czarna perła
    Od
    12 Dec 2004
    Mieszka w
    Warszawa /Bemowo
    Na wątku FCP jest niemal wszytko:
    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210657
    Mondeo MKIV kombi 2.5T
    www.alecki.pl

  15. #14
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Witam, u mnie cała historia skończyła się szczęśliwie na kołach co prawda były minimalne ryski ale po wymianie uszczelniaczy zrobiłem 3,5 tyś km i jest wszystko ok. Więc nie zawsze musi się to wiązać z takimi kosztami. A jak by kto szukał to firma corteko robi oryginały uszczelniaczy do tego silnika. Tylko w miejscach symboli volvo są ślady po frezowaniu bo nie mogą sprzedawać z ich oznaczeniami.

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    witam
    Dzisiaj zauważyłem u siebie wyciek spid obudowy rozrządu. Odgiąłem obudowe ile się dało i i na pierwszy rzut oka jest tam sucho. Poci się z przodu stojąc przodem do auta. W sobote będę zmieniał rozrząd i poproszę mechaniora aby zobaczył co i jak. Czy to jest coś poważnego i skomplikowanego w naprawie? Czytałem, że to uszczelniacz koła vvt i, że to częsta przypadłość tych silników.
    Ostatnio edytowane przez Osiem ; 30-11-2014 o 21:17

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    Wymiana uszczelniaczy na wałkach to dodatkowy koszt uszczelniaczy i zaślepek od tyłu silnika. Roboty nie jest wiele dosłownie 6 - 8 śrub więcej do odkręcenia ale musi mechanik posiadać blokadę wałków bo nie odkręci kół vvt. Uszczelniacze corteko około 35zł sztuka i dekle około 40 zł płaciłem. Dekle tylko dostępne w aso forda lub volvo. Ja kupowałem w fordzie taniej było. Jeśli cieknie z pod pokrywy to lipa bo roboty wiele więcej. Pokrywa dokręca wałki, jest to jeden odlew z panewkami. Uszczelki tam nie ma jest to uszczelniane na specjalnej paście. Pasowało by żeby ktoś z doświadczeniem to robił a by nie ciekło i krzywda głowicy się nie stała.
    Ostatnio edytowane przez bolekrbv ; 01-12-2014 o 21:28

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    Wymiana uszczelniaczy na wałkach to dodatkowy koszt uszczelniaczy i zaślepek od tyłu silnika. Roboty nie jest wiele dosłownie 6 - 8 śrub więcej do odkręcenia ale musi mechanik posiadać blokadę wałków bo nie odkręci kół vvt. Uszczelniacze corteko około 35zł sztuka i dekle około 40 zł płaciłem. Dekle tylko dostępne w aso forda lub volvo. Ja kupowałem w fordzie taniej było. Jeśli cieknie z pod pokrywy to lipa bo roboty wiele więcej. Pokrywa dokręca wałki, jest to jeden odlew z panewkami. Uszczelki tam nie ma jest to uszczelniane na specjalnej paście. Pasowało by żeby ktoś z doświadczeniem to robił a by nie ciekło i krzywda głowicy się nie stała.
    Dzięki za info. Chyba źle to określiłem. Miałem na myśle tą plastikową obudowe rozrządu, którą można sciągnąć. Ona jedynie osłania koła i oprócz tego hie odgrtwa jakiejś większej roli. Po prostu ten plastik jest lekko zaolejony. Na moje oko, cały blok jest suchy, oleju hie widać na pasku oni rozrządu ani klinowym. Alrernator suchy. Zakładam, że Ty mówiłeś o pokrywie zaworów i uszczelce.
    Ostatnio edytowane przez Osiem ; 01-12-2014 o 21:59

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Daniel
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 250 KM
    Opis
    Mondeo, Fiesta,Focus
    Od
    30 Nov 2009
    Mieszka w
    debica
    O uszczelce pisałem że jej nie ma i że uszczelniając pokrywę jest więcej roboty a reszta dotyczyła wymiany uszczelniaczy tak zwanych simeringów.

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    Cytat Zamieszczone przez bolekrbv Zobacz posta
    O uszczelce pisałem że jej nie ma i że uszczelniając pokrywę jest więcej roboty a reszta dotyczyła wymiany uszczelniaczy tak zwanych simeringów.
    Czy ja dobrze rozumiem, że pokrywa zaworów jest razem z panewkami? Przecież to się kupy nie trzyma

  21. #20
    Kursant Awatar inteligent
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    Osiem ale w silniku 2.5T tak jest. Generalnie np. w silnikach 3.0 V6 z Mondeo MK3 masz półpanewki które trzymają wałki natomiast w silniku 2.5T nie ma czegoś takiego i trzyma je cała pokrywa zaworów (cały dekiel).

Podobne wątki

  1. Koło jednomasowe valeo - ( kolejne na forum ) sztywne koło - subiektywne odczucia
    By stary1981 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2016, 01:13
  2. [TDDi MKIII] Rusza sie koło pasowe po wymianie dwu masy na koło zamachowe
    By Lukasz2.0 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 20:21
  3. [MkIII] PILNE, Poranna wymiana oleju-urwany korek filtra oleju...jak wykrecic?
    By bednar_skc in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 15:30
  4. [MkIII] Rozmiar butli LPG w koło MK3 HTB koło pełne.
    By rafantek in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 12:24
  5. [All] Zapasowe koło - koło w spray'u
    By Bajek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów