+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów

    Uszczelniacz wału korbowego tył

    Witam,

    Przyszedł czas na wymianę dwumasy. Przebieg 280.000. Jako, że przebieg jest dosyć duży zamierzam wymienić cały komplet: koło i sprzęgło. Wybór padł na zestaw firmy LUK.
    Mam jednak dylemat czy przy okazji, niezależnie od stanu (nie ma żadnych wycieków) wymienić uszczelniacz wału korbowego (tył, czyli od strony skrzyni). Znam różne opinie mechaników. Uszczelniacz nie należy do najtańszych. Np. w Intercarsie zamiennik to koszt rzędu 145-160 zł. Jeśli tak, to której firmy byście polecili ? Do wyboru jest Erling, Payen.

    Jaka jest Wasza opinia w tej sprawie ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Tylko i wyłącznie wymieniac koszt w porównaniu nie duzy a mozesz miec spokój choc i nowe puszczały.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Dzięki, zamówiłem uszczelniacz Elring.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez kgorka Zobacz posta
    choc i nowe puszczały.
    Zgadza się, zwłaszcza przy ich nieumiejętnym montażu.


  6. #5
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    dokładnie trza dobrze zamontować, mam elring ale przod i jest ok

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Jestem wkurzony.....Po wymianie kompletu dwumasy i sprzęgła i uszczelniacza (Erling) jest wyciek w dolnej części silnika/skrzyni. Olej wydostaje się z otworu mniej więcej po środku. Wcześniej było suchutko.
    Pytanie czy można z tym trochę przejeździć ? Czy wydostający się olej (oprócz koniecznej obserwacji i ewentualnych dolewek) może dokonać jakieś szkody w zestawie sprzęgła? Jestem na urlopie i muszę jakoś wrócić (ok 2 tyś. km).
    Mam zamiar reklamować usługę u mechanika. Mam nadzieję że nie pójdzie na udry. Sam zasugerował wymianę uszczelniacza, chociaż ja pomimo opinii także na tym forum byłem sceptyczny.

    Proszę uważać na słownictwo...tym razem jedynie upominam
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 26-06-2014 o 23:47

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez Bierut Zobacz posta
    Olej wydostaje się z otworu mniej więcej po środku. Wcześniej było suchutko.
    Pytanie czy można z tym trochę przejeździć ?
    Pojeździsz do czasu kiedy olej nie dostanie się na tarczę i nie zaczną się ślizgi

    A co do uszczelniacza to albo felerny albo źle założony (bywały takie przypadki).


  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Cytat Zamieszczone przez tompiorko Zobacz posta
    A co do uszczelniacza to albo felerny albo źle założony (bywały takie przypadki).
    Albo mechanik odwalił fuszerkę i nie wymienił.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Możecie mi wyjaśnić na czym polega niewłaściwe założenie uszczelki. Dla mnie to nie zrozumiałe, jak fachowiec może to spieprzyć. Założył odwrotnie czy co ?

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    jak już ten temat przerabiałem wymieniałem dwu masę i za 2 dni musiałem wyciągać skrzynie jeszcze raz bo olej leciał , wina może być 50/50 mechanika albo uszczelniacza.Mechanik nie dał uszczelniacza silikonowego pod uszczelkę lub na wale uszczelniacz przepuszcza, już tak miałem na zamienniku ale z przodu silnika z uszczelki frędzel się zrobił i to był dobrej klasy zamiennik trwało to raptem 2 dni i lało z pod niego ostro.więc teraz montuje tylko oryginały tam gdzie jest dużo roboty aby nie robić 2 razy tego samego.tak czy inaczej powinien to zrobić w ramach gwarancji no chyba że sam kupowałeś ten uszczelniacz to wtedy ty masz problem

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    Mechanik nie dał uszczelniacza silikonowego
    Że co proszę????Uszczelniacz pod uszczelniacz ?


    Cytat Zamieszczone przez Bierut Zobacz posta
    Możecie mi wyjaśnić na czym polega niewłaściwe założenie uszczelki. Dla mnie to nie zrozumiałe
    Kiedyś Pprzy wymianie Paolo mi tłumaczył na czym wic polega. Teraz nie pamiętam ale da się nieumiejętnie założyć.
    Ostatnio edytowane przez tompiorko ; 27-06-2014 o 17:33


  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów

    uszczelniacz

    właśnie w tej sprawie jak mi się to przydarzyło dzwoniłem do Paolo i on mi to polecił jak byś widział jak wygląda ten uszczelniacz to byś wiedział o czym mówię to jest kawał blachy i jak nie dasz pod to silikonu to jest duże prawdopodobieństwo iż będzie ciekło


    to jest starszy model uszczelniacza i zobacz ile on mam gumowych uszczelek wokół tej blachy jak dobrze liczę 2


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4362bcb02.html



    a tu jest nowy typ uszczelniacza prawdopodobnie starego typu już nie kupisz ma tylko jeden pasek gumowy wkoło i jak tego dodatkowo nie uszczelnisz to masz duże prawdopodobieństwo przecieku oleju


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...79ff8513f.html
    Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 27-06-2014 o 19:01

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    Dokładnie sam to przerabiałem przy wymianie dwumasy jak przyszedł nowy i jak odkreciłem stary fo byłem załamany co za szajs przyszedł a założyłem erling, zobaczymy czy cieknie cos narazie mam 500km przejechane tylko. Stary dodatkowo przy wale miał jakby cos w stylu filcu czy czegos ze nawet jakby leciutko puszczał to to wchłaniało olej. Aha jaką widzisz różnice w pracy wysprzęglika bo mi po wymianie na LUK ciężko chodzi tzn twardszy pedał niż przed u ojca w astrze wymieniłem na LUK a był sachs i chodzi elegancko leciutko a przed zas ciezko chodzil.
    Ostatnio edytowane przez kgorka ; 29-06-2014 o 16:05

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    u mnie wszystko pracuje leciutko i tak jak powinno, ja natomiast montowałem oryginał forda ten uszczelniacz i mimo tego uszczelniałem silikonem

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    15 Apr 2014
    Mieszka w
    Gliwice
    To ciekawe co to moze być, nie mowie ze chodzi super ciezko ale bez porownania co bylo i co jest u ojca

  17. #16
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Odświeżam temat ponieważ po ponownej wymianie uszczelniacza dalej leci olej. Niestety teraz nawet mocniej. Mechanik ponownie założył Elring.
    Teraz po raz trzeci mam zamiar podstawić samochód do naprawy.
    Pytanie brzmi: czy oryginalny fordowski uszczelniacz jest lepszy ? Po tych doświadczeniach wyższa cena nie ma znaczenia tylko sukces operacji.
    Mechanik także nie jest szczęśliwy rozbierać wszystko po raz trzeci. Drugie pytanie czy to możliwe, aby wałek w miejscu styku z uszczelką na tyle się wyrobił i zawsze będzie nieszczelność ? Czy jeśli tak to czy są na to jakieś sposoby. Przypomnę, że oryginalny uszczelniacz jeszcze trzymał, podobno się już pocił, dlatego podjęto decyzję o jego wymianie, przy okazji wymiany zestawu sprzęgło/dwumasa.

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDDI
    Od
    09 Jul 2010
    Mieszka w
    Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Bierut Zobacz posta
    Pytanie brzmi: czy oryginalny fordowski uszczelniacz jest lepszy ? Po tych doświadczeniach wyższa cena nie ma znaczenia tylko sukces operacji.
    Ciezko powiedziec, robi je pewnie jedna z dwoch firm - ja zakladalem w jednym samochodzie Elringa w drugim Victor-Reinza i obstawiam, ze wyszly z jednej fabryki...

    ---------- Post added at 09:07 ---------- Previous post was at 09:06 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Bierut Zobacz posta
    Drugie pytanie czy to możliwe, aby wałek w miejscu styku z uszczelką na tyle się wyrobił i zawsze będzie nieszczelność ? Czy jeśli tak to czy są na to jakieś sposoby.
    Jest MOZLIWE. Nalezy wtedy wymienic/napawac wal korbowy. I nie szukaj zbyt wiele na ten temat bo to prawie na pewno nie jest przyczyna Twoich problemow, zdarza sie to niezwykle rzadko.

    ---------- Post added at 09:10 ---------- Previous post was at 09:07 ----------

    Uszczelniacz do TDDI/TDCI jest nietypowy, ma specjalna procedure montazu. Jest zintegrowany z obudowa wiec cala sprawa polega na jego wyosiowaniu wzgledem walu. Wymianialem w dwoch swoich MK3 - stosujac sie do niej (procedury) - jest OK.

    Jestes w 110% pewny mechanika?

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    z którego miejsca leci czy na wale puszcza czy przez obudowę uszczelniacza?

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Bierut
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    11 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa Rembertów
    Mechanik jest znany na forum. Ma swój zakład na Pradze Płd. Celowo nie będę podawał danych, ponieważ szanuję jego pracę, od lat u niego naprawiam samochody i nie mogę przesądzić, czy to jego wina, czy materiałów lub innych okoliczności.
    Czy mógłbyś się podzielić tą procedurą kalibrowania uszczelniacza ?

    ---------- Post added at 11:26 ---------- Previous post was at 10:26 ----------

    Cytat Zamieszczone przez dbdrag Zobacz posta
    z którego miejsca leci czy na wale puszcza czy przez obudowę uszczelniacza?
    Nie wiem, bo nie ja rozbierałem, zapytam się przy kolejnym demontażu.

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar kuba01a
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDI 141 KM by
    Opis
    Heko
    Od
    20 Aug 2013
    Mieszka w
    jasło/krosno
    Wiem że temat stary i odgrzewam babcinego kotleta ale o co chodzi z tą kalibracją uszczelniacza? Będę to robił na dniach i się zastanawiam o co chodzi. Silikon pewnie tam dam ale co więcej? Pomoże ktoś? @Wikar2 pomożesz?
    Ostatnio edytowane przez kuba01a ; 14-12-2017 o 20:20
    Dla diesla najlepsze co można zrobić to CHIP!!!

Podobne wątki

  1. [Zetec] Tylny uszczelniacz wału korbowego
    By gacznik in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 07:54
  2. [Duratec]uszczelniacz wału korbowego
    By diukpen in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 16:22
  3. [Zetec]Uszczelniacz wału korbowego
    By tattooator in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 20:29
  4. [TD MkII] Uszczelniacz wału korbowego - pytanie o wymianę
    By SMERA in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2009, 23:23
  5. [MkI] uszczelniacz wału korbowego
    By pele in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2008, 01:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów