+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    ja mam kombi 1.8 i nie narzekam. Nie szaleje po drogach i to mi zupelnie wystarcza, ale 1,6 uwazam ze to za malo

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Nie chce mi się powtarzać że mój pali mało,i że przeganiam go do 3000 3500 do zmiany biegów,i nigdy nie przekroczyłem 9 10 litrów(jeżdze sam) na mieście trasa 6 6,5 litra w dwie osoby na trasie. Maxmoment obrotowy tego silnika jest ustawiony na 3500obr .I to co pisze Krzyś że jak sie przekroczy setke to żre benzyne wnie jest prawdą.Sprawdźcie sobie dane ile pali mondek w stosunku do pojemności. Na mieście 1,6 pali najmniej, o litr mniej niż 2 litr.Na trasie jest 0,2 różnicy przy szybkości 130 na korzyść 1,8,2L.Więc prosze nie pisać bzdur że 1,6 pali dużo i jest słaby
    Pod górkę jest słabszy ,to napewno.

    Acha mam checzbeka
    Opony to podstawa

  4. #43
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    1.6 9 litrów na mieście ?? Jakoś moja była Fiesta 1.3 na mieście to zeżarła 10 litrów Pb, a specjalnie nie trzeba było się starać, a jak się ją mocniej depnęło to i 16 litrów potrafiła spalić.

  5. #44
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    No i wywiazała sie polemika
    Dużo pali czy mało,słaby czy wystarczajacy.
    To ile spala zalezy od wielu czynników.Przedewszystkim stan silnika(czystośc ukladu dolotowego,regulacja,sprawność wszelkich czujników)
    Druga sprawa to technika jazdy.No i miasto i miastu nierówne.
    Słaby czy nie.
    Mialem mesia 123 3.0D,kolega miał 2,4.Róznice w jeżdźe były wręcz szokujace,a ta trzysetka miała tylko 88KM(wystarczało)Mondi ma 90 przy podobnej masie(róznica100kg)Oczywiście rózne są momenty obrotowe...mesio był lepszy na górkach.
    Tak więc 1,6 nie jest zły.Jest zupełnie przyzwoitym autem,a jak ktos chce mieć ścigacza....niech sobie sprawi Porsche.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  6. #45
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Ryszard
    Model
    mondeo
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    mondeo 1,6 mk1 04.1996
    Od
    09 Nov 2006
    Mieszka w
    Rybnik
    Wysłany: Sob Lis 25, 2006 8:47 am Temat postu:

    --------------------------------------------------------------------------------

    1.6 9 litrów na mieście ?? Jakoś moja była Fiesta 1.3 na mieście to zeżarła 10 litrów Pb, a specjalnie nie trzeba było się starać, a jak się ją mocniej depnęło to i 16 litrów potrafiła spalić.

    1,3 fiesty to zupełnie inny silnik
    Opony to podstawa

  7. #46
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    1.6 do jazdy wystarcza, zawalidroga nie jest,ale nadmiaru mocy niestety nie ma i trzeba uważać na trasie do wyprzedzania. Po mieście moze być.

    Co do tego zużycia paliwa to jestem w szoku, naprawde musisz kolego spokojnie jezdizć,aby uzyskiwac takie spalanie....

  8. #47
    ludzie ja mam 2.5 w ASB co prawda HB a nie kombi ale swoja wage ma... w trasie na tempomacie pali mi okolo 8 litrow do 130KM/h w miescie pali 11- do nieograniczone :metal wiec nie mowcie mi ze 1.6 jest oszczedny... pamietajcie ze maly silnik potrzebuje wiecej paliwa zeby ruszyc auto z miejsca... duzy silnik potrzebuje mniej wysilku to tej operacji a co za tym idzie spalanie tez nie jest tak duze jak sie wydaje... wiec stanowczo polecam wieksze niz 1.6... moim zdaniem nawet 1.8 to troche malo ale juz wystarczajaco (na miasto) by napedzac kombi... 2.0 i wszystko co wieksze nadaje sie w zuplnosci... jedyne co jest drozsze przy tych silnikach to OC to jest z pewnoscia drozsze

  9. #48
    Niedzielny kierowca
    Od
    24 Jul 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Spalanie ostatnio testowane:

    miasto 8,7 ltr/100 km
    trasa 7,5 ltr/100 km

    Pozdrawiam

  10. #49
    ja mam MDO v6 i powiem ze na moje oczekiwania od auta jest to jedyny poprawny silnik w tej budzie. Nie jezdzilem innymi MDO wiec nie mam pojecia jak to jezdzi, ale uwazam ze 2.0 to naprawde niezbedne minimum, zeby na trasie nie bac sie wyprzedzania.
    Silnik 1.6 dobrze sobie, ale....w hondzie crx.

    Co do spalania to 2,5l ma apetyt. Moj w miescie zbiornik gazu (36l) wyjezdza w 200 - 230km, na trasie maxymalnie przejechalem na zbiorniku 280 km. (sekwencja sirocco, listwy matrix)

  11. #50
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    do normalnej spokojnej jazdy wystarczy 1.6. Po naszych drogach jezdzi masa samochodow ze slabszymi silnikami i ludzie jakos sobie radza :metal
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  12. #51
    Niedzielny kierowca Awatar szwagier
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII
    Od
    30 Sep 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez ateem
    ja mam MDO v6 i powiem ze na moje oczekiwania od auta jest to jedyny poprawny silnik w tej budzie. Nie jezdzilem innymi MDO wiec nie mam pojecia jak to jezdzi, ale uwazam ze 2.0 to naprawde niezbedne minimum, zeby na trasie nie bac sie wyprzedzania.
    Silnik 1.6 dobrze sobie, ale....w hondzie crx.

    Co do spalania to 2,5l ma apetyt. Moj w miescie zbiornik gazu (36l) wyjezdza w 200 - 230km, na trasie maxymalnie przejechalem na zbiorniku 280 km. (sekwencja sirocco, listwy matrix)

    Zgadzam się z kolegą.
    2,5 L to jest to co tygryski lubią najbardziej Tym autem (z gazem) można jeździć ekonomicznie (emeryci mogą jeździć na 1500 obrotów) ale wkręć go na 4000 to tylko "ogień i dym". Boję się pomyśleć co dzieje się na PB przy 5000 obr niestety prawdziwą bolączką jest OC. pocieszam się że tylko raz w roku

  13. #52
    Kursant
    Opis
    VW Passat
    Od
    23 Mar 2006
    Mieszka w
    Chełm/Reading
    Zdecydowanie jestem zdania moich przedmowców 1.8 w kombi to minimum. Niewiem jaki jest sens produkcji silników 1.6 pali wiecej niz 1.8 a mocy duzo duzo mniej, bezsens ....

Podobne wątki

  1. [MkIII] WIĘKSZY INTERCOOLER
    By pasiuuu in forum Tuning
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-08-2017, 22:29
  2. [MkI] Większy zbiornik do kombi w Dieselu???
    By Bryckas in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 19:24
  3. [mk2] Większy silnik
    By Mrozu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 23:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów