+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Marek
    Model
    Mondeo MK4 Titanium X 2008
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    22 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków

    Porada odno¶nie zestawu radio Clarion i g³o¶niki U-Dimension

    Witam
    Z góry przepraszam, je¶li siê powtórzy³em z pytaniem lecz przewertowa³em forum ale nie mogê znale¼æ odpowiedzi na nurtuj±ce mnie pytanie.

    Do mondeo MK1 kupi³em radio Clarion CZ202EG i dzia³a³y z pocz±tkowo z g³o¶nikami do¶æ ma³ymi bo Pioneer 20W RMS a maxymalnej 80W dwudro¿ne wspó³osiowe. Lecz zaczê³y niedawno trzeszczeæ i ewidentnie ze staro¶ci ju¿ siê posypa³y wiêc postanowi³em zmieniæ na co¶ sensowniejszego i kupi³em g³o¶niki U-Dimension EL Comp 6 dwudro¿ne odseparowane o mocy RMS 70W (tak doradzi³ nam kole¶ ¿e to ju¿ wy¿sza klasa ni¿ Helix czy Hertz wiêc siê zdecydowa³em). W obawie o to ¿eby móc to oddaæ ¿eby nie montowaæ nie uszkodziæ to pod³±czy³em jedn± stronê tzn tweeter, woofer i zwrotnice do radia i k³ad±c na fotelu testowa³em. Nie wiem mo¿e do kardynalny b³±d ale stwierdzi³em wcale mnie nie urzek³y, uzna³em ¿e stare te ma³e id± w zasadzie lepiej ni¿ te. Dlaczego tak jest ? Mo¿e to byæ przez to ¿e g³o¶niki s± zbyt du¿e ? Niby kole¶ je w³±cza³ pod samym radiem u siebie i sz³o do¶æ przyjemnie. A u mnie jak pog³osi³em to by³y straszne zniekszta³cenia i wydawa³o siê jakby g³o¶nik nie wydala³ ¿e brzydki trzeszcz±cy bas i ogólnie s³abo bardzo to brzmia³o. Mo¿ecie mi doradziæ jak je sprawdziæ ? Albo czy te oddaæ i co ewentualnie kupiæ z jak± moc± ¿eby fajnie brzmia³o ?

    Jeszcze chcia³em dodaæ, ¿e puki co nie chce dawaæ wzmacniacza. Je¶li co¶ to za jaki¶ czas. Ale chcia³bym ¿eby ju¿ teraz mi ten zestaw fajnie gra³. Co zrobiæ ? Umówi³em siê z go¶ciem ¿e w razie czego¶ to jutro je oddam lub wymieniê dlatego proszê o wasz± poradê co zrobiæ. Bardzo proszê i jak±¶ poradê. Z góry dziêkuje za odpowied¼.

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz honorowy Awatar Linarr
    Imiê
    Krzy¶ ale nie Ibisz ;)
    Model
    Audi A5 10' i GSXR K8
    Silnik
    3.0 i 600
    Opis
    by³o ST24 w habecie
    Od
    16 May 2010
    Mieszka w
    ¯yrardów
    g³o¶niki o mocy 60w rms nie zagraj± dobrze pod radiem które ma 20w rms... nie masz siê co ³udziæ. Nie wymieniaj ich tylko dokup wzmaka i bêdziesz zadowolony
    By³o Mondeo ST24
    Czas na nowy projekt < kliknij tutaj > Finalnie 310KM 400NM

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar porkis
    Imiê
    Adam
    Opis
    MK III 1,8 125KM PB karawan
    Od
    09 Aug 2009
    Mieszka w
    Stare Babice ko³o Brzydalewa
    tylko wzmak ciê ratuje

    ---------- Post added at 23:11 ---------- Previous post was at 23:04 ----------

    http://allegro.pl/wzamcniacz-philips...197195603.html

    tu co¶ lepszego ale powinno na d³u¿ej wystarczyæ

    http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-xm...194459005.html

Podobne w±tki

  1. [MkII] G³o¶niki z domowego zestawu.
    By maniek1001 in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 14:02

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów