+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 Kombi
    Od
    18 Jun 2011
    Mieszka w
    Wejherowo

    Brak reakcji rozrusznika po przekręceniu stacyjki

    Witam
    Ford Mondeo MKIII TDDI 2001 115 Kombi Diesel
    Przeszukałem forum ale opisane problemy dotyczyły akumulatora ,rozrusznika lub stacyjki.
    Samochód podczas jazdy obwodnicą 120km/h zgasł. Brak reakcji po przekręceniu stacyjki, do tego na wyświetlaczu temperatury pokazały się kreski oraz zapaliły się obydwie kontroli temperatury żółta i czerwona dodatkowa miga dioda immo.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Fakt, że mruga kontrolka immo, wskazywałoby na problem z "pastylką" w kluczyku od immo (próbowałeś odpalić drugim kluczykiem?), ale to nie powinno wyłączyć pracującego silnika.
    Obawiam się, że to może być problem z komputerem lub gdzieś nie łączy na stykach.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 Kombi
    Od
    18 Jun 2011
    Mieszka w
    Wejherowo
    Witam dzięki za podpowiedź sprawdzę co się da .
    Pytanie czy czujnik położenia wału korbowego może mieć coś z typ wspólnego ?

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 Kombi
    Od
    18 Jun 2011
    Mieszka w
    Wejherowo
    Witam
    Próba odpalenia drugim kluczykiem nic nie zmieniła, dioda immo mruga równo tak samo bez kluczyka jak i z kluczykiem, dużo poszperałem w komorze silnika lecz nic to nie dało jutro kabina i deska rozdzielcza, sprawdzić chcę jak najwięcej we własnym zakresie zanim popadnę w bliżej nie określone koszta

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że jeśli immo było by sprawne, a problem byłby po stronie awarii silnika to rozrusznik powinien kręcić tylko silnik nie dało by się uruchomić.

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Jacob_
    Imię
    Jakub
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    Fordziarz z wyboru :D
    Od
    25 Jan 2013
    Mieszka w
    Barczewo/Olsztyn
    Dokladnie, u siebie mialem problem z immo, ale normalnie pompka paliwa soe wlaczala i krecil rozrusznik, tylko silnik nie chcial odpalic

    Tapatalk
    Nareszcie V6

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 Kombi
    Od
    18 Jun 2011
    Mieszka w
    Wejherowo
    Witam
    Mój mondeo niestety nie kręci rozrusznikiem
    Sprawdziłem połączenia masowe w sugerowanych miejscach , nie mogę zlokalizować masy na skrzyni czy silniku . Chciałem jeszcze wymontować czujnik położenia wału i chyba go zlokalizowałem ale nie jestem pewien a dojście fatalne Wszystkie wtyczki powyciągałem i włożyłem od nowa .Nie wiem jak głośno powinno być słychać pompkę pomocniczą (tą przy prawym tylnym kole ) ale u mnie po przekręceniu stacyjki cisza.Bezpieczniki i przekaźniki w komorze silnika sprawdzone.
    Objawy po przekręceniu kluczyka
    -zapalają się kontrolki (gasną od rezerwy paliwa,podgrzania świec żarowych,
    ABS,zamkniętych drzwi, poduszka powietrzna)
    -palą się (gwiazdki temperatury żółta i czerwona , akumulator ,olej,silnik
    -licznik na wyświetlaczu pokazuje kreski poziome
    -mruga dioda immo w zegarku ( równomiernie ) próba drugiego kluczyka nic nie dała
    Jutro rozbieram zegary deskę itd
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Keram-1 ; 15-05-2014 o 23:51

  9. #8
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo 2.0 TDDI 2001 Kombi
    Od
    18 Jun 2011
    Mieszka w
    Wejherowo
    Witam
    Awaria mojego mondeo usunięta
    Chciałbym podziękować kolegom Iro72 i Jacob_
    Nie będę opisywał jeszcze raz co działało a co nie wyczytacie to z moich poprzednich postów . Przyczyną awarii był bezpiecznik 7,5 A nr.67 sterowanie silnikiem na skrzynce bezpiecznikowej pod deską rozdzielczą. Po wymianie i odpaleniu za pierwszym razem nie było żadnych problemów.Prosta usterka i szczęśliwe zakończenie , auto nie było mi potrzebne więc się nie śpieszyłem z szybką naprawą , zależało mi żeby to zrobić we własnym zakresie. A i po pracy nie było czasu żeby w nim grzebać .Czytając tematy na forum i różne przyczyny aż bolała mnie głowa i kieszeń co by było gdyby.....
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    2003 rok X-trend
    Od
    05 Mar 2017
    Mieszka w
    Wola Kopcowa - Kielce

    problem z immo

    Witam.
    Podłączyłem się do tematu ponieważ mam podobny problem ale nieco inne objawy (Mk3 2,0 tdci 115 koni, 2003 rok)
    W SKRÓCIE: zgasiłem auto i po tygodniu zero reakcji rozrusznika, dioda immo najpierw szybko migała a po kolejnych próbach odpalenia zapaliła się na stałe tylko jakby pulsowała mocniejszym światłem. Po tygodniu bateria siadła do zera (nie mogłem nawet otworzyć auta z pilota). Po podłączeniu kablami z innego samochodu o dziwo zaczął kręcić ale nie odpalił. Kupiłem nowy akumulator i znowu nie kręci. Słychać tylko jakiś przekaźnik przy włączeniu zapłonu.
    Wiem, że to najprawdopodobniej rozkodował się immobilaiser i wiem że może to rozwiązać tylko serwis forda.
    Mój problem polega na tym, że jestem w tej chwili w Niemczech i do serwisu Forda mam kupę kilometrów (musiałbym dostarczyć tam auto co wiąże się ze sporymi kosztami). Fordzik był już u dwóch niemieckich mechaników. Obydwaj wskazują na pompę wtryskową (koszt ok 2,500 tys euro). Do tej pory palił bez problemu, pracował równo, miał swoją moc.
    Moje pytanie: czy jest może jakiś inny serwis fabryczny (innej marki, który np kooperuje z fordem) który mógłby rozwiązać mój problem.

  11. #10
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    05 Jul 2016
    Mieszka w
    Belgia
    Witam,
    Chciałbym odgrzać temat, bezpiecznika sterowania silnikiem.
    Objawy praktycznie takie same jak u kolegi, który zamieścił posta:
    Silnik zgasł w trakcie jazdy. Po przekręceniu kluczyka cisza. Rozrusznik nie reaguje. Czerwona kontrolka (ostrzeżenie o niskiej temp otoczenia), poziome kreski zamiast przebiegu. Po przeszukaniu forum kolega naprowadził mnie na problem bezpieczników, z tym że u mnie spalił się bezpiecznik 42 pod maską obok aku. On też odpowiada za sterowanie silnikiem.
    Bezpiecznik wymieniłem, auto odpaliło i niby wszystko ok. Problem w tym, że po kilku kilometrach bezpiecznik znowu się spalił. Po kilku następnych trzeci. Domyślam się, że gdzieś może być zwarcie, ale może macie jakieś pomysły od czego zacząć? co w pierwszej kolejności?
    Z góry dzięki za pomoc.

    MK3 Duratec 2.0, CJBB, automat

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Patryk_w Zobacz posta
    od czego zacząć? co w pierwszej kolejności?
    Sprawdź kabelki zasilające cewkę czy się izolacja nie pokruszyła i nie zwierają.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    05 Jul 2016
    Mieszka w
    Belgia
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Patryk_w Zobacz posta
    od czego zacząć? co w pierwszej kolejności?
    Sprawdź kabelki zasilające cewkę czy się izolacja nie pokruszyła i nie zwierają.
    Sprawdziłem kabelki przy cewce i wtyczkę. Nie wygląda na to żeby było tam coś nie tak. Na innym forum znalazłem takie info:
    "Bezpiecznik F42 10A zlokalizowany w BJB (skrzynka przyłączeniowa przy akumulatorze) odpowiada za zasilanie w Mk3 silnik 2.0 mechaniczna skrzynia beigów następujących elementów pojazdu:
    1. Silnik krokowy EGR, złącze C135 pin 2 i 5,
    2. Moduł sterujący pracą silnika PCM, złącze C100 pin 71 i 97,
    3. Termostat elektroniczny, złacze C190 pin 1,
    4. Elektromagnes sterujący zawirowaniem powietrza w kolektorze dolotowym, złacze C176 pin 2,
    5. Przekaźnik pompy paliwa K4, złącze C904 pin 2,

    Z tych pięciu elementów najbardziej narażone przewody na zwarcie są do silnika krokowego EGR. 2 i 5 element raczej bym wykluczył i pozostawił na koniec. W pierwszej kolejności sprawdziłbym czy prawidłowa jest wartość bezpiecznika powinna być 10A, może ktoś założył 7,5A lub mniejszy, a wtedy to normalne że w pewnych momentach przepala się."

    Z tych wszystkich 5 punktów sprawdziłem do tej pory silnik krokowy. Wszystko wygląda ok. Nie wiem gdzie jest PCM i przekaźnik pompy paliwa.
    To jest jak szukanie igły w stogu siana...

Podobne wątki

  1. [MkII] Brak reakcji rozrusznika
    By zdzichu558 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 14:02
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 15:57
  3. [MkII] Brak reakcji rozrusznika po przekręceniu kluczyka.
    By cookie24pol in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 16:57
  4. [MkI] Nie odpala z kluczyka brak reakcji po przekręceniu
    By rafcioo23 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2012, 15:30
  5. [MkIII] Brak reakcji po przekręceniu stacyjki
    By jakub_wr in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2008, 08:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów