+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0Tdci 130km
    Od
    22 Nov 2013
    Mieszka w
    Kluczbork

    Angry Dziwne skrzypienie w tylnym zawieszeniu.

    Witam.
    Jakiś czas temu wymieniłem komplenie zawieszenie z tylu na Kayaba (amortyzatory plus sprężyny). Od tego czasu borykam się z dziwnym skrzypieniem z tylu z lewej strony (od strony kierowcy). Najmocniej skrzypi jak wioze pasażerów na tylnej kanapie lub jak mam zaladowany bagażnik. Skrzypie dziwne tak jakby sprężyna się ocierala o coś, przeskakiwala. Dodam że wymieniłem już laczniki stabilizatora, odboje, osłony amorow, tuleje na belce i nic nie pomaga. Postaram się nagrać to skrzypienie, może ulatwi to zdiagnozowanie problemu. Już brak mi pomysłów co to może być. Dodam tylko że mój mondeok jest w hatchback`u.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar mazur888
    Opis
    mk3 tdci ghia X
    Od
    19 Oct 2009
    Mieszka w
    coleraine / milicz
    tez mam to samo. tzreszczalo mi cos i zaczalem wymieniac po kolei, wiec mam nowe amorki, sprezyny, odboje, laczniki stabilizatorow, dalej cos chrobocze. co jeszcze moge wymienic? gdzie sa jeszcze jakies tuleje czy gumy? moj mondziak to sedan

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar ghostu
    Imię
    Przemo
    Model
    Passat B6 / Suzuki SX4
    Silnik
    1.9 TDI/1.6 Bp
    Opis
    BLS105KM/120KM
    Od
    19 Jun 2011
    Mieszka w
    Kielce
    A może Wam się piasty zacierają ? Sprawdzcie dotykając felgi,czy koło się nie grzeje.To może być początek końca łożyska.
    Na zawsze w moim sercu (*)

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    DGL 23FW
    Od
    30 Apr 2014
    Mieszka w
    Czeladź / Bobrowniki
    Sprawdźcie gumy stabilizatora. Lubią trzeszczeć. Najlepiej wskoczyć do kanału i niech ktoś buja samochodem...

  6. #5
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2.0Tdci 130km
    Od
    22 Nov 2013
    Mieszka w
    Kluczbork
    Koło nie nagrzewa się. Gumy nie trzeszcza.

    Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

  7. #6
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    01 Feb 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Hej.
    Mam to samo... jadąc autem czasem słychać takie metaliczne stukanie jakby coś było obluzowane w lewym kole. Jestem po wymianie łącznika stabilizatora i gum stabilizatora. Gdzieś kiedyś czytałem, że powodem może być poluzowane górne mocowanie amortyzatora ale niestety nie mogę się do niego dostać... w sedanie jest tam baaardzo ciasno i muszę chyba się wybrać do serwisu. Inną opcją jest podobno luźno wisząca linka ręcznego, która stuka w elementy zawieszenia (spiąłem ją na opaski-tyrytytki i nie pomogło), ewentualnie jeszcze luźny tłumik na wyciągniętych gumach mocujących może pukać o haki - u mnie też to zostało wykluczone.

    Chętnie usłyszę jakąś radę jeśli górne mocowanie amortyzatora nie rozwiąże tego problemu.

    Pozdr!

  8. #7
    Kursant Awatar mazur888
    Opis
    mk3 tdci ghia X
    Od
    19 Oct 2009
    Mieszka w
    coleraine / milicz
    piasty mam prawie nowe bo wymienialem z 2 lata temu na oryginaly SKF. w sumie to caly kompletny tyl mam wymieniony, lacznie z hamulcami

    to nie jest dzwiek metaliczny u mnie tylko taki jakby cos luzne bylo i stuka niezbyt glosno ale wystarczy by wkurzyc

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar remlen
    Model
    MDO MK3 Pb i MK4 ON
    Silnik
    2.0Pb oraz 1.8 TDCi 125KM
    Opis
    Zombi Mk3 BLACK & Zombi Mk4 Blue Blazer
    Od
    15 Mar 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Zobacz czy kanapa Ci nie stuka na tym bolcu blokującym. owiń go taśmą izolacyjną troszkę i zamknij kanapę.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    +LPG
    Od
    16 Sep 2005
    Mieszka w
    Tomaszow Mazowiecki
    A tuleje tylnej belki?

  11. #10
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 May 2014
    Mieszka w
    Wschowa
    Kolego robiłem to w tym tygodniu przy wymianie gum na tylnym stabilizatorze nie wolno ich skręcać na podniesionym aucie bo trzeszczą na drążku stab. weź poluźnij opaski na gumach daj na nie troszkę smaru i będzie ok. 100 % powodzenia.

  12. #11
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    29 Mar 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Zamienniki febi itd skrzypią po pewnym czasie. Gumy orginał już nie.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Jak okaże się ze to nie gumy, sprawdź jeszcze linkę od klapki wlewu paliwa. Odchyl wykładzinę na prawym boku bagażnika i poruszaj linką którą tam znajdziesz, jak to będzie ten odgłos to wiesz juz wszystko.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2.0 TDCi 2002r ghia.
    Od
    08 Jul 2011
    Mieszka w
    wrocław
    Zobaczcie też w jakim stanie macie gumy mocowań tylnej belki...jak się kończą na wybojach belka potrafi stukać o podłogę. Problem jest tylko taki że jak podniesiemy auto to wszystko wygląda ok

  15. #14
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    01 Feb 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Hej,

    Ja też od dłuższego czasu borykam się z problemem skrzypienia.
    Pierwszy skrzypienie pojawiło się po wymianie gum stabilizatora na Febi Bilstein... Skrzypiało jak w starym Żuku - rozwiązaniem było nasmarowanie gum - zniknęło jak ręką odjął.

    Po jakimś czasie pojawiło się stukanie w lewym tylnim kole - takie metaliczne. Długo starałem się dojść do tego co może być przyczyną.
    Okazało się w końcu, że pękła mi sprężyna i rysowała o kielich zawieszenia - rozwiązanie wymiana sprężyny.... ale......

    Kupiłem sprężynę w zaprzyjaźnionym sklepie. Kolo mówił że sprzedał tych sprężyn ze 100 i było wsio okej - marka "no name" kosztowała 65 zł więc dla mnie spoko.

    Jak się potem okazało przy jej zakładaniu nie pasuje ni cholery do mocowania amortyzatora. Nie była w odpowiedni sposób wygięta i górny odbój nie chciał w odpowiedni sposób się ułożyć i po jej założeniu waliło co nie miara - sprężyna przesuwała się i znowu ocierała o kielich. Rozwiązaniem był zakup sprężyny Kayaba - pasuje super i teraz w końcu mam cisze w aucie.

    Więc moja rada sprawdź czy sprężyna jest dobrze obsadzona bo ona może wydawać takie dziwne dźwięki ocierając się o kielich amortyzatora.

    Pozdro!

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    MK III 2.0 TDCI 130 GHIA (11.2005)
    Od
    12 Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków okolice
    Miałem taki problem w MKII. Po wymianie całych tylnych kolumn coś skrzypiało.
    Długo się z tym męczyłem, a rozwiązaniem było spryskanie olejem styku sprężyn z poduszkami.
    Dzieje się tak bo jak zaobserwowałem oryginalnie końce sprężyn mają otulinę z jakiegoś tworzywa, a nawet jak się później wytrze to olej ze zużytego amortyzatora to miejsce smaruje.
    W nowych tej otuliny niema i później koniec sprężyny trze o poduszkę na sucho.

Podobne wątki

  1. [MkIII] skrzypienie w tylnym zawieszeniu
    By marek3d2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 18:22
  2. [MkIII] Skrzypienie,stuki w tylnym zawieszeniu
    By rustin in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 11:50
  3. [MkIII] skrzypienie sprezyny w tylnym lewym kole...
    By hubciox in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 16:01
  4. [MkIII] Stuki w tylnym zawieszeniu
    By arkady-w in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-03-2010, 15:15
  5. co mi tak skrzypi w tylnym zawieszeniu
    By sylwo2 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-06-2005, 01:55

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów