+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 TDCi 125 KM
    Opis
    Sedan Econetic
    Od
    08 Jun 2014
    Mieszka w
    Bielsko-Biała

    Question Resetowanie sterownika klimatyzacji w MK4 , sterownik 6000CD

    Witam serdecznie forumowiczów !
    Jestem tutaj nowy i cieszę się że mogłem dołączyć

    Piszę swojego pierwszego posta, być może któryś z forumowiczów będzie mógł mi podpowiedzieć sposób na moją klimę ? byłbym bardzo wdzięczny.

    Mam mondka sedana 1,8 TDCi MK4 z 2008 roku , wersja econetic. Radio zintegrowane ze sterownikiem klimatyzacji dwustrefowej (6000CD)
    Autko sprawuje się doskonale i jest to chyba najlepszy samochód jaki do tej pory posiadałem.

    Póki co jedynym problemem z którym nijak nie mogę sobie poradzić to zablokowana klimatyzacja - być może ktoś z Was spotkał się z tym problemem.

    Klima działała normalnie , rok temu przestała nagle działać - tzn. panel sterujący niby ją włącza i daje się ustawiać tryb pracy , jednak ewidentnie klima wyłączyła się.

    Podjechałem do serwisu , stwierdzili (przy mnie osobiście) że brak czynnika chłodzącego i czujnik ciśnienia czynnika wyłączył klimę.
    Ponieważ było ryzyko że instalacja uległa rozszczelnieniu - nabili klimę z kontrastem. Stwierdzili że czynnik "po takim czasie miał prawo się ulotnić"(od zakupu auta w 2010 nie ruszałem tego i nie sprawdzałem). Kontrast dali dla pewności , maszyna nabijająca czynnikiem chłodzącym nie stwierdziła w trybie testu szczelności żeby gdzieś była nieszczelność.

    Niestety klima nie ruszyła. Przy okazji nabijania rozłączyli akumulator , zresetowało się radio ("CODE") , wbiłem kod i śmiga. Klima jednak nie ruszyła.

    Faceci z serwisu stwierdzili że to może być uszkodzenie czujnika ciśnienia czynnika albo zwieszka sterownika klimatyzacji i trzeba ją zresetować (ponoć kiedy sterownik wejdzie w tryb jakiegoś błędu to "samo mu nie przejdzie" i trzeba to zresetować komputerem diagnostycznym albo ukrytym sposobem w sterowniku). Zaglądałem tu na forum jeszcze jako niezarejestrowany i znalazłem dość liczne wskazówki dot. problemów z klimatyzacją , między innymi bezpieczniki , czujnik niskiego ciśnienia, sprzęgło kompresora, czujnik wysokiego ciśnienia, sterownik wentylatora i wiązka do wentylatora.

    Póki co sprawdziłem że wiązka do sterownika wentylatora , słynny fioletowy kabelek , złącza we wtycze - wygląda to zdrowo. Próbowałem na odpalonym silniku i "włączonej klimie" mostkować obwód przekaźnika R3 - bez skutku , wentylator nie rusza , kompresor nie rusza. Oczywiście bezpieczniku także posprawdzałem i wszystkie są OK.

    Jednak pomimo sprawdzenia tego co mogłem klima milczy jak zaklęta - zakładam że brak czynnika i jednoczesna awaria np. wiązki wentylatora jest mało prawdopodobne , myślę że jest spora szansa na to że sterownik klimatyzacji po prostu wlazł w jakąś blokadę i tak sobie tkwi. Wyczytałem "triki klimy" na tym forum , ale są to triki w innym modelu sterownika i w mondku MK4 ze sterownikiem 6000CD po prostu nie działają (np. klima nie rozpoczyna self-testu,nie wywala żadnego kodu błędu itp).

    I teraz najważniejsze moje pytanie brzmi :

    Czy ktoś z forumowiczów wie może jak wprowadzić klimę w tryb testu / resetowania i czy w ogóle się to da zrobić w MK4 ze sterownikiem 6000CD ??

    Względnie czy sławne "minimum pół godziny z odłączonym akumulatorem" spowoduje reset układów sterujących klimatronikiem ?

    Byłbym BARDZO wdzięczny za wszelkie rady i sugestie !!

    Pozdrawiam ciepło : AdiX , Bielsko-Biała
    Ostatnio edytowane przez Adi-Bielsko-MK4 ; 09-06-2014 o 11:23 Powód: uzupełnienie opisu problemu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

Podobne wątki

  1. [MkI] Automatyczny sterownik klimatyzacji manualnej
    By laylow in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2007, 18:37
  2. [MkII] Wymiana sterownika silnika V6 na sterownik od ST200.
    By ROBSON0 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 20:29
  3. Resetowanie kompa
    By patria in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2005, 14:54
  4. Czy można wymienić ręczny sterownik klimatyzacji na automat?
    By vMZe in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2005, 23:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów