+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 110 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDCI , MK4 1.6
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    w-wa

    Luz na kierownicy gdy je¿dze w te upa³y po mie¶cie, co to mo¿e byæ?

    Nie ma zwidów, jestem kierowc± zawodowym, na mechanice te¿ siê znam ale ju¿ 3 razy przytrafi³o siê w moim mk4 takie co¶ ¿e gdy je¿dzê d³u¿ej po mie¶cie w te upa³y pojawia siê nagle luz na kierownicy odczuwalny (jakie¶ 2-3 centymetry). Po czym gdy autko postoi trochê wszystko wraca do normy ,¿adnego luzu. Wydaje mi siê ¿e to na przek³adni ,bo by³em na podno¶niku ale mechanik nic nie znalaz³ bo oczywi¶cie jak do niego jecha³em to ¿adnego luzu nie wyczuwa³em , poje¿dzi³em za sprawami z godzinê i nagle bach znowu zrobi³ siê luz.
    Mo¿e kto¶ mia³ co¶ podobnego, to mo¿e siê wypowie , choæ ja na tyle samochodów co jezdzi³em czego¶ takiego nie spotka³em ,dopiero w tym modelu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar evil44
    Imiê
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Mam dok³adnie to samo.

    By³em nawet w warsztacie - to znale¼li luz na dr±¿ku i koñcówce z lewej strony. Wymienili, zrobili geometriê... a w upalne dni luz dalej jest (tylko ju¿ du¿o mniejszy).
    Oczywi¶cie tylko jak pokrêcê siê po mie¶cie i w ciep³e dni.

    Zak³adam, ¿e to chyba p³yn wspomagania jest ju¿ do wymiany. Podobno Ford zaleca wymianê po 5 latach. No i to by siê zgadza³o.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  4. #3
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 110 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 TDCI , MK4 1.6
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    w-wa
    Ja zaczynam u siebie podejrzewaæ ¿e to przez katalizator który jest pare centymetrów nad przek³adni± , musze zrobiæ jak±¶ os³onê z blachy i wtedy zobacze i napisze czy co¶ sie zmieni³o.
    Ale naprawde to dziwna sprawa z tym luzem. Mi te¿ mechanik mówi³ ¿e to mo¿e byæ wina p³ynu wspomagania chocia¿ sam w to nie bardzo wierzy³ i mówi ¿e z takim objawem spotyka siê pierwszy raz.
    Zreszt± ja mk3 zrobi³em 370.000 km i ¿adnego p³ynu wspomagania nie wymienia³em i luzu na maglu nie ma w nim do dzi¶. Nubir± która ma ponad 500tys. ma luz na przek³adni , no ale ma ca³y czas i ten luz nie zanika a w tym moim mk4 posta³em na w³±czonym silniku z klim± jakie¶ 15-20 minut, ruszam a tu ju¿ niespodzianka luz na kierownicy. A po 2 godzinnym postoju jak ju¿ ostyg³ zero luzu.
    Ciekawe ile jeszcze osób sie zg³osi z tym objawem.

  5. #4
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    05 Jun 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Witam rozwi±za³ kto¶ problem z luzem kierownicy w upalne dni. Mam to samo w mondeo mk4. Jak jest zimno nie ma wcale luzu, jak temperatura powy¿ej 20stopni luz siê pojawia.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Upa³y i wentylator
    By tybo in forum Nadwozie i wnêtrze
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 21:57
  2. [MkII] Lekkie wibracje kierownicy co mo¿e byæ ?
    By mkkostel in forum Podwozie, zawieszenie, napêd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 20:53
  3. [TD MkII] Co mo¿e byæ spowodowane du¿ym spalaniem w mie¶cie ?
    By ARASSS in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-12-2010, 09:34
  4. [MkII] upa³y id± a mi siê sprê¿arka zatar³a
    By uln in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-05-2007, 10:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów