+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Kursant Awatar Cielak
    Imię
    Bartosz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Jun 2014
    Mieszka w
    Łódź

    kłopoty z silnikiem, sprężynka , kopci

    Witam,

    Na forum jestem nowy lecz spokojnie, czytm juz od dluzszego czasu. Posiadam MK3 2.0tdci 2002r. Ze sporym przebiegiem 300tys. Chcialbym żeby ktoś podpowiedzial mi co nie co odnośnie silnika poniewaz mam spore problemy. Jakiś czas temu na trasie wywalilo mi sprężynkę przy mocniejszym przycisnieciu. Kopcil na bialo z rana, także pewnie wtryski. Z musu autem musialem przejezdzic spokojnym tempem jakieś 500km. Jeśli wyskoczyla sprezynka auto gasilem i po pononym rozruchu bylo dobrze. Odpalal od strzala. Lecz w weekend silnik wpadl w tryb awaryjny i juz reset nic nie daje. Rano kopci bardzo mocno (wrażenie jakby troszeczke na blekitno) ma olbrzymie klopoty z rozruchem, później czasem sie zadusi. Po przekroczeniu jakiś 70km/h po naciśnięciu pedalu czuc ze silnikiem trzęsie tak ze przenosi sie aż na kokpit. Klekocze do tego bardzo. Zrobilem próbę przelewowa i wyszlo 1. 26ml, 2. 32ml, 3. 42ml 4. 21ml. Chce zaprowadzić go na diagnostykę i pytanie do Was czy macie kogoś do polecenia w Łodzi? Chce sie dowiedzieć czy to tylko wtryski czy dojdzie cos jeszcze bo nie wiem czy tu wrzucać pieniążki w regenerację czy szukać nowy silnik. Co o tym sądzicie? Czy jest cos jeszcze co moglbym sprawdzić sam?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Zacząłbym od sprawdzenia błędów auta. Jak nie masz gdzie i czym to chętnie pomogę zczytać błędy ( bo też Łódź), później zobaczymy co dalej można zrobić.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Jak na razie udało nam się znaleźć przygnieciony wężyk podciśnienia sterowania egr'em . Niestety mój ELM nie dogadał się z tym autem (2002r), ale będziemy walczyć dalej.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 12-06-2014 o 01:24

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    Jeżeli masz kłopoty z rozruchem kopci to prawdopodobnie wywaliło kody i masz przekroczoną wartość spalania stukowego.
    Co do naprawy to najlepiej zrób pompę i wtryski. Jeżeli zrobisz same wtryski a pompa będzie kaplica lub będzie sypać opiłkami to uszkodzi wtryski.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Robert
    Opis
    Mondeo MK3 2,2TDCi Kombi, 2006
    Od
    05 Jan 2010
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Ja miałem podobne objawy przy uszkodzeniu EGR-a.

  7. #6
    Zielony listek Awatar creonoe
    Imię
    Wojciech
    Model
    Mondeo MKIII 2002
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Słubice
    Mi w miesiącu kilka razy kody wywaliło.. Po podłączeniu do kompa ForScan pokazał błąd na 1 cylindrze - spalanie stukowe, z kolei następnym razem cylinder 2. Za każdym razem wywala mi aż 4 kody wtryskiwaczy. Dalej nie wiem czemu. Po kodowaniu oczywiście samoadaptacja i auto śmiga.

  8. #7
    Kursant Awatar Cielak
    Imię
    Bartosz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Jun 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Z góry dziekuje Marku za czas, checi i wsparcie! Dzis wezme sie po pracy ostro za lekturę jak mozna podpiac ELMa do mojego przedlifta. Mam nadzieje, ze się uda bo tak jak dobrze napisałeś ze najpierw trzeba zacząć od sprawdzenia bledow. Po udroznieniu wężyka podciśnienia EGRa nic sie nie zmienilo. Musze jeszcze sporo doczytać na forum. Bede pisać jeśli coś się zmieni w sprawie. Tym czasem idę sie edukować odnośnie ELM

  9. #8
    Kursant Awatar Maciek1992
    Imię
    Maciej
    Model
    Audi A4 B8
    Silnik
    2.0TDI
    Opis
    Audi A4 B8lift 2.0 TDI
    Od
    22 Sep 2013
    Mieszka w
    SKL
    Cytat Zamieszczone przez fundil Zobacz posta
    Jeżeli masz kłopoty z rozruchem kopci to prawdopodobnie wywaliło kody i masz przekroczoną wartość spalania stukowego.
    Co do naprawy to najlepiej zrób pompę i wtryski.
    dokładnie miałem ten sam przypadek pół roku temu zrobiłem pompe i po miesiącu znów wywaliło kody;/ wymieniłem dwa wtryski na których wywalało kody i cisza autko śmiga aż miło

  10. #9
    Kursant Awatar Cielak
    Imię
    Bartosz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Jun 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Odświeżam temat ponieważ udało mi się odczytać błędy z auta. Wyskoczyły trzy błędy: P1631, P1246, P2336. Dwa pierwsze błędy się skasowały. Trzeci błąd mówi o problemie na pierwszym cylindrze, tak? Chciałbym spróbować zresetować kod na wtrysku. Polecicie mi gdzie w Łodzi mogę coś takiego zrobić? co sądzicie? i co dwa pierwsze błędy oznaczają dokładnie? PZDR

  11. #10
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    A ja podlacze sie pod temat, czy mozna podlaczyc ELM do wlaczonego silnika, aby zczytac parametry pracy, bo z podlaczonym ELMem nie chce odpalic...

  12. #11
    Zielony listek Awatar creonoe
    Imię
    Wojciech
    Model
    Mondeo MKIII 2002
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Ghia
    Od
    05 Apr 2014
    Mieszka w
    Słubice
    Cytat Zamieszczone przez MayheM Zobacz posta
    A ja podlacze sie pod temat, czy mozna podlaczyc ELM do wlaczonego silnika, aby zczytac parametry pracy, bo z podlaczonym ELMem nie chce odpalic...
    Można.

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    2006r HB ST
    Od
    23 Sep 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Dzieki za info.

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Wracamy do tematu Bartosza (Cielak) - udało się ELM dogadać z tym tdci '02r , błąd to P2336 spalanie stukowe na 1 cylindrze .
    Po wpisaniu kodu pierwszego wtrysku auto ożyło , błąd wykasowany . Mieliście rację ze zgubionym kodem.

    Jeszcze kolega zrobi czyszczenie EGR i po-testuje autko.

    Jeszcze scren do weryfikacji
    CAM00750.jpg

  15. #14
    Kursant Awatar Cielak
    Imię
    Bartosz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    11 Jun 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Po wpisaniu na nowo kodu tego pierwszego wtrysku błąd udało się wykasować więc wykonałem ponowną próbę przelewową (pierwsza była robiona w trybie awaryjnym) Wyniki całkiem inne. Wyraźnie pierwszy wtrysk przelał najwięcej więc zabrałem się do poszukiwania wtrysku po regeneracji. Chciałbym sam wymienić wtrysk i wpisać mu kod tylko chciałbym się dowiedzieć czy można dokręcić taki wtrysk bez klucza dynamometrycznego i przejechaniu paru kilometrów? Czy są też tam jakieś podkładki czy uszczelki które warto kupić?

    EGR okazało się, że był zaślepiony. Wyczyściłem go kupiłem uszczelke i zrobiłem ze 200km, żeby zobaczyć różnice. Wydaje mi się, że troche bardziej dymi nic więcej.
    Ostatnio edytowane przez Cielak ; 29-06-2014 o 23:01

  16. #15

    wtryskiwacze

    Cielak
    kłopoty z silnikiem, sprężynka , kopci

    Witam,

    Na forum jestem nowy lecz spokojnie, czytm juz od dluzszego czasu. Posiadam MK3 2.0tdci 2002r. Ze sporym przebiegiem 300tys. Chcialbym żeby ktoś podpowiedzial mi co nie co odnośnie silnika poniewaz mam spore problemy. Jakiś czas temu na trasie wywalilo mi sprężynkę przy mocniejszym przycisnieciu. Kopcil na bialo z rana, także pewnie wtryski. Z musu autem musialem przejezdzic spokojnym tempem jakieś 500km. Jeśli wyskoczyla sprezynka auto gasilem i po pononym rozruchu bylo dobrze. Odpalal od strzala. Lecz w weekend silnik wpadl w tryb awaryjny i juz reset nic nie daje. Rano kopci bardzo mocno (wrażenie jakby troszeczke na blekitno) ma olbrzymie klopoty z rozruchem, później czasem sie zadusi. Po przekroczeniu jakiś 70km/h po naciśnięciu pedalu czuc ze silnikiem trzęsie tak ze przenosi sie aż na kokpit. Klekocze do tego bardzo. Zrobilem próbę przelewowa i wyszlo 1. 26ml, 2. 32ml, 3. 42ml 4. 21ml. Chce zaprowadzić go na diagnostykę i pytanie do Was czy macie kogoś do polecenia w Łodzi? Chce sie dowiedzieć czy to tylko wtryski czy dojdzie cos jeszcze bo nie wiem czy tu wrzucać pieniążki w regenerację czy szukać nowy silnik. Co o tym sądzicie? Czy jest cos jeszcze co moglbym sprawdzić sam?

    Otoz kolego, ciezko diagnozowac co sie dzieje. W 90 % przypadkow takie objawy jak u ciebie to niestety wtryski i oby na wtryskach sie skonczylo !!! meczylem to forum (czytalem) o tych problemach ponad rok bo wlasnie takie objawy moj mondziak mial. Zaczelo sie od tego ze gdy mocniej depnalem na gaz zapalala sie sprezynka, silnik slaby itd. szybki reset i znow sie jechalo, jednak coraz czesciej sie wlaczala sprezynka podczas gazowania, oczywiscie wlaczala sie wtedy kiedy silnik juz byl cieply,jak byl zimny , chyba wogole sie nie wlaczala jak cisnalem dopiero jak sie juz dogrzal odpowiednio. Najadlem sie pare razu strachu jak mi podczas wyprzedxania autko wogole zgaslo......!!!!!! Niedawno pojawil sie problem rowniez podczas rozruchu silnika, nie bylo juz mrozow, rano po 7-9 st C , a jak odpalalem to jakby na 3 garach chodzil, brak mocy prawie brak reakcji po wcisnieciu na gaz , az chwile pochodzil i ozywal. Ale chodzil jak traktor! glosne stukania, no jakby traktor chodil! do tego przy odpalaniu jakby lekko niebieski dymek i sporo tego bylo.Egr przeczyszczony,rura intercoolera wymieniona bo pekla wczesniej i inne . A auto jak zawsze wywalalo sprezynke. Po czytaniu forum zrobilem sam probe przelewowa, po 2 minutach na wolnych obrotach rezultat : prawie 100ml , 70ml , 30ml , 30ml . Kupilem nawet na alledrogo klucz do wtryskiwaczy, odkrecilem ten najgorszy,rozkrecilem,przeciscilem i zbita... musialem jeszcze raz rozkrecac go bo przy skrecaniu chyba za duzo pary uzylem i nie chodzil ten wtrysk. Ponowne skrecenie , pomoc kolegu przy gazowaniu i odpowietrzaniu wtrysku i zaczal dzialac. Meczarnia z autem coraz wieksza byla, no podczas odpalania rano trzepalo tak autem ze az mi mozg prawie oczu nie powybijal na zewnetrz. Pojechalem do chyba jedynego w Opolu mechanika ktory sie zajmuje profesjonalnie dieslami... Krotka gadka z nim, objawy takie i takie , facet mowi : wtryski, ale nie ma co grzebac we wtryskach poki nie zrobie pelnej diagnostyki ukladu zasilania , czyli pompa i reszta , a potem sprawdzimy paliwo na zawartosc opilkow..Nie zrobie panu wtryskow jak nie bedzie pan mial na pompie minimum 1150 cisnienia i czy opilkow nie ma bo wroci pan do mnie za niecaly missiac z tym samym a wyda pan 3 tys!Oczekuje wiec na tel od mechanika.. 4 godziny pozniej , dzwoni i mowi.. pompa git cisnienie prawie 1700 , brak opilkow w paliwie, 2 wtryski masakra , nie wie czy mu sie nie rozsypia przy aparaturze, bo taki zlom z nich , nastepne 2 jeszcze zipia, ale zdalaby sie robic je tez, sprawdzi je i zobaczy.. Oczywiscie mowie, nie stac mnie na 2950 zl na wszytskie wtryski na juz.. Mowi ok, rozumie, zrobia te 2 najgorsze i zobacza pozniej . Nastepny dzien, autko do odbioru, 2 wtryski zregenerowane kompletnie, filterki . rozpylacze ... Mowi auto nie wywala juz sprezynki , ale jeszczcze niezbyt pieknie pracuje przez te 2 inne wtryski. Wsiadam , odpalam i nie wierze!!!!!! auto pracuje cicho i rowno jak nigdy!!!!no masakra! nie pamietam kiedy tak pracowal,chyba nigdy od kiedy go mam, czyli 2 lata!!! Wlaczam klime i nic nie stuka ,puka, nie trzesie! szok!!!! brak dymu przy odpalaniu! Wsiadlem , odjechalem i jezdzilem po miescie bo mi sie wychodzic z auta nie chcialo! wszedzie gazowka gdzie sie dalo,mocy tyle ze nigdy tyle nie mial,dymka zadnego brak podczas gazowania.

    Podsumowanie :
    Regeneracja 2 wtryskow -pelna
    nowy filtr paliwa (z wpisem czy cos mowil ze wpisany nowy filtr do kompa???)
    pelna diagnostyka ukladu zasilania
    Nadanie nowych kodow wtryskom
    operacja -1650zl - doznanie teraz w jezdzie-bezcenne!
    Oczywiscie jakies wydruki z tymi kodami i jakas temperatura pracy chyba i przelewem tez dostalem.

    Moj mondziak - 2000ccm tdci 130 km wersja ghia , rok 2004

    Z mila checia polecam Diesel komplex w Opolu . Gostek wie co robi, zreszta poprzednie moje auto tez robil i zaoszczedzilem minimum 600zl na tym co mi zrobil , a co musialbym kupic, nie mowiac ze jakbym pojechal do jakiegos pseudomechanika to by mi powymienial jeszcze ze 3-4 inne rzeczy za ktore bym zapalcil , a on dopiero doszedl co jes przyczyna. tutaj zaoszczedzilem na profesionalizmie mechanika jakies 1.5-2 tys zlotych.
    Jesli dzieki temu jak opisalem co sie dzialo z moim autkiem i jakie objawy mial i po regen. wrtyskow wszytsko jak reka odjal , to milo
    Ostatnio edytowane przez generalek ; 04-07-2014 o 21:42 Powód: zmiana

Podobne wątki

  1. [Zetec] Kłopoty z silnikiem MK2
    By Czen in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 00:07
  2. [ST220] kłopoty z silnikiem
    By przemekb1973 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 16:38
  3. [Duratec]Kłopoty z zimnym silnikiem
    By Bartu in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 22:08
  4. [MkI] Deszcz - i zaczynają się kłopoty z silnikiem !
    By Virus500 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 22:03
  5. kłopoty z silnikiem
    By maro24 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-11-2006, 19:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów