+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    KarolowiRS jak poszarpywał, to za chwile mu się mokry rozrząd skończył, a tym samym ma nowy silnik teraz.

    ---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 19:28 ----------

    teraz doczytalem żeś z Wawy. Skontaktuj się naszym lekarzem forumowym od aut - Paolo. Numer ma w podpisie, prowadzi warsztat.
    wypisuję się z tego kraju...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    KarolowiRS jak poszarpywał, to za chwile mu się mokry rozrząd skończył, a tym samym ma nowy silnik teraz.
    też o @KarolRS pomyślałem

  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki. Napisałem do wskazanych osób pytanie o ewentualne sugestie. Muszę chyba gdzieś z tym podjechać, ale jak mam znowu usłyszeć, że nic mu nie jest i jeździ prawidłowo, ale za podłączenie i wydanie opinii należny się 100 to chyba eksploduję.

  5. #24
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Widzialem ten temat juz wczesniej,ale nie chce glupot pisac. Tak u mnie objawy byly takie jak tutaj opisane.
    Moje auto 2009 rok wiec na tym mokrym pasku o ktorym pisze Jakub.

    Zadnego bledu nie wywalalo, auto mialo moc, palilo normalnie, wszystko bylo w jak najwiekszym porzadku.

    Najczesciej szarpal na 5-6biegu bez roznicy czy jadac normalnie czy na tempomacie

    Czasami szarpnal przy 110-130kmh, czasami przy 180kmh, zawsze przy wiekszych predkosciach.

    U mnie w sumie teraz chcialbym napisac,ze jestem pewnien,ale nie jestem specjalista od Forda byl wlasnie mokry pasek, ten dolny.

    O ile u mnie sie nie urwal u mnie scielo na nim zabki i zrobilo armagedon w silniku przy ok 140-150kmh na autostradzie.

    Efektem jest jak pisze Jakub nowy silnik w tej chwili.

    Szarpanie ustalo z nowym rozrzadem...

    ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:52 ----------

    Paolo mowil,ze moze siadac wiazka elektryczna,ze jest to przypadlosc w 1.8tdci mk4 - u Ciebie jest jakis blad aku zdaje sie tak?

    U mnie mowie, podszarpywal przy ok 2-3tys obr - pojedyncze szarpniecie to bylo, auto mocy nie tracilo, trwalo to moment.

    Skonczylo sie zerwaniem tego paska.

    Tak sie zastanawiam czy te szarpniecia nie dzialy sie wtedy kiedy odrywaly sie zabki z paska....

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki Panowie.
    Ta przypadłość z rozrządem mnie zmroziła. Szarpie już dłuższy czas, 4-5 miesięcy na pewno. Strasznie mnie to już irytuje. Jutro jadę do mechanika i przekaże wasze uwagi. Zobaczymy co powie. Jak każe dalej jeździ to poszukam Paola (o ile w sobotę można).
    @KarolRS, długo tak u Ciebie te szarpanie trwało? To była kwestia kilku szarpnięć czy raczej kilku miesięcy? Jaki maiłeś przebieg - u mnie pewne 118000 km, więc jeszcze nie dużo.
    Do do błędu, to jest też F00616 a Battery wskazuje napięcie na 10,9, więc może to również być wiązka, zwłaszcza że jest też błąd ABS, VDC i błąd wskazujący na problem z przewodami CAN.
    Co Wy na to?

    U0415 Invalid data received - anti-lock brake system (ABS) control module
    U0416 Invalid data received - vehicle dynamics control module
    U0422 Invalid data received - body control module
    Ostatnio edytowane przez zuziakpol ; 08-10-2014 o 22:25

  7. #26
    Zbanowany
    Model
    mk1 fl v6
    Silnik
    pb 98
    Opis
    sedan
    Od
    11 Mar 2006
    Mieszka w
    Warszawa/ grochow
    Cytat Zamieszczone przez zuziakpol Zobacz posta
    @KarolRS, długo tak u Ciebie te szarpanie trwało? To była kwestia kilku szarpnięć czy raczej kilku miesięcy?
    Hmm ciezko powiedziec, auto mielismy bardzo krotko, niecale 2 mce chyba. Bylo tak od poczatku.
    W miesiac ok 6000km przejechane bylo wiec sporo.

    Cytat Zamieszczone przez zuziakpol Zobacz posta
    Jaki maiłeś przebieg - u mnie pewne 118000 km, więc jeszcze nie dużo.
    to fakt, masz nie duzy przebieg, u mnie bylo pod 260.000km



    Cytat Zamieszczone przez zuziakpol Zobacz posta
    Do do błędu, to jest też F00616 a Battery wskazuje napięcie na 10,9, więc może to również być wiązka.
    ale az dziwne,ze to mogloby byc przyczyna szarpania. Chociaz Paolo mowi,ze tak.

    Nie wiem jak w Mondeo,ale mialem kiedys Seata Ibize 6L diesla (z lat 02-09) moje auto bylo z 03' w dosc bogatej wersji, mialo min voltomierz na zegarach i jak mialem slaby aku to pokazywala 11.7v przy odpalaniu spadal do jakis bardzo niskich wartosci, byl problem z odpalaniem, zdrowy aku pokazywal blisko 14v i ponad 10v przy odpalaniu, ale kiedy aku byl slaby to po odpaleniu chwile rozlaczala elektryczne wspomaganie zeby bylo jej lzej.

    A w Fordzie widocznie ''wyzsza szkola jazdy'' z ta wiazka...

  8. #27
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Pojadę jutro do Kuta Motors i zasugeruję im tą wiązkę ze wskazaniem na prawe koło. To dość często pojawiający się temat. Zobaczmy. Jak diagnoza okaże się trafna to mam nadzieję, że te kabelki da się dorobić a nie całą wiąchę wymieniać za grube pieniądze. Oby, jeśli tak to w weekend ....

  9. #28
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Wiązka prawego koła jak jest trafiona, to naprawisz sam, ale na pewno nie ma wpływu na szarpanie.
    Przeciera się albo przy samej kostce w nadkolu, albo przy wejściu do głównej wiązki (cza lampę wyjąc i macać druty).
    Nie jedź do jakiś kutasmotors, a wal do Pawła i mów co i jak. Se zadzwoń z rańca 791 744 660
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 08-10-2014 o 23:23
    wypisuję się z tego kraju...

  10. #29
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Do Pawla.daleko a ja jutro musze od pracy. Jak nie pomoga to w sobote podjade.
    Na forach pisza ze uszkodzona wiazka moze byc przyczyna szarpania wiec mam nadzieje ze to pomoze.

  11. #30
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Uszkodzona wiązka ABS dawała by lampke na zegarach i wyłączenie ESP.
    wypisuję się z tego kraju...

  12. #31
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Panowie,
    Po wnikliwej analizie wyszło, że jednak niestety padnięty jest wtrysk na czwartym cylindrze. Podobno tych wtryskiwaczy się nie regeneruje a przynajmniej ten nie nadaje się do regeneracji. W ASO oczywiście zalecieli nowy za 3000 pln, a najlepiej 4 nowe. Znalazłem człowieka, który wymieni mi ten padnięty na nowy/używany za 750 pln. Oczywiście ustawia wszystko jak trzeba i daje gwarancję na wymieniony (bardziej ustną niż pisemną).
    Co myślicie o takim rozwiązaniu? Czy wymiana jednego ma sens? Trochę popytałem i podzwoniłem i mówią, że nie ma przeciwwskazań do wymiany jednego, nie powinno mieć to negatywnego wpływu na funkcjonowanie pozostałych.

  13. #32
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Jakie masz wtryski? Denso? Siemenes?
    Wymiana jednego jest jak najbardziej dopuszczalna.
    wypisuję się z tego kraju...

  14. #33
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Simens, oczywiście i dlatego regeneracja nie wchodzi w grę .

  15. #34
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez zuziakpol Zobacz posta
    W ASO oczywiście zalecieli nowy za 3000 pln, a najlepiej 4 nowe
    A jednak pojechałeś? Z tą ceną to przesadzili ale co do wymiany 4 to mogą mieć rację, jedna robota i spokój a po wymianie jednego nigdy nie wiadomo co z pozostałymi wyskoczy.

    Cytat Zamieszczone przez zuziakpol Zobacz posta
    daje gwarancję na wymieniony (bardziej ustną niż pisemną).
    Na to bym uważał różnie może się gość zachować po wymianie i ewentualnej reklamacji z Twojej strony. Musisz mieć pisemny dowód że u niego to robiłeś.

  16. #35
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    700 pln nie majątek, zaryzykuje. Może rok pochodzi a tyle mi wystarczy bo raczej dłużej nie będę nim jeździł, a może nawet zdecyduję się na zmianę jeszcze w tym roku, tylko pytanie na co...
    Choć z drugiej strony każdy auto to straty i zmarnowana kasa, no i jakoś nie mam pomysłu co fajnego można by kopić za powiedzmy 40-55 tys.

  17. #36
    Pochłaniacz prostych
    Model
    BMW 330i xDrive
    Silnik
    2.0
    Od
    27 May 2006
    Mieszka w
    Lubuskie
    Cytat Zamieszczone przez zuziakpol Zobacz posta
    co fajnego można by kopić za powiedzmy 40-55 tys.
    Mondeo

  18. #37
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Ale chyba benzynę .
    Jakoś mam chyba już uraz do tego samochodu... i chyba kolejne mondeo to nie najlepszy pomysł. Auto to żadna inwestycja, moze frajda przez kilka pierwszych dnia, a później wyłącznie kłopoty...

  19. #38
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    02 Jun 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro już przypomniałem sobie, że niestety auta trzeba naprawiać to postanowiłem jeszcze wymienić filtry powietrza w moich fordach.
    Czy wymiana filtrów powietrza w Focus mk2 1.8 TDCi i Mondeo mk4 1.8 TDCi jest skomplikowana czy wyłącznie ogranicza się do odkręcenia kilku śrub obudowy i wymiany wkładu? Czy coś może mnie zaskoczyć przy tej operacji?

Podobne wątki

  1. [Zetec] Mondeo mk2 brak mocy szarpanie podczas jazdy
    By qiver in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-09-2013, 16:27
  2. [Zetec] Mondeo mk2 2.0 szarpanie między 1.8k-2.5k obrotów
    By vipmaestro in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 15:05
  3. [MkIII] mondeo [MK3] dziwne szarpanie- prośba o pomoc
    By richmond in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 20:36
  4. Falowanie i szarpanie Mondeo 2.0 1995r
    By majkel2004 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 21:07
  5. [Zetec]Mondeo MK2 - Szarpanie przy zmienie biegów
    By przemek_sbs2k in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 15:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów