+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    MK3 TDDI 90 km
    Od
    27 May 2013
    Mieszka w
    Włocławek

    Alufelgi 16 czy 17 do mk3 TDDi 90km?

    Witam serdecznie wszystkich;-)
    Przeglądałem już forum parę ładnych razy i nadal się zastanawiam czy wybrać koła 205/50/17 czy 205/55/16
    Czy ktoś z szanownych miał ten problem ? Zastanawiam się czy nie zamuli auta bo 90 km to nie rakieta;-) Jak z użyciem elementów zawieszenia ???
    Z góry dziękuje za wszystkie odp
    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    A dlaczego miałoby zamulić? Szerokość opony ta sama więc opory toczenia porównywalne. Waga całego koła też nie będzie jakoś znacznie większa.

    A co do zużycia zawieszenia, to na pewno będzie nieco szybsze, ale jeżeli masz teraz w dobrym stanie to jakoś szybko ci się nie posypie. Z kolei jak maż teraz w śerednim stanie to szybko może zacznie o sobie dawać znać

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    No i sprzęgło będzie nieco bardziej dostawało. Nie chodzi o same opory toczenia, ale również o średnicę tego koła (za jednym obrotem pokonuje większą drogę za czym idzie większe obciążenie dla wprawienia go w ruch).

  5. #4
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Ale przecież średnica koła pozostanie niezmieniona - te 0,5cm różnicy to mniej niż się opona normalnie ugina w czasie jazdy

  6. #5
    Pieszy
    Opis
    MK3 TDDI 90 km
    Od
    27 May 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Zawiecha ok bo jak tylko coś zaczyna się dziać to zmieniam od razu ,sprzęgło kompletne wymieniał poprzedni właściciel z czego się bardzo ucieszyłem . Jedyny problem to raczej z oponami bo 205/55/16 to wszędzie pełno ale 205/50/17 to juz raczej problem i cena też podobna

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    I doszedłeś właśnie to jedynego rzeczywistego problemu - i felgi i opony będą znacznie droższe.

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    I doszedłeś właśnie to jedynego rzeczywistego problemu - i felgi i opony będą znacznie droższe.
    Niestety to fakt..... za Conti np. 504zł -17" i 279zł za 16"
    http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s...r=1/205-50-r17
    http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s...r=1/205-55-r16
    Rozmiar tu nie robi różnicy - to rozmiary zalecane przez producenta.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  9. #8
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Miałem 16" na cały rok. Aktualnie mam 16 na zimę i 17 na lato. 205/55/16 i 205/50/17. Odczucia? Dynamika - bez zmian. Może 17 się mniej ugina w zakrętach i lepiej wygląda + fartuch ochronny na felgę. Wpływ na zawieszenie bardziej bym rozważał przy 18". Nie uskarżam się na nic, mam nadzieję, że pomogłem

    PS: Latem Barum Bravuris 2, zimą Uniroyal MS 66
    Ostatnio edytowane przez Kotot ; 07-07-2014 o 21:14

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Luky
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIV polift w kombi
    Silnik
    2.2 TDCi 200KM automat
    Opis
    Indyvidual
    Od
    02 Dec 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    ciastex kwestia czego oczekujesz od auta-jeśli auto ma się pięknie prezentować to felga 17 cali do MK3 to absolutne minimum-szedł bym nawet w 18 cali.
    Nie wiem czemu tylko chcesz założyć takie baloniaste opony? Przy 17 calach i rozmiarze 205/50R17 rozmiar felgi zginie w tej oponie i będziesz zawiedziony z wydanych pieniędzy.
    Moim zdaniem powinieneś kupić 225/45 R17 różnica średnic będzie prawie idealna - zaledwie 2mm (gdzie przy 205/50 wynosi 5mm). Pod względem estetyki od razu zauważysz równicę w wyglądzie, auto będzie ciut twardsze(ale nadal komfortowe), będzie się bez porównania lepiej prowadziło, lepiej hamowało. Rozmiar bardzo popularny-można za trzysta z hakiem wyrwać fajne opony-kupuj opony przez internet -wychodzi dużo taniej niż sponsorowanie wulkanizatorów. Polecam Vredestein Ultrac Sessanta - cena w tym rozmiarze 386zł/szt. - ale będziesz mega zadowolony(pięknie wygląda,świetne właściwości i mega ciche).
    Co do utraty dynamiki-proszę Cię,to są tak znikome wartości,że siętego nie czuje. Zużycie zawieszenia? Jak się umiejętnie jeździ i stosuje porządne cześci to i na 19 calach żywotność będzie taka sama jak przy 14 stkach-wiem co mówię i daruj sobie balony i kup porządne laczki,przynajmniej będziesz miał coś konkretnego

    Oczywiście do opony 225/45R17 felga musi mieć szerokość 7,5 cala i trzeba dobrać odpowiednie ET,by ładnie zlicować koło z rantem błotnika lub jeśli ET nie będzie takie jakie byśmy sobie tego życzyli to można później zastosować dystanse (koniecznie przykręcane do piasty).
    Ostatnio edytowane przez Luky ; 07-07-2014 o 22:16
    ST-220 : Eibach Pro Kit, KW, El-Tec Exhaust, HEL+320mm Brakes, Bi_xenon Koito,

    Watch video ST-220 : http://youtu.be/CIMClUqwggA

  11. #10
    Pieszy
    Opis
    MK3 TDDI 90 km
    Od
    27 May 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Dzięki bardzo koledzy
    Właśnie tego chciałem się dowiedzieć od użytkownika który już testował taki układ
    Zimóweczki mam Nokiany Wr D3 205/55/16 i jestem baardzo zadowolony. Lato to Dayton D320 2012r i porażka dla tego chciałem się upewnić i myśleć już o przyszłym lecie i odkładać na coś porządnego Był dylemat czy 16 i komfort czy 17 lans ;-) i wkładanie w części bo nasze drogi nie rozpieszczają .


    ---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    Luky przy 90 km 225/45 R17 nie zamuli???
    Miałem Hondę Civic 1,3 75 km zima 175/60/14 lato 195/50/15 i przyznam ze z przyśpieszeniem już nie było tak fajnie
    Mundek 90 km to nie rakieta Często jeżdżę w 5 osób do pracy ok 55 km i zastanawiam się jak bedzie przy wyprzedzaniu

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Luky
    Imię
    Łukasz
    Model
    MKIV polift w kombi
    Silnik
    2.2 TDCi 200KM automat
    Opis
    Indyvidual
    Od
    02 Dec 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Drogi mamy coraz lepsze,ale nasze pokolenie jeszcze trochę pocierpi - zbieraj kasę i kupuj konkretne niskoprofilowe laczki. Pamiętaj,że to właśnie felga najbardziej dodaje uroku autu i im większa i bardziej wyeksponowana tym auto bardziej przykuwa wzrok. Jeśli będziesz później potrzebował pomocy przy doborze parametrów felgi - również chętnie pomogę

    To Diesel-wiadomo większy moment obrotowy niż w benzynce-nie odczujesz zmiany po zmianie kół. Jedyne co czasem poczujesz to koleiny,ale dla mnie to wręcz zwiększa bezpieczeństwo,bo kierowca lepiej czuje kontakt z podłożem i jedzie wbrew pozorom wolniej,zarówno na dziurawej drodze, w deszczu czy też w koleinach. Balon nas po prostu oszukuje po jakiej drodze jedziemy
    Ostatnio edytowane przez Luky ; 07-07-2014 o 22:33
    ST-220 : Eibach Pro Kit, KW, El-Tec Exhaust, HEL+320mm Brakes, Bi_xenon Koito,

    Watch video ST-220 : http://youtu.be/CIMClUqwggA

  13. #12
    Pieszy
    Imię
    Tomek
    Model
    Mondeusz
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    "W życiu piękne są tylko chwile.."
    Od
    15 Feb 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Witaj,
    To i ja dorzucę coś od siebie. Ja, podobnie jak Ty, zimą jeżdżę na 16 Nokianach - rewelacja. Jeśli chodzi o lato - mam 17 i opony Toyo.
    Nie odczuwam specjalnie pogorszenia komfortu na tych 17. Auto wygląda o niebo lepiej. Minusem jest jednak koszt. Opony są droższe, i o stan felg trzeba dbać, aby ciągle cieszyły oko.
    Jeśli miałbym znów wybierać między 16 i 17 na lato, to wybrałbym jednak cieszące oko 17.
    Pozdrawiam
    Tomek
    Ą Ę

  14. #13
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Luky Zobacz posta
    Moim zdaniem powinieneś kupić 225/45 R17 różnica średnic będzie prawie idealna - zaledwie 2mm (gdzie przy 205/50 wynosi 5mm). Pod względem estetyki od razu zauważysz równicę w wyglądzie, auto będzie ciut twardsze(ale nadal komfortowe), będzie się bez porównania lepiej prowadziło, lepiej hamowało
    Wcale niekoniecznie będzie się lepiej prowadziło. W niektórych sytuacjach może być nawet gorzej, 205 to wystarczająca szerokość do pewnej jazdy. Komfort się nie zmieni w stosunku do 225, bo wysokość bocznej ścianki będzie taka sama. Na pewno zwiększy się hałas i lekko poprawi się hamowanie. Jedno co jest pewno to ze opony 225/45 będą znacznie tańsze niż 205/50

    Cytat Zamieszczone przez Luky Zobacz posta
    kupuj opony przez internet -wychodzi dużo taniej niż sponsorowanie wulkanizatorów
    Zastanowiłeś się, co mówisz? A kto ci te opony założy i wyważy? Tak czy inaczej wulkanizatora nie unikniesz, a jak z nim dobrze zagadasz i kupisz opony od niego dając mu odrobinę na nich zarobić to więcej zyskasz niż oszczędzając na zakupie przez internet.

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez YatzeK Zobacz posta
    Zastanowiłeś się, co mówisz?
    a ty?
    na komplecie opon zamówionych przez net zaoszczędziłem 200zł
    za założenie opon i wywazenie płacę 50zł

  16. #15
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    A ja kupuję opony w serwisie, w którym mi je montują i przechowują przez nie-sezon. I płacę tyle ile w sklepach internetowych. Ewentualnie niewiele więcej. Nie na tyle więcej, żeby mi się opłacało szukać po internetach każdej złotówki.

  17. #16
    Niedzielny kierowca
    Model
    MK4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCI
    Od
    26 Oct 2013
    Mieszka w
    Nowy Targ
    Jeżeli ma się znajomego wulkanizatora to cena opon jest taka jak w necie,ja kupuje od lat u jednego gościa i mam taką cenę jak w necie + 5 dych za wyważenie i montaż i mi np.nie opłaca się kupować opon z netu,dlatego też trudno upierać się że w necie taniej lub nie taniej...raczej każdy z nas kupuje tam gdzie mu się to opłaca.A teraz druga sprawa....nikt nie powie mi że nie ma różnicy w jeździe na 205/55 R16 a 225/45 R17 sam mam takie komplety i na zimowych 16 auto jest bardziej dynamiczne niż na letnich 17 różnica nie jest spora,ale jednak jest i jest to zupełnie normalne bo większe 17 mają też i większy opór toczenia i praw fizyki nie da się oszukać.

  18. #17
    Zielony listek
    Opis
    2007 MkIII 2.2 TDCI Gold X
    Od
    27 Jan 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez jerry77 Zobacz posta
    nikt nie powie mi że nie ma różnicy w jeździe na 205/55 R16 a 225/45 R17
    ALe przecież nikt nic takiego nie mówi

  19. #18
    Pieszy
    Opis
    MK3 TDDI 90 km
    Od
    27 May 2013
    Mieszka w
    Włocławek
    Oto mi chodziło bo nie mogłem tego znaleźć w żadnym temacie ;-) trochę faktów a nie gdybanie
    205/50/17 zalecane jest przez Forda ale kosztuje i to sporo w porównaniu z innym rozmiarem 17 .Kupiłem nówki Nokiany i powiem rewelacja na śniegu 100km/h bez problemu i spojrzenia co za pojeb
    Teraz mam używki Dayton 2012 i jak już pisałem porażka Więc cena czyni cuda.
    Na przyszły sezon chcę wybrać właśnie "Złoty środek" wiadomo cena też odgrywa rolę .A Mundka puki co na szybszą maszynę nie zamienie.
    Czas na zimne bo 32 za oknem .
    Pozdrówka

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    U mnie 16 i lato i zima i wystarczy

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] TDDI 90km a TDDI 116km
    By wsciekly in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 10:26
  2. [MkIII] Jaki Aku do TDDi 2.0 90KM
    By primek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 23:57
  3. [MkIII] TDDi o mocy 90KM
    By KrzysztofStu in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2006, 18:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów