+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków

    Awaria wentylatora chłodnicy

    Witam wszystkich,

    Jakiś czas temu padła mi klima w MK3 2.0 TDCi z 2005r (DENSO). Po szybkim zerknięciu pod maskę winnym okazał się być wentylator chłodnicy. Pomóżcie mi dość co jest nie tak i naprawić autko własnymi siłami
    Bezpieczniki sprawdzone, przekaźniki też - wygląda na to, że są OK.

    Objawy są takie: Brak klimy zarówno na postoju jak i podczas jazdy. Wentylator nie uruchamia się po włączeniu klimatyzacji. Temperatura silnika - 90 stopni i się nie przegrzewa.

    Moje poszukiwania:
    Zacząłem od sprawdzenia czy wentylator startuje po podpięciu do aku. Wszystko w jak najlepszym porządku. Ale doczytałem kilka opinii i wyszło na to, że to jeszcze nie daje 100% pewności co do sprawności wentylatora. Tak więc rozebrałem go dzisiaj i szczotki były w idealnym stanie, zero pyłu w środku, a opór na pinach wtyczki wynosił około 1 Ohm.

    Do modułu wentylatora idą 3 kable. Masa, +12V i sterowanie. Po odpaleniu samochodu napięcie na pinach wynosi około 14 V. Sygnał sterujący sprawdzany oscyloskopem. Piękny prostokątny przebieg.
    Napięcia na wyjściowych pinach brak.

    Zwarcie przekaźnika R6 powoduje załączenie się sprężarki. Ponieważ robiłem to sam i bez wentylatora na chłodnicy zwierałem go tylko na około 10-15 sekund z obawy na zbyt szybki wzrost ciśnienia w układzie. Wydawało mi się jakby z kratek leciało lekko chłodniejsze powietrze.

    Nie sprawdzałem jeszcze czujników ciśnienia, ani nie udało mi się zlokalizować czujnika temperatury silnika. Pytałem o niego w innym temacie, ale po odłączeniu tego czujnika temp. na desce była cały czas pokazywana, a wentylator nie zastartował.

    Próbowałem również podmiany modułu wentylatora na szrotowy, ale również bez skutku. Możliwe, że moduł ze szrotu również niesprawny.

    Dzwoniłem po sklepach z częściami - niestety moduł sprzedawany jest w komplecie z nowym wentylatorem za około 2300 PLN. Z oznaczeń modułu (940.0043.01) udało mi się dotrzeć do importera/producenta mającego siedzibę w Niemczech:
    http://shengteng.de/index.php/en/pro...icle=st-24020a

    Czy zanim zamówię nowy moduł/oddam auto do ASO są jeszcze jakieś rzeczy, które mogę sam sprawdzić? Czy ktoś z Krakowa były chętny na pomoc w postaci chwilowej podmiany modułu, wentylatora lub wentylatora i modułu w celu sprawdzenia czy moje części są OK, a problem leży gdzieś głębiej?

    Pragnący chłodu w aucie
    Michał

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cześć,

    Po kilkunastu dodatkowych minutach diagnozy i podłączaniu oscyloskopu do auta zdiagnozowałem problem... Brak czynnika w układzie... Po zwarciu czujnika niskiego ciśnienia wentylator startuje jak marzenie.

    Nie wiem czemu nie sprawdziłem tego na samym początku.

    Michał czekający na nabicie klimy

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wibracje wentylatora chłodnicy
    By brosik in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 16:42
  2. [MkIII] demontaż wentylatora chłodnicy w MK 3
    By dzamen in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 00:59
  3. [MkIII] Czujnik wentylatora chłodnicy. 1.8
    By pawelc in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-07-2010, 17:29
  4. [MkII] rezystor wentylatora chłodnicy
    By Wojtacz in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 14:04
  5. [MkI] Rezystor wentylatora chłodnicy
    By kociou in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26-06-2007, 09:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów