+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków

    Niedu¿e falowanie obrotów (70rpm) - uk³ad CR, czy napinacz, czy rozrz±d.

    Jaki¶ czas temu (z 2 lata) pisa³em na fcp o "problemach" kumpla, który podes³a³ mi filmik obrotomierza-nierówna praca na ja³owym (silnik TDCi115, chyba taki jak mój tylko nie wiem do koñca jaki ma EGR).
    Nic siê wtedy nie wyja¶ni³o - zapomnia³em o temacie, nie rozmawiali¶my o tym.

    Teraz u mnie zaczyna siê co¶ podobnego wiêc wypyta³em kumpla - u niego jest to trochê silniejsze i napinacz mocno dostaje po ty³ku, poza tym korekty na wtryskach scanxl i forscanem ponoæ do 1mg wiêc ok, je¼dzi normalnie, nie kopci za du¿o, b³êdów oczywi¶cie ¿adnych nie ma.
    Zaczê³o siê jaki¶ czas po wymianie kompletu uk³adu paska klinowego - ale to chyba nie powód bo trochê czasu minê³o.
    Obroty faluj±/szarpi± na scanxl miêdzy 720-790, w czasie spadku do tych 720 wzmagaj± siê oczywi¶cie wibracje pasek mocno podskakuje na napinaczu.
    Kiedy¶ siê nim przejecha³em i na luzie to wygl±da tak, ¿e jest ok, a za kilka sekund co¶ jakby go przydusi³o, obroty siê obni¿aj±, d¼wiêk wtedy wiadomo niefajny jak koñcz±cy siê napinacz czy ko³o pasowe, a za parê sekund obroty wracaj± na swoje miejsce i jest chwilê ok.
    Wystarczy dodaæ ciut gazu (ponad 800rpm), czy w³±czyæ wsteczny (sterownik podnosi wtedy obroty), czy w³±czyæ klimê (te¿ obroty w górê) i jest ok.

    I teraz czy to problem z koñcówkami wtrysków, kompresj±, luzami na ³añcuchu rozrz±du czy jednak uk³ad paska? (ale wtedy by chyba ca³y czas by³y efekty d¼wiêkowe).
    Macie jakie¶ pomys³y? a mo¿e kto¶ to przerabia³?

    Tutaj filmik z wtedy:
    http://www.youtube.com/watch?v=RrqYIyH3nb4

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Poch³aniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Kolego moje Mk3 kupi³em z identyczn± usterk±, zdiagnozowana i wycenion± na ponad 800e poniewa¿ lata³ pasek, ma³a dwumasa i napinacz. Wydaje mi siê ¿e u mnie by³o jeszcze gorzej ni¿ u Ciebie.

    Zaryzykowa³em i wymieni³em tylko ko³o pasowe z alternatora na ko³o ze sprzêgie³kiem firmy INA - efekt cisza i równa praca silnika. Ma³a dwumasa i napinacz przesta³y wibrowaæ.

    Polecam od tego zacz±æ
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    No ale to w³a¶nie chyba nie problem z napinaczem i "ma³±" dwumas± czyli ko³em pasowym - je wymieni³ i po ilu¶ kkm siê to zaczê³o pojawiaæ.
    Mia³em walniête ko³o pasowe (pisa³em o tym na forum bo fajne ma³e blaszki wylatywa³y),ale wtedy efekty d¼wiêkowe mia³em ca³y czas i drganie paska, a nie takie chwilowe przyciêcia jak on.

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    No w³a¶nie napisa³em - poprzedniemu w³a¶cicielowi mechanicy kazali wymieniæ ca³y osprzêt bo wszystko tam lata³o.

    A wystarczy³o za³o¿yæ kó³ko INA na alternator i osprzêt zacz±³ pracowaæ jak nowy
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Mondeo MKIII kombi TDCi 115KM XI.2003
    Od
    16 Mar 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Wydaje mi siê, ¿e to jest rozwi±zanie problemu (jest osobny o tym w±tek i to dzia³a), ale jak s³ucha³em tego silnika to on jest jakby przyduszany, obroty spadaj± i wtedy napinacz ma co robiæ i kó³ko na alternatorze ok, pomo¿e, wyg³adzi wibracje, ale obroty i tak spadn± do tych 720rpm ? A mo¿e to w³a¶nie od uk³adu paska? ale dlaczego wtedy obroty spadaj±.
    Chcia³em go namówiæ na zrzucenia paska i pos³uchanie pracy silnika bez ca³ego osprzêtu, ale sam tego nie zrobi, a nie mieszkamy zbyt blisko siebie.

  7. #6
    Poch³aniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Dok³adnie jak piszesz zd³awia³o silnik, obroty spada³y i wtedy napinacz wraz z paskiem wibrowa³. Nie niem dlaczego to potrafi zd³awiæ silnik ale jak ju¿ pisa³em - za³o¿y³em sprzêgie³ko na alternator i silnik pracuje równo jak przys³owiowa pszczó³ka.

    Polecam od tego zacz±æ, zobaczysz czy to wystarczy bo nie wiadomo w jakim stanie jest ju¿ reszta osprzêtu. Ale i tak warto to sprzêgie³ko za³o¿yæ ju¿ na przysz³o¶æ.

    Wa¿ne info - nie dokrêcaj sprzêgie³ka kluczem bo je przekrêcisz, nakrêæ je rêka na wa³ek alternatora i to wystarczy. Rolka sama siê odpowiednio dokrêci po zapaleniu silnika.
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


Podobne w±tki

  1. [Duratec] Falowanie obrtotów po odpaleniu -uk³ad WN rezystancja
    By rustin in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 19:29
  2. [Duratec] Falowanie obrotów.
    By Rogaleskoo in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 15:13
  3. [TD MkI] falowanie obrotów w TD MK1
    By zsberg in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-12-2011, 22:47
  4. [MkII] falowanie obrotów
    By gilotyna in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25-07-2008, 15:18
  5. falowanie obrotów
    By PRZEMO95-78 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-05-2007, 09:37

Tagi dla tego w±tku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów