+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Pieszy Awatar Zoltanone
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 PB/LPG 145KM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa

    Post MK3 2.0 145KM + Gaz - odgłos "gotowania" z silnika, stukanie przy odemowaniu gazu

    Witam forumowiczy,

    Potrzebuję zasięgnąć opinii innych użytkowników tego silnika. Przedstawie 3 problemy z jakimi się spotkałem podczas użytkowania tego silnika, może coś podpowiecie.

    1. Od dłuższego czasu słyszę "gotowanie" z silnika na wolnych obrotach (brzmi jakby metalowa pokrywka skakała po garnku z gotującymi się ziemniakami + odrobina bulgotu).
    Poza hałasem nic się specjalnego nie dzieje, spec, który zakładał gaz twierdzi, że to normalne w tym silniku. Zgaduję, że na wyższych obrotach też bulgocze, ale po prostu tego nie słychać.
    Moje pytanie do innych użytkowników tego silnika. Też macie tak, że na wolnych obrotach po zapaleniu?

    Przeglądałem wcześniej forum i czytałem kilka długich postów o kolektorze, natomiast u mnie się to nie sprawdziło.
    Byłem z tym objawem u mojego mechanika. Stwierdził podobnie, że to pewnie kolektor. Kupił nowy, założył i okazało się, że dalej bulgocze. Na szczęście ma dobre układy ze sklepem i mógł zwrócić.

    2. Bujanie na obrotach po zapaleniu silnika. Po założeniu gazu wszystko było ok, aż do momentu, gdy zaczął po zapaleniu bujać się na obrotach. Skubany bujał tak bardzo, że czasem gasł. Akurat byłem z hamulcami u mechanika (nie od gazu) to zajrzał. Stwierdził, że gaz "rozwala" mapę silnika. Wgrał nową i było OK na jakiś czas. Po 2 tygodniach jazdy zaczął znowu trochę bujać na obrotach (jeszcze nie tak mocno, żeby gasnąć).
    Tym razem pojechałem do gazownika, wyregulował tym razem gaz (mapę zapłonu w sterowniku gazu) i jest OK do teraz. Czasem coś ma, że go na zimnym trochę zabuja ale poza tym jest git.
    Tu właściwie pytania brak, chciałem się tylko pożalić.

    3. Stukanie przy zmianie biegów. Zaobserwowałem takie metalicznie brzmiące stuknięcie przy zmianie biegów. Nawet przy bardzo spokojniej i powolnej zmianie. Pojawia się nie po wyrzuceniu z biegu, tylko chwilkę przed tym jak nowy bieg wskoczy. Pierwsza myśl - skrzynia biegów. Okazało się jednak, że bez ruszania sprzęgła przy ostrym ściągnięciu nogi z gazu (gdzieś przy 4-5tys obr.) i mocnym dodaniu gazu jestem w stanie uzyskać to samo "stuknięcie". Zmieniłem dla wszystkiego olej w skrzyni, ale nie pomogło. Macie jakieś pomysły co to może być? Tego hałasu akurat się boję, bo jest dość brzydki, jakby walił metal o metal i wiąże się z szarpnięciem samochodu.

    Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    07 May 2014
    Mieszka w
    Dobczyce
    Mam to samo z gotującym się garnkiem. Czym to jest spowodowane nie mam pojęcia,mnie osobiście wydaje się że te silniki wydają taki odgłos gdy minimalnie nierówno chodzą, mój gdy ma okres idealnie równej pracy na wolnych nie bulgocze...

    Trzeci objaw to może jakaś poduszka silnika lub skrzyni jest już uszkodzona, lub półoś uszkodzona? Troche mało opisałes

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Do czyszczenia krokowiec na początek http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post1826535
    Odepnij aku na min 30 min , pojeździj tylko na BP , jeśli nie będzie problemów z obrotami to do gazownika na regulację.

    Cytat Zamieszczone przez Zoltanone Zobacz posta
    3. Stukanie przy zmianie biegów.
    Albo tylna dolna poduszka za skrzynią , albo przeguby - kontrola z kanału gdy auto jest na kołach.

  5. #4
    Pieszy Awatar Zoltanone
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 PB/LPG 145KM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Dzięki za odpowiedzi. Z bujaniem obrotów ostatnio się przeprosił, ładnie wskakuje na zimnym na 1500 i trzyma aż się nagrzeje (może lubi upały?).

    Zagadam z mechanikiem w sprawie poduszek, bo tego sam nie sprawdze.

    Spotkał się jeszcze ktoś z "pokrywką od garnka"?

  6. #5
    Kursant Awatar sztygar
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    12 Jan 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Jeżeli chodzi o skrzynie to może spróbuj jeszcze wlać ceramizer. Na forach ludzie piszą że pomaga więc może i Tobie pomoże. U mnie z silnikiem sobie bardzo dobrze poradził.
    "Aerodynamics is for those who cannot manufacture good engines"

  7. #6
    Pieszy Awatar Zoltanone
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 PB/LPG 145KM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    A jaki problem miałeś z silnikiem? Też hałasował? Poza "gotowaniem" chodzi dobrze i bałbym się w ciemno ceramizera ładować.

  8. #7
    Zielony listek Awatar pokrak
    Imię
    Paweł
    Model
    Kombi
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    290000km
    Od
    31 Dec 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Zoltanone Zobacz posta
    3. Stukanie przy zmianie biegów. Zaobserwowałem takie metalicznie brzmiące stuknięcie przy zmianie biegów. Nawet przy bardzo spokojniej i powolnej zmianie. Pojawia się nie po wyrzuceniu z biegu, tylko chwilkę przed tym jak nowy bieg wskoczy. Pierwsza myśl - skrzynia biegów. Okazało się jednak, że bez ruszania sprzęgła przy ostrym ściągnięciu nogi z gazu (gdzieś przy 4-5tys obr.) i mocnym dodaniu gazu jestem w stanie uzyskać to samo "stuknięcie". Zmieniłem dla wszystkiego olej w skrzyni, ale nie pomogło. Macie jakieś pomysły co to może być? Tego hałasu akurat się boję, bo jest dość brzydki, jakby walił metal o metal i wiąże się z szarpnięciem samochodu.
    Sprawdź przegub wewnętrzy na prawej półosi.

    Paweł

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    MK4 2.0 TDCI 140KM
    Od
    18 Jul 2011
    Mieszka w
    Gostyń
    Cytat Zamieszczone przez Zoltanone Zobacz posta
    Witam forumowiczy,

    Potrzebuję zasięgnąć opinii innych użytkowników tego silnika. Przedstawie 3 problemy z jakimi się spotkałem podczas użytkowania tego silnika, może coś podpowiecie.

    1. Od dłuższego czasu słyszę "gotowanie" z silnika na wolnych obrotach (brzmi jakby metalowa pokrywka skakała po garnku z gotującymi się ziemniakami + odrobina bulgotu).
    Poza hałasem nic się specjalnego nie dzieje, spec, który zakładał gaz twierdzi, że to normalne w tym silniku. Zgaduję, że na wyższych obrotach też bulgocze, ale po prostu tego nie słychać.
    Moje pytanie do innych użytkowników tego silnika. Też macie tak, że na wolnych obrotach po zapaleniu?

    Przeglądałem wcześniej forum i czytałem kilka długich postów o kolektorze, natomiast u mnie się to nie sprawdziło.
    Byłem z tym objawem u mojego mechanika. Stwierdził podobnie, że to pewnie kolektor. Kupił nowy, założył i okazało się, że dalej bulgocze. Na szczęście ma dobre układy ze sklepem i mógł zwrócić.

    2. Bujanie na obrotach po zapaleniu silnika. Po założeniu gazu wszystko było ok, aż do momentu, gdy zaczął po zapaleniu bujać się na obrotach. Skubany bujał tak bardzo, że czasem gasł. Akurat byłem z hamulcami u mechanika (nie od gazu) to zajrzał. Stwierdził, że gaz "rozwala" mapę silnika. Wgrał nową i było OK na jakiś czas. Po 2 tygodniach jazdy zaczął znowu trochę bujać na obrotach (jeszcze nie tak mocno, żeby gasnąć).
    Tym razem pojechałem do gazownika, wyregulował tym razem gaz (mapę zapłonu w sterowniku gazu) i jest OK do teraz. Czasem coś ma, że go na zimnym trochę zabuja ale poza tym jest git.
    Tu właściwie pytania brak, chciałem się tylko pożalić.

    3. Stukanie przy zmianie biegów. Zaobserwowałem takie metalicznie brzmiące stuknięcie przy zmianie biegów. Nawet przy bardzo spokojniej i powolnej zmianie. Pojawia się nie po wyrzuceniu z biegu, tylko chwilkę przed tym jak nowy bieg wskoczy. Pierwsza myśl - skrzynia biegów. Okazało się jednak, że bez ruszania sprzęgła przy ostrym ściągnięciu nogi z gazu (gdzieś przy 4-5tys obr.) i mocnym dodaniu gazu jestem w stanie uzyskać to samo "stuknięcie". Zmieniłem dla wszystkiego olej w skrzyni, ale nie pomogło. Macie jakieś pomysły co to może być? Tego hałasu akurat się boję, bo jest dość brzydki, jakby walił metal o metal i wiąże się z szarpnięciem samochodu.

    Dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi!
    1. Mogłbys nagrać ten dzwiek ? Jestem ciekaw jak to brzmi ..
    2. U mnie bujanie występuje ostatnimi czasy tylko.. po przełączeniu na gaz. Szczególnie przy pierwszym porannym odpaleniu, niekiedy w dzien jak jezdze autkiem, to występuje ten problem rzadziej. Obroty falują, a niekiedy rzuca budą, ale na obrotomierzu nic nie widać. Byłem już raz u gazowników i niestety nic nie poradzili. Muszę wygospodarowac czas i znowu skoczyc, bo zaczyna mnie to irytowac. Pobuja z 20-30 sekund i wszystko wraca do normy. Autko śmiga.
    3. Hmm, z tym mi dałeś do myślenia, ponieważ mam zbliżone objawy, ale przekonany byłem że dzwiek ten dochodzi bardziej od strony silnika. Nie jest to problem irytujący, ale masz rację. Autko szarpnie, bardzo ciężko wtedy o płynność jazdy. Może ktoś poda jakieś pewne rozwiązanie.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    07 Mar 2014
    Mieszka w
    Wroclaw
    witam u mnie tez bulgocze slychac to bulgotanie dosc dobrze w obudowie filtra powietrza pod maska

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Bulgotanie jest normalne i powszechne

  13. #12
    Kursant Awatar sztygar
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    12 Jan 2014
    Mieszka w
    Poznań
    @Zoltanone - szklanki się odzywały i w zimie jak był mróz czasami ciężko było odpalić. Nie wiem czy naprawił czy zamroził obecny stan ale nic się nie pogorszyło.
    "Aerodynamics is for those who cannot manufacture good engines"

Podobne wątki

  1. [ST220] "zapinka" linki od gazu przy przepustnicy
    By guliwers in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 01:52
  2. [Duratec] Problemy na średnich obrotach i brak "gazu" + dziwne zachowanie silnika.
    By tester99 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 12:50
  3. [TDCi MKIV] Odgłos "wiertarki" po wyłączeniu silnika - 2.0 TDCI - 2008 rok
    By doarka in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 15:50
  4. [All] dziwne "poszarpywania" silnika i "trzęsiawka" przy 2tys obrotów
    By MAG in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 19:13
  5. [Duratec]Stukanie "cykanie" przy zimnym silniku
    By fokuspuv in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 17:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów